Homo habilis et Homo ergaster vs. Homo sapiens

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Da vi razkaja sluchka na moi priyateli-v magazina,mejdu shtandovete se e razpolojila jena-afrikanka(az lichno nishto personalno kam tyah).Na molbata,ako moje da napravi malko myasto da se razminat,otgovora kreshteiki: F...immigrants...Te zanemyali,ne ochakvali takava reakciya na nai-liubezno otpravenata im molba.Saprugat-izkliuchitelno vazpitan maj,taka se izumil,che nyaka si neznaino kak i otvarnal-abe shto ne si hodish v Afrika...
Svidetelite,se vazmutili ot darjanieto na vaprosnata persona i gi uspokoili,che hora vsyakavi...
Sveto i az taka mislya,mnogo e lesno da se manipulira neobrazovaniya chovek,ta zatova mai priemat tolkova mnogo ot tyah.
Pozdravi
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Re: Danke Her Niko

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

vladi написа:Kato govorim za Homo sapiens shte e hubavo da ne zabraviame che predi okolo 70,000 godini vsichki hora sa jiveeli v Afrika i ne sa se razlichavali osobeno. Niakade po tova vreme zapochva goliamata imigratsia - i eto ni kade sme dnes - chak do Canada se dotatrihme, no vsichki sme afrikantsi - neka ne zabraviame tova...
Хммм, говориш като еволюционист, а като такъв с това изкаване плюеш на грандиозноста на процеса и на грацията на нашия вид. Ако по твоята логика се върнем и 3 млрд. години назад излизаз че всички сме едноклетъчни с една единствена едноверижна нуклеинова киселина в себе си... и какво сега станахме и бактерии.
около 5 милиона години еволюция е довела до това което сме днес от първите Аrdipithecus-и насам.

Що се отнася до АФРИКАНЦИ ли сме всичките , нека си помислим.

Оказа се че противно на това което се мислеше преди 20 години, заз да се напусне Африка не се е искало много мозък, напротив до преди 3 години се приемше че Homo ergaster или негов много блиък родственик е първия примат напуснал Африка и е зазселил Китай и Ява.
Говоря за преди 1,8 милиона години а не 70 хил. От тогава насам всички по висши форми Hominidaes се срещат и извън Африка. Изключение правят няколко вида Parantropus които обаче са много примитивни и си изчезват , те са глухо звено.

Преди 3 години излезе първия репорт и анализ за череп на непознат нам Homo sp. намерен в Грузия, който направо разбърка тотално представите за мястото и реда на нашата еволюция, вече не е съвсем сигурно къде точно се е появил Homo sapiens, и колко точно мозък се и искало да се напусне Африка, окзва се че по малко отколкото сме предполагали.

Та за африканците са говори напоследък че уж са най старата раса на земята (то в щатите се учи че те са измислили шах-мата и вилица и пр. глупости) , и знеш ли по какво съдят за това?! Защото имали най - много сателитна ДНК от всички раси. Тя е свидетел за най много нефенотипни изменения в генома, и заради това се съди че за такива трябва и повече време. Отчита се обаче вероятността за случайни фактори влияещи върху резки натррупването на сателитна ДНК в генома.

Дори и да приемем че те са най старата раса.... знаеш ли какво следва, че ние сме произлезли от нея, може би.... и че сме следваща стъпка в еволюцията на видя ни.
Защо следваща ли ? хммм ами...
Аз имам един въпрос? Можеш ли да ми кажеш поне една велика култура създадена от тях? Една цивилизаация?

Защо всички цивилизации започват от Евразия? И отгоре на всичко излиза че са създавани от раси които са имали значително по-малко време за това от други.

И не излизазй с номера заа топлия климат (това е ега ти и абсурда, на топло не можели да мислят) Египет е бил велика цивилизация на същия този климат и същата геогр ширина. Единственото което може да се види за общество създадено от тях са Нубийците, които имали държавна структура (голяма работа ще знаеш) и веднъж атакували Египет. Това е.

Хайде стига сме го коментирали. Интересно беше и приятно, ала Паулус нещо е паднал болен и няма кои да пази Африка, та ме викат.

Командвай!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Danke Her Niko

Мнение от vladi »

gen Fon Klinkerhofen написа: Хммм, говориш като еволюционист, а като такъв с това изкаване плюеш на грандиозноста на процеса и на грацията на нашия вид. Ако по твоята логика се върнем и 3 млрд. години назад излизаз че всички сме едноклетъчни с една единствена едноверижна нуклеинова киселина в себе си... и какво сега станахме и бактерии.
около 5 милиона години еволюция е довела до това което сме днес от първите Аrdipithecus-и насам.
Точно така, нелепо е да сме расисти...
gen Fon Klinkerhofen написа: Що се отнася до АФРИКАНЦИ ли сме всичките , нека си помислим.

Оказа се че противно на това което се мислеше преди 20 години, заз да се напусне Африка не се е искало много мозък, напротив до преди 3 години се приемше че Homo ergaster или негов много блиък родственик е първия примат напуснал Африка и е зазселил Китай и Ява.
Говоря за преди 1,8 милиона години а не 70 хил. От тогава насам всички по висши форми Hominidaes се срещат и извън Африка. Изключение правят няколко вида Parantropus които обаче са много примитивни и си изчезват , те са глухо звено.

Преди 3 години излезе първия репорт и анализ за череп на непознат нам Homo sp. намерен в Грузия, който направо разбърка тотално представите за мястото и реда на нашата еволюция, вече не е съвсем сигурно къде точно се е появил Homo sapiens, и колко точно мозък се и искало да се напусне Африка, окзва се че по малко отколкото сме предполагали.
Говориш все за видове различни от Homo Sapiens - братовчедите не ги обсъждаме :)

Според мен расизма не е нищо друго освен още една проява на чувството за малоценност. Това което ти описваш са само единични случаи, но понеже е станало с цветнокож веднага си го запомнил и си му предал значимост.
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Стани!

Нямам нищо против нормалните негри, които са нормални членове на обществото , дори ми е много приятно да видя добре облечен негър, който няма хавлия на главата и 3-4 шапки отгоре, или пък гащи до земята и тъп и агресивен погло.
тези обаче които се държат тук като истински примати, които са гадни и правят мизерии ме отвращават (особено след случките на които бях СВИДЕТЕЛ ) , и най - вече това че използват вълшебната думичка - РАСИЗЪМ всеки път когато нещо не им отърва. И край след това
черната общност, която слуша черна музика вдига врява до небето и наш Х.ергастер пак невиненм даже току виж жертвата излязна виновна.

А ако някой даже спомене "бяла общност, бяла музика" или нещо подобно той е расист, значи само те имат право да се делят на расистка основа и като гледам си профитират яко от него.

Направо се чудя как този Българин който и е казал на онази да си ходи в Африка не са го опандизили.

Ок хайде лека нощ, аз излизам

Някой да е виждал грешната мадона с големите бомби
оня на Ван Кломб....
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Аз не съм виждала, а и никой от познатите ми тук не е споделял да е виждал подобни същества. Най-страшни тук са местните рокери, металисти или там както си се наричат. Онези с черните дрехи, дрънчащи отвсякъде, и с коси тип петльов гребен. Но това е само на външен вид. Иначе са възможно най-кроткуте хорица. Купуват си мляко в магазина и се събират да си го пият.
За имигрантски боклуци въобще не може да се говори. Най-неграмотните са може би виетнамците, които са дошли тук преди 10-15-20 год., но те пък сякаш са родени са въртят ресторанти, и босненците (това е другата голяма група бежанци, настанени в Квебек град). Разбира се, и от тях има кадърни хора. Подчертавам, необразовани, а не обществено опасни. сеага тук изпращат колумбийци-бежанци, обаче те са големи симпатяги и много от тях са високообразовани, въпреки че не са по процедурата за перманент.
Мегду другото, вчера видях една индийка из стария Квебек, явно туристка беше жената, та ми беше много интересна - с точката на челото, с техните си сарита или както там се казваше... Мнооого интересна. Не бях вигдала на живо. Кво не им харесвате :lol: (това беше в предишна тема, не тук)
Обичам да преча
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Ani,tiya s charshafite,namirisvat ,da ti kaja li.predi mnogo godini se sluchi da rabotya samo sred takiva.Vse me gledaha na krav,che ne se uvivam v charshafi.Imashe dori edna sluchka vav Vancouver,indiec,sikh,stanal policai,ama iskal da si nosi chalmata,vmesto razbirate li policeiskata shapka....togava da vidish debati...moje li,ne moje li...okaz se,che nemoje.To byaha obvineniya v rasizam...predstavi si i da hodi s brada do krasta,i sas zasukanai do zad ushite mustaci....modela za kanadski policai :)
A nashiya priyatel ,nali ti kazvam,dori sa go pooshtrili-v toya magazin mai vse rasisti sa bili po tova vreme :)
Az ne obicham rasizma,ama kato pochnat da ti se maknat razni pishlemenca,s izsuhleni do zemyata gashti,svetofara sveti za tyah cherveno otdavna,a te amen,amen shte sprat na sredata oshte malko,ama idva mi da ...podam malko gaz(da izbramchi),da vidish,kak se stryaskat i se iznasyat barzo,barzo,kakto si mu e reda...i zashto pitam az tryabva da e taka...
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Абе и аз мразя много расизма, но ми е хубаво, че досега съм видяла само една шарена индийка, че не съм виждала жив евреин, от онези с дълбите какенбарди и черните шапки, че негрите тук са колкото за колоритност на пейзажа, както и китайците. :wink:
Някак си не ви завиждам за пъстротията, на която се радвате в Монреал. :wink:

Генерале, едната бомба е у мене, но другите части - май в малкото танкче на Грубер.
Обичам да преча
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

anito написа:Абе и аз мразя много расизма, но ми е хубаво, че досега съм видяла само една шарена индийка, че не съм виждала жив евреин, от онези с дълбите какенбарди и черните шапки, че негрите тук са колкото за колоритност на пейзажа, както и китайците. :wink:
Някак си не ви завиждам за пъстротията, на която се радвате в Монреал. :wink:

Генерале, едната бомба е у мене, но другите части - май в малкото танкче на Грубер.
Ани, защо си мислиш, че тая шарения е само в Монреал? Вярно, до сега в Торонто издокаран с всичките му такъми евреин не съм виждала, но пък на улицата е пълно с индийци и половинките им. А в китайския квартал в центъра дори и имената на улиците и имената на банките са написани на китайски. Всеки път като минавам оттам се опитвам да видя и някой бял, но до сега не съм успяла. Предполагам, че във Ванкувър е същото положение. В емигрантска държава живеем - нормално е.
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Je ne suis pas rasist, je mange tout !

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Както казва един мой местен познат. "Je ne suis pas rasist, je mange tout!"

МОЛЯ ХАИЙДЕ ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РАСИЗЪМ!!! това ме обижда доста

Когато се възмущавам на тия индиви не е това че са черни, което ме отвращава. А това което правят и демонстрират.

Ако бяха бели, жълти, пимпяни и пр. и правеха същото пак щях да съм отвратерн от тях.

Също така споменах всеки културен, нормално държащ се негър дори ми радва окото на фона на другите.... ЗА КАКЪВ РАСИЗЪМ ДА ГОВОРИМ ТОГАВА, БОГА МИ! Аз се ВЪЗМУЩАВАМ ОТ СОЦИАЛНОТО ЯВЛЕНИЕ,
а това 4е близо 90% от него включва негри - това е факт от статистически характер. И когато статистика ми казва че дадена група е като цяло по неприятна от друга аз го приемам. И дори се питам заащо е така, и търся някакви корени на явлението, обществена, социална или историческа комплексираност, генетична обусловонеост и пр.


Или ако го спомена това ставам расист. А пък статисиката показва колко стока е една популация. А това че черните най-често се обличат и ходят като маймуни, че по улиците или в транспорта се блъскат както им падне, че като седне мангала си вирва краката и се разкрачва така че никой да не може да мине покрай него, това че когато ти е комшия (пази БОже) и по цял ден от апартамента му или се врещи или се чува мощно "ДУП ДУП ДУП"...... ааааа ние към тях трябва да сме толерантни, ако го споменем че са такива ...нали това е расизъм.
Affirmative reaction - това било името на това явление дори, понеже са малцинство трябва да бъдат миропомазвани - АМИ ТО ЗААТОВА И САМОЧУСТВИЕТО ИМ Е ДО НЕБЕТО.

Един от днешните идеолози на Руската Православна църква - Александър Кураев - по повод на тази политика , беше казал, че както се развиват нещата след 20 години президент на САЩ ще е едноръка негърка, госпожица, изопвядваща юдаизъм.

Споменаха се евреи тук в дискусията, аз против тях нямам нищо против, те с нищо досега не са ме впечатлили, пък и като членове на обществото са спокойни и не пречат никому. Факт е обаче че те най много се възползват от тази политика. Примера който ме касае мен е че много еврейски източници плюят мощно нашата православна църква, (няма да забравя по CNN един репортаж за Българската православна църква , бяха я направили да изглежда като някакъв чудовищен култ), но ако някой каже нещо против юдаизма .... олелееее майка му жална. Защо ли , ами защото те са си издействали религията им да е еквивалент на етническа принадлежнст и като обиждаш юдаизма видиш ли обиждаш евреите, а те нали знаеш колко са страдали и опааа ама ти си бил АНТИСЕМИТИСТ.... А върви разправяй после че ти никога не си казвал лощо за евреи, че дори имаш приятели евреи, не не , ставаш антисемитист.
Не че аз някога ще тръгна да говоря за юдаизма, не ме интересува, не е моя работа какви са другите религии, но факта е че има двоен стандарт.

Та пак искам да кажа , ако има расисти в това общество най-големи расисти са негррите.
Пример:
Една моя съседка е началник на отдел някакъв в производствена фирма. По правилник всички трябва да са с изрязани нокти и чисти ръце защото се работи с особено крехки и чисти материали. Жената ми споделяша колко зор е видяла в продължение на 2 месеца да накара една негърка да си изреже ноктите, дотук нищо нередно (не си мислете че има нещо нередно, че щв ви обвинят в расизъм). Накрая жената която се явява пряк началник на тази негърка, пробвала дори с уговорката че ако я види собственика ще я уволни, на това негърката отговорила:
" АЗ НА БЕЛИТЕ НЯМА ДА ИМ ТРЕПЕРЯ ! "

ееее извинявам се ала, ако това го каже бял на черен ще се дигне олелия до небето. И ще го уволнят човека пък и може и някое съдебно дело да му спретнат.

В същата тази фирма не смеят да уволняват негри поради некадърност именно поради съдебни опасения.

Е къде е равенството, кой е носител на расизма? май са си баш те..


И последно , смятам че дискусията придоби безмислен вид. В смисъл ние си приказваме но това не е от полза никому, пък хубавото на форума е да е от полза на новите в КАнада Българи.

Може би е било и моя грешка че изобщо повдигнах въпроса. Пък и след като други в Монреал не са попадали на подобни инциденти, може и аз да съм бил "късметлията".

Така че дискусията е безплодна, и предлагам да я прекратим !!! Аз лично спирам и повече няма да давам мнеието си в нея. Приканвам и всички други да я оставим и да коментираме по полезни и плодотворни неща.


P.S. Je ne suis pas rasist, je mange tout :D :beer: !


"Хайде сега следвайте малкия ми танк, инак ще ви разстрелям с големия си пистолет"
- lejtenant Gruber
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

Spored mene diskusiqta ne e bezpolezna,zastoto vse pove4e mai se postavq vaprosa za pra vata na beliq 4ovek(heteroseksualen). V momenta imam rabota i burzam,no posle ste vzema otno6enie s moi nabludeniq.
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

Re: Je ne suis pas rasist, je mange tout !

Мнение от Гой »

gen Fon Klinkerhofen написа: ...това че когато ти е комшия (пази БОже) и по цял ден от апартамента му или се врещи или се чува мощно "ДУП ДУП ДУП"...
Много си е вярно това.
Mtl Гой
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Kakъв хубав тима за тази хубав фирум.
А какво ще кажете за теорията за деградацията и божествения произход на човека? Някой от гостите на Слави ( Трифонов ) я изнесе, аз запомних само основното ( както обикновено ). Аз също имах "щастието" (май без кавички е по-добре, но това е друга тема) да живея две години сред измет (в казарма съм бил все пак! ) и да си кажа, не е нищо особено като свикнеш. В смисъл много добре разбират от грубата сила и примират от страх пред явното желание да се поразкършиш. Само парата им е голяма. За сведение висок съм 170 см и тежа 75 кг. с тенденция (дай Боже) 72. Но никога не си оставям колата в калта. И за край: "Единственото от което се нуждае злото за да триумфира, е добрите хора да не правят нищо"
А сига да си ходам, че ме чикат ингилизките летоци.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Re: Je ne suis pas rasist, je mange tout !

Мнение от anito »

Генерале,

Как хубаво го написа всичкото, ако можех, и аз точно така щях да го напиша. Без майтап. Обаче не мога :cry:

Относно шаренията, Снежи, предполагам, че е така в мегаполисите, но тук в нашето китно селце :wink: не е така. И понеже веднъж го бях писала, сега го споменах само лаф (майтап) да става. И наистина съм доволна, защото както пише ген., статистиката казва кои са социално опасните групи, вие казвате кои понамирисват или не са добри съседи, а ние тук си ги нямаме точно тези... :lol:
Обичам да преча
kircho
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:44 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от kircho »

Свят широк – кухи парчета има навсякъде.
Какво пък в София няма хаитяни, но за сметка на това има скинари. Арогантни, агресивни, страхливи момченца, които си избиват комплексите върху беззащитни хора само защото са различни от тях. Трудно е човек да се сети за по-голяма простотия от “чиста нация”. Никой от тях не е измислил нещо нито е допринесъл за развитието на световната култура, макар че всичките са бели. А за бутането в градския транспорт - ами не знам, в 204 пак всички са бели, ама ела да видиш какво става...
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

kircho написа:А за бутането в градския транспорт - ами не знам, в 204 пак всички са бели, ама ела да видиш какво става...
В Монреал никой не се бута в гратския транспорт, всички са много учтиви, във всеки случай ако го сравня със София то разликата е тотална, незнам откъде си ги измисляте тези истории. Дори на всяка спирка хората се подреждат в много стройна редичка и никой не прережда другия, ако е имало някакви инциденти то те са изключения - правилото е, че всички и черни и бели се държат културно.
Заключено