6ofiorska knijka ot druga provincia???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Krassiiv

6ofiorska knijka ot druga provincia???

Мнение от Krassiiv »

Ima li niakoi koito se e premestil ot druga provincia i ima 6of. knijka ot tam. Kak stava? pak li ste darji izpiti teoria i kormuvane ili ne?
Az imam knijka ot quebec, no smiatam da se mestia v ontario i tozi ? jivo me interesuva. Znam 4e moka da karam samo 60 dni s qebekarskata,a posle???
:lol:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

После си вадиш тукашна - онтарийска книжка. Каква книжка ще ти дадат зависи от това колко стаж като шофьор имаш в Квебек, т.е. може и да не ти дадат пълен лиценз и да се налижи да се явяваш пак на изпит.
Изображение
Аватар
Shtono
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:52 am
Местоположение: ON
Обратна връзка:

Мнение от Shtono »

Sneji написа:После си вадиш тукашна - онтарийска книжка. Каква книжка ще ти дадат зависи от това колко стаж като шофьор имаш в Квебек, т.е. може и да не ти дадат пълен лиценз и да се налижи да се явяваш пак на изпит.
Както стана с мен. Не ми признаха пълната категория от Албърта така че се наложи да държа G
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

knijka

Мнение от No667 »

az znam za poznati deto s Ontario knijka v Manitoba samo im q smeniha bez izpiti i kursove,predpolagam triabva da deistva i obratnia variant.
No poneje razlichnite provincii si izdavat razlichni knijki po dobre si proveri v Ontario kak e havata
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

4etoh to tozi site bre koljo, ama ne6to ne mi stana mnogo iasno. Vaprosa mi e praviat li mnogo spanki ili ne 6toto kolata mi triabva da hodia na rabota. a i o6te edin ? imam daite nekoia po-eftina zastrh. agencia.

A moga li da si zastrahovam kolata v quebec (za 200 kinta) i tazi zastrahovka da vaji v ontario?

Egato kolko ??? zadadoh a??? :shock: :lol: :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ако нямаш 2 год. стаж с кебекската книжка сте ти дадат Г2 с която имаш прао да караш ,но има няколко ограничения от рода не можеш да караш на магистрала,не мойеш да пиеш една бира и да караш и др. подобни..Ако книжката ти от Бг. е на по вече от години след като ти сменят кебешката /без никакви изпити/ с Г2 имаш право веднага да се явиш на палното Г/изпита е градско кормуване +качване на магистрала/ Това в за Онтарио 100% , аз сам го минал тоя пат.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Колата я прехварли на някой приятел от Кебек,направете застраховка и на двамата на името и си я вземай и си я карай по живо по здраво в Онтарио,такмо с кебекска регистрация няма да ти се налага да ходиш на клийн еар тест всяка година в Онт.
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

zna4i BATE.. da go poiasnim kata za 5 go6no dete :lol: imam kni6ka ot BG ot 20 god., ot quebec ot 1 god, zna4i parvo vzimam g2 i sled kolko vrene (dni, meseci ???) moga da vzema G? :(
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ako imash na koi da si pishesh kolata v quebec, draj si ia registrirana tam i si karai s tamoshna knijka i zastrahovka (malko nelegalno si pada no za smetka na tova e eftino).
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

При тая ситуация сменяш книжката за г2 ,показвш балгарската кн./желателно е да имаш превод от онт./ да докажеш ,че я имаш от 20г. и веднага ти дават свободна дата за дривинг тест Г.Като им показваш балг. книжка обарни им внимание да погледнат от задната и страна кадето е написана датата на издаването на книжката ,а не от пред кадето е отбелязана датата на подмяната и /в повечето случаи когато ги сменяха в бг. 2000,2001 год/
За колата направи както по горе писах ,трябва да си луд да плащаш онтарийска застраховка след като има вариант да я избргнеш.Аз сам в МТЛ. с онтарийска книйка ,но колата е на името на приятел с кебекска регистрация и застраховка и се гавря с полицаите като ме спрат ,стото копче не могат да ми кажат.Т'ва е,действай.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Кольо за да е напално легално да го направи както казах ,регистрация на име на приятел в Кебек,застраховка от Кебек на името на двамата и онтарийска книжка.
dido13
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 14, 2005 2:45 pm

Мнение от dido13 »

bateto написа:Кольо за да е напално легално да го направи както казах ,регистрация на име на приятел в Кебек,застраховка от Кебек на името на двамата и онтарийска книжка.
towa e naj-glupawata sistema na zemiata.
prosto wi se chudia ot kade tolkowa "pishman" tarikatia

Ako choveka w Ontario, deto polzwa twoiata zastrahowka naprawi PTP, to wsichko se izliwa na teb, a ako PTPto e tevko i ima da se plashtat pari, to zastrahowatelite wednaga shte hwanat takawa plitka i prosta sistema.

Posle se chudite i radwate ili plachete kato wi dadat/otkavat kredit.
ami iasno - w kredit buroto otiwa adresa daden ot policata na kolata, ot danachnata deklaracia istinskia adres, a ot bankata s koiato rabotish istinski adres, a ot SAAQ MTLskia adres.
Kato widiat takawa kreditna istoria bankite biagat kato ludi.


Niama li da se nauchite da viweete kato normalni hora?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Гледай сега колега ,тебе те признавам за разбирач в твоята област ,но както и ти обичш да казваш четете,четете подробно това което се пише и коментирайте,а не отгоре ,отгоре ,разбрали недоразбрали. Та да внеса малко пояснение -застраховката се прави на лицата които сте управляват колата заради това дадох и тоя савет -;прехварли собственността на някой приятел,а той да направи застраховка и на теб защото ти ще управляваш колата /изискването е на СААК/,застраховката е персонална и каквито и последици да има малки,големи,материални ,отговорността носи причинителя на тия последствия/шофиращия/ ,а не собственника .
В разисквания случай шофиращия се движи в рамките на закона ,живее в Онтарио,има онтарийски права,онтарийски адрес ,онтарийска даначна декларация и кара кола предоставена му от приятел ,който предварително се е погрижил за да не нарушава закона да го снабди сас застраховка .Другото за кредитите,кредитните бюра ,невярната информация няма нищо общо с темата.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Гледай сега колега ,тебе те признавам за разбирач в твоята област ,но както и ти обичш да казваш четете,четете подробно това което се пише и коментирайте,а не отгоре ,отгоре ,разбрали недоразбрали. Та да внеса малко пояснение -застраховката се прави на лицата които сте управляват колата заради това дадох и тоя савет -;прехварли собственността на някой приятел,а той да направи застраховка и на теб защото ти ще управляваш колата /изискването е на СААК/,застраховката е персонална и каквито и последици да има малки,големи,материални ,отговорността носи причинителя на тия последствия/шофиращия/ ,а не собственника .
В разисквания случай шофиращия се движи в рамките на закона ,живее в Онтарио,има онтарийски права,онтарийски адрес ,онтарийска даначна декларация и кара кола предоставена му от приятел ,който предварително се е погрижил за да не нарушава закона да го снабди сас застраховка .Другото за кредитите,кредитните бюра ,невярната информация няма нищо общо с темата.
и двамата говорите наизуст!

първо батето:

1. http://www.mto.gov.on.ca/english/faq/dr ... sschange10
Can my vehicle address be different from my driver's licence?

An Ontario residential address is required on driver's licences and vehicle permits. If you change the address on your driver's licence, the address on your vehicle permit will be automatically changed (and vice versa).
2. застраховката е обща на двамата и при подновяване се увеличава ако е имал инцидент, КОЙТО И ДА Е.
3. ЛЕГАЛНО не можеш да имаш застраховка в Квебек с онтарийски драйвън лайсънс - така че дидо е прав, ако приятеля се прасне някъде, застрахователите веднага ще го заловят, че не е имал редовна застраховка

сега дидо:

1.системата изобщо не е проста, но батето я е обяснил така, а и неговата система е елементарна за хващане.
2. човека си живее и работи и плаща данъци без НИКАКЪВ проблем в Онтарио
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено