Безплатна пързалка!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Безплатна пързалка!

Мнение от Blue Passion »

От около седмица падна малко сняг и забелязвам нещо,което ми напомня за една мила родна софийска картинка по тротоарите(даже е и по-зле)!Всичко е излято като стъкло и ходенето си е меко казано изпитание :evil: чудя им се на хората защо ходят на специално построените през зимата пързалки,а не си джиткат с кънките по тротоарите :?: :nenam: Днес като отидох на КОФИ от 17 човека група,2-ма не доидоха,5 бяха паднали и пострадали(кой повече,кой по-малко) и 10 бяхме оцеляли без падания и контузии!!!!Питам се,дали цяла зима е така или това е някакво изключение :?: :idea: Иначе за пътищата бравос-почистени са отлично :wink: :beer: Хвърлят големи количества сол,захар,черен и червен пипер,индийско орехче,чубрица и други известни и по-нейзвестни подправки :wink: :D Аз от няколко дена по навик още от София,се гилам по тях,вместо по пързалката.......а,така де,по тротоарите :evil: :x
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ima i kanela - zabravil si da dobavish...
Az dnes za pruv put izpolzvah taka narechenia avtobus 165, vmesto obichainoto mi tutrene do metroto, zashtoto po baira ot 45 gradusa riskuvah da si tancuvam edno napred - dve nazad... Moiat shef kaza, che se svikvalo...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ахаааа, аз се чудех дали нещо не съм се повредил и само на мен да ми се струва ужасно за ходене...
Не знам за вас, ама аз на път за КОФИ от метрото взимам един автобус, и от него имам около 100 метра пеша - нищо работа...само че в нормално време! Защото тези 100 метра са по едно яко спускане - е, втората половината спускане е по стълби (толкова е голяма денивелацията, че не може само с наклон да се реши), ама по първата е егати ужаса...
И аз като Евгени ходя по пътното платно, защото ако се спусна по тророара, ще подмина и колеж и всичко, и сигурно ще спра да се търкалям чак в Онтарио... :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

Да, днес си беше кошмар - по тротоарите не можеше да се върви. Направо са си ледени пързалки.
Искам все пак да поясня, че това не е обичайна картина. Причината е в стачка на голяма част от персонала на снегопочистващата техника. Иначе се поддържа доста добре. Дори за тротоарите си имат специални снегоринчета.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Alex_dim написа:Да, днес си беше кошмар - по тротоарите не можеше да се върви. Направо са си ледени пързалки.
Искам все пак да поясня, че това не е обичайна картина. Причината е в стачка на голяма част от персонала на снегопочистващата техника. Иначе се поддържа доста добре. Дори за тротоарите си имат специални снегоринчета.
То уж и закъсненията на автобусите не са обичайна картина ама моят автобус закъснява 2 пъти на всеки 3 с по повече от 5 минути. Така беше през лятото, така е и сега!
To Live Is To Die
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

В интерес на истината тия дни на макадана :) е по чисто отколкото на тротоара. Вчера вечерта обаче беше ужас, 40 км/х беше висока скорост,защото всичко беше в лед.

Хе хе някои да не се ядосат, но вчера САМО В МОНРЕАЛ ИМАШЕ НАД 100 регистриирани катастрофи, заради поледицата.

Вечерта като чух новините и си викам "Аре я си хвани утре рейсчето че да не рускуваш бай Марине*"... даже бях се замечтал за онези гуми с металните шипчета.

Днес обаче бе по добре.



_______________________________
* Имената на лица местности и някои събития са променени :):):)
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

St.Anger написа: То уж и закъсненията на автобусите не са обичайна картина ама моят автобус закъснява 2 пъти на всеки 3 с по повече от 5 минути. Така беше през лятото, така е и сега!
Така е. Автобусите са точни при слаб трафик. Във върховите часове, когато попаднат в задръствания, разписанието отива "на кино".
Най-добре да се разчита само на метро, дори и да е малко по-отдалечено. Ама и там като съобщят за релантисман :wink: по трасето... отиде коня. :lol:
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Зор си беше...

Мнение от Dino »

В интерес на истината, карането не ми се видя никакъв проблем - може би защото беше към 21:00 часа и пътищата, по които минах изобщо не бяха заледени по това време.
За мене зорът беше как да вляза в колата, защото цялата беше покрита с 1 см лед и 5-те врати бяха като заварени за купето.

Ама нали съм си инат... справих се и с това изпитание. :wink:

Като се замисля, досега само веднъж в ученическите ми години и веднъж малко след студентските съм виждал такава яка "глазура".

Да видим какви зимни изненади ни чакат занапред... :roll:


Даниел
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

дано наистина свикнем.
днес, сутринта успях да издрапам до пътя и после беше лесно. но на обяд, като се прибирах от френски, имах няколко неуспешни опити да си влезна в къщи. добре, че бяха съседите, те първо доста се посмели, но после им дожаляло и дойдоха да помогнат. ако не ме беше срам, и ако ня беше дошла помощ, сигурна щях да лазя до входа
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ei Agi, ama ti si izvadila kusmet!!!
Az oshte si blija ranite ot triumfalnoto mi pribirane s razpliokvane pred nashia blok! naloji mi se daje sama da si se posmeia, poradi lipsa na kakvato i da e publika, kamo li pomosht...
Savet kato padate - gledaite da ne se prosvate kato jaba po lice! Ako vi se sluchi - izpolzvaite rucete za bufer - moite se okazaha mnogo zdravi, po kolenete sme bez ojulvania...Iaketo mi e bialo, ama me marzi da go gledam kolko nuansa e smenilo sled tazi zashemetiavashta vecher...
Dai Boje utre da sme po-uvereni v baletnite izpalnenia!
A, ako niakoi e treniral djudo, moje da probva da se izvurti i da padne po grub, kato poemaneto na udara otnovo e grija na rukata - tuk niakoi po-vesht da se vkluchi, che az s moite trenirovki prikluchih ima-niama XXX godini
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

Elia написа:A, ako niakoi e treniral djudo, moje da probva da se izvurti i da padne po grub, kato poemaneto na udara otnovo e grija na rukata - tuk niakoi po-vesht da se vkluchi, che az s moite trenirovki prikluchih ima-niama XXX godini
Абе помня,че освен ръката и с крачето също трябваше да си помагаме за омекотяване на удара,но дето се вика-да не ни се налага :lol: Пък и аз ако взема,че падна,ще се разчуе по другите провинции за леко земетресение в Мл :D
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

1000 произшествия оня ден в Торонто според полицията, 2.5 часа на един колега да отиде до офиса... всички ги изненадва зимата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Elia написа: A, ako niakoi e treniral djudo, moje da probva da se izvurti i da padne po grub, kato poemaneto na udara otnovo e grija na rukata - tuk niakoi po-vesht da se vkluchi, che az s moite trenirovki prikluchih ima-niama XXX godini
аааа молим, паданията напред и настрани са си толкоз важни както и тези назад. само дето не искаш да удряш с ръка по леда за да погасиш вибрациите по тялото от удара на торса. а поставянето на ръка на пътя на удара като кол на който да се подпреш най-много да доведе до счупването и :). Падайте smoothly and sexy.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

E sega, ako niakoi moje da opishe tochno kak se pada sexy... broi li se za sexy, ako ti sturchi nagore zadnika?
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Pri nas po princip led veche nyama, ama dnes vidyah v samiya centar na Montreal istinska parzalka, i to ne samo na edno myasto. Napravo bezobrazie :evil:
Заключено