Grozno v Bg 4erkvata.......

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Nelly
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:10 am

posledno

Мнение от Nelly »

...
Последно промяна от Nelly на Сря Яну 12, 2005 11:34 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: re na ...bgmont....

Мнение от pumpy »

sasho71 написа:
Nelly написа:S Va6ia posting otnovo se vijda, 4e Vie za lider ne stavate! :)
e kak да не става бе? та това не е кой да е, а Великия Даник. Него скоро администратор ще го правим, той е пътеводна светлина на цялото бг общество в Монреал, а скоро и в Торонто, та чак Ванкувър :rotfl:
поне от време на време има нещо полезно във постингите му, а не само за незадоволени бъдещи медицински кадри да слушаме и за азиатки......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: re na madam Kuma

Мнение от pumpy »

bgmontreal написа: къде се прави бизнес? свещите се продават на цените на които се продават във всяка църква.
били стрували в БГ по-евтино, ами не купувайте тогава и хляб и мляко - те в БГ са по-евтини от тук.
За сведение свещите в Албания са още по-евтини.
Време е да се адаптирвате с Канада, тук цените са доста по-скъпи :wink:

Насила искат пари, ако ви бият, а не ако ви подават панерка (явно сте седели най-отвън и панерката е тръгнала от вас)

Ето това е! Човек където и да бяга, винаги го настигат тия от които бяга. :evil: :twisted:
сега имам време и да поиздребнея малко - едни цени не могат да бъдат никога скъпи, могат даса по-високи :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Koko написа:
Господ написа:Eй сега наистина се разгневих, чеда мои! Успяхте да предизвикате Божия гняв! Честито!
Боже, защо не минеш и към Торонто? Да въдвориш малко ред и в тукашните 4 (четири) църкви. И ако можеш да ми кажеш как може да имаме 4-ри църкви в града, а да не може да се съберат хора да се напълни за служба поне една от тях.
а кой ще му плати командировъчни ? :shock: :shock: :shock:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: re na madam Kuma

Мнение от sasho71 »

poumpy написа:
bgmontreal написа: къде се прави бизнес? свещите се продават на цените на които се продават във всяка църква.
били стрували в БГ по-евтино, ами не купувайте тогава и хляб и мляко - те в БГ са по-евтини от тук.
За сведение свещите в Албания са още по-евтини.
Време е да се адаптирвате с Канада, тук цените са доста по-скъпи :wink:

Насила искат пари, ако ви бият, а не ако ви подават панерка (явно сте седели най-отвън и панерката е тръгнала от вас)

Ето това е! Човек където и да бяга, винаги го настигат тия от които бяга. :evil: :twisted:
сега имам време и да поиздребнея малко - едни цени не могат да бъдат никога скъпи, могат даса по-високи :wink:
:rotfl: готино уточнение
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Nelly не се стягай българина навсякъде си е идиот,като вземеш от политици и стигнеш до обикновенното население,просто не ставаме като народ за нищо,щом за толкова години не се намери свестен политик,кво остава за хората-нищо не става от това племе,освен да се напива,заяжда и да се бие,само големи приказки и хвалби,що не отидете в гръцка църква да видите такъв клозет ли е,ходил съм доста в чужбина и съм видял що за стока сме,срам ме е било да кажа че съм Българин.Някой наистина не осъзнават че това не е народ и ще изчезнем като нация.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Мдаааа...
Предколедното настроение е на висота...
Мисля си, че ако за всяка свада, всеки скандал във форума ми се даваше по 1 цент, нямаше да слизам от чисто новото си Ферари...освен може би за да помогна на жена ми да паркира новото си Мазерати (не я бива особено в паркирането, то си е мъжка работа :D ).
Ако гледате мало по-широко на света, ще ви стане по-широко около врата, и няма да ви е некомфортно и оттам да ви влиза вятър!
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Re: posledno

Мнение от Kuma Lisa »

Нели, никой не те задържа насила тук. Щом не ти е приятно да разговаряш с тъпи хора, с простаци, с гьон сурати, с бетонни глави и бла-бла-бла-бла... моля, потърси си приятели извън форума. Ето, имаш и приятелка, която критично си подбира българите, с които контактува, тя ще ти помогне.
Всъщност какво ме интересува мен цялата тая работа и твоето мнение за нас? Аз приемам хората с недостатъците им, тъй като и аз имам такива.

И въобще не се опитвай да се вкарваш във възвишени роли, не можеш да ги играеш.
A ако се питаш защо реагирам по този начин, отговора можеш да намериш в епитетите в собственият си постинг.

Мери Кристмас енд ол дъ бест!
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Явно тази мадама която се оплаква колко и били скъпи свещите е забравила колко по-долни неща се случват в България- сугурно не си спомня че на Великден продаваха не само свещи на двоини цени а и ПЛАСМАСОВИ ЧАШКИ в които да си сложиш свещичката за да не изгасне докато си я носиш у вас-цена-10ст.Един път на Бачково попа три пъти ме попита колко струва иконата която съм си купил и го помолих да я освети, а преди това го чаках 30мин да освети някяква стара бракма т.е. кола само за 20лв, и след като му казах колко струва иконата и му дадох 2лв. за 5мин мънкане под носа, толкова се ядоса че ако не бяхме в църка със сигурност щеше да ме напсува.Та душа не се ядосваи , мен повече в църква не можеш ме вкара само и единствено заради тези няколко случки.Скоро се жених знаеш ли колко пари за рушвет трябва да дадеш ако искаш да се ожениш на датата която ти искаш, а нямаш молба от няколко месеца ...Съжелявам ама това за църквата ми е болна тема.Кефете се на живота и четете кво Ви пише ГОСПОД, той е готин.
Защо и някои друг не сподели преживяванията си в църква в БГ.
Живи и здрави.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Прав си totev. Аз в църква рядко влизам, но ще споделя неприятните си спомени от един помен.
Чете попа молитва, хората си спомнят човека който са дошли да почетат и изведнъж попа започва да нарежда един списък от никому непознати имена. Други хора са си платили за да спомене техните близки в молитвите. Ами да отдели от времето си и да прочете за тях отделно молитва тогава.
Масичката на която е сложена храната която после се раздава е на колелца. Да може по бързичко да се дръпне настрани. Защото на съседната маса други вече редят, а времето е пари. А тези пък които вече са минали - хапват в другия ъгъл, поотпуснали са се вече и си говорят доста шумно. Накратко - създава се впечатление, не че почитаме някого, а че бързаме в колоната да оставим пари на попа.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Здравейте всички,
Вижте сега. Аз никога не бих си позволил да хуля християнската ни мисия (защото това е статута и тук) в Монреал или където и да е. Напротив винаги бих се вдигнал да я защитя. Виж ако нещо ме възмущава бих написал едно писмо, до настоятелството и свещеника (вече съм го и правил), но бих сдържал останалото в себе си.
А ако видя че не получавам разбиране от църковното настоятелство, бих иложил мислите си пред Синод-а, защото и с тях има съвсем удобен начин да се комуникира.
Нека каквото и да има да се опитаме да не изказваме тежки думи за църквата ни (имам предвид институцията), защото така или иначе всеки се опитва да ругае православието. Пък и толкоз ли са праведни всички които я охулват ? Как беше ..."който няма грях, да хвърли пръв камък...."
Не бих се възгордял толкоз, че да реша че съм компетентен и в моралното си право да негодувам срещу една проходаща християнска институция.
Пък и кой от тук изказалите се (освен едногова който все повече ми харесва как се развива :)) знае каноните за черковната служба, че да каже това не ми харесва и да е сигурен че не е правилно.

Пак ви напомням има до кой да пишете ако нещо ви притеснява, и това е много по умен подход защото ако наистина има нещо нередно, само така може да се дискутира и евентуално промени.

Лека работна седмица на всички.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: posledno

Мнение от goliama mechka »

Nelly написа:Tajno, mnogo tajno! Vse si mislya, 4e ima i hora, koito mislyat kato mene, ama uvi, osnovnata masa ot ve4no prisastva6ti i vsi4ko razbira6ti forumci, mi "dade da razbera"!
Ni6to ne moje da se promeni s takiva betonni glavi! Tova sega e obida, nali? Moje i zabelejka da ima ot Lisana. Liske, da nari4a6, nyakoi prostak obida li e, ili toi e ot tvoyata strana na barikadata?
Bateto, ili gurbet4iyata, za kakvo posre6tane govori6? Oh, o6tipana sam i sam iskala da me zabelejat! Naistina ide re4 za kultura i intelekt! I dvete sa ti dale4ni ponyatia! Prav si samo za edno, 4e 4ovek kato byaga ot prostotiyata, tryabva da byaga do krai! I v tozi aspekt na misli, mi se struva, 4e dosta vreme si zagubih za bezpolezni besedi!
Kogo sam, 6tyala da upla6a.........Razbira se, nikoi. Veroyatno 6te bada edna ot mnogoto, koito sa spreli da ob6tuvat s "gion surati"! Tozi izraz go znam ot dyadoto na edna moya priatelka. :) Tya otdavna po4ti ne se sre6ta sas vseki i si podbira dosta kriti4no priatelite ot BG! :) Razbira se 4e ima i svyastni, no predpolaga se te ne obi4at tolkova projektorite...........Mnogo mi pomogna foruma, ama ne6to, toi /foruma/ve4e ne e sa6tiyat! Dosta hora izgonihte i davaite....... 6te ostanete.......vie si znaete koi!
Sas zdrave i nasluka :)
Нели,стига се стъжнява,мойто момиче,че ми плаче сърцето за теб.защо твойта приятелка по-рано не те светна как да си сведеш връзките със простаците БГ-ри(това не е обида,нали) до минимум,ами дойде тук да плачеш на нас,гьон сюратите(любимата дума на дядо ти) колко е цената на свещите???Ти си поредния тарикат"много ми помогна форума....бла,бла,ама вече сте гьон сурати"щъ мъ извиниш за повторението,ама отдавна не бях чувал тази дума,и много ми хареса.
Ама пък ако се замислиш-дали не е думичката,която те определя теб,отишла да се помоли на господ,и решила,че 50 цента е твърде много за изкупване на греховете,ако може да се мине по тънката лайсна-10 стотинки?Нека си останем(ние си знаем кои).Със здраве.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Съгласен съм с Хемоглобин малко се поувлякох , нормално е и църквата да е на същия хал както държавата.Ако Вие в Канада можете нещо да промените , даваите- пишете писма ,дано някои ви разбере.Не би трябвало да слагаме всички църковни служители под един знаменател, сигурен см че има и хубави и отдадени на църквата хора, но аз още не съм ги срещнал.А пък това мом-
иче все още показва една основна характеристика на новопристигналия- да сравнява цените там с тези тук, караи ще и мине.Дано не работи за същата заплата както в Бг.
Успехи.
...мразя мастика без айрян...
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Nelly, napisanoto ot tebe sa chisti emotsii i kato takiva az gi priemam. Poslushai dalboko uvajavania ot mene Hemoglobin i napravi kakto te savetva. I ne obijdai forumtsite. Kakto ti si kaza mnenieto taka i te napraviha. I kolkoto te prieha tvoito tolkova i ti prie taihnoto. Nikoga ne zabraviai che za edno neshto sa vinovni minimum 2-ma. :idea:
Gospodi, moite uvajenia kam tebe i vsichko koeto si napravil (neznam dali nie, prostosmartnite sme nai-dobrotot ti tvorenie :?: )no otets Dimitar ne zakachai. Ako si reshil che toi e za ada, zanchi za mene ti si samozvanets i ne znaesh nishto za tozi chovek. Ili moje az da se zablujdavam, no toi e tochno ot tipa hora deto praviat dobro ne samo za koleda i Bogoiavlenie :idea:
Ako ima niakoi izmejdu nas (imigrantite v Montreal)koito da zaslujava da ide v raia to tova e toi. Nelly, i ti ne go zakachai ako iskash da si govorim dobri neshta i da se uvajavame. Toi e super orator i vinagi kogato go slusham posle izlizam ot tsarkvata kato nov chovek. Ako ne ti se idva- nedei. Parite sashto ne sa zadaljitelni. Az nai-redovno puskam po dolar ili 2 shtoto tolkova imam, no sa ot sartse. Za da varvi tsarkvata (ne che tochno s moite mijavi stotinki shte se opravi, no znam li :roll: )
I nakraia da se prisaedinia kam priziva na Vankata- Dekemvri e, koleda e na praga- obichaite se i se opitaite pone za mig da zabravite che ste po-veliki ot Boga :idea:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

А бе я ситига с тия църкви и глупости, вече сме 21ви век и както казва едни съученик от гимназията:

"Mind tricks don't work on me... ONLY MONEY"
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено