Относно българската църква в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Относно българската църква в Монреал

Мнение от Hemoglobin »

Здравейте,
пиша във връзка с единствената православна църковна мисия тук в която се говори на български.
Предполагам сте забелязали че службите се извършват в взет под наем католически храм, със пейки статуи и всичките му католишки мурафети.

Имаше план да бъде купена сградата, но се провали поради липса на пари.
Чудя се дали някой от вас знае все още банкова сметка в която се събират пари за закупуването на сградата.

Форума от друга страна е добро място ако няма да се оповести такава и да се следи непрекъснатоо размера на натрупаните средства от целеви дарения.
Кой знае може пък да се окаже че един ден са се събрали достатъчно за да влезе човек в Българска Православна Църква, отворила вратите си всеки ден.

Какво мислят администраторите?
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
sub0

Мнение от sub0 »

Хемоглобин, само да ти надпомня че в България има православни, католици, и протестанти.

Тук даже няма да споменавам процента хора невярващи, мюсулмани, евреи и т.н. които трудно биха приели идеята за такава църква тък като нещо което обединява българската общност.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Относно българската църква в Монреал

Мнение от bgmontreal »

Hemoglobin написа:Здравейте,
пиша във връзка с единствената православна църковна мисия тук в която се говори на български.
Предполагам сте забелязали че службите се извършват в взет под наем католически храм, със пейки статуи и всичките му католишки мурафети.

Имаше план да бъде купена сградата, но се провали поради липса на пари.
Чудя се дали някой от вас знае все още банкова сметка в която се събират пари за закупуването на сградата.

Форума от друга страна е добро място ако няма да се оповести такава и да се следи непрекъснатоо размера на натрупаните средства от целеви дарения.
Кой знае може пък да се окаже че един ден са се събрали достатъчно за да влезе човек в Българска Православна Църква, отворила вратите си всеки ден.

Какво мислят администраторите?
ако искаш да направиш дарение ще ти дам номера на сметката, ама за
"да се следи непрекъснатоо размера на натрупаните средства от целеви дарения." трябва да попиташ новото ръководство.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

az neshto ne shvanah. Kak po-tochno chrez foruma shte se sledi bankovata smetka :nenam:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Сега ако наистина има хора които да дават и долар на седмица ще е много добре.
А как ще се следи... ами очевидно не може да се пусне линк към банковата сметка :) , но пък може всяка седмица настоятелството да дава информация за статуса на сметката и да се публикува на сайта.
Така и тези които биха дарили ще виждат че парите им отиват за целта.

Защото и няколко стотин чивека да заделят по няколко долара на месец за дарение, мисля че няма да е далече деня в който ще има Българска православна църква.
Пък и ще виждаме как нещо хубаво се постига малко по малко.
Последно промяна от Hemoglobin на Пет Ное 19, 2004 9:28 pm, променено общо 1 път.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Re: Относно българската църква в Монреал

Мнение от Kuma Lisa »

Hemoglobin написа:Какво мислят администраторите?
Какво всъщност предлагаш? И как точно може форумът да следи събираните за църквата средства?
Аз лично не одобрявам идеята.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Форума съществува от известно време, има си имидж някакъв, хората си имат мнение за него. АКо тук на видно място цъфне идеята, сигурно ще има хора, които ще дадат пари само защото вярват на форума.

Ето защо аз лично не бих предприел риска и отговорността да подведа някой. За БГ църква съм чувал най-различни мнения, може би безпочвени, защото сме българи и винаги контра, може пък и да са с някакво основание. Не знам и честно не се интересувам. В една такава 50 на 50 ситуация, предпочитам да не предприемам нищо и по този начин в нечии очи да изляза "мърда", но пък така няма шанс да подведа някого.

По принцип бгканада е просто онлайн комюнти, няма нищо общо с офф-лайн такива. От време на време, когато сметнем за уместно, подкрепяме някоя инициатива като БГ училището или пък шествието за медиците, но като цяло бгканада и особено аз се разграничавам от всякакви "общества". Който е чел мненията ми от по-отдавна знае, че съм по-скоро пън в това отношение, не знам и не ме интересува кой какъв е в офф-лайн комюнитито, на църква не съм ходил, само на едно организирано БГ парти съм ходил и повече не стъпвам и така.

И в заключение, част от чара и популярността на бгканада се в крие във факта, че е далеч от официалните неща. Смятам, че така ако си остане, ще е най-добре.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Аа, само да кажа, че аз лично бих се радвал да има църква, веднъж съм ходил в една "српска" и естествено ме хвана яд, че ние си нямаме, ама просто не съм този, който ще хване да я "гради". Сори, ако това те разочарова. :cry:
sub0

Мнение от sub0 »

Поддържам ссттоо и като перифразирам един виден канадски политик, изказал се по друг въпрос, че:

Този форум няма работа във вярата на хората.
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

Подкрепям ссттоо.
Едното няма общо с другото и ангажирането на форума с религия или православна църква не звучи много уместно.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Hemoglobin, аз също подкрепям идеята за българска църква в
Монреал, уважавам усилията на църковното настоятелство, но
намирам за твърде агресивни начините с които се събират "даренията"
Ходя на църква почти всяка неделя и давам колкото ми е по
възможностите, но определено не ми допада начина по който се
събират парите. Във всички църкви си има кутии за доброволни
дарения, което е най-естествения начин за събиране на средства -
ако човек има вътрешното усещане че изпитва необходимост да
подкрепи дадена кауза, има възможност да го направи - има си
кутии за дарения, има си и банкова сметка и пр. Обаче много са
малко хората които го правят, понеже след молитвата "Отче наш"
представител на настоятелството тръгва с кошничка през всеки
за да събере "доброволно" още дарения. Така немалко хора идват
само да запалят свещичка и си тръгват преди да се е стигнало
да минат и през тях.
Естествено това не е всичко - реализираната печалба от свещите
например надхвърля 5000% - дори най-малките свещи в България
струват 1стотинка, а в църквата се продават за $0.50, поне да бяха
взели от тройно по-големите за 2 стотинки, нямаше да им падне много
печалбата.
Доста хора с които съм разговарял по тази тема също неодобряват
тези методи, иначе заможни хора има достатъчно, които могат да
подкрепят идеята за българска църква, просто не трябва да бъдат
отблъсквани толкова елементарно.
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Philippo »

Predi vreme popitah, a sega poneje stana na vapros, chte povtorya - zachto na portala ima takava golyama ikona na sv.sv. "Kyril i Methody", koyato e link kam BG utchilichteto, a po-nadolu e linka kam vestnik "Zornitza"? Predlojenieto mi e da se napravi link kam stranitzata na BG tzarkvata (ikona na Ivan Rilsky, naprimer), i da se dobavi takav kam vestnik "Forum". Segachnata sutuatzia predstavya mnogo, ama mnogo ednostrantchivo BG institutziite v Montreal.
Tova, spored men, chte e dostatatchno za populyarisiraneto BG tzarkvata.
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Philippo »

Naistina li nyama, koy da me prosvetli? Ili yavno vaprossite sa mi mnogo naivni!


Bye!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Philippo написа:Naistina li nyama, koy da me prosvetli? Ili yavno vaprossite sa mi mnogo naivni!


Bye!
Не съм сигурен че точно аз трябва да ти отговоря на въпросите, но мисля че отговора можеш да го видиш ТУК
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ssttoo написа: За БГ църква съм чувал най-различни мнения, може би безпочвени, защото сме българи и винаги контра, може пък и да са с някакво основание.
amи аз в нашата църква колкото и пъти да ида попа е на няколко ракии и развеселен :D като запалиш свещ веднага тичат след тебе да я гасят, абе мани ...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено