Hora, molq, pomagaite - polojenieto izliza izvun kontrol!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Viki
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 7:33 am
Местоположение: Sofia

Hora, molq, pomagaite - polojenieto izliza izvun kontrol!!!

Мнение от Viki »

Vuprosite mi sa kum horata, prenesli domashnite si lubimci.
Mnogo vi molq, kajete mi kakvi sa taksite za vnasqne na kuche v Canada I ima li karantinen period! Predstoi ni putyvane sled dve sedmici I oshte ne mojem da vzemem reshenie za nasheto kuche. :cry: Interesyva ni sushto tam kucheto moje li da se chuvstva svobodno, da ticha I t.n. , ili trqbva da se vodi samo vurzano I da hodim sled nego s lopatka. Ako nqkoi se seti za neshto drygo, koeto da nateji pri vzimaneto na reshenieto, shte sum my mnogo blagodaren, da go spodeli(izklyuchvam jilishteto).
Nadqvam se da se vklyuchite v temata, zashtoto polojenieto izliza izvun kontrol!!!!
rumi_bg
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от rumi_bg »

I az imam podobni pritesnenia. Skoro vav foruma ima6e seriozna diskusia po tozi vapros. Pogledni po-starite temi. V ob6ti linii - ku4enceto triabva da ima izdaden sertifikat ot lekar za postaveni vaksini i 4e ne e boleduvalo. Po4ti kato za detence :-))) Pri zaminavaneto - razli4nite kompanii imat razli4ni iziskvania - za razmer na kletkata, za karantinen period i t.n., ta e redno da se proveri v kompaniata, 4rez koiato 6te letite.
I az 6te si vzema ku4enceto. Nakade bez nego?
Uspeh
Plamen

Мнение от Plamen »

Поне на първо време си оставете любимците в България при някой , на когото можете да разчитате...елате, вижте и тогава си направете съответните изводи...още повече че в началото кучето само ще ви попречи при наемането на апартамент...отделно са допълнителните средства /от които вие ще имате огромна нужда/. Просто според мене воденето на животно в Канада си е жива авантюра...пък и горкото животно най-вероятно не знае думичка английски или френски...
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Plamen написа:....пък и горкото животно най-вероятно не знае думичка английски или френски...
Aaa ne taka. Nqkoi znaqt ezici.:D Huskude puk se predpolaga che v Kanada shte sa kato v udoma si :wink: :D
Изображение
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

kuche

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Da ti kaja pravo, nai-veroiatno kucheto ti shte se chustva svobodno. I niam da ti se nalaga da tarchish sled nego s lopata, ama s plikche da, vijdam gi vseki den kak gi razhojdat. No povecheto viarnos a varzani.
Taka, che mai-dobre zasega go ostavi da si tich na volua v BG, a pak sled vreme mojesh i da si go vzemesh. I 2 sedm. e malko da reshish toia problem.

Kasmet
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Zdraveite
napalno razbiram vachia problem, zachtoto i az triabvache da se razdelia s moeto lubimo kutchentze. Niama da vi razkazvam kolko mi lipsva tuk v Quebec i kak se radvam na tchujdite kutcheta ot maka po moeto. no kakto i da e.. :cry:
Za sajalenie ne sam zapoznata s "emigratziata" na kutcheta, no se porazrovih v Itnernet i otkrih stranitzata v koiata piche iziskvaniata za vnos na kutcheta. www.inspection.gc.ca, posle izbirate ezika koito vladeete po-dobre /bg niama :wink: /, posle namitate nadpisa importations, klikvate, pri programme des voyageurs klikvate na nadpisa importations d"animaux familiers, i nakraia chiens. Znaia tche vi se struva stranno tche ne vi picha direktno adresa no pri men dava niakakav problem. Hubavo e da si go izvadite tova na printer tai kato ako imate problemi na mitnitzata da im pokajete tche ne sa pravi.
Kolkoto do namirane na jilichte s kutche e dosta truden vapros. Fakt e tche vsitcko zavisi ot haziaite. Naprimer v sgradata kadeto az jiveia e zabraneno za kutcheta, no v sachtoto vreme sasedite si gledat kutche. I to e edno dobritchko, za parvi pat vijdam kutche koeto ne lae :lol:
Razhojdaneto e s kaichka v povetcheto slutchai i s.. torbitchka. Inatche tuk otnochenieto na sobstvenitzite kam domachnite lubimtzi e mnogo dobro, izklutchitelno dobre hraneni sa. Ima niakoi pensioneri koito se mrachtiat na kutchetata no mnogo vajno. Te samo im dai da praviat fizionomii... Yspeh
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Zdravej,

Az i predi sym pisal po tazi tema...
Az li4no ne bih si ostavil ku4eto, kakto i napravihme de... V momenta ku4eto si e jiv kanadec, imame si kvartira, razhojdame si go, nqkoi ot semejstvoto mu nosyat torbi4ka, a drugi ne nosim...:P
Ima nqkakva taksa na letishteto mislya 4e beshe $35 Ca$. Ako si ima vsi4ki dokz nqma karantinen period - imalo e predi godini.
Ta tuj e ako ima neshto pitaj:)

Kysmet
Viki
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 7:33 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Viki »

Много благодаря на всички за изчерпателните отговори! Много ми помагат, но още не можем да вземе решение. Жена ми пита дали има място, където може да тичат със звяра, защото са свикнали по 1.5 до 2 часа да препускат. Пламене кучето ми е интелегентно и говори френски, защото е порода Френски Булдог! :D
Бъдете здрави!
Plamen

Мнение от Plamen »

Viki написа:Много благодаря на всички за изчерпателните отговори! Много ми помагат, но още не можем да вземе решение. Жена ми пита дали има място, където може да тичат със звяра, защото са свикнали по 1.5 до 2 часа да препускат. Пламене кучето ми е интелегентно и говори френски, защото е порода Френски Булдог! :D
Бъдете здрави!
Ей това не бях предвидил...че то тогава ще си е у дома тука...малко проблеми с акцента, но те не се броят...иначе сериозно ви съветвам- елате, вижте и преценете...кучето можете и като колет да си го получите по самолета ако има кой да оправи документите в БГ...
Заключено