Защо Канада е добро място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

myhata II написа: Сега сериозно по темата за кражбите

В България 3 пъти ме разбиваха за касетофони, в Канада 2006, ми крадоха кола за 3к. в центъра на Торонто, намериха я след 3 месеца на 200 км. от града със 5000 км пробег ....

Вие си правете изводите :!:
Провери ли тапицерията? Може да са ти оставили някое кило като компенсация за създадените ти неудобства. :rofl: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от tonny »

myhata II написа:в Канада 2006, ми крадоха кола за 3к. в центъра на Торонто, намериха я след 3 месеца на 200 км. от града със 5000 км пробег ....
Що издребняваш сега, за кола за 3к ли си?! Кой ти е виновен, че живееш и спираш в центъра на Торонто??? :rofl:

Преди 2 години откраднаха колата на един познат в Мепъл Ридж, ама той я беше оставил запалена зимата за 5мин докато иде до горе и вземе детето да го закара на градина. :lol:
Същата схема, намериха я след 3м на 200км. :lol:
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Пишете, Пишете да видят хората разликата между БГ и Канада по ясно.
В БГ хората монтират аларми, скрити релета с он и оф за да не може да се запали колата, специални скрити чипове, купуват бастуни за волана, заключват ги с 2 ключалки за да не ги откраднат и пак ги крадат.

В Канада оставяли ключовете на вратата за през ноща, колата със запален двигател и да си работи без надзор.
Накрая ти я намират и ти я връщат което не може да се каже за БГ защото след няколко часа вече е на части.

Ами трябва да си много кьорав за да не виждаш раликата
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

Vedren написа:Пишете, Пишете да видят хората разликата между БГ и Канада по ясно.
В БГ хората монтират аларми, скрити релета с он и оф за да не може да се запали колата, специални скрити чипове, купуват бастуни за волана, заключват ги с 2 ключалки за да не ги откраднат и пак ги крадат.

В Канада оставяли ключовете на вратата за през ноща, колата със запален двигател и да си работи без надзор.
Накрая ти я намират и ти я връщат което не може да се каже за БГ защото след няколко часа вече е на части.

Ами трябва да си много кьорав за да не виждаш раликата
Не ти я връщат,а получаваш чек за сумата по книгата на застрахователната компания, аз платих 3к , а те ми платиха 1500, приположение че аз си плащах навреме едни никакви си 280 на месец през 2006-2007 ...

четете четете :D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Муха писъл си по назад че са ти я върнали колата.

За разлика от БГ тук пазарните цени на колите са много близки до каталога на застрахователите и рядко си ощетен.
Аз познавам двама човека на които им удариха колите в катастрофи.
Прецениха че е по скъпо да се оправят и им платиха за цялата кола.
И двамата получиха повече пари от колкото са дали за колата година по рано.
Така че и това го има.
Да не говорим че караха рент а кар докато им платиха след 2-3 седмици. Всичко включено в застраховката.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Най-често срещани причини, поради които се отказва или намалява сумата на застрахователната премия у нашио вилает:
  • Dossier criminel (dossier plumitif criminel ou pénal)
  • Conduite dangereuse
  • Permis de conduire suspendu
  • Difficultés de paiement
  • Alcool au volant
  • Annulation pour non-paiement
  • Excès de vitesse
  • Mauvaise cote de crédit
  • Contraventions multiples
  • Nombreuses réclamations
  • Accumulation de points d’inaptitude au dossier de conduite
  • Refusé par un autre assureur
  • Conduite avec facultés affaiblies
  • Amendes non-payées
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

И ако си нормален, разумен човек нищо от това не ти влияе.
То може да се добави и ако не си платиш застраховката амо кой ти е виновен?
На кино пускат ли без билет?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от tonny »

myhata II написа:Не ти я връщат,а получаваш чек за сумата по книгата на застрахователната компания, аз платих 3к , а те ми платиха 1500, приположение че аз си плащах навреме едни никакви си 280 на месец през 2006-2007 ...

четете четете :D :lol:
На моя човек я върнаха... :lol:
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

А пък на моя човек не му я върнаха. Изплатиха му обезщетение и на следващата година му вдигнаха драстично застраховката. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

Vedren написа:Муха писъл си по назад че са ти я върнали колата.

За разлика от БГ тук пазарните цени на колите са много близки до каталога на застрахователите и рядко си ощетен.
Аз познавам двама човека на които им удариха колите в катастрофи.
Прецениха че е по скъпо да се оправят и им платиха за цялата кола.
И двамата получиха повече пари от колкото са дали за колата година по рано.
Така че и това го има.
Да не говорим че караха рент а кар докато им платиха след 2-3 седмици. Всичко включено в застраховката.
Губил съм няколко коли заради катастрофи по вина на другият шофьор (във всички случаи азиатци - индийци и китайци)
Винаги съм бил на загуба като в най-фрапиращият случай загубих около $4К за кола която бях карал по-малко от два месеца.. Купих я в началото на май, катастрофирах на 25 Юни и от там се започнаха едни перипетии с ICBC която между другото е единствената опция в БК.. Докато те ме изнудваха няколко месеца аз трябваше да продължавам да плащам вноските и застраховката защото те същите от ICBC ми казаха че трябва да продължава да си плащам на банката и застраховката ако не приема техните условия за "обезщетението".. Nice??
И накрая ме изнудиха да приема техните условия.... което означаваше загуба от 4К за автомобил който съм ползвал около 2 месеца..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Ама като толкова много губите и е толкова лошо върнете се в БГ.
Там всичко е прекрасно и безпроблемно.
На мен ми е идеално тук. :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от tonny »

ivandaman написа: Губил съм няколко коли заради катастрофи по вина на другият шофьор (във всички случаи азиатци - индийци и китайци)
Винаги съм бил на загуба като в най-фрапиращият случай загубих около $4К за кола която бях карал по-малко от два месеца.. Купих я в началото на май, катастрофирах на 25 Юни и от там се започнаха едни перипетии с ICBC която между другото е единствената опция в БК.. Докато те ме изнудваха няколко месеца аз трябваше да продължавам да плащам вноските и застраховката защото те същите от ICBC ми казаха че трябва да продължава да си плащам на банката и застраховката ако не приема техните условия за "обезщетението".. Nice??
И накрая ме изнудиха да приема техните условия.... което означаваше загуба от 4К за автомобил който съм ползвал около 2 месеца..
Всеки има различни истории. И на мен ICBC ми вдигнаха колата след катастрофа, жаснах се челно в задната врата на една заспала баба със стар СУВ...Беше Хонда Сивик 2001 която бях купил 6-8м преди това за $4к. ICBC ми изплатиха $3950, а аз тъкмо преди това исках да я махна и се чудих как ще и взема дори $2к. :D
Има и по зле от ICBC, един колега го подпряха преди 2седмици и сега BCAA иска да го лъзне с aftermarket parts. Става въпрос за БМВ z.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

tonny написа:
Всеки има различни истории..
Това е така... Явно е нещо като "лотария" .. някои печелят но повечето губят..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Никаква лотария не е! Всичко опира до лични качества. :D
Просто тези, които губят са по-гласовити, но това не ги прави статистически повече. |(
П.П. Горното се отнася за Канада. В България всички са губещи.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10106
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Никаква лотария не е! Всичко опира до лични качества. :D
Просто тези, които губят са по-гласовити, но това не ги прави статистически повече. |(
П.П. Горното се отнася за Канада. В България всички са губещи.
ако личните ти качества са "работата е свършена когато краката ти са във въздуха" е.ем ти и личните качества :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор