Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10113
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Мите, аз лично съм имал три кабинета до сега през живота си и съм викал консултант един път, по следната проста причина:
1. в Радомир имах "бизнес", който работеше. Аз изкарвах около 20 пъти средната за страната заплата и това ми стигаше. Аз бях там където исках да бъда и нямах нужда от пътна карта за да стигна където и да било, съотвенто не съм викал никого за мнение отвън;
2. във форт Нелсън имах "бизнес", който работеше. Няма да коментирам колко съм изкарвал, но бях там където исках да бъда и нямах нужда от консултация за каквото и да било;
3. кабинета ми в Денвър не работи, така както аз искам. Консултанта ми предложи план на действие, въпрос на избор е дали ще последвам неговия план или ще избера друг път. Това не го прави либераст обаче, а може би мен невероятно твърдоглав.

Когато управляваш една страна и последователно ти казват, че тази страна има проблем с корупцията и ти трябва да направиш нещо за да промениш положението, най-малкото което се очаква от теб е да казваш на черното бяло и да продължаваш напред по същия начин:

- главния прокурор е недосегаем и си прави каквото си иска, като държи всички яко за гушата, когато и както пожелае;
- шефа на комисията, което трябва да бори корупцията, сам самия лъже и маже и няма сила, която да го провери;
- зам.шефа на управляващата партия си пазарува апартаменти, напълно законно, на цени за които може само да се мечтае и всичко е ОК;
- хората правят ремонт на Графа, печелят търга с някакви предложения, по средата на изпълнението сменят материалите и то с стакива, с които друга фирма е отказана от самия търг, защото са некачествени. Резултат поредната оставка и кервана си върви;
- едни искат да унищожат планината, и са готови да изселят онези, които просто искат да се спазва закона и да остане пророда в България;
- в днешно време се строи небостъргач в София и никой не е в състояние да каже просто и ясно има ли валидно разрешително или не, към днешна дата. Кучетаат си лаят, кервана си върви, ЦЦ си има пентхаус с частен асансьор и фирмата му продавач си налива ли налива бетона на поредния етаж;
- съдебната система работи на обороти, на които човек може да умре, преди да е получил окончателно решение на съдебния си спор. Лично моето семейство се е съдило два пъти за имот. Първия път делото продължи 24 години (и пра баба ми умря, преди да е получила решението), втория път 18 години за друг имот; Това е работеща съдебна система ?
- аз лично бях изнудван от директор на РЗОК с мотива "ти си прав, и можеш да ме съдиш и ще спечелиш, но аз ще ти прекратя договора утре и кой ще те храни през следващите 10 години, докато ме съдиш и спечелиш? "
- да продължавам ли ?

И когато някои от вън си позволи да изкаже мнение, което не се харесва на масата българи, се оказва , че сме либерасти, да си горим паспортите, да не се обаждаме защото сме хейтъри и злобеем и т.н. и т.н.
ти имаш кабинет в денвър.
айде бе.
мечти :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
ти имаш кабинет в денвър.
айде бе.
мечти :lol:
Питай ози, той ще те светне за онлайн адреса му, паркинга отпред, какво се вижда от прозорците и т.н. :) И после отиди да обърнеш още една голяма от мен.
И специално за теб: след около 20 дни заминавам за Арктик Бей. Какво казва малкия ми син: "не мога да чакам"
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Нищо няма, работи на процент при местния зъбар, дето се вика дал му е стол под наем !
:D ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Батето (оригинала) разказва как се появил Бойко:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:В една пазарна икономика търсенето и предлагането движат колко ще се застроява. Ако има нарушение на някой закон, това е друго нещо и правителството трябва да контролира безконтролно застрояване и унищожаване на природата. Но ако всичко става по законен ред, да си правят ако искат и още 260 хиляди легла, не просто 60.
Погледнато формално, всичко е нормално.
Погледнато нормално, всичко е формално.

Иначе си прав - You can not fix stupid.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:
roumensp написа:Как точно Сърбия е най-голямата злина ? Освен ако не говориш за сръбската музика ... всенародната любов към нея доведе до възникването на чалгата и впоследтвие и чалга-културата. :D
Защото до Белград всичко е посърбени българи и защото сърбите създадоха фалшивите македонска и шопска нация от българската. Отделно крепят македонизма. Обезбългариха Косово и то стана албанско. И мн.др. причини.
Дето имаше възможност, бай Ганьо не пропущаше случай да уязви сърбите, да им напомни Сливница. В Ниш и Белград даже той питаше всички служещи и хамали: "Ти не си ли българин, право кажи? Вий всички сте българи, ама се сърбеете."
Няма да е зле да прочетеш цялата

БАЙ ГАНЬО НА ИЗЛОЖЕНИЕТО В ПРАГА
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6464
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Европейската комисия одобри днес отпускането на 33 милиона евро от бюджета на ЕС за изграждането на връзката между газопроводите на България и Гърция.
     Средствата ще послужат за строителството на газопровод с дължина 182 километра между Комотини и Стара Загора. Газопроводът е европейски проект от общ интерес за целите на енергийния съюз, отбелязва ЕК.
     Газовите системи на двете държави ще бъдат свързани за първи път и това се очаква да доведе до разнообразяване на енергийните източници в региона, с повишаване на енергийната сигурност. По-голямото съревнование на пазара на газ ще доведе до по-ниски цени за потребителите, допълва комисията.
http://www.economynews.bg/m/r_88729"
България ще стане енергиен център с газопроводи и газов хъб. Ще печелим милиарди, а другите държави ще ни дишат прахоляка.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:България ще стане енергиен център с газопроводи и газов хъб. Ще печелим милиарди, а другите държави ще ни дишат прахоляка.
То бива да си наивен, ама твоето граничи с тъпота. :D Ако една кирлива инвестиция от 33 милиона правеше милиарди живота щеше да е песен. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

joro написа:Европейската комисия одобри днес отпускането на 33 милиона евро от бюджета на ЕС за изграждането на връзката между газопроводите на България и Гърция.
     Средствата ще послужат за строителството на газопровод с дължина 182 километра между Комотини и Стара Загора. Газопроводът е европейски проект от общ интерес за целите на енергийния съюз, отбелязва ЕК.
     Газовите системи на двете държави ще бъдат свързани за първи път и това се очаква да доведе до разнообразяване на енергийните източници в региона, с повишаване на енергийната сигурност. По-голямото съревнование на пазара на газ ще доведе до по-ниски цени за потребителите, допълва комисията.
http://www.economynews.bg/m/r_88729"
България ще стане енергиен център с газопроводи и газов хъб. Ще печелим милиарди, а другите държави ще ни дишат прахоляка.
Ако си беше спестил последното изречение, щеше да е супер. Новината е добра, но аз по някаква причина предпочитам новини в СЕГАШНО време. Нека да стане и тогава да се кефим. Иначе си е нещо като виртуален кеф - гот ти е ама в бъдещето.....а аз искам днес и сега ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:
joro написа:Европейската комисия одобри днес отпускането на 33 милиона евро от бюджета на ЕС за изграждането на връзката между газопроводите на България и Гърция.
     Средствата ще послужат за строителството на газопровод с дължина 182 километра между Комотини и Стара Загора. Газопроводът е европейски проект от общ интерес за целите на енергийния съюз, отбелязва ЕК.
     Газовите системи на двете държави ще бъдат свързани за първи път и това се очаква да доведе до разнообразяване на енергийните източници в региона, с повишаване на енергийната сигурност. По-голямото съревнование на пазара на газ ще доведе до по-ниски цени за потребителите, допълва комисията.
http://www.economynews.bg/m/r_88729"
България ще стане енергиен център с газопроводи и газов хъб. Ще печелим милиарди, а другите държави ще ни дишат прахоляка.
Ако си беше спестил последното изречение, щеше да е супер. Новината е добра, но аз по някаква причина предпочитам новини в СЕГАШНО време. Нека да стане и тогава да се кефим. Иначе си е нещо като виртуален кеф - гот ти е ама в бъдещето.....а аз искам днес и сега ;)
Ако си беше спестил и предпоследното изречение, щеше всичко да е вярно в постинга му 8)
Обясних, що Боко дрънка глупостите за хъб, ама матриала не приема, само препредава.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво се случва в България?

Мнение от speedy »

Какво сте го подхванали joro? Той не е казал изрично в какава валута са тези милиарди.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

speedy написа:Какво сте го подхванали joro? Той не е казал изрично в какава валута са тези милиарди.
В същата, която щяха да инвестират в газоносци. :D
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами то, Иване1007, толкова много твои обяснения се оказаха празни дрънканици и величайши глупости, че няма как вече човек да ти вярва за каквото и да е. Дори и ако по някакаква невероятна случайност, веземеш та уцелиш истината някой път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10113
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа:Европейската комисия одобри днес отпускането на 33 милиона евро от бюджета на ЕС за изграждането на връзката между газопроводите на България и Гърция.
     Средствата ще послужат за строителството на газопровод с дължина 182 километра между Комотини и Стара Загора. Газопроводът е европейски проект от общ интерес за целите на енергийния съюз, отбелязва ЕК.
     Газовите системи на двете държави ще бъдат свързани за първи път и това се очаква да доведе до разнообразяване на енергийните източници в региона, с повишаване на енергийната сигурност. По-голямото съревнование на пазара на газ ще доведе до по-ниски цени за потребителите, допълва комисията.
http://www.economynews.bg/m/r_88729"
България ще стане енергиен център с газопроводи и газов хъб. Ще печелим милиарди, а другите държави ще ни дишат прахоляка.
прав си жоре.някой ще печели милиардите ,а за народонаселението увеличение на цената на газа и тока с 5% на всяко тримесечие
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор