Burokraciata v universiteta Laval

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

survivor написа:Formulyarite po Internet, dokumentite po poshtata.
Kak po postata, na men mi iskaha originali, praviha kopia i slagaha pechat "viarno s originala". Malko riskovano mi se struva da pratia originali po postata.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

ivandi написа:
survivor написа:Formulyarite po Internet, dokumentite po poshtata.
Kak po postata, na men mi iskaha originali, praviha kopia i slagaha pechat "viarno s originala". Malko riskovano mi se struva da pratia originali po postata.
Да, да сложи оригиналите и после 6те 4ака6 от умрял писмо... Копия могат да се направят в Минист. на Емиграцията, но внимавай трябва да се подпе4атат вси4ки страници а не само първите ина4е 6те ти ги върнат. Естествено функционерката от минист. (с няколко годи6ен стаж) не може6е да си обясни за6то ми искат на вси4ки пе4ати. Пък и ние нали сме емигранти можем и по няколко пъти да се връ6таме. :wink:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Да споделя и моя съвсем пресен опит от вчера в Universite de Montreal - казаха ми, че трябва да направя по три копия, на които ще сложат печат вярно с оригинала, но на самото гише дамата ми поиска само оригиналите, каза че копията не й трябват, сканира ги и ми ги върна. Цялата процедура по подаването на документите отне само 2 минути.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

За Уни Лавал знам няколко различни ситуации. При мен: нося оригиналите, служителката ги копира и заверява на място, 10-ина минути, че я затрупах с листчета, и то формат А4 :wink: . Един приятел сърбин: копия, нотариално заверени безплатно в едно от кметствата, никакви проблеми. Двама познати араби: задължително оригиналите, въпреки наличието на заверени копия, като служителката им прибира оригиналите, докато им се разгледат досиетата и се вземе решение. на единия търсиха дипломата 3 месеца, човекът се беше изприщил, но все пак я намериха накрая, на другия я забавиха само месец-месец и 1/2... Така че много зависи на какъв служител ще попаднеш, и най-важното: дали си арабин :roll: Ако ние се оплакваме, те какво да кажат, ако гледаме такива случки?
Обичам да преча
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

anito написа:... и най-важното: дали си арабин :roll: Ако ние се оплакваме, те какво да кажат, ако гледаме такива случки?
Ани ти не си ли разбрала 4е тука6ните Québécois не правят никаква разлика между нас и арабите. За вси4ки тях ние сме под един об6т знаменател : 4УЖДЕНЦИ или ПЕРСОНА НОН ГРАТА
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

maria29 написа:
anito написа:... и най-важното: дали си арабин :roll: Ако ние се оплакваме, те какво да кажат, ако гледаме такива случки?
Ани ти не си ли разбрала 4е тука6ните Québécois не правят никаква разлика между нас и арабите. За вси4ки тях ние сме под един об6т знаменател : 4УЖДЕНЦИ или ПЕРСОНА НОН ГРАТА
Kebekarite ne prawiat razlika, wsi4ki sme nekebekari i to4ka. No w instituciite prawiat, i ne sa samo tezi slu4ai...

A i oswen towa :, wsi4ki sme nekebekari, no 4ernite i murgawi4kite puk hepten, ako si nepredubedena, ne moje6 da go otre4e6.
Обичам да преча
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

anito написа:...i oswen towa :, wsi4ki sme nekebekari, no 4ernite i murgawi4kite puk hepten, ako si nepredubedena, ne moje6 da go otre4e6.
Ани извинявай, аз помислих 4е говори6 за по-европейски изглежда6тите араби. А за това 4е има дискриминация поради цвета на кожата съм напълно съгласна. Една моя колежка цветнокожа ми каза във връзка с това: Ти си chanceuse 4е си като тяx (Québécois) макар да има дискриминация и към теб, тя не е такава както към нас.."
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

maria29 написа:
Една моя колежка цветнокожа ми каза във връзка с това: Ти си chanceuse 4е си като тяx (Québécois) макар да има дискриминация и към теб, тя не е такава както към нас.."
Taka e, uspiavame da gi zabludim dokato mulchim :D
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

ivandi написа: Taka e, uspiavame da gi zabludim dokato mulchim :D
:rotfl:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

ivandi написа: Taka e, uspiavame da gi zabludim dokato mulchim :D
:lol: :beer:
Обичам да преча
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Oniya sa minorités visibles, a nie sme minorités audibles.

[/quote]

Taka e, uspiavame da gi zabludim dokato mulchim :D[/quote]
Заключено