Истинските УСПЕЛИ българи!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от ablood »

:lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Sasho_Tashev
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юли 09, 2016 5:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Sasho_Tashev »

joro написа:
ablood написа:
joro написа:Затова и много хора предпочитат да разнасят пици.
Нещо си се объркал.
Напротив, повечето емигранти в Канада разнасят пици, мият чинии и чистят тоалетни, като се надяват някога техните деца да имат по-добро бъдеще. "Заради децата сме тук" казват всички, макар, че не се знае какво ще излезне от децата им.
Толкова ли е лошо да миеш чинии и тоалетни?
Питаш ли ме мене като седя по 10 часа пред 2 скапани монитора какво ми е? Вечер нито и прави секс, нито ми гледа ТВ, нито нищо. Българинът е много просто парче. Нали това ти е хляба...дали ще караш трактор, ще миеш басейни, или ще пишеш малоумни кодове в GitHub e едно и също.

Искал той да се развива и да работи в офис. Какво развитие имаш там, бе? Като ме направиха супервайзър, трябваше да правя на 20 човека графика за месеца. Един иска едно, друг друго. А заплатата - 100 лева отгоре. Еми, викам повече не искам с това да се занимавам и поисках пак да си стана обикновен junior.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от joro »

Sasho_Tashev написа:
joro написа:
ablood написа:
joro написа:Затова и много хора предпочитат да разнасят пици.
Нещо си се объркал.
Напротив, повечето емигранти в Канада разнасят пици, мият чинии и чистят тоалетни, като се надяват някога техните деца да имат по-добро бъдеще. "Заради децата сме тук" казват всички, макар, че не се знае какво ще излезне от децата им.
Толкова ли е лошо да миеш чинии и тоалетни?
Питаш ли ме мене като седя по 10 часа пред 2 скапани монитора какво ми е? Вечер нито и прави секс, нито ми гледа ТВ, нито нищо. Българинът е много просто парче. Нали това ти е хляба...дали ще караш трактор, ще миеш басейни, или ще пишеш малоумни кодове в GitHub e едно и също.

Искал той да се развива и да работи в офис. Какво развитие имаш там, бе? Като ме направиха супервайзър, трябваше да правя на 20 човека графика за месеца. Един иска едно, друг друго. А заплатата - 100 лева отгоре. Еми, викам повече не искам с това да се занимавам и поисках пак да си стана обикновен junior.
И на Бил Гейтс не му е лесно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
ablood написа:
joro написа:Затова и много хора предпочитат да разнасят пици.
Нещо си се объркал.
Напротив, повечето емигранти в Канада разнасят пици, мият чинии и чистят тоалетни, като се надяват някога техните деца да имат по-добро бъдеще. "Заради децата сме тук" казват всички, макар, че не се знае какво ще излезне от децата им.
Това куде го прочете?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от ablood »

Стара българска правителствена пропаганда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pavel M »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа: Йорко, разносвач на пици изкарва стоте долара на ден, не на месец. :D
100 долара на ден изкарва един зъболекар в Луковит, в София няколко пъти повече.
Точно това ми е приказката, човек с килийно образование изкарва колкото български зъболекар. Затова стават гастербайтери.
Изкарва дръжки, средната заплата в Канада е към 3000 долара чисто, един разносвач на пици изкарва половината от средната, около 1500 долара, което според Nombeo се равнява на около 800 долара в България. Затова все повече гастарбайтери се връщат в България.

средната заплата в канада е около 3000 д чисто след данъците,само дето най много 20% от трудово заетите я получават
останалите и на 2000 се радват,че и на по малко
3000 чисто са около 30 долара на час
за 30 долара на час половината американски щати щяха да са на гурбет в канада
да ама не :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от myhata II »

Pavel M написа:
joro написа:
roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа: Йорко, разносвач на пици изкарва стоте долара на ден, не на месец. :D
100 долара на ден изкарва един зъболекар в Луковит, в София няколко пъти повече.
Точно това ми е приказката, човек с килийно образование изкарва колкото български зъболекар. Затова стават гастербайтери.
Изкарва дръжки, средната заплата в Канада е към 3000 долара чисто, един разносвач на пици изкарва половината от средната, около 1500 долара, което според Nombeo се равнява на около 800 долара в България. Затова все повече гастарбайтери се връщат в България.

средната заплата в канада е около 3000 д чисто след данъците,само дето най много 20% от трудово заетите я получават
останалите и на 2000 се радват,че и на по малко
3000 чисто са около 30 долара на час
за 30 долара на час половината американски щати щяха да са на гурбет в канада
да ама не :lol:
много си изостанал батка, отдавна това са много малко пари
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pavel M »

шегуваш се.нали.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от MrGeek »

Ivan1007 написа:Това куде го прочете?
Вероятно в милиционерското училище на ГЕРБ. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от roumensp »

joro написа:
ablood написа:
joro написа:Затова и много хора предпочитат да разнасят пици.
Нещо си се объркал.
Напротив, повечето емигранти в Канада разнасят пици, мият чинии и чистят тоалетни, като се надяват някога техните деца да имат по-добро бъдеще. "Заради децата сме тук" казват всички, макар, че не се знае какво ще излезне от децата им.
Да ти искат специфично образование, стаж, добър език, че и на жена ти, за да те пуснат и после да миеш чинии - сори, ама не познавам такива идиоти, явно се срещат само по вашия край. :D Ако “повечето” бяха рифюджита, можеше и да е така, но не са. А родители спонсорирани от децата си обикновено не работят. Гастербайтери в Канада няма, ако не броим сезонните работници, които са с работна виза (обикновено по фермите). Нелегалните може и да мият кенефи, но те не са имигранти, а незаконни.
Та кога викаш за последно беше тук и ги брои какво правят “повечето” ? :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от optics »

Жоре, ако искаш ми вярвай. От 50-тина българи във Виктория които знам, нито един не мие чинии или тоалетни. Може би имаше един случай но за кратко.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от roumensp »

Той не може да схване, че в Канада няма гастербайтери като в Европа, защото закона не го позволява и че ако някой идва с намерение да се установи за постоянно плановете му обикновено не включват черна работа до края на живота.
В Щатите е малко по-различно, защото има много нелегални и да, те работят черната работа.
Отделно че не прави разлика между имигрант, гастербайтер и нелегален.
Последно промяна от roumensp на Нед Май 27, 2018 12:47 pm, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от optics »

А помните ли едно време как се ловяха бримки. Даже се продаваха игли и някои жени сами си ги ловяха.
https://btvnovinite.bg/videos/news/zger ... rimki.html"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от roumensp »

optics написа:А помните ли едно време как се ловяха бримки. Даже се продаваха игли и някои жени сами си ги ловяха.
https://btvnovinite.bg/videos/news/zger ... rimki.html"
Помня. А мъжките се кърпеха вместо да ги хвърлиш. А на Тошо не е имало кой да му ги кърпи и е ходел със скъсани, предполагам и това помниш. :D
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от agent Ozo »

Абе не знам как е по ванкувърско, ама по нашио край и офисите и къщите имат тоалетни. И със сигурност почистващите тези офиси и къщи чистят и тоалетните.
Пък що почистващи фирми има регистрирани от нашенци...чет нямат.
А щом обяви за търсене на работници се публикуват и в настоящия форум, то не ще да са само нелегални и рефюджита работещите в тези фирми. :)

Предлагамe работа за почистване нa офиси
Читене на офиси -работа
Работа почистване
Търся жена за почистване на къщи.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор