Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:А Ванкувър слабо ме интересува, защото настоящите емигриращи изобщо не могат да си го позволят.
Така ли мислиш ? Помниш ли го "tonny" от форума, дойде преди 2 и половина години в Канада, после се отказа от форума (съвет, който давам на всички "новобранци"). Същият ще се лицензира другия месец като PEng (наскоро смени и работата с по-добра), кара бая ново BMW и вече мислят за покупка на собствено жилище. Отскоро сме в доста близки отношения с друго "новобранско" семейство, жена ми им помогна за работа по специалността, и двамата ще се лицензират и също търсят да закупят жилище. Защо някои хора могат да си "позволят", а други не, как мислиш ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Абе не знам кой какво рупа, но по софийските улици се разхождат тълпи сами девойчета от Италия, Германия, Франция и от други цивилизовани страни.
:rofl: :rofl:
Предполагам са дошли да си търсят балканци за партньори в живота или просто секс (щото Ганьо е най-дОбър). Заслужаваш конския медал за цялостно творчество. :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Лицензите са едно. Познавам хора с по 10.
Работа и заплата е друго.
Мисленето за жилище е едно. Реалното купуване, па и изплащане, съвсем друго.
Районът и изобщо дали е в града или на село, също е друго.
Няма как да ме убедиш, че 2 годишен емигрант, още с мопката в ръката, изгърмял пари за лъскава кола е на път да купува жилище във Ван.
Иначе от самолет е ясно, че здравата те ласкае и ти приказва. Лошо няма.

Бтв, колко ви вървят жилищата и ипотеките напоследък?
1млн колко даун и колко месечно е?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Абе не знам кой какво рупа, но по софийските улици се разхождат тълпи сами девойчета от Италия, Германия, Франция и от други цивилизовани страни.
:rofl: :rofl:
Предполагам са дошли да си търсят балканци за партньори в живота или просто секс (щото Ганьо е най-дОбър). Заслужаваш конския медал за цялостно творчество. :D
Ех, не съм ги питал, но очевидно не им пречат падналите мазилки, графитите и циганията.
И пълния ужас по Софийските улици.
А не е като да нямат вкус европейците.
Това да не са ви дебелите недодялани, късо остригани, татуирани и напийрсингирани лели, по джапанки, шорти и 3/4 чорапи, от Канадско?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Абе не знам кой какво рупа, но по софийските улици се разхождат тълпи сами девойчета от Италия, Германия, Франция и от други цивилизовани страни.
:rofl: :rofl:
Предполагам са дошли да си търсят балканци за партньори в живота или просто секс (щото Ганьо е най-дОбър). Заслужаваш конския медал за цялостно творчество. :D
:y: Верно! Достоен заместител на Батката. Ако и в бизнеса му върви, колкото на него....мани! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Лицензите са едно. Познавам хора с по 10.
Познаваш хора лицензирани в 10 различни инженерни специалности ? Трябва да са на около 120 години, за да са успели да завършат толкова университети и да са минали толкова изпити. :rofl: Факт е, че повечето български инженери - имигранти не са лицензирани изобщо. Жена ми беше първият в провинцията по нейната специалност, който е успял, без да е учил в Канада (факт изнесен от председателя на асоцията). После учавства в комисия за промяна на правилата и си наложи мнението да улеснят малко процеса за хора завършили в чужбина.
Kan_Tangra написа:Това да не са ви дебелите недодялани, късо остригани, татуирани и напийрсингирани лели, по джапанки, шорти и 3/4 чорапи, от Канадско?
Ти май забрави къде живея, тука е пълно с китайки, филипинки и от сорта и дебелите измежду тях се броят на пръсти. :D Горният стереотип важи предимно за реднеци, а те не виреят много добре в района по обясними причини. Не знам в какви среди си бил, но в моя офис дебелите жени също се броят на пръсти (виж мъже има чат-пат).
Kan_Tangra написа:Бтв, колко ви вървят жилищата и ипотеките напоследък?
От 200к до 20М, зависи какво и къде. Едно време растяха само къщите, сега спряха защото вече е непосилно, но апартаментите почнаха да растат. Общо взето не е за мъже, както се казва, дори и да си родом оттук. Трябват двама работещи и с добри професии ... или наследство. Алтернативата е под наем или 50+ км на изток от океана.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

О, Боже! И тоя е бил в Монреал? Really? :o
Taкива кебекарки има по баровете и улиците, че направо може ум да ти зайде! Всъщност вие ги видяхте и на зимната олимпиада, де.
Повечето ни олимпийци и олимпийки бяха от нашата провинция. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10111
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Павел написа:
optics написа:Пак графа. Павка, гледай че няма фасове по тротоара, недей гледа графитите, недей гледа водосточните тръби, и най-вече недей гледа олюпената фасада.
Той и тротоара в ремонт де, ама скоро ще стане. :D

Изображение

Въобще натюрморт от всякъде - сгъваемата масичка с един сгъваем и един стол с мека тапицерия, изгнилото пале отзад и т.н.

Ако не бяха надписите на кирилица, картинката е като взета от някой италиански град - я Неапол, я Венеция

въпрос на вкус казало кучето и си облизало гъза
на мен тая гледка на не добре измазаната градска сграда от снимката със скованата на бързо масичка и няколкото пластмасови табуретки в задния и двор ми прави сълзи в очите
за разлика от стъклените и лъскави небоскреби и добре поддържаните канадски квартали с еднотипни и еднакви къщи и улички в които единствения шанс след като се напиеш да се прибереш успешно в дома си е да не си му забравил номера ме разкарва от запек до диария
те точно заради това жителите на монтреал,ванкувър или торонто никога ама никога няма да могат да се доближат до щастието което изпитват жителите на рим,неапол или венеция ,а даже и на пловдив ,софия или варна ко ще и 2 хладилника с пържоли от коско да могат да поддържат
анадъмно
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от prace »

Pavel M написа:
въпрос на вкус казало кучето и си облизало гъза
на мен тая гледка на не добре измазаната градска сграда от снимката със скованата на бързо масичка и няколкото пластмасови табуретки в задния и двор ми прави сълзи в очите
за разлика от стъклените и лъскави небоскреби и добре поддържаните канадски квартали с еднотипни и еднакви къщи и улички в които единствения шанс след като се напиеш да се прибереш успешно в дома си е да не си му забравил номера ме разкарва от запек до диария
те точно заради това жителите на монтреал,ванкувър или торонто никога ама никога няма да могат да се доближат до щастието което изпитват жителите на рим,неапол или венеция ,а даже и на пловдив ,софия или варна ко ще и 2 хладилника с пържоли от коско да могат да поддържат
анадъмно
Абсолютно верно. Атмосферата на тези градове е истинска! Хората са отворени и общителни. Знаят кои са и от къде са.
Онези в канадските градове с милионните заеми от банките, се прибират в къщи бързо вечер щото да не стане тъмно и да не би някой крокодил без шанс за мортгидж и без подходяща рецепта за антидепресанти или антипсихотични да ги срещне в тъмното.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от IRA »

Баш пък в центъра на София хората ни са общителни , ни са отворени, а и хич не се познават. Останали са предимно пенсионери и наематели, които се сменят всяка година. По крайните квартали са толкова дружелюбни, че я си спрял на заплютото от някой "паркинг" място на улицата ти пукат гумите или ти посипват кола с кал. Паркинг в кавички защото не е такъв,а някаква част от тротоара на която някой си е решил да паркира.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от prace »

IRA написа:Баш пък в центъра на София хората ни са общителни , ни са отворени, а и хич не се познават. Останали са предимно пенсионери и наематели, които се сменят всяка година. По крайните квартали са толкова дружелюбни, че я си спрял на заплютото от някой "паркинг" място на улицата ти пукат гумите или ти посипват кола с кал. Паркинг в кавички защото не е такъв,а някаква част от тротоара на която някой си е решил да паркира.
Глупости. Просто не живееш в София.
Последно промяна от prace на Чет Мар 01, 2018 11:29 am, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Все си мислех, че моргича не го дават за красиви очи, ама добре, че има хора и прасета, които ръсят такива перли, та да ми оправят настроението. :D :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

IRA написа:Баш пък в центъра на София хората ни са общителни , ни са отворени, а и хич не се познават. Останали са предимно пенсионери и наематели, които се сменят всяка година. По крайните квартали са толкова дружелюбни, че я си спрял на заплютото от някой "паркинг" място на улицата ти пукат гумите или ти посипват кола с кал. Паркинг в кавички защото не е такъв,а някаква част от тротоара на която някой си е решил да паркира.
Нинам! Към мен са общителни и отворени! И усмивки колкото искаш.
Да не би пък ти да ги провокираш с нещо?
Нито има проблем да се паркира където и да е.
Какво ти пукат гуми, направо палят коли и пекат хора на огън пред блока. :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Американската мечта е жива- в Чехия, България и Словения.
https://money.bg/property/amerikanskata ... eniya.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

joro написа:Американската мечта е жива- в Чехия, България и Словения.
https://money.bg/property/amerikanskata ... eniya.html"
Статията казва "..дори и в България" ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор