Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:
Жорка, не си внимавал в училище. Тука говорим за екстраполация. Както и да го въртиш с примери за градуси и за правата линия - не си убедителен, даже за твоя изненада, това означава че може нещата да се развият и по-зле от моята прогноза.

Ето всеки сам може да прецени:

Изображение
Ако заплатите растат с постоянни проценти, да кажем с 10% годишно, когато са ниски, тогава и увеличенията са ниски. Колкото повече растат заплатите, толкова по-големи стават и увеличенията. Пример- на 300 лева 10% увеличение е 30 лева, а на 600 лева увеличение от 10% е 60 лева. Тогава графиката на увеличение на заплатите не е права линия, а нарастваща хипербола, подобна на тази
https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D ... N#mhpiv=13"
Тогава и крайната точка на графиката ще бъде малко по- наляво.
Разбира се, това е при допускането, че минималната заплата ще се увеличава с едни и същи проценти.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
prace написа:
ivandaman написа:
Е га ти Сирийците.. Уж война бежанци, бомби, газови атаки, Айсис, майсис и т.н. а се размножават като хлебарки и са на 1во място...
:x
Всичките първи 45 държави от този списък са много добро място за живеене и прираста е показателен...
Не разбира се. Но за да не изчезнат един хубав ден тия след 45-то място, налага се да “внасят” от първите. България не го прави (засега) и няма какво да я спаси от ниската раждаемост и емиграцията.
Kan_Tangra написа:За разлика от Канада, посещаването на частни уроци от деца е доста разпространено.
За разлика ? Моето дете има има точно 5 частни учителя, идващи у дома: 3 по музика, един по френски и един по испански. Ако има разлика тя е че малко по-трудно ще се изръсиш в България за 5 частни учителя.
Имаш астрономически биас на мнението. Не знам как не го виждаш.
Имам един приятел, който опита да прави бизнес от частни уроци в Канада. Знам доста детайлно какъв е пазарът.
А също имам и доста познати, които дават уроци в България. (София, Варна, Бургас)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Имам един приятел, който опита да прави бизнес от частни уроци в Канада. Знам доста детайлно какъв е пазарът.
А също имам и доста познати, които дават уроци в България. (София, Варна, Бургас)
Какво значи "бизнес от частни уроци" ? Почти никой не разчита да живее само от това, освен ако и съпруга(та) не работи. Да не искаш да кажеш, че в България някой е цъфнал само от доходи от частни уроци ?

Относно "бизнеса": 3-мата учителя по музика споменати по-горе работят за една бивша учителка по музика, която им прибира немалък процент от парите и се занимава с организация, финанси и намиране на клиенти. Това нейното е бизнес, защото има "music school", докато тия дето дават уроците просто си докарват допълнителни доходи, а не въртят бизнес.

И отново ще повторя, че твърдението ти, че в Канада децата не взимали частни уроци е изсмукано от пръстите, защото кажи речи всички приятели на детето са взимали или взимат такива.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IRA »

Учителката на сина ми така се издържа докато учи. Не е бизнен , но.... има няколко деца. Отделно има доста учебни центрове , които вече са си бизнеси. Доста е разпространено тук.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Към един предишен куиз:

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Имам един приятел, който опита да прави бизнес от частни уроци в Канада. Знам доста детайлно какъв е пазарът.
А също имам и доста познати, които дават уроци в България. (София, Варна, Бургас)
Какво значи "бизнес от частни уроци" ? Почти никой не разчита да живее само от това, освен ако и съпруга(та) не работи. Да не искаш да кажеш, че в България някой е цъфнал само от доходи от частни уроци ?

Относно "бизнеса": 3-мата учителя по музика споменати по-горе работят за една бивша учителка по музика, която им прибира немалък процент от парите и се занимава с организация, финанси и намиране на клиенти. Това нейното е бизнес, защото има "music school", докато тия дето дават уроците просто си докарват допълнителни доходи, а не въртят бизнес.

И отново ще повторя, че твърдението ти, че в Канада децата не взимали частни уроци е изсмукано от пръстите, защото кажи речи всички приятели на детето са взимали или взимат такива.
"В другите страни е така, а в България иначе" е най- разпространената легенда сред българите както у нас, така и в чужбина.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Не са съвсем легенди, защото ако всичко беше еднакво щяхме да си седим в България.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:Не са съвсем легенди, защото ако всичко беше еднакво щяхме да си седим в България.
Има и хора, които от Канада отиват да живеят в други държави. Само комунистическите диктатори възприемат свободното движение на хората като нещо лошо и се опитват да го спират.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

http://dnes.dir.bg/news/dete-nasilie-se ... z-26557588"
Година и половина 11 годишно дете го изнасилват, а някаква кокошка от фондация му вика "своя проблем":
„Мина година и повече, откакто това дете набра смелост да разкаже своя проблем. То чака година правосъдие и няма как да вярва в него, защото продължава да бъде разпитвано и да влиза в съдебна зала”, казва Екатерина Велева от Фондация П.У.Л.С..
Сякаш, че са я тормозили рано да си ляга - те такъв проблем. :fubar:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:http://dnes.dir.bg/news/dete-nasilie-se ... z-26557588
Година и половина 11 годишно дете го изнасилват, а някаква кокошка от фондация му вика "своя проблем":
„Мина година и повече, откакто това дете набра смелост да разкаже своя проблем. То чака година правосъдие и няма как да вярва в него, защото продължава да бъде разпитвано и да влиза в съдебна зала”, казва Екатерина Велева от Фондация П.У.Л.С..
Сякаш, че са я тормозили рано да си ляга - те такъв проблем. :fubar:
Такива неща се случват навсякъде по света, за съжаление.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

Не съм запознат с легалностите в такива ситуации но не може ли да запишат показанията на видео веднъж и след това всички истанции да си ги гледат и анализират колкото си искат.

Наистина е тъпо да подлагат детето на този тормоз да разказва многократно за същите ужаси които се опитва да "забрави"

Трудно ми е да си представя нещо по-травматизиращо за едно дете от изнасилване.. Това е ужасно изживяване което най-вероятно ще го афектира цял живот.

Изроди които посягат на деца трябва или да ги скопяват или да ги затварят за мин 30 години в панделата докато им спадне либидото.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

В България се живее по-добре отколкото в Гърция
http://m.dw.com/bg/%D0%B2-%D0%B1%D1%8A% ... a-37847969"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:В България се живее по-добре отколкото в Гърция
http://m.dw.com/bg/%D0%B2-%D0%B1%D1%8A% ... a-37847969"
На гърчолята им дай да се оплакват ... Имат два пъти по-високи заплати и 4-5 пъти по-високи пенсии от българите и въпреки това хленчат. Е то не може да дремваш следобед между 2 и 4 и да искаш швейцарски доходи ... :lol: Отделно че може и да минат метър за голяма част от дълговете дето са натрупали.
200 гръцки граждани чакали за българско гражданство, уау, вече виждам как цяла Гърция се преселва в България. Преселване от една балканска страна в друга ... от трън та на глог. :D
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:В България се живее по-добре отколкото в Гърция
http://m.dw.com/bg/%D0%B2-%D0%B1%D1%8A% ... a-37847969"
На гърчолята им дай да се оплакват ... Имат два пъти по-високи заплати и 4-5 пъти по-високи пенсии от българите и въпреки това хленчат. Е то не може да дремваш следобед между 2 и 4 и да искаш швейцарски доходи ... :lol: Отделно че може и да минат метър за голяма част от дълговете дето са натрупали.
200 гръцки граждани чакали за българско гражданство, уау, вече виждам как цяла Гърция се преселва в България. Преселване от една балканска страна в друга ... от трън та на глог. :D
Един грък наскоро се оплакваше от Банско, даже го бяха пуснали във форума.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ограничават плащанията в брой до 5000 лева.
https://money.bg/finance/treti-opit-vsi ... v-pat.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор