TD Canada Trust ili RBC -- koia banka ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

TD Canada Trust ili RBC -- koia banka ?

Мнение от No667 »

Spodelete osobennostite pri TD Canada Trust - Toronto Dominion Canada Trust i RBC - Royal Bank of Canada !!!!!!!
Tezi dni smiatam da si otvoria smetka.
V TD trust ima mnogo vidove checking account,koi e po-podhodiasht?
Pak v TD kazvat che barzo ste mi dadat kreditna karta ako naprimer zamrazia 500$ v smetkata.
Oste ne sum hodil do RBC,no sum slushal che sashto sa dobri.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: TD Canada Trust ili RBC -- koia banka ?

Мнение от speedy »

No667 написа:Spodelete osobennostite pri TD Canada Trust - Toronto Dominion Canada Trust i RBC - Royal Bank of Canada !!!!!!!
Tezi dni smiatam da si otvoria smetka.
V TD trust ima mnogo vidove checking account,koi e po-podhodiasht?
Pak v TD kazvat che barzo ste mi dadat kreditna karta ako naprimer zamrazia 500$ v smetkata.
Oste ne sum hodil do RBC,no sum slushal che sashto sa dobri.
Ами те всички банки са добри. Гледай клонът да ти е на удобно място и да е с по-дълго работно време. Royal bank имат навика да пускат кепенците много рано - към 4-4:30 следобед. Затова и аз предпочитам TD. И не се притеснявай, ако ти вземат да ти лазят по нервите си взимаш парите и отиваш на другия ъгъл при конкуренцията.
a

Re: TD Canada Trust ili RBC -- koia banka ?

Мнение от a »

No667 написа:Spodelete osobennostite pri TD Canada Trust - Toronto Dominion Canada Trust i RBC - Royal Bank of Canada !!!!!!!
Tezi dni smiatam da si otvoria smetka.
V TD trust ima mnogo vidove checking account,koi e po-podhodiasht?
Pak v TD kazvat che barzo ste mi dadat kreditna karta ako naprimer zamrazia 500$ v smetkata.
Oste ne sum hodil do RBC,no sum slushal che sashto sa dobri.
kato si otvariash smetka s cheqing account gi pitai kolko bezplatni teglenia ot kartata shte imash na mesets. porano tova beshe pezplatno no veche ne e. za opredelena suma na mesets (maintenance fee) te ti davat opredelen broi bezplatni teglenia sled koeto te chargvat $0.50 na teglene s karta. taka che cheti tova koeto ti davat a sashto i gi pitai. mislia che Royal Bank e edna ot nai-skapite. proveri kak e v Scotia Bank, CIBC, TD i drugi. izobshto se rakovodi ot tova koia dava nai-mnogo neshta for free ili za po-malko pari, a ne gledai kolko im e goliama firmata.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Da, i az bih ti preporachal TD Trust. Tova mnogo kanadci mi go kazaha, ama az veche byah si otkril smeka v Bank Nationale :lol: Zasega e ok, samo deto i te zatvaryat kepencite ranichko.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Гост

Мнение от Гост »

Ние имаме сметка в TD. Има различни опции за сметките, като в зависимост от минималния баланс който поддържаш имаш различни права. Като дойдохме имахме пари за двама и направихме обща сметка на select service. Тоест да поддърваме мин. 5000 дилара и тогава всички услуги са ти безплатни. Има и други опции - за 3000, 1000 долара и т.н. Направи си за 5000 ако имаш пари в момента. Винаги може да смениш типа на сметката ако не можеш да поддържаш тази сума. Регистрирай се за EasyWeb и после през интернет поже да си сменяш типа на сметката когато си искаш.
За кредитна карта (т.н. secured credit card) - блокират ти 1000 долара за 3 години (имай в предвид, че те се отделят от твоята сметка, тоест не се включват е минималния баланс то 5000). Като гледам тези 1000 долара банката ти ги внася на некакъв срочнен депозит.
Знам че ScotiaBank искат да замазиш само 600 долара за 1(не съм сигурен за срока?) година. Ти може да си откриеш сметка в TD и да взeмеш secured (обезпечена или гарантирана или както там се превежда) кредитна карта от ScotiaBank. След почти година активно ползуване ще можеш да си вземеш нормална кредитна карта и обезпечената да им я върнеш. Един приятел бе направил така. Ние със жена ми си взехме от ТД, щото за 2 карти ни спряха 1000 долара 9заради общата сметка), та ни е по-изгодно отколкото на Сцотиабанк (нещо не ще компютъра ми да вече да включи на английски, та за това така ги пиша банките на кирилица). та това е. аз от ТД съм доволен за сега.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: TD Canada Trust ili RBC -- koia banka ?

Мнение от Koko »

No667 написа:Spodelete osobennostite pri TD Canada Trust - Toronto Dominion Canada Trust i RBC - Royal Bank of Canada !!!!!!!
Tezi dni smiatam da si otvoria smetka.
V TD trust ima mnogo vidove checking account,koi e po-podhodiasht?
Pak v TD kazvat che barzo ste mi dadat kreditna karta ako naprimer zamrazia 500$ v smetkata.
Oste ne sum hodil do RBC,no sum slushal che sashto sa dobri.
Добре дошъл в Канада, пожелавам ти успех и много късмет!

Разлика между предлаганите от различните банки услуги почти няма, но все пак и аз бих ти препоръчал TD Canada Trust - офисите им работят по до късно, а и в събота, имат добре поддържан уеб-сайт (easyweb). Не е лошо все пак да намериш клон който е по-близко до квартирата ти, особено ако нямаш намерение да сменяш квартирата скоро. Е, случвало се е да имам и проблеми с тях, но то идеална банка няма.

Що се отнася до вида checking account - може би е най-добре да се консултираш с някой в банката като си откриваш сметката. Зависи от това колко и какви операции на месец смяташ да правиш през сметката си - гледай да имаш по-малко такси и комисионни на теглене.
Моята сметка в момента е така - ако поддържам $1000 постоянно през месеца всичките транзакции, които правя са без такси и комисионни.
Виж този линк дали ще ти свърши работа

https://www.tdcanadatrust.com/accounts/ ... calcTD.jsp

Разбира се, както някой беше написал по-горе, винаги можеш да смениш вида на сметката.
То при нужда можеш да смениш и банката :wink: или пък да имаш сметки в различни банки :idea:

За вида на кредитната карта - трябва да решиш колко пари си готов да ти бъдат блокирани и за колко време. Може би $500 на първо време би трябвало да са достатъчно.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

TD Trust

Мнение от No667 »

Napravih si v TD Trust acount.Slujitelkata mi obesni vsichko.
Iznenadan sum v kakvi sgradi sa bankite v Winnipeg,celia DownTown e s ogromni visoki sgradi na banki.
Noseh USD i v TD Trust mi gi smeniha s CAD,na dobar kurs,bez komisionna i taksi i smetkata mi e v CAD sega.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Rak
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:55 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Rak »

Hi No667.
Dobre do6al v Canada.Nie s jena mi sa6to imame smetka v TD.Dovolni sme ot bankata i nai ve4e ot agenta 4iito klienti stanahme t. e. bankovia slujitel,koito se zanimava s na6ata smetka i kam koito se obra6tame ako imame niakakvi vaprosi za smetkata,kreditnite karti i t.n.
Po vaprosa za kreditnite karti:biah 4el edna statia v monrealski vsekidnevnik, v koiato pi6e6e 4e za studentite e po-lesno da si izkarat VISA otkolkoto da si otvoriat butika bira(stranno sravnenie no naistina e mnogo lesno)
Moiat savet e:ako smiatash da u4i6 ne6to, niama zna4enie v universitet ili niakakvo drugo u4ebno zavedenie,po-dobre iz4akai sas zatvarianeto na 500 ili 1000CAD sre6to polu4avane na kreditna karta.V momenta, v koito se zapi6e6 da u4i6,ministerstvoto na obrazovanieto(neznam to4no kak se kazva no tova niama zna4enie)ti izdava edin nomer(takav nomer ima vseki u4enik v kanada i toi si ostava edin i sa6t prez 4elia jivot)
Kogato go polu4ish(toi 6te bade izpisan i v kartata koiato 6te ti izdade u4ebnoto zavedenie)otiva6 v bankata i iska6 agenta ti da popalne molba za kreditna karta(moje6 i sam da si ia popalne6,no kogato ima i niakakav podpis na bankov slujitet ima po goliama tejest) ot imeto na u4enika t.e. tvoe ime i v tozi formoliar se popalva u4eni4eskia ti nomer.
Nie i vsi4ki moi poznati tuk v Montreal izpolzvahme momenta v koito u4ime frenski po kvebekskata programa(i se vodihme u4enitsi ili studenti) i si izvadihme kreditni karti.Tova stana na 3-4 mesets ot pristiganeto ni v Canada.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

TD

Мнение от No667 »

Dneska si poluchih kartata ot TD Trust po poshtata.
Polzvate li e-banking prez internet,prez nego mogat li da se plashtat smetki za tok i telefon?
Da se otorizira da se tegli ot smetkata ne e li po udoben variant,a kato ti tegliat ot smetkata,koga si poluchavash smetkat ai kasovata belejka za kakvo ti e tegleno?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

Най-удобно е плащането с е-банкинг. Не оторизирай предварително плащане, защото на два пъти ми се случи да ми вземат повече пари от фактурата. Там си създаваш лист с компаниите, на които плащаш, въвеждаш си клиентския номер от фактурите (това става само веднъж) и всеки следващ път можеш да правиш плащания само за 30 сек.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Petia написа:Най-удобно е плащането с е-банкинг. Не оторизирай предварително плащане, защото на два пъти ми се случи да ми вземат повече пари от фактурата. Там си създаваш лист с компаниите, на които плащаш, въвеждаш си клиентския номер от фактурите (това става само веднъж) и всеки следващ път можеш да правиш плащания само за 30 сек.
Съгласен. Така имаш по-добър контрол. Освен това можеш да си задаваш датата, на която искаш да стане плащането, както и да отмениш заявени плащания, преди да им дойде датата. Аз плащам proprty tax на два пъти по три месеца годишно по-този начин.

Разбира се в някой случаи може да нямаш избор. Сещам се за лизинга за кола. Много са "настоятелни" те да ти теглят от сметката.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: TD

Мнение от VanBC »

No667 написа:Dneska si poluchih kartata ot TD Trust po poshtata.
Polzvate li e-banking prez internet,prez nego mogat li da se plashtat smetki za tok i telefon?
Това е най-добрият начин за плащане на такива сметки.
No667 написа:Da se otorizira da se tegli ot smetkata ne e li po udoben variant,a kato ti tegliat ot smetkata,koga si poluchavash smetkat ai kasovata belejka za kakvo ti e tegleno?
Моят принцип е следния
- за сметки при които сумата е фиксирана - лизинги, застраховки, заеми и т.н., давам оторизация да си ги теглят автоматично.
- за сметки които са плаващи и не се знае колко могат да ти изтеглят - телефони, ток, акаунти в магазини и т.н. , не давам оторизация, а чакам да ми изпратят сметката, преглеждам я и след това си я плащам по електронен път през интернета. Често стават "грешки" и ти теглят повече от колкото трябва. Евентуално винаги ти ги връщат, но са си разправии. Освен това, може да ти навлекат неприятности с други сметки. Например, имаш в сметката 100 долара и очакваш да ти теглят 40 за телефон и 40 за ток и си спокоен. Ако от телефонната компания обаче вземат и ти изтеглят 80 долара, на другия от електрокомпанията като се опитат да ти изтеглят 40 и се оказва, че няма достатъчно пари. Тогава от електрокомпанията започват да ти изпращат предупредителни писма, банката ти удържа 20-30 долара за върнатото плащане (insufficient funds) и т.н. проблеми и разправии... :x :shock:
Заключено