Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Глупав си ти Жорко.
В България еврото е въведено на практика заедно с приемането му в Германия, щото лева беше вързан за германската марка тогава. Та не е еврото.
Българските комунисти дето си ги избирате (включително Боко, Цвъконий и Тетка) за разлика от чехските унгарските и дори румънските са били с народа си срещу съветската окупация.и затова българите сежредяха на опашки за всичко, включително и за Лада и тоалетна хартия.
Основното е, че в България средния и едър бизнес е собственост изключително на тия комунисти дето основното им качество беше преданост на КПСС и БКП и те не могат без корумпираните мутри във властта .
След въвеждането на еврото бснките в България ще бъдат подчинени на Европейската централна банка, която ще осъществява надзор и ще бъде много по- трудно да се източват пари и да се раздават необезпечени кредити. Това е и основната причина определени кръгове включително и сред управляващите да не искат да се въвежда еврото поради какви ли не измислени причини. Еижте кой е срещу въвеждане на еврото и ще разберете кой ограбва България.
И румънците се редяха на километрични опашки за хляб при Чаушеско. А твърденията ти, че Чаушеско е бил с народа си срещу съветската окупация са смешни. Задавих се с кафето от смях сутринта, като го прочетох.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Безработицата в България намалява:
http://m.dnevnik.bg/biznes/2016/10/14/2 ... septemvri/"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Глупав си ти Жорко.
В България еврото е въведено на практика заедно с приемането му в Германия, щото лева беше вързан за германската марка тогава. Та не е еврото.
Българските комунисти дето си ги избирате (включително Боко, Цвъконий и Тетка) за разлика от чехските унгарските и дори румънските са били с народа си срещу съветската окупация.и затова българите сежредяха на опашки за всичко, включително и за Лада и тоалетна хартия.
Основното е, че в България средния и едър бизнес е собственост изключително на тия комунисти дето основното им качество беше преданост на КПСС и БКП и те не могат без корумпираните мутри във властта .
След въвеждането на еврото бснките в България ще бъдат подчинени на Европейската централна банка, която ще осъществява надзор и ще бъде много по- трудно да се източват пари и да се раздават необезпечени кредити. Това е и основната причина определени кръгове включително и сред управляващите да не искат да се въвежда еврото поради какви ли не измислени причини. Еижте кой е срещу въвеждане на еврото и ще разберете кой ограбва България.
И румънците се редяха на километрични опашки за хляб при Чаушеско. А твърденията ти, че Чаушеско е бил с народа си срещу съветската окупация са смешни. Задавих се с кафето от смях сутринта, като го прочетох.
Жорко,
Нали в Гърция беше еврото и па успяваха да си правят квото им трябва.
Ама като си стигнал до този извод, не е ли най-добре да се отменят изборите в България и да се управлява от чиновници от ЕС?
Задавил си се щот си прост и не пий кафе докато четеш. Румъния отказа участие в окупацията на Чехословакия 1968-ма, участва на олимпийските игри в Лос Анджелис 1984-та, Чаушеску критикува съветската окупация на Афганистан през 1979-та, обявява се против военна намеса на Варшавския акт в Полша 1981-ва, отказва увеличаване на военните разходи и дори ги намалява след 1982-ра.
Има и още Жорко, ама то се иска четенене вместо само гъзурчене на Бойко Комуниста. :D
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Жорко,
Нали в Гърция беше еврото и па успяваха да си правят квото им трябва.
Ама като си стигнал до този извод, не е ли най-добре да се отменят изборите в България и да се управлява от чиновници от ЕС?
Задавил си се щот си прост и не пий кафе докато четеш. Румъния отказа участие в окупацията на Чехословакия 1968-ма, участва на олимпийските игри в Лос Анджелис 1984-та, Чаушеску критикува съветската окупация на Афганистан през 1979-та, обявява се против военна намеса на Варшавския акт в Полша 1981-ва, отказва увеличаване на военните разходи и дори ги намалява след 1982-ра.
Има и още Жорко, ама то се иска четенене вместо само гъзурчене на Бойко Комуниста. :D
Ако ти беше чел повече, щеше да знаеш какви заплати взимат колегите ти в София. Заврели сте се в някакви канадски коптори, 90% от вас живеят от социал и минимална заплата и само си мотивирате жалкото съществуване с плюене по България. Сигурно ще трябва да бачкате 100 години в Канада за да ди купите една къща като тия, дето си ги имат хората в Банско. Затова и през последните години емиграцията към Канада е символична- по 2-3 самолета на година.
Нищо лично, просто на всеки хейтър трябва да има равен по големина и обратно насочен антихейтър.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

joro написа:Сигурно ще трябва да бачкате 100 години в Канада за да ди купите една къща като тия, дето си ги имат хората в Банско.
Трябва никога да не си виждал Канада за да можеш да имаш подобно мнение, което е супер жалко. Аз, за разлика от теб обаче, съм виждал, живял, имал къща в Банско, ерго имам малко повече опит да коментирам по горното. И не защото съм хейтър, а защото съм реалист.....
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonich »

joro написа:Сигурно ще трябва да бачкате 100 години в Канада за да ди купите една къща като тия, дето си ги имат хората в Банско.
Имам къща на пъпа на много по-добро населено място от Банско (Мухахаха!- Банско! Кой идиот би искал да живее в Банско?! :D Забележи!: Не да ходи на почивка, а да живее в Банско! )

Това, ако ще си мерим къщите.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Жорко,
Нали в Гърция беше еврото и па успяваха да си правят квото им трябва.
Ама като си стигнал до този извод, не е ли най-добре да се отменят изборите в България и да се управлява от чиновници от ЕС?
Задавил си се щот си прост и не пий кафе докато четеш. Румъния отказа участие в окупацията на Чехословакия 1968-ма, участва на олимпийските игри в Лос Анджелис 1984-та, Чаушеску критикува съветската окупация на Афганистан през 1979-та, обявява се против военна намеса на Варшавския акт в Полша 1981-ва, отказва увеличаване на военните разходи и дори ги намалява след 1982-ра.
Има и още Жорко, ама то се иска четенене вместо само гъзурчене на Бойко Комуниста. :D
Ако ти беше чел повече, щеше да знаеш какви заплати взимат колегите ти в София. Заврели сте се в някакви канадски коптори, 90% от вас живеят от социал и минимална заплата и само си мотивирате жалкото съществуване с плюене по България. Сигурно ще трябва да бачкате 100 години в Канада за да ди купите една къща като тия, дето си ги имат хората в Банско. Затова и през последните години емиграцията към Канада е символична- по 2-3 самолета на година.
Нищо лично, просто на всеки хейтър трябва да има равен по големина и обратно насочен антихейтър.
Жорко,
Не мой са нервиш така.
Колегите ми в София взимат на месец, колкото аз на ден. София е на последно место от всички големи градове в ЕС като качество на живот. В Калгари пред къщата ми спи в момента див заек, тичат катерички, вчера в парка до нас снимах стадо от двайсетина сърни, ски пистата на олимпийския парк се вижда от прозореца, до планините е под час път с кола, въздъхът е по-чист от Банско, по голяма къща не ми трябва от мойта.
Ти що са ядоса ве Жорка? Бойко си е комунист, и Тетка РабФакаджийска дето ще изберете за президент и тя е комунистка фурнаджийска лопата.

Дали за Канада, дали за другаде Изтичането на мозъци е основният риск пред българската икономика

Това е положението за съжаление - мозъци напускат, остават тиквеници.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа: Това е положението за съжаление - мозъци напускат, остават тиквеници.
Трябва ли да разбираме, че няпусналите мозъци, които се връщат обратно един ден в БГ, го правят защото са станали тиквеници в Канада ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
joro написа:Сигурно ще трябва да бачкате 100 години в Канада за да ди купите една къща като тия, дето си ги имат хората в Банско.
Трябва никога да не си виждал Канада за да можеш да имаш подобно мнение, което е супер жалко. Аз, за разлика от теб обаче, съм виждал, живял, имал къща в Банско, ерго имам малко повече опит да коментирам по горното. И не защото съм хейтър, а защото съм реалист.....
Абе аз реших да видя какви са тия къщи за чудо и приказ в Банско, но уви - не предлагат такива, само разни апартаменти в хотели, повечето в диапазона 15-50К евро. Та въпроса ми е в Банско има ли все още нормални къщи или всичко е хотели ? :lol:
Ама нема значка, ако наистина ми писне тука може и да взема 30-40 такива и да се излежавам по цял ден в банските кръчми под нежните звуци на циганска музика, докато наематели и канадски туристи ми плащат пиенето. Няма нужда да чакам 100 години, става и утре. :D

ПП
Ако България беше нормална държава не би било толкова лоша идея да вземем едно хотелче като това в Банско и да си изкараме там старините, след като го преустроим от хотел на нормална къща (аз хотелиер на дърти години няма да ставам):
http://www.luximoti.com/Bulgaria/Blagoe ... _sale.html"
2 етажа за нас, 2 за семйството на детето, пей сърце ... но уви, по настоящем България все още не е нормална държава и нямаме никакво желание. Ако някога нещо се промени (в обозримо бъдеще) - ке му мислим. На някои в БГ може и да не им се вярва, но немалко от нас предпочитат да живеят в "бунгало" в Канада пред палат в България.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

И в Сибир чукчите живеят с елените и мечките в тайгата.
България е гъсто населена страна- около 65 души на кв. км. В Канада са около 4 души на кв км. Нормално е да има зайци и сърни пред къщата ти, ако съседната къща е на 10 км.
Англичани, туснаци, германци, които идвт да си прекарват старините в България са идиоти, за разлика от вас умните българи в Канада.
А за приказкитв, че за ден изкарвате колкото софиянци за месец- блажени са вярващите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Ама нема значка, ако наистина ми писне тука може и да взема 30-40 такива и да се излежавам по цял ден в банските кръчми под нежните звуци на циганска музика, докато наематели и канадски туристи ми плащат пиенето. Няма нужда да чакам 100 години, става и утре. :D

ПП
Ако България беше нормална държава не би било толкова лоша идея да вземем едно хотелче като това в Банско и да си изкараме там старините, след като го преустроим от хотел .
Гладна кокошка просо сънува.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа: Ама нема значка, ако наистина ми писне тука може и да взема 30-40 такива и да се излежавам по цял ден в банските кръчми под нежните звуци на циганска музика, докато наематели и канадски туристи ми плащат пиенето. Няма нужда да чакам 100 години, става и утре. :D

ПП
Ако България беше нормална държава не би било толкова лоша идея да вземем едно хотелче като това в Банско и да си изкараме там старините, след като го преустроим от хотел .
Гладна кокошка просо сънува.
Жорко, на мен само подмяната на оградата тая година ми излезе почти колкото едно апартаментче в Банско. А гладните кокошки докладват за невъобразимите успехи под мъдрото ръководство на Тиквата. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:Гладна кокошка просо сънува.
Жорко, ако Румен си продаде канадската барака, спокойно ще си вземе това хотелче в Банско и ще му останат за още две-три апартаментчета, вЕрвай ми. Та не знам в случая кой е кокошката. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа: Жорко, ако...
Айде-е-е, размириса се и оцапа гащите, Гийк. :D

А канадскио банкер що не го тургаш в сметката?
Или къщата вече е изплатена?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
joro написа:Гладна кокошка просо сънува.
Жорко, ако Румен си продаде канадската барака, спокойно ще си вземе това хотелче в Банско и ще му останат за още две-три апартаментчета, вЕрвай ми. Та не знам в случая кой е кокошката. :D
MrGeek написа:Аз от ако-то не се интересувам, щото мирише и цапа гащите. Фактите са такива,


:rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор