Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от nekerman »

"
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

3,2 милиарда лева бюджетен излишък
http://www.economynews.bg/m/r_72415"
:clap: :clap: :clap:
Как ще ни стигнат американците?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа:3,2 милиарда лева бюджетен излишък
http://www.economynews.bg/m/r_72415"
:clap: :clap: :clap:
Как ще ни стигнат американците?
По тоя параметър - никак! Това прави ли ни мноо велики? :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonich »

Големият излишък в БГ никога не е на добре, защото политиците са доказали, че не могат да го ползват правилно и го харчат за глупости.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:3,2 милиарда лева бюджетен излишък
http://www.economynews.bg/m/r_72415"
:clap: :clap: :clap:
Как ще ни стигнат американците?
Нема се пУашиш, сега банкянския мутрогений като си плати на Росатом за беленския реактор, вместо да увеличи пенсиите и тъкмо няма да остане нищо от излишъка.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

Ти прочете ли въобще статията. Отлагат големи харчове за есента и в същото време от европата пуснали допълнително парички. Така се прави бюджет! :D
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Сори за констатацията и грубия език, обаче Жорката за сетен път доказва, че или няма капка мозък в главата, или е платена подлога на мутрата. Дори и да имаше 1 % истина в тази стъкмистика, българския пенсионер по-добре ли живее от гръцкия, чиято държава е затънала в дългове?
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Павел написа:Сори за констатацията и грубия език, обаче Жорката за сетен път доказва, че или няма капка мозък в главата, или е платена подлога на мутрата. Дори и да имаше 1 % истина в тази стъкмистика, българския пенсионер по-добре ли живее от гръцкия, чиято държава е затънала в дългове?
Явно българския пенсионер, както и останалите българи живеят по-добре. Затова си избират всеки път ГЕРБ и Боко да ги управляват. Продавачите на илюзии не намират пазар тук.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

joro написа:
Павел написа:Сори за констатацията и грубия език, обаче Жорката за сетен път доказва, че или няма капка мозък в главата, или е платена подлога на мутрата. Дори и да имаше 1 % истина в тази стъкмистика, българския пенсионер по-добре ли живее от гръцкия, чиято държава е затънала в дългове?
Явно българския пенсионер, както и останалите българи живеят по-добре. Затова си избират всеки път ГЕРБ и Боко да ги управляват. Продавачите на илюзии не намират пазар тук.
Явно си и двете - нямаш капка мозък в кратуната и си платена подлога на най-простата, противна, алчна и долна българска мутра. И си оттеглям извинението.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Павел написа:
Явно си и двете - нямаш капка мозък в кратуната и си платена подлога на най-простата, противна, алчна и долна българска мутра. И си оттеглям извинението.
А ти явно си дете на комунета, на които им прекъснаха привилегиите преди време. И които чакат Путин да освободи България и да се върнат като партийни секретари.
И едно уточнение- министърът на финансите не се казва Бойко Борисов и не е от ГЕРБ. Само хора с изкривено комунистическо мислене може да си въобразяват, че България се управлява само и единствено от един човек, който и да е той. И защо смяташ че всеки който пише нещо хубаво за България е без мозък и платен агент? Само тези, дето плюят по всичко българско ли са най-умни?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

joro написа:
Павел написа:
Явно си и двете - нямаш капка мозък в кратуната и си платена подлога на най-простата, противна, алчна и долна българска мутра. И си оттеглям извинението.
А ти явно си дете на комунета, на които им прекъснаха привилегиите преди време. И които чакат Путин да освободи България и да се върнат като партийни секретари.
И едно уточнение- министърът на финансите не се казва Бойко Борисов и не е от ГЕРБ. Само хора с изкривено комунистическо мислене може да си въобразяват, че България се управлява само и единствено от един човек, който и да е той. И защо смяташ че всеки който пише нещо хубаво за България е без мозък и платен агент? Само тези, дето плюят по всичко българско ли са най-умни?
Явно си най-заблудената оФца в България - точно любимата ти мутра е дете на комуне - баща му Методи е бил ченге-комуне. Самият Той също е пребоядисано комуне. Само платен бунак като теб не знае, че корумпираната мутра управлява еднолично цялата държава, като се е обградил само с верни продажни мекерета и отстранява на секундата всеки който не е съгласен с него. До утре мога да ти изреждам издънките, заради които в една нормална държава с независима прокуратура и съд този престъпник отдавна щеше да е съкилийник на бай Ставри. Поинтересувай се поне за два случая - когато привика прокурора-мутра Николай Кокинов в къщата си в Банкя да му нарежда какво да прави (доказано със запис) и когато казва на шефа на митниците да не закача мафиота Мишо-Бирата (който си замина съвсем удобно от естествена смърт :rofl:) - пак доказано със запис. И както винаги, вместо да подаде оставка и да бъде привлечен под съдебна отговорност, се изкара жертва и започна да разследва кой го е подслушвал и записвал незаконно, нагляка долен и мръсен.

Борисов отиде в прокуратурата и "разговаря" за незаконното подслушване

http://www.mediapool.bg/borisov-otide-v ... 06024.html"



Разговорът между Бойко Борисов и Ваньо Танов - обърни внимание само какво е качеството на разговора им - все едно, че не разговарят министър председател и шеф на митниците, а двама олигофрени от помощното училище.


Б.Б. (Бойко Борисов) Ало, здрасти. Абе, тоя Мишо Бирата ми се обади сега пак.

В.Т. (Ваньо Танов) Да?

Б.Б. В неговата фабрика влезнали митничари ли са, полицаи ли са, събират телефони, правят там некаква акция.

В.Т. Значи, когато беше разговорът при вас, и нали вие казахте да се срещна с него и да се разбера. Аз го извиках при мене и почнахме да разговаряме. Обади се г-н Дянков и каза: "Аз карам влака, да дойде при мене".

Б.Б. Да.

В.Т. И аз го изпратих и повече... Сега в момента ми се обадиха, че някакъв гражданин звъни, че туй работи, Бирената. И има и дежурен телефон, че са изпратили мобилната група да види какво правят през нощта вътре в завода. В смисъл, казва, че работи заводът при отнет лиценз. Аз му звъннах по мобила и му казах: "Тази бира, която е налична, бутилирай я, докато оправим нещата"... го извика и аз не знам те какво са се разбирали.

Б.Б. Аз го видях Дянков и го пратих при него да се разберат.

В.Т. Аз звънях на министъра и му казвам: "Г-н министър, имахме уговорка с премиера по този въпрос. Вие го извикахте, кажете ми какво сте се разбрали последно. Той ми вика: "Нищо не съм се разбирал с него. Казах му да си извади тази бира, която е останала там, и това е". И аз сега не знам какво да им кажа. По принцип звъннах и няма да... щото аз заминавам утре за Македония, тъй като има три дена среща на Световната. И им казах: "Хората са писали, няма да го завеждат и искам да ми го докладват на мене". За да мога да разговарям с вас и да видим какво да...

Б.Б. Хайде прибирай ги оттам, нали поехме ангажимент да не...

В.Т. Да де, обаче работим в различни посоки. Аз правя едно, а министърът...

Б.Б. Не, бе. Аз го виках и му казах и точно това съм му казал. Затова, кой е пратил групата там?

В.Т. Ами то е станало по обаждане...

Б.Б. Добре, обади се. Обади се, извади ги оттам и като се видиме, ще го говориме...

В.Т. ...защото, ако ги изведа, той няма лиценз...

Б.Б. Да. И това да се направи в момента.

В.Т. Аз това казах. Материалите да бъдат на моето бюро и няма да се прави нищо, докато не се върна да взема решение по въпроса.

Б.Б. Добре. Ако трябва, обади му се ей сега и му кажи какво сме се разбрали, защото там поех ангажимент и аз не съм Първанов. Като съм му обещал, че няма да го закачам, няма да го закачам.

В.Т. Разбрано. Сега ще звънна на министъра и ще му кажа...

Б.Б. Кажи му на министъра. Значи звънни му на министъра, кажи му какво съм казал и същото и на Мишо му се обади и му го кажи.


Allegations of corruption and connections with organized crime[edit]

Periodically ensuing corruption scandals and controversies has led to reports of high levels of corruption in Borisov's government. According to the Corruption Perceptions Index, compiled by Transparency International, Borissov's government was as corrupt as previous governments, with two of his closest ministers – Tsvetan Tsvetanov and Miroslav Naydenov—investigated by the Prosecutor General and the Tax Authority for taking bribes while in office. This goes against Borisov's declared mission to fight corruption and organized crime while pressing criminal charges against former corrupt politicians.[citation needed] Despite Borisov's initial promise, no representative of previous cabinets has so far been convicted.

In 2007 Boyko Borisov was accused by the magazine U.S. Congressional Quarterly (CQ) of being directly linked to the biggest mobsters in Bulgaria. CQ asserted that, "the most powerful politician in Bulgaria, Washington's newest ally in the global war on terror, is a close associate of known mobsters and linked to almost 30 unsolved murders in the Black Sea republic."[47] According to a confidential report compiled by former top U.S. law enforcement agency officials Borisov had used his position as the Chief Secretary of the Bulgarian Interior Ministry to help organized crime bosses attack their opponents.[48]

On 14 January 2011, journalists from the Bulgarian weekly newspaper Galeria distributed audio records of an alleged conversation between Borisov and Customs Agency Head Vanyo Tanov. The tapes reveal that Borisov instructed customs authorities to immediately stop their investigation of "Ledenika" brewery which had been suspected of illegal activities and tax crimes. Finance Minister Simeon Djankov was also caught on tape ordering the Head of Customs to do his work properly and not yield to Borisov's demands. This created a rift within the government, as it was widely believed that the wiretapping was ordered by Interior Minister Tzvetan Tzvetanov.[49] Later those tapes were declared "manipulated" (not being able to tell if they were fake or not) by two independent examinations.[50][51] In early July, Borisov admitted that the conversation had been genuine, though tampered with, while giving an interview to Bulgarian bloggers in the presence of the Interior Minister.[52][53] A March 2013 investigation by the Prosecutor General suggests that the wire-tapping was ordered by Tsvetan Tsvetanov, Borisov's trusted deputy in the GERB party, with the aim of getting rid of Customs Head Vanyo Tanov.[citation needed]


Allegations of threatening journalists[edit]


Michel Barnier and Boyko Borissov at the 2011 EPP summit at Bouchout Castle, Meise.
In early 2011 a number of think-tanks and analysts raised concern about the degradation of media freedom and transparency in Bulgaria.[55] In 2011 reports surfaced that Borisov had paid cash to journalists so that they would portray him favourably, and threatened journalists who criticized him as long ago as 2005.[56] In 2012, Bulgaria was ranked as the worst-performing EU member in terms of media freedom, according to Freedom House, and ranked 80th internationally.[57]
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Нито Бойко Борисов, нито Тодор Живков са управлявали еднолично България. Нито джуджето Путин управлява еднолично Русия. И бюджетния излишък не се дължи на Боко. А заглавието на тази тема е "Какво се случва в България" а не "Какво ЛОШО се случва в България". Нормално е да има и хубави новини.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Банско има най-голямата надуваема пързалка в Европа
http://m.blitz.bg/news/article/430027"
Засега няма доказателства за пряка връзка между пързалката и Боко Тиквата. До доказване на противното от българите в Канада :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Жорка,
Пързалката в Банско е нищо в сравнение с тази дето ви пързаля Боко Тиквата и компания.
Така ви лъзгат, че свят ви се вие перманетно и затова е лесно да ви баламосват с лафове за бюджетен излишък:


Въпреки значителната сума в излишък в края на годината отново ще има дефицит, макар и значително под планираните 2% в закона за бюджета, по думите на финансовия министър Владислав Горанов.

Премиерът Бойко Борисов обаче даде заявка, че всичко, което бъде събрано над плана, ще бъде похарчено за инфраструктурни проекти и за нуждите на различни общини. "Правителството ще вложи приоритетно парите от излишъка в Северозапада, смесените региони и магистрала "Хемус", каза премиерът, цитиран от БТА, в събота при срещата си с кметове от общини в Северозападна България, в която участва и финансовият министър Владислав Горанов. Обещанието обаче звучи повече като говорене, защото, първо, "Хемус" няма да се строи тази година, второ, едва ли има други готови проекти за региона и, трето, нужна е актуализация на бюджета, каквато няма информация да се подготвя

...

Твърдението на управляващите, че основното увеличение е от борба с контрабандата, е силно преувеличено. Извън малкото оживление в икономиката останалите допълнителни суми идват от разплащанията в енергетиката (забавеният ДДС там беше от порядъка на 250 млн. лв.), от увеличения акциз на цигарите и от вдигнатите административно минимални осигурителни прагове и минимална заплата.

За повишението на общите приходи в бюджета влияние оказват и еврофондовете. Макар новите програми още да не са масово задействани, Европейската комисия сега възстановя суми за разплащанията, които държавата направи миналата година по завършването на проектите от стария програмен период. Също така трябва да се отчетат и получените авансови плащания от ЕК по новите европрограми. За първите шест месеца на годината


За разлика от предходната година, когато правителството направи рекордните 7 млрд. лв. капиталови разходи покрай завършването на проектите по европейските програми, през първото полугодие на тази година вече се вижда двойно изоставане. През тази година, освен че свежите пари от Брюксел са по-малко, държавата отложи изпълнението на някои големи проекти, които трябва да се финансират изцяло с бюджетни средства (като магистрала "Хемус", където дори първата 10-килимоетрова отсечка едва ли ще започне тази година).


http://m.capital.bg/politika_i_ikonomik ... 3_mlrd_lv/"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Могат- баламосват. И това го има в политиката. Канадците не ги ли баламосват с това, че българи и румънци ще им съсипят държавата. И затова ни слагат визи. А в същото време си пълнят държавата с пакистанци и африканци. Същото правеха и англичаните през 2014. А Путин и Тръмп надминаха Ленин по баламосване на народните маси.
Българите не харесват Боко, но нямат алтернатива. Хората искат да живеят като европейци, пък ако ще и едно магаре да стане премиер. Ситуацията в Украйна, Северна Корея, Куба не е по-добра алтернатива пред сегашната ситуация в България
Хората усещат, че макар и бавно ситуацията в България се подобрява. Разбира се тези, които са отишли в чужбина преди много години няма как да ги усетят тези неща.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор