Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Канадски простотии

Мнение от Rall »

nekerman написа:
ktheity написа:Вярно ли е, че в Квебек искат собствениците на питбули да приспят кучетата си в рамките на 6 месеца? Имало някви смъртни случаи.. един приятел ми го каза, не мога да го повярвам това...
Не!
Interdiction des chiens de type pitbull à Québec

La Ville de Québec a procédé à une modification de son règlement sur les animaux domestiques afin d’interdire les chiens de type pitbull sur l’ensemble de son territoire. À compter du 1er janvier 2017, il sera interdit à toute personne de garder ou d’avoir en sa possession ce type de chien. Ainsi, les propriétaires d’animaux visés ont un délai de 6 mois pour respecter la réglementation et se départir de leur animal.
Горното се отнася за Квебек сити. До 6 месеца трябва да си разкарал питбула. Дали ще го евтаназираш или подариш на някой зависи от теб. Жалко е, че както обикновено заради една шепа идиоти, се наказват всички любители на породата.
Dead Eyes See No Future
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа: Купил съм няколко апартамента кеш. Т.е. не само не плащам наем или ипотека, а на мен ми плащат.
Това си е фул-тайм бизнес, а не някакъв лек страничен доход. Има поддръжка и разправии с наемателите, много досадни в страна като България. Като добавим и това, от което си се лишил, докато си спестявал парите - за мене не си струва.
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

7George написа:
Kan_Tangra написа: Купил съм няколко апартамента кеш. Т.е. не само не плащам наем или ипотека, а на мен ми плащат.
Това си е фул-тайм бизнес, а не някакъв лек страничен доход. Има поддръжка и разправии с наемателите, много досадни в страна като България. Като добавим и това, от което си се лишил, докато си спестявал парите - за мене не си струва.
Друго си е да се занимаваш с бял траш лузъри от Канада. Много голям процент от наемателите там.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

...
Мога да напиша книга по въпроса, но мисля е свързано с прекалено много лична информация.

Много хора се опитват да ми правят сметката, но в 100% от случаите изобщо нямат успех.
Просто не боравят със същите входящи и изходящи параметри.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

Kan_Tangra написа:...
Много хора се опитват да ми правят сметката, но в 100% от случаите изобщо нямат успех.
Просто не боравят със същите входящи и изходящи параметри.
Не и в този форум, нали? Защото не знам къде ги видя тези "много хора"?
И кой изобщо се вълнува от теб???
В голям филм си се вкарал.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от nekerman »

Rall написа:
nekerman написа:
ktheity написа:Вярно ли е, че в Квебек искат собствениците на питбули да приспят кучетата си в рамките на 6 месеца? Имало някви смъртни случаи.. един приятел ми го каза, не мога да го повярвам това...
Не!
Interdiction des chiens de type pitbull à Québec

La Ville de Québec a procédé à une modification de son règlement sur les animaux domestiques afin d’interdire les chiens de type pitbull sur l’ensemble de son territoire. À compter du 1er janvier 2017, il sera interdit à toute personne de garder ou d’avoir en sa possession ce type de chien. Ainsi, les propriétaires d’animaux visés ont un délai de 6 mois pour respecter la réglementation et se départir de leur animal.
Горното се отнася за Квебек сити. До 6 месеца трябва да си разкарал питбула. Дали ще го евтаназираш или подариш на някой зависи от теб. Жалко е, че както обикновено заради една шепа идиоти, се наказват всички любители на породата.

http://www.journaldequebec.com/2016/06/ ... e-pitbulls"
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

tonich написа:
Kan_Tangra написа:...
Много хора се опитват да ми правят сметката, но в 100% от случаите изобщо нямат успех.
Просто не боравят със същите входящи и изходящи параметри.
Не и в този форум, нали? Защото не знам къде ги видя тези "много хора"?
И кой изобщо се вълнува от теб???
В голям филм си се вкарал.
Не, не във форума.
А ти защо изобщо ме цитираш, и се обръщаш към мен?
Май ти си във филма?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Товарищ Петров,
Ако не се обаждаш няма да личи колко си прост.
Действително карам около 80 000 средно на година.
От тях обаче около 60 000 са на служебния пикап... След 3 години и 200 000 километра пикапа заминава на аукцион, където го купуват лапнишараните като теб и Танграта и почват ремонти.

Ако искам да оставя колата след гаранция, вече е изплатена знам, че съм я карал аз, а не Сульо и Пульо Ако не, я продавам на лапишараните и карам пак нова, а те сменят съединтели и заварват ауспух .
Елементарно.
Какво се оказва, не била лична, а служебна, да не би и на геврека да му викаш жена?
Пикапа след 3 години и 200 хиляди за колко ти го взимат лапнишараните?
Имаше тема, "Какво ви харесва в Канада". Едно от нещата е броят на балъците, които ми продават луксозен автомобил на 1/5 от цената му за 1/3 от живота му. За какво ми е нова кола при такива оферти!?

Както каза Аблод, старата кола е на късмет, но в много случаи така е и с новата. Само колко страници форуми има за нови коли, които висят с месеци по гаранционно обслужване, не е истина.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Не веднъж съм се възмущавал/отвращавал от неадекватните решения на безмозъчни съдии. Поредният пример - да дадем на престъпника, който зарибява нашите граждани, включително и малолетни, с наркотици, само 6 месеца затвор, за да не го хване изискването за депортация. :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
Да си задържим ценното афганистанско престъпно изродче, пък после ще се чудим какво да правим с наркоманията в Канада, която отдавна се е превърнала в епидемия.

Dial-a-doper facing deportation gets break after judge sentences him to weekends in jail


http://vancouversun.com/news/local-news ... ds-in-jail"

Наистина единственото логично обяснение на тази простотия е, че съдията му е бил един от най-редовните клиенти :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от nekerman »

Kpetrov написа: Имаше тема, "Какво ви харесва в Канада". Едно от нещата е броят на балъците, които ми продават луксозен автомобил на 1/5 от цената му за 1/3 от живота му. За какво ми е нова кола при такива оферти!?
Ти си открил топлата вода.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Павел написа:Не веднъж съм се възмущавал/отвращавал от неадекватните решения на безмозъчни съдии. Поредният пример - да дадем на престъпника, който зарибява нашите граждани, включително и малолетни, с наркотици, само 6 месеца затвор, за да не го хване изискването за депортация. :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
Да си задържим ценното афганистанско престъпно изродче, пък после ще се чудим какво да правим с наркоманията в Канада, която отдавна се е превърнала в епидемия.

Dial-a-doper facing deportation gets break after judge sentences him to weekends in jail


http://vancouversun.com/news/local-news ... ds-in-jail"

Наистина единственото логично обяснение на тази простотия е, че съдията му е бил един от най-редовните клиенти :)
Сори, че се самоцитирам.
От вчерашната преса

Judges should stop side-stepping the will of Parliament

http://theprovince.com/opinion/columnis ... parliament"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

ivandaman написа:В нашата махала имаше два "convenience stores" Забелязах че са затворили единият и на негово място отварят "Marijuana Shop"
На 200 метра от началното училище и на 100на метра от детска площадка в сърцето на гъсто населен "Family oriented" квартал.

Way to go.. :x :n:
Нещо, което също предвидихме

http://www.pressreader.com/canada/the-p ... 8254303713"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Трък стопа Petro Pass, Calgary работи в събота до обяд, а в неделя е затворен. Явно трябва да се върна малко по-надолу до Flying J. Канадците определено не знаят да правят бизнес.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от IFF »

Не мога да рабера как така в Канада си водя детето да яде сладолед, и като седнем отвън трябва да гледаме огромния надпис на съседното заведение - "Голи танцьорки". Това трябва да има нещо общо с феминизмъ в Канада.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Това и преди ме дразнеше, когато правителството на Харпър пускаше реклами по телевизията за "икономическия план на Канада", на цена около 15 милиона долара.

Напоследък всяка втора реклама, която виждам на ютубето е платена от нашето провинциално правителство, на тема как Албърта щяла да бъде лидер в опазването на околната среда (кампания за популязиране на данъка въглерод, който гласуваха). 5 милиона долара за това недоразумение. Явно не е е достатъчно, че новия данък ще струва стотици на семейство годишно и че бюджета ще е на червено години наред.

Сега остава да видим колко още хиляди неуволняеми държавни чиновници ще назначат и с колко още ще вдигнат заплатите на сегашните overpaid търтеи, преди да можем да ги изритаме от власт :@
Заключено