Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Това е верно Жорка, но в България сте обречени на мизерия и изостаналост в сравнение с другите страни от ЕС, защото си гласувате за бивши комунисти и настоящи мутро-капиталисти. Това, че сте над нивото на Молдова е щото ЕС не иска още 2 милиона българи да подяждат пазара на труда там
Затова ли имаме най-голямото нарастване на заплатите в Европа- по 8% годишно, при фиксиран курс и нулева инфлация? Да сравняваш България с Молдова е все едно да сравняваш Канада със Сомалия. Смешни сте всички вие българите в чужбина. Искате да гласуваме за Слави Трифонов ли? Настоящите “мутрокапиталисти“ са същите хора като вас, които обаче са решили да се реализират в България вместо в Канада. Не съм съгласен с вашите твърдения, че всеки инженер, лекар, програмист, бизнесмен, селскостопански производител е “мутра“ и всички българи слушаме само чалга. И, че българските политици са крадци и бандити, а канадските са ангели и съвършени човеколюбци. И, че българските политици давали ниски заплати защото са лоши, а канадските давали високи заплати щото са добрички. Много наивни и детински са ви разсъжденията.
Тези “мутрокапиталисти“ в България могат да ви купят всичките българи, дето сте в Канада с парцалките ви:
https://webnews.bg/uploads/images/26/42 ... 1463404506"
Жорка,
Не се нервирай - истината може да боли, но не си го изкарвай на този дето ти я казва.
Да сравнявам България с Молдова е все едно да сравнявам Албърта с Манитоба, но за Канада и Сомалия ще го приемем за изцепка от нерви и няма да обръщам внимание на глупоста ти.
Опазил ви Господ да гласувате за Слави Трифонов, но няма да се учудя след Боко, Волен и Барека и за него да гласуват доста. Все тая е - всъщност е за Ковачки, Златев, Сашо Дончев и още много. Няма бизнес над дребен дето да не е мафиотски в България. Мафия има в много държави, но по руски образец в България мафията си има държава.
Не ги знам тия от снимката, ама не знам дали има смисъл да ти обяснявам за кои мутри гласувате - Боко е просто олицетворение защото е на показ.

И грешиш Жорка, не могат да ни купят в Канада - мнозинството сме тук, за да нямаме вземане даване с тях. Виж бившите колеги дето останаха в България те щат не щат се продават на Химимпорт/ТИМ.

Та не се нерви, гледай Румъния да не ви избяга съвсем и не се сравнявай с Канада.
И дойде в Канада, за да се продадеш на малко по-висока цена... което е цялата истина, всичко останало са оправдания и измислици.
Или може би и ти имаш своите малки причини? Кефи те дългата зима, падаш си по родеото, не те знам каква музика слушаш и прочие?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Panem et Circenses »

pumpy написа:
miteto написа:Естествено че имаш право да споделяш личните си преживявания, просто казах че не може да се обобщава. Представи си, че е имало и има хора в България, дето бащите им не ги бият нон-стоп.
Някой като Танграта или ivandaman като напише че има неприятни преживявания с квебекарите или китайците и направи обобщение за целия народ/етнос, се почват едни плюнки "расист", "хейтър" и т.н. Подобен тип обобщения към българите по някаква причина обаче са напълно приемливи, даже един специален отбор мажоретки радостно възклицава на всякакъв тип плюнки срещу българите, било заслужени, било не...
Сори Пумпи, ама ти нито си официален източник на данни, нито си назначен да говориш от името на всички българи.
Мите, да не се цитирам пак, но не съм казал и "всеки" български мъж.
В крайна сметка, по редовен обичай, опитвайки се да дисркидитираш пишещия, се аргументираш срещу това, което е написал - ОК няма проблем.
Аз, бидейки българин се изказвам за себеподобните си и за моя опит с тях. Темата не е особено приятна, в крайна сметка е много трудно да "си признаеш", че си грубиянин, че не уважаваш по-слабите и беззащитните, че третираш жена си като "домашна прислужница". Че филма "Да обичаш на инат" представлява масово явление, а не единични случаи случайно подбрани от Николай Волев.
Приемам правото ти на мнение, че ти нито си бил свидетел, нито знаеш за неуважение, показвано някога от български мъж, но не ти вярвам. Приемам, че има и изключения и че аз лично се старая да се уча от "лошия пример" около себе си. Дали винаги успявам Сигурно НЕ, но се опитвам да се въздържам да каня форумци за спаринг партньори, както ми се е случвало на мен лично......
О, сега разбирам за добрия пример ... на богоизбраните:
The myth of the kind gentle, Jewish husband has been broken down. The evidence that Jewish wife beating exists is strong. Statistics and headlines assail us with facts. 'One out of six' or 'one out of seven' Israeli women is regularly beaten at home. The estimated minimum figure is 100,000 battered women in Israel (of whom 40,000 end up hospitalized); the maximum number is 200,000 (which includes the Arab population). [1] (1) It is incontrovertible today, something which was not the case in the mid 70's, that Jewish awareness of the problem is on the rise--though not enough. The Jewish feminist, who may be alert to the existence of the problem in Israel, may not be aware that a similar problem exists on her own turf. Pick up the Denver newspaper, the Boston Jewish Advocate, The New York Times and you will hear about rabbis' wives who are beaten by their husbands, surgeons' wives who stay in abusive marriages for 12-16 years, Kosher shelters and kitchens for Jewish victims of domestic violence in New York City and Boston. The numbers being bandied about in the media vary from 19-25% The conspiracy of silence is breaking, but not fast enough.
http://wjudaism.library.utoronto.ca/ind ... ew/172/205"

BTW, аз нямам спомени да бъда бит от баща ми.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Това му е било грешката, но сега е твърде късно да я поправи,.който и да било - на тия години нищо не може да се направи вече.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Това е верно Жорка, но в България сте обречени на мизерия и изостаналост в сравнение с другите страни от ЕС, защото си гласувате за бивши комунисти и настоящи мутро-капиталисти. Това, че сте над нивото на Молдова е щото ЕС не иска още 2 милиона българи да подяждат пазара на труда там
Затова ли имаме най-голямото нарастване на заплатите в Европа- по 8% годишно, при фиксиран курс и нулева инфлация? Да сравняваш България с Молдова е все едно да сравняваш Канада със Сомалия. Смешни сте всички вие българите в чужбина. Искате да гласуваме за Слави Трифонов ли? Настоящите “мутрокапиталисти“ са същите хора като вас, които обаче са решили да се реализират в България вместо в Канада. Не съм съгласен с вашите твърдения, че всеки инженер, лекар, програмист, бизнесмен, селскостопански производител е “мутра“ и всички българи слушаме само чалга. И, че българските политици са крадци и бандити, а канадските са ангели и съвършени човеколюбци. И, че българските политици давали ниски заплати защото са лоши, а канадските давали високи заплати щото са добрички. Много наивни и детински са ви разсъжденията.
Тези “мутрокапиталисти“ в България могат да ви купят всичките българи, дето сте в Канада с парцалките ви:
https://webnews.bg/uploads/images/26/42 ... 1463404506"
Жорка,
Не се нервирай - истината може да боли, но не си го изкарвай на този дето ти я казва.
Да сравнявам България с Молдова е все едно да сравнявам Албърта с Манитоба, но за Канада и Сомалия ще го приемем за изцепка от нерви и няма да обръщам внимание на глупоста ти.
Опазил ви Господ да гласувате за Слави Трифонов, но няма да се учудя след Боко, Волен и Барека и за него да гласуват доста. Все тая е - всъщност е за Ковачки, Златев, Сашо Дончев и още много. Няма бизнес над дребен дето да не е мафиотски в България. Мафия има в много държави, но по руски образец в България мафията си има държава.
Не ги знам тия от снимката, ама не знам дали има смисъл да ти обяснявам за кои мутри гласувате - Боко е просто олицетворение защото е на показ.

И грешиш Жорка, не могат да ни купят в Канада - мнозинството сме тук, за да нямаме вземане даване с тях. Виж бившите колеги дето останаха в България те щат не щат се продават на Химимпорт/ТИМ.

Та не се нерви, гледай Румъния да не ви избяга съвсем и не се сравнявай с Канада.
И дойде в Канада, за да се продадеш на малко по-висока цена... което е цялата истина, всичко останало са оправдания и измислици.
Или може би и ти имаш своите малки причини? Кефи те дългата зима, падаш си по родеото, не те знам каква музика слушаш и прочие?
Тцъ. Пак съдиш по себе си.
Аз продавам знанията и уменията си, не съвестта си.
Тезата ти, че в Канада е мутрокапиталиЪм като в България е изтъркана и вече обясних, че произтича от това, че си чадо на партийната номенклатура.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:Доказал си грънци.
Ако си получавал два пъти мойта заплата в България 1999-та това означава че си бил с 1000 лева месечно, което са грубо около 750 канадски. На това му викаш кариера?
Което беше горе-долу седмичната ми стартова в Канада като техник.

И на теб Коко трябва да ти сложи такса за реклама. :D?
Толкова беше - 1000 лева месечно + бонуси + командировка в Италия 6 месеца в годината, където живеех на хотел и всички разноски ми се поемаха, така че не беше необходимо да си харча от заплатата. Това през 1999, по-късно заплатата ми я вдигнаха, но основният ми "кяр" произтичаше от факта, че 6 месеца в годината живеех на чужди разноски без да се лишавам от нищо.
А, адаш аз не съм броил служебния Алеко дето си го ползвах и за лични нужди, командировъчни, безполатна храна и два месеца платен отпуск (22 дена допълнителен само за втора категория) :D
Въпросът е що не продължи с тази шеметна кариера в България ми и ти като мен се изнесе в Канада?
Защото си поставих по-високи цели и винаги съм имал мерак да видя как е в Северна Америка. Слушах рок музика, носих каубойски ботуши на които ми се смяха като отидох в Торонто (но пък се накефих в Едмънтън) и един куп други знайни и незнайни причини. Не съм го направил от икономически подбуди - на 27 години имах собствен апартамент, 2 лични автомобила, добра работа спрямо стандарта на страната, никакви заеми и честно казано нямам причини да изпитвам някакви отрицателни емоции към България.
Че и аз не изпитвам отрицателни емоции към България., въпреки че имах само един личен и единн служебен втомобил, собствен апартамент и никакви заеми
Сега остави каубойските ботуши и рока, че това звучи като реемиграцията в България заради биодоматите през март и мириса на цветя от цветарските магазини. :D
Обясни ми така докато съм седнал в градината под люляка, до лалетата зюмбюлите , нарцисите и петуниите що и ти като мен реши да преследваш по-високите си цели в Канада, а не в Русия или не остана в България. Нали можело. Аз твърдя, че не може щото на 37 си бях стигнал тавана - за повече от ръководител сектор в държавното Нефт и Газ се искаше да продаваш съвесттa си, знания и умения са без значение.
И твърдя, че в приватизираното вече над 10 години ПДНГ и сега е така.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:Доказал си грънци.
Ако си получавал два пъти мойта заплата в България 1999-та това означава че си бил с 1000 лева месечно, което са грубо около 750 канадски. На това му викаш кариера?
Което беше горе-долу седмичната ми стартова в Канада като техник.

И на теб Коко трябва да ти сложи такса за реклама. :D?
Толкова беше - 1000 лева месечно + бонуси + командировка в Италия 6 месеца в годината, където живеех на хотел и всички разноски ми се поемаха, така че не беше необходимо да си харча от заплатата. Това през 1999, по-късно заплатата ми я вдигнаха, но основният ми "кяр" произтичаше от факта, че 6 месеца в годината живеех на чужди разноски без да се лишавам от нищо.
А, адаш аз не съм броил служебния Алеко дето си го ползвах и за лични нужди, командировъчни, безполатна храна и два месеца платен отпуск (22 дена допълнителен само за втора категория) :D
Въпросът е що не продължи с тази шеметна кариера в България ми и ти като мен се изнесе в Канада?
Защото си поставих по-високи цели и винаги съм имал мерак да видя как е в Северна Америка. Слушах рок музика, носих каубойски ботуши на които ми се смяха като отидох в Торонто (но пък се накефих в Едмънтън) и един куп други знайни и незнайни причини. Не съм го направил от икономически подбуди - на 27 години имах собствен апартамент, 2 лични автомобила, добра работа спрямо стандарта на страната, никакви заеми и честно казано нямам причини да изпитвам някакви отрицателни емоции към България.
Че и аз не изпитвам отрицателни емоции към България., въпреки че имах само един личен и единн служебен втомобил, собствен апартамент и никакви заеми
Сега остави каубойските ботуши и рока, че това звучи като реемиграцията в България заради биодоматите през март и мириса на цветя от цветарските магазини. :D
Обясни ми така докато съм седнал в градината под люляка, до лалетата зюмбюлите , нарцисите и петуниите що и ти като мен реши да преследваш по-високите си цели в Канада, а не в Русия или не остана в България. Нали можело. Аз твърдя, че не може щото на 37 си бях стигнал тавана - за повече от ръководител сектор в държавното Нефт и Газ се искаше да продаваш съвесттa си, знания и умения са без значение.
И твърдя, че в приватизираното вече над 10 години ПДНГ и сега е така.
Каубойските ботуши, музиката и всички останали "екстри" са валидни причини за мен, както предполагам са били за Павел или други съфорумци, когато съм бил на 27 години. Просто това ми е липсвало и съм искал да го изпитам (на собственият си гръб). В момента например понякога слушам Италианска естрадна музика, донякъде ми липсва красотата, природата и грацията на Италия и която може да се усети от езика и музиката (за тези, които не са имали удоволствието да поживеят там). И за да бъда честен ще ти кажа че храната в България наистина ми е по-вкусна, не ме интересува дали е "еко", "органик" или не - факт е, че когато отида и се отяждам и даже нося в Канада (при положение, че храната е един от най-малките ми приоритети - мога да изкарам на кафета и сокове с дни, без да се усетя). Но за някой друг това може да има значение.

За да получиш ръководен пост в Канада също ще трябва да продадеш съвестта си и ти това го знаеш много добре. Аз този момент го избягнах, като започнах частен бизнес в който моите "служители" са компютри - честни, евтини, рядко се оплакват, не се налага да ги убеждавам в каквото и било. Ако трябваше да контролирам хора предполагам че би било наложително да си "продам съвестта", защото това е начина, където и да е по света.

След като си разбрал, че света се "върти по един и същ начин" както в България, така и в Канада си се изпълнил със жлъч и си решил да избиваш чивията попържвайки страната и сънародниците си на страниците на този форум. А може би по този начин искаш да докажеш нещо - вижте ме, аз не съм от този мат'риал, аз дойдох в Канада, взех гражданство и "успях", но никога не си разказвал подробности от ежедневието си, което съм сигурен, че не е "bed of roses", в което се опитваш да убедиш някои съфорумци, които не са имали честта да го видят със собствените си очи. Великан във форума и обикновен служител в реалният живот.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

A, не знам за ръководните постове в Канада. :D
Ти откъде знаеш като никога не си заемал такъв? :D
Аз от дестина и кусур години ръководя хора в Канада или за канадски компании и съм много добрв със съвестта си.
:D
Аз също харесвам българската кухня и обожавам ваканциите прекарани там. Това е друга тема обаче - ако харесвам шкембе чорба, мусака, каварма, пилешки дробчета с лук или джолан не значи, че трябва да харесвам мутрите, правителството, чалгата и кючеците, масовото каране по пътищата в стил " това е последния ден от живота ми" паркирането по тротоарите, презастрояването на Черноморието и ред други простотии.
Знам, че ще кажеш, че и гук го има и е вярно.
Разликата е , че тук е изключение, a в България ежедневие.
И пак да повторя - не на мен тия, че " света се върти по един и същи начин".
Ако беше така за бъългарски емигрантски визи щяха да чакат канадци и американци и германци, британци, французи щяха да са запълнили дупката оставена от нас.

Ама не става и докато не стане дървенията ти не чини пукната пара. :D
Последно промяна от Ivan1007 на Вто Май 17, 2016 3:44 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

По темата.


Титанът на мисълта и господар на добре построените, ясни и точни изречения, Цвинокио, за всички, които го пожелаха. Четете и се наслаждавайте:
"Това, което мога да заявя към това, което говорех преди малко"

"Позицията на ГЕРБ е, че след юни месец ще обявим позицията си."

"Това е част от това да се отклоним от ежедневието."

"Вие ми пускате Радан Кънев и Атанас Атанасов, но никой не пуска това, което хората усещат от това, което премиерът открива ежедневно."
:fubar: :| :puke: :x
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:A, не знам за ръководните постове в Канада. :D
Ти откъде знаеш като никога не си заемал такъв? :D
Аз от дестина и кусур години ръководя хора в Канада или за канадски компании и съм много добрв със съвестта си.
:D
Аз също харесвам българската кухня и обожавам ваканциите прекарани там. Това е друга тема обаче - ако харесвам шкембе чорба, мусака, каварма, пилешки дробчета с лук или джолан не значи, че трябва да харесвам мутрите, правителството, чалгата и кючеците, масовото каране по пътищата в стил " това е последния ден от живота ми" паркирането по тротоарите, презастрояването на Черноморието и ред други простотии.
Знам, че ще кажеш, че и гук го има и е вярно.
Разликата е , че тук е изключение, a в България ежедневие.
И пак да повторя - не на мен тия, че " света се върти по един и същи начин".
Ако беше така за бъългарски емигрантски визи щяха да чакат канадци и американци и германци, британци, французи щяха да са запълнили дупката оставена от нас.

Ама не става и докато не стане дървенията ти не чини пукната пара. :D
Може да си ръководил хора като бригадир, но определено не си мениджър. Това се вижда с просто око и няма как да ме (ни) излъжеш.
Не знам какви са ти музикалните вкусове, но в кулинарията вкусовете са ни диаметрално противоположни. Което ми напомни за Мухата, който ме попита за ракията - аз и в България никога не съм пиел ракия, просто вкуса не ми харесва и от миризмата на ракия ми се гади, не знам защо. Подобно и на всичките "вкусотии" дето си описал, почти без изключение (хайде, мусаката я понасям).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ttorontoo »

Иване, в бг нещата започват да се оправят. Хората виждат какво се случва по света ходят да учат и работят по чужбината и виждат и там много абсурди. И това е така не защото Герб или Б.Б., ами защото сами си поставят спирачки и им е ясно че по-добро от бащиното няма да намерят там.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

pumpy написа:В крайна сметка, по редовен обичай, опитвайки се да дисркидитираш пишещия, се аргументираш срещу това, което е написал - ОК няма проблем.
:D Тук нещо съвсем се омота - ако се аргументирам срещу това, което е написал - значе не го дискредитирам на лична основа, защото давам аргументи срещу това, което е написал (а не срещу личността му).
pumpy написа:Темата не е особено приятна, в крайна сметка е много трудно да "си признаеш", че си грубиянин, че не уважаваш по-слабите и беззащитните, че третираш жена си като "домашна прислужница".
Пумпи, ти си признавай каквото искаш, просто казах да не говориш от името на всички българи (т.е. включително от мое име).
pumpy написа:Приемам правото ти на мнение, че ти нито си бил свидетел, нито знаеш за неуважение, показвано някога от български мъж, но не ти вярвам.
Айде сега йезуитстване - къде съм писал че дори не знам за неуважение? Писах, че дори и да ти е странно - има страшно много семейства в България, където бащата/мъжът не бие децата/жената. Така че не се опитвай да ми набутваш думи, които не съм казвал, щото няма да се получи :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:Аз твърдя, че не може щото на 37 си бях стигнал тавана - за повече от ръководител сектор в държавното Нефт и Газ се искаше да продаваш съвесттa си, знания и умения са без значение.
И твърдя, че в приватизираното вече над 10 години ПДНГ и сега е така.
Това, че ти си стигнал тавана, не означава, че не може по принцип.
Нали се сещаш, че не всички в България работят като петролни инженери.
Преди няколко постинга ти го повтарях това за Канада, и тъй като изключвам интелекта като фактор, остава, че не ти оттърва да правиш (по-скоро да НЕ правиш) обобщения.
:rofl:

п.с. мирисът на цветята е само приятен бонус, не е основното, и ти отново това много добре го знаеш.
С всичко това постигаш само едно нещо и то е да си сваляш имиджа.
Ама ти и това сигурно го знаеш. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

Pavel M написа:
jovani написа:
myhata II написа:е как къде, пак в България, ще си пиеш ракийката на теферич ! :rock:
Аз ракия не пия муха, пиех отлежало сингъл малт, също така пушех трева в петък след работа, но в момента имам семейство и почти не близвам алкохол и не употребявам опиати - с изключение на може би 3-6 бири на година.

и ти ли наборе -мъж под чехъл :lol:
на къде отива света. в скоро време истински мъж ще може да се види само в музея :(
И като става дума за стереотипи (и за да отговоря на батето) - правим го заради детето.
Иначе "жена ми" шмъркаше повече и от мене.
Аз пък си внасях едни силни халюциогени от Мексико, които тогава не бяха официално забранени в Канада и не се детектваха на границата (сега не знам как е) - "salvia divinorum".
Това за "еко" субстанциите, но имаше и много синтетикс, за които няма да пиша, защото може този форум да го четат и непълнолетни.
:)
Длъжен съм да вметна, че се оказах много държелив на подобни "дразнители" и не ми беше никакъв проблем да ги спра (но не съм стигал и до много хард наркотици), възможно е някой друг с друга физиология да ги понесе по различен начин.
Колкото и смешно да звучи най-сигурният начин да получа спазми в стомаха (като контрапункт на това, което написах отгоре) е миризмата на шкембе чорба.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:A, не знам за ръководните постове в Канада. :D
Ти откъде знаеш като никога не си заемал такъв? :D
Аз от дестина и кусур години ръководя хора в Канада или за канадски компании и съм много добрв със съвестта си.
:D
Аз също харесвам българската кухня и обожавам ваканциите прекарани там. Това е друга тема обаче - ако харесвам шкембе чорба, мусака, каварма, пилешки дробчета с лук или джолан не значи, че трябва да харесвам мутрите, правителството, чалгата и кючеците, масовото каране по пътищата в стил " това е последния ден от живота ми" паркирането по тротоарите, презастрояването на Черноморието и ред други простотии.
Знам, че ще кажеш, че и гук го има и е вярно.
Разликата е , че тук е изключение, a в България ежедневие.
И пак да повторя - не на мен тия, че " света се върти по един и същи начин".
Ако беше така за бъългарски емигрантски визи щяха да чакат канадци и американци и германци, британци, французи щяха да са запълнили дупката оставена от нас.

Ама не става и докато не стане дървенията ти не чини пукната пара. :D
Може да си ръководил хора като бригадир, но определено не си мениджър. Това се вижда с просто око и няма как да ме (ни) излъжеш.
Не знам какви са ти музикалните вкусове, но в кулинарията вкусовете са ни диаметрално противоположни. Което ми напомни за Мухата, който ме попита за ракията - аз и в България никога не съм пиел ракия, просто вкуса не ми харесва и от миризмата на ракия ми се гади, не знам защо. Подобно и на всичките "вкусотии" дето си описал, почти без изключение (хайде, мусаката я понасям).
Бригадир съм бил в гимназията - ходехме да нижем тютюн и да събираме лук и скубем боб боб да берем сливи и грозде и никого не съм ръководил. :D
Ти пак показваш, че не можеш да четеш с разбиране. Писал съм "ако харесвам", което не означава нито, че харесвам, нито обратното.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа: Иначе "жена ми" шмъркаше повече и от мене.
Аз пък си внасях едни силни халюциогени от Мексико, които тогава не бяха официално забранени в Канада и не се детектваха на границата (сега не знам как е) - "salvia divinorum".
Това за "еко" субстанциите, но имаше и много синтетикс ...

Сега те разбирам по-добре. :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор