Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от sunrise16 »

Не е нужно да си саркастичен, не говоря за Доларама, а за супермаркети - Метро, Провиго,Макси, Адонис.

То и вие не разбрахте, че Канада не е само БС. Защо Пумпи, който е живял в Монтреал не се обади по въпроса
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

sunrise16 написа:Не е нужно да си саркастичен, не говоря за Доларама, а за супермаркети - Метро, Провиго,Макси, Адонис.

То и вие не разбрахте, че Канада не е само БС. Защо Пумпи, който е живял в Монтреал не се обади по въпроса
защото още има да връща парички на Квебек ! :lol: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
Ivan1007 написа:
sunrise16 написа:В Квебек и в Онтарио никой не ти носи торбите до колата. На вас там кой ви предлага тази помощ?

?
В Сейфуей, в Собис и в Калгари Кооп в Албърта.
В Калгари КООП до преди няколко години това беше стандартна безплатна услуга и имаше назначени специални клърк, които бяха на всяка каса (без експрес) слагаха покупките по чанти и ги слагаха в отделна количка специална за навън закарваха ти ги до колата и ти ги слагаха в багажника.Ако си с повече покупки, които не можеш да изнесеш на ръка нямаше начин да откажеш, защото количките за пазаруване не се изнасяха от магазина.Преди няколко години спряха, пуснаха количките и за навън, но още ти слагат всичко по чанти и при по-големи покупки питат искаш ли помощ. Ако кажеш че искаш идват до колата.
Старите хора масово пазаруват при тях заради това да не мъкнат чанти до колите или автобуса с който ги докарват специално веднъж в седмицата.
и така да е, това какво общо има със вмирисаните обувки и преотстъпването на жилища ?
Айде не се прави на дръж ми шапката щото ти май си единствения дето пише подигравателни коментари по обявите им. :D А какво общо има ? Човек който пазарува в доларстора и яде в Макдоналдс и Тим Хортън не може да очаква някакво изключително обслужване и бели покривки, и после да говори за храната и обслужването в Канада. Сети се кой е клиент на горните, тия дето продават боклуци по обявите или някой друг ...
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от sunrise16 »

Ivan1007 написа:Точно така, канадци сме станали по собствено желание, никой не ни е насилвал. Който се чувства по-българин, по-православен и т.н., отколкото канадец, за мен не е много различен от тия с бурките дето не искат и не могат да се интегрират.
И ние сме канадци, ама не е нужно да плюем произхода си и да сме поклонници на всичко чуждо, за да сме такива. А сравнението с бурките е смешно и нелепо.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:
Ivan1007 написа:
sunrise16 написа:В Квебек и в Онтарио никой не ти носи торбите до колата. На вас там кой ви предлага тази помощ?

?
В Сейфуей, в Собис и в Калгари Кооп в Албърта.
В Калгари КООП до преди няколко години това беше стандартна безплатна услуга и имаше назначени специални клърк, които бяха на всяка каса (без експрес) слагаха покупките по чанти и ги слагаха в отделна количка специална за навън закарваха ти ги до колата и ти ги слагаха в багажника.Ако си с повече покупки, които не можеш да изнесеш на ръка нямаше начин да откажеш, защото количките за пазаруване не се изнасяха от магазина.Преди няколко години спряха, пуснаха количките и за навън, но още ти слагат всичко по чанти и при по-големи покупки питат искаш ли помощ. Ако кажеш че искаш идват до колата.
Старите хора масово пазаруват при тях заради това да не мъкнат чанти до колите или автобуса с който ги докарват специално веднъж в седмицата.
и така да е, това какво общо има със вмирисаните обувки и преотстъпването на жилища ?
Айде не се прави на дръж ми шапката щото ти май си единствения дето пише подигравателни коментари по обявите им. :D А какво общо има ? Човек който пазарува в доларстора и яде в Макдоналдс и Тим Хортън не може да очаква някакво изключително обслужване и бели покривки, и после да говори за храната и обслужването в Канада. Сети се кой е клиент на горните, тия дето продават боклуци по обявите или някой друг ...
боже, боже, и ти "Собис" го имаш за висока класа магазин ? :rofl: :D

За loblaws и whole foods чувал ли си, никой не ти носи нищо , а аз умирам за Тим Хортънс и Стар Бакс и двете си ме кефят !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

sunrise16 написа: И ние сме канадци, ама не е нужно да плюем произхода си и да сме поклонници на всичко чуждо, за да сме такива.
Искам да попитам - мен ли имаш предвид че съм си плюел произхода - щото много пъти съм подчертавал че не (и съм давал примери).
Имаше един пишман патреот в дира който по повод, че хората на могат да се приберат от Гърция беше написал нещо такова - че тъй ще е като са чуждопоклонници и плюят всичко Българско. Това е пълен идиотизъм - чета го и не мога да разбера какво поклонничество има в това да отидеш в друга държава на почивка и какво плюене има???? Идиотизъм в най-чист дестилиран вид!

На 24-ти май организирам група колеги за 40 минутна разходка в обедната почивка. Ще се обядва на един хълм и желаещите ще могат да научат "Как се пише името ми на кирилица".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

sunrise16 написа:
Ivan1007 написа:Точно така, канадци сме станали по собствено желание, никой не ни е насилвал. Който се чувства по-българин, по-православен и т.н., отколкото канадец, за мен не е много различен от тия с бурките дето не искат и не могат да се интегрират.
И ние сме канадци, ама не е нужно да плюем произхода си и да сме поклонници на всичко чуждо, за да сме такива. А сравнението с бурките е смешно и нелепо.
Когато кажеш, че някой пише неверни неща това е плюене, така ли ?
Аз нямам причини да плюя България, защото безплатно ми даде образование, с което да работя и живея в Америка, докато оня манипулатор си плати да учи в Америка, за да може да работи в България (и сигурно още го боли, защото си е скръндза). :D

ПП
Мухъ, аз не знам нищо за Собис, тука май няма такова.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Panem et Circenses »

Ivan1007 написа:
sunrise16 написа:В Квебек и в Онтарио никой не ти носи торбите до колата. На вас там кой ви предлага тази помощ?

?
В Сейфуей, в Собис и в Калгари Кооп в Албърта.
В Калгари КООП до преди няколко години това беше стандартна безплатна услуга и имаше назначени специални клърк, които бяха на всяка каса (без експрес) слагаха покупките по чанти и ги слагаха в отделна количка специална за навън закарваха ти ги до колата и ти ги слагаха в багажника.Ако си с повече покупки, които не можеш да изнесеш на ръка нямаше начин да откажеш, защото количките за пазаруване не се изнасяха от магазина.Преди няколко години спряха, пуснаха количките и за навън, но още ти слагат всичко по чанти и при по-големи покупки питат искаш ли помощ. Ако кажеш че искаш идват до колата.
Старите хора масово пазаруват при тях заради това да не мъкнат чанти до колите или автобуса с който ги докарват специално веднъж в седмицата.
Aбе има ли толкова много стари хора в Калгари - защото аз си мисля, че те като поостареят и се попенсионират се изнасят по други места в Канада - Келууна, Виктория или на други места, където на автомобилите не им се налага да имат електрически кабел с плъг висящ от предницата... От друга страна сред новопристигащите преобладават хората на работоспособна възраст и семействата им, ако не са отишли там на гурбет от другите провинции.

А тези услуги, поставянето на продуктите в торбите или автобусчетата с които докарват възрастните хора - смяташ ли че не са включени в цените на продуктите които се продават там...
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от sunrise16 »

Оптикс,
Изобщо не визирах теб. И не съм цитирала теб.
Говоря по принцип за тази тенденция, която забелязвам да не се каже нищо хубаво за българите или за България и нищо негативно за Канада.
А за почивките в Гърция или другаде извън България споделям напълно твоето мнение - нищо лошо не виждам да ходят хората там и не това е патриотизмът.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
sunrise16 написа:
Ivan1007 написа:Точно така, канадци сме станали по собствено желание, никой не ни е насилвал. Който се чувства по-българин, по-православен и т.н., отколкото канадец, за мен не е много различен от тия с бурките дето не искат и не могат да се интегрират.
И ние сме канадци, ама не е нужно да плюем произхода си и да сме поклонници на всичко чуждо, за да сме такива. А сравнението с бурките е смешно и нелепо.
Когато кажеш, че някой пише неверни неща това е плюене, така ли ?
Аз нямам причини да плюя България, защото безплатно ми даде образование, с което да работя и живея в Америка
за сметка на това твоя съселяни н гац това не го признава
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от sunrise16 »

roumensp написа:Когато кажеш, че някой пише неверни неща това е плюене, така ли ?
Аз нямам причини да плюя България, защото безплатно ми даде образование, с което да работя и живея в Америка, докато оня манипулатор си плати да учи в Америка, за да може да работи в България (и сигурно още го боли, защото си е скръндза).
Ами те верните и неверни неща са нещо относително, всеки има различно мнение и възприятие на нещата. Ама има много пристрастие в мненията и сравненията за Канада и България. Някъде беше станало въпрос за обслужването в Била, аз пък съм доволна и всяка година като си ходя в България съм приятно впечатлена.
Аз наистина не знам кой е манипулаторът, може би Танграта, ама защо да е скрънза, нали си е платил и учил и се е реализирал?
А защо да не се уважава избора му, че е предпочел да живее в България.
Между другото знаете ли, че вече деца на няколко познати решават да живеят в България или другаде в Европа. Деца, които са израсли тук, с образование.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Лично аз уважавам избора на всеки да живее там където иска (и може), но това е форум за българи в Канада и мнения, които се опитват да ме убедят каква голяма грешка правя като още стоя тука ги поставям в категория 'скрап'.
Какво ми пука на мен дали касиерката в Била е седнала или права, след като никога не съм влизал там ? Пазарувайте си в Била щафети луканка по 2 кинта и се радвайте на живота, без да го публикувате в медиите ... :D
Като се преместих от САЩ в Канада нито съм се обяснявал по форуми 'защо', нито съм се хвалел на познатите си там колко е 'социална' Канада, защото изобщо не им дреме, капиш ?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

че ти румба в САЩ имаш ли приятели изобщо ?
В Канада разбрахме че не се събирате и да пиете по една бира , затова съм те поканил на гости , Ане само да сепениш по форумите
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

нищо ново под слънцето
още преди 10 години ги назовах-новопоканаченибулгари =на шматки и шматароци
и все още и до ден днешен не съм се променил
докато ТЕ през това време от най обикновени шматки се ъпгрейднаха до големи шматки,мишоци и шматароци
срам.голям срам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

myhata II написа:че ти румба в САЩ имаш ли приятели изобщо ?
В Канада разбрахме че не се събирате и да пиете по една бира , затова съм те поканил на гости , Ане само да сепениш по форумите
Много повече отколкото в Канада, жена ми затова го прие тежко.
Публикувай отговор