Млади зъботехници в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
roumensp написа:
myhata II написа:тогава нямаше форуми и никой не четеше по нета, всичко ставаше на място кой с познат или познат на познат ;)
а в страната на най големите некадърници и бездарни лъжци да не си намериш работа е просто смях !
ама от тогава до сега нещата се промениха главоломно
За разносвачи на пици не вадят H1 визи, а такива титани на мисълта като теб дори по NAFTA не могат да се класират. :D

Кога е нямало форуми ? :lol:
93-94
Ти си квадратен, не кръгъл идиот, тогава бях студент. После имам поне 6 години стаж в БГ.
Тия дето си мислят, че с 1-2 години стаж в БГ ще им се отвори парашута за работа по специалността трябва пак да си помислят ...
Последно промяна от roumensp на Сря Апр 27, 2016 11:03 am, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:
roumensp написа:
myhata II написа:тогава нямаше форуми и никой не четеше по нета, всичко ставаше на място кой с познат или познат на познат ;)
а в страната на най големите некадърници и бездарни лъжци да не си намериш работа е просто смях !
ама от тогава до сега нещата се промениха главоломно
За разносвачи на пици не вадят H1 визи, а такива титани на мисълта като теб дори по NAFTA не могат да се класират. :D

Кога е нямало форуми ? :lol:
93-94
Ти си квадратен, не кръгъл идиот, тогава бях студент. После имам поне 6 години стаж в БГ.
аз не съм длъжен да гадая коя година си влезнал във щатите, а и по късно да е от кои форуми черпеше информация "трапец" ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

Е как от кои, от форумите на дир.бг и бгмама, разбира се. :rofl: А пари за емиграция в Канада изкарах от разпращане на нигерийски имейлове.

Едно нещо трябва да разберат и двамата кандитати от темата: ако беше лесно да се емигрира на 25-26 години и аз щях да го направя (когато доларите още рястаха по дърветата), а не да чакам още 5-6 години.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

Georgi92 написа:Така е, лесно няма... Поинтересувах се и за записване в някой Канадски университет, най- приемливия който намерих е Memorial university (Newfoundland and Labrador) >19,513 $ на година . Ако трябва да съм честен повече ме притеснява дали ще издържа на напрежението , не толкова че за да замина ще ми трябват около 20 000.
Стига бе, това е все едно Чукотка. Тия пари би трябвало да ти стигат за Саймън Фрейзър във Ванкувър или МакГил в Монреал. Не за доктор, разбира се, но за повечето специалности трябва да са достатъчни.

http://www.universitystudy.ca/canadian- ... niversity/"
https://www.sfu.ca/students/financialai ... 16-17.html"
Но има и еднократна enrolment fee.

Ако вярно имаш подобни намерения по-добре потърси отново.
Според мен най-безболезнено е просто да изчакаш някоя друга година, докато оправиш пунктовете, по които издишаш и да кандидатстваш по стандартната процедура, но ти си знаеш най-добре.
Последно промяна от roumensp на Сря Апр 27, 2016 12:31 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от miteto »

roumensp написа:
Georgi92 написа:Така е, лесно няма... Поинтересувах се и за записване в някой Канадски университет, най- приемливия който намерих е Memorial university (Newfoundland and Labrador) >19,513 $ на година . Ако трябва да съм честен повече ме притеснява дали ще издържа на напрежението , не толкова че за да замина ще ми трябват около 20 000.
Стига бе, това е все едно Чукотка. Тия пари би трябвало да ти стигат за Саймън Фрейзър във Ванкувър или МакГил в Монреал. Не за доктор, разбира се, но за повечето специалности трябва да са достатъчни.

http://www.universitystudy.ca/canadian- ... niversity/"
https://www.sfu.ca/students/financialai ... 16-17.html"
Но има и еднократна enrolment fee.

Ако вярно имаш подобни намерения по-добре потърси отново.
На мен ми изглежда че тия пари стигат за 1 term в Саймън Фрейзър, а не за 1 година. Т.е в SFU ще му излезе двойно по-скъпо сравнено с Чукотка.
Но иначе си прав, би трябвало да има и по-евтини университети от 20 бона на година, само трябва да се разтърси.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Аз ако трябва да съм честен не бих останал да живея в Канада или където и да е другаде. Поне сега...искам да пробвам за 4-5 месеца, както на бригада...проблемът е, че ми трябват $$$. Пък ако ми хареса, бих заживял и там. Но имам чувство, че нещата в БГ някак се оправят...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:
Georgi92 написа:Така е, лесно няма... Поинтересувах се и за записване в някой Канадски университет, най- приемливия който намерих е Memorial university (Newfoundland and Labrador) >19,513 $ на година . Ако трябва да съм честен повече ме притеснява дали ще издържа на напрежението , не толкова че за да замина ще ми трябват около 20 000.
Стига бе, това е все едно Чукотка. Тия пари би трябвало да ти стигат за Саймън Фрейзър във Ванкувър или МакГил в Монреал. Не за доктор, разбира се, но за повечето специалности трябва да са достатъчни.

http://www.universitystudy.ca/canadian- ... niversity/"
https://www.sfu.ca/students/financialai ... 16-17.html"
Но има и еднократна enrolment fee.

Ако вярно имаш подобни намерения по-добре потърси отново.
На мен ми изглежда че тия пари стигат за 1 term в Саймън Фрейзър, а не за 1 година. Т.е в SFU ще му излезе двойно по-скъпо сравнено с Чукотка.
Но иначе си прав, би трябвало да има и по-евтини университети от 20 бона на година, само трябва да се разтърси.
Абе и аз първо мислех, че е за семестър, но май е за година, виж това:
http://www.universitystudy.ca/plan-for- ... in-canada/"

Е сега трябваше да е тук Танграта да каже за цените в МакГил и другите монреалски университети, а не да се включва единствено в темите за щастливи яйца и марули.

ПП
Ако някой наистина се интересува, имам добра позната, която е някакъв финансов мениджър в Саймън Фрейзър и мога да я питам ...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

Ttorontoo написа:Аз ако трябва да съм честен не бих останал да живея в Канада или където и да е другаде. Поне сега...искам да пробвам за 4-5 месеца, както на бригада...проблемът е, че ми трябват $$$. Пък ако ми хареса, бих заживял и там. Но имам чувство, че нещата в БГ някак се оправят...
Ми Марто затова ти каза да си стоиш там.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Искам да пробвам поне да видя какво е навънка...не съм имал възможността навън да живея. Може би е ужасно, ама искам да пробвам...тая мисъл не ми дава покой. :worried:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

искаш да напраиш малко кинти и да си пиеш кафето на главната с новия айфон и ново закупен автомобил втора ръка,
ихаа и мадамите се лепят като мухи на лайно ! :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от pumpy »

Ttorontoo написа:Искам да пробвам поне да видя какво е навънка...не съм имал възможността навън да живея. Може би е ужасно, ама искам да пробвам...тая мисъл не ми дава покой. :worried:
Ако това е целта, Канада не е дестинацията. Имаш Европа около теб: пробвай там как е, поживей, поработи и пак си помисли за имиграция.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от grozdan »

roumensp написа: Едно нещо трябва да разберат и двамата кандитати от темата: ако беше лесно да се емигрира на 25-26 години и аз щях да го направя (когато доларите още рястаха по дърветата), а не да чакам още 5-6 години.
Не е толкова трудно. Аз дойдох в Монреал като перманент резидент на току-що навършени 27 години. При това имам забавяне от поне година от мързел.

Ето цените за международен студент в МкГил: https://www.mcgill.ca/student-accounts/ ... duate-fees"
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

grozdan написа:
roumensp написа: Едно нещо трябва да разберат и двамата кандитати от темата: ако беше лесно да се емигрира на 25-26 години и аз щях да го направя (когато доларите още рястаха по дърветата), а не да чакам още 5-6 години.
Не е толкова трудно. Аз дойдох в Монреал като перманент резидент на току-що навършени 27 години. При това имам забавяне от поне година от мързел.

Ето цените за международен студент в МкГил: https://www.mcgill.ca/student-accounts/ ... duate-fees"
Виждам че има немалка разлика в зависимост от специалността.

Попаднах и на това (цените са за година, за най-евтините специалности): http://www.schoolsincanada.com/Tuition- ... udents.cfm"
Според тая информация най-евтино е в University of Winnipeg.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:Искам да пробвам поне да видя какво е навънка...не съм имал възможността навън да живея. Може би е ужасно, ама искам да пробвам...тая мисъл не ми дава покой. :worried:
Идеята не е лоша, но явно трябва да помислиш доста по-сериозно над реализацията й, както и какви са ти реално шансовете да си намериш работа зад граница.
Аз също бих те посъветвал да пробваш първо в Европа, ако решиш да да тръгнеш към Канада трябва да правиш планове в преспектива не за няколко месеца, а за няколко години, а явно с нагласата с която си в момента това трудно ще се получи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от optics »

roumensp написа:
Ttorontoo написа:Аз ако трябва да съм честен не бих останал да живея в Канада или където и да е другаде. Поне сега...искам да пробвам за 4-5 месеца, както на бригада...проблемът е, че ми трябват $$$. Пък ако ми хареса, бих заживял и там. Но имам чувство, че нещата в БГ някак се оправят...
Ми Марто затова ти каза да си стоиш там.
Оппа! Ще има да ме черпиш една бира, щото аз първи му казах да си стои там.
:beers:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор