Дубликат на трудова книжка в нашата скъпа татковина се прави като от бюрото по труда ти връчат един обходен лист с който минаваш през всички твои бивши и настоящи работодатели.
Ако някой от тях вече не съществува има и архив, където БИ трябвало да има вписване за това, че лицето ХХХ е работило от еди-кога си до еди-кога си на някаква си длъжност еди-къде си, но специално периода преди 2001-2002 е мътна и ... Разграден двор.
Така че в случая това отпада (ще трябва да подпечатва документа при същите хора, които отказват да му дадат книжката).
Най-добре е вежливо да обясни, че трудовата му книжка трябва да се намира в него. Доста фирмаджии ги съхраняват при себе си, за да избягнат главоболията в случай на загубване.
Trudov staj za interviuto???

1.Не давай съвети ,там където не ти ги искат!
(Между другото,няма пасаж от текста ,в който да съм псувал.Просто употребих няколко нелицеприятни думи относно некоректни работодатели,които си го заслужават ,не мислиш ли!?)
2.НЕ МОЖЕ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ДА СИ ОТКРИЕ СОБСТВЕН БИЗНЕС!!!
Това е просто елементарно за да се обсъжда.
Не искам да се заяждам с никого ,още повече с хора от форума,които по-принцип са много свестни.Просто ти започна с дребнавото заяждане и аз съм длъжен да се защитя!

- Дякон Игнатий
- Мнения: 1520
- Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
- Местоположение: DIX30,QC,CANADA
Няма лошо повече хора да си имат собствен бизнес ,но все още не се е намерила държава,където всички да имат собствен бизнес.А нещата отиват на там все по-малко да имат възможност за това с тази глобализация,малките фирми все повече ще западат.Така,че просто трябва да има правила ,които работодателя да спазва, а не да се държат сякаш сме крепостни селяни.А и не всеки се ражда научен и като направи 20 да си прави собствен бизнес.Нужна е работа опит ,за да можеш да прогресираш,Просто не може да се прескочи етапа на продаване на работната сила,респективно мозъка.