Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

В Япония можеше от АТМ да си платя наема за апартамента и прочие, да прехвърля пари от едната ми банка в другата. В Ситибанк-Япония, имаше следните опции - сметки в чужди валути, нареждане онлайн за wire transfer до сметка в България (предварително декларирана на живо в банката и с подпис). Онлайн прехвърляне на пари от една валута в друга в твоите си сметки - може да е имало някакво ограничение примерно 20 транзакции на месец, да не се правиш на голям играч, но аз да съм прехвърлял средно веднъж на месец тъй че никога не ме е притеснявал някакъв лимит, а си е едно голямо удобство. Можеше също (онлайн) да си създадеш акаунт в който да блокираш различни суми срещу по-голяма лихва. Избираш си сумата, избираш си периода (оттам и лихвата) - и прехвърляш там. Кеча беше че веднъж вкарани, няма никакъв начин да ги отблокираш по-рано - няма много ви са мола, няма вариант с глоби.. ;-) Седят си докато мине периода. Сиреч който има глава да мисли преди да натисне бутона, никой не му е крив - затуй ти предлагат и височка лихва.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

optics написа: Не помня много какви детайли са ме нервирали, но помня един - че не можеше (не знам сега вече дали може) да наредя онлайн, wire transfer до българска сметка.
С RBC можеш да пращаш до $2500 срещу $13.50 за услугата. Получава се за два дни в БГ-то.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Мерси :) Ма сега вече имам по-добро решение (споделено в банково-изпращателната тема).
:beers:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канадски простотии

Мнение от jovani »

Не знаех, че в Япония плащали и лихви по депозитите, било то и срочни, те нали имаха 0.01 до 0.25% основен лихвен процент в последните 20-25 години?

Виж в Канада дори когато основният лихвен процент беше 3.25-3.5% (преди няколко години) пак не даваха повече от 1% по срочните депозити, май единственият вариант с по-добра лихва и без риск за главницата (и то не много по-добра, да кажем 1.5%-2.5% бяха срочните GIC, в момента мисля са под 1%, може би дори под 0.5% - не съм проверявал скоро). Да вземеш лихва от Канадска банка е все едно да получиш от умрял писмо - те са като чукчите - пишат но не четат; пардон взимат, но не дават.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

optics написа:Мерси :) Ма сега вече имам по-добро решение (споделено в банково-изпращателната тема).
:beers:
Ставаше дума за "wire transfer до българска сметка", а не кое е най-изгодно.
М/у другото ако пращаш по $2500 офертата си струва отвсякъде.
Виж, ако пращш по 100 - 200 кинта тогава има къде по-изгодни варианти.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

tonich написа: С RBC можеш да пращаш до $2500 срещу $13.50 за услугата. Получава се за два дни в БГ-то.
Това всъщност е супер изгодно... Аз напоследък като Мухата "Нося в Кеш" когато се прибирам та не ми е трябвало да прехвърлям но преди доста години имах разни "месечни вноски" и редовно използвах RBC и беше около $25 долара flat fee за сума от няколко хиляди, но не си спомням точната цифра..

Ако ми се наложи да пращам обаче определено ще пробвам тази опция, защото според мен си заслужава.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Инвестиране на много държавни пари в семеен бизнес.
...somewhere along the line, the largesse turned into an apparently bottomless-pit rescue effort for the C Series without the Bombardier and Beaudoin families being forced to forfeit, or even dilute, their commanding position in the company they created. The extended family controls Bombardier through their A shares, which come with 10 votes apiece. The subordinate B shares, the ones that trade on the stock exchange, come with a mere one vote.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Големият вой днес е заради аутсорсването на работни места от Бомбардие след сделката за поредния 1 милиард инжекция на гърба на данъкоплатците.

Тази инвестиция даже върви със задължително изкупуване на сочна бройка самолети. Делаверите била, че получаваме отстъпка от "нормалната" цена, но е тайна колко точно.

Надава се вой за предоговаряне на инвестицията, но едва ли ще има нещо повече от малко прах в очите и нови обещания.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ако ще се работи така, със субсидии и т.н. то тогава трябва да се премахват вероятно и разните му там споразумения за свободна търговия.
Щом ще използваме нашите си самолети, то тогава трябва да използваме и нашия си петрол, дори и да е по-скъп. Иначе не е честно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Kpetrov написа:.
Щом ще използваме нашите си самолети, то тогава трябва да използваме и нашия си петрол, дори и да е по-скъп. Иначе не е честно.
Да, ама Кебек иска само самолетите, без петрола. Канадският петрол е по-евтин, а не по-скъп.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

speedy написа:
Kpetrov написа:.
Щом ще използваме нашите си самолети, то тогава трябва да използваме и нашия си петрол, дори и да е по-скъп. Иначе не е честно.
Да, ама Кебек иска само самолетите, без петрола. Канадският петрол е по-евтин, а не по-скъп.
По-евтин е заради качеството му и заради свободните пазари. За добив е по-скъп имах предвид.
Кой ще го купи ако го обявят на реална цена и се окаже доста по скъп от вносния?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10121
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

поредната доза насилие станала ежедневие в канадските училища

http://pik.bg/" ужас-в-канадско-училище-ученичка-наръга-осем-души-с-нож-news490730.html
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

Ето новината от по-нормален източник:
http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/p ... -1.3459770"
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Pavel M написа:поредната доза насилие станала ежедневие в канадските училища

http://pik.bg/" ужас-в-канадско-училище-ученичка-наръга-осем-души-с-нож-news490730.html
В канадските насилие, в българските любов и нежност

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1552304"

http://www.segabg.com/article.php?id=792428"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

optics написа:В Япония можеше от АТМ да си платя наема за апартамента и прочие, да прехвърля пари от едната ми банка в другата. В Ситибанк-Япония, имаше следните опции - сметки в чужди валути, нареждане онлайн за wire transfer до сметка в България (предварително декларирана на живо в банката и с подпис). Онлайн прехвърляне на пари от една валута в друга в твоите си сметки - може да е имало някакво ограничение примерно 20 транзакции на месец, да не се правиш на голям играч, но аз да съм прехвърлял средно веднъж на месец тъй че никога не ме е притеснявал някакъв лимит, а си е едно голямо удобство. Можеше също (онлайн) да си създадеш акаунт в който да блокираш различни суми срещу по-голяма лихва. Избираш си сумата, избираш си периода (оттам и лихвата) - и прехвърляш там. Кеча беше че веднъж вкарани, няма никакъв начин да ги отблокираш по-рано - няма много ви са мола, няма вариант с глоби.. ;-) Седят си докато мине периода. Сиреч който има глава да мисли преди да натисне бутона, никой не му е крив - затуй ти предлагат и височка лихва.
Между другото това го има и в Саудитска Арабия.
Taxation is theft.
Заключено