От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Докато в бг телефонното обслужване е просто перфектно: супер бързо, без чакане, невероятно любезно и професионално.
Какво значи телефонно обслужване ? :o
Преди 2 месеца реших да си сменя телефона и компанията: влязох в Епъл-стора, купих си ънлокван iPhone 6s Plus в кеш, след това 50 метра по-настрани станах клиент на Wind Mobile (бях с Телъс). Всичко това свърших в обедната почивка, като трябваше и да шофирам. :D Сметки не гледам и не плащам, защото те сами си плащат от картата ми. Кое му е по-бързото или лесното в БГ ? Телефонът струва еднакво тук и в БГ, но тук може да се вземе много по-евтино с контракт (аз не исках). За 39 кинта на месец нямам лимит на нищо, вкл. и на разговори със САЩ, където имам познати. Покритието им не е от най-доброто, но ми омръзна да хрантутя 3-те "големи".
Последно промяна от roumensp на Пет Мар 18, 2016 5:10 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:В Била си има хладилен щанд с 50 вида луканка. Като цените са почти еднакви. От порядъка на 2-2.50 лева за щафета. За сравнение в Канада салами със същия размер и несравнимо по-лошо качество са 10-15$.
Тангра, един бар Сникърс е 1лв, едно мляко Данон е 1.50лв за детска кофичка дето няма и 300 грама. Ква е тая щафета супер-качествена луканка за 2лв :D
Последния път като си бях в България взех 4-5 различни щафети и никоя не беше толкова евтина 2-3 лева, както ги раздуваш тука. Да не говорим че от тях само 1 ставаше за ядене, останалите бяха пълни с жили и мазнина. И говоря за луканка, не за "луканков салам" дето си представям с колко повече жили и мазнина ще е тъпкан вътре (ако въобще има някакво месо в него).
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: От Канада в България

Мнение от davidT »

joro написа: В Била може да видите как служители бутат количките на възрастни хора и им слагат вътре всичко, което пожелаят.
В Кауфланд са ги задължили и всеки един път !! касиерката те пита "Добре ли пазарувахте" ...което аз го намирам за доста досадно...но във връзка твърденията на Стрина че казвали "Не можеш да си го позволиш дядка"
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в България

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:В Била си има хладилен щанд с 50 вида луканка. Като цените са почти еднакви. От порядъка на 2-2.50 лева за щафета. За сравнение в Канада салами със същия размер и несравнимо по-лошо качество са 10-15$.
Тангра, един бар Сникърс е 1лв, едно мляко Данон е 1.50лв за детска кофичка дето няма и 300 грама. Ква е тая щафета супер-качествена луканка за 2лв :D
Последния път като си бях в България взех 4-5 различни щафети и никоя не беше толкова евтина 2-3 лева, както ги раздуваш тука. Да не говорим че от тях само 1 ставаше за ядене, останалите бяха пълни с жили и мазнина. И говоря за луканка, не за "луканков салам" дето си представям с колко повече жили и мазнина ще е тъпкан вътре (ако въобще има някакво месо в него).
Да, бе! Сникърс и баунти на промоция, което е непрекъснато е към 60ст.
Я го обмени по курса, 1.3 е в момента.
Ако не е на промоция е към 90 ст, не знам.
За сметка на това, местни шоколади и вафли, колкото искаш.
Знаеш ли какви вафли с истински шоколад има, по 35-40-45 ст? Балкан, например.

Киселите млека, пълна измислица.
От 49 ст започват по-евтините. По 80-90 ст има 'Болярче', 500гр, 3.6% което е 100% мляко + бактерия.
Какви данони, ме пращаш?! Такива не пазаря, а и са боклук.
В нито 1 луканка няма жили. Щафетите са между 130 и 150 грама.
Примерно от марката на била 'clever' луканката никак не е лоша!
И за кисело мляко, и за луканка, и за шоколади, има по 50 вида поне.
Очевидно не знаете какво да си купувате.
То щото в Канада абсолютно всичките марки кисело мляко са правени от истинско мляко и струват 1$. Айде моля ти се!
За 3$ раздават химическите боклуци, и народа пазари, щото НИКОГА не е виждал истинско кисело мляко.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в България

Мнение от tonny »

:rofl:
Отдавна не бях се смял така. Ако смяташ да убеждаваш себе си, добре...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

Луканка Маджаров - 190 гр - 6,25 лв.
http://plus.gatexexpress.com/bg/p/30872 ... 190-%D0%B3"

Карловска луканка - 210 гр - 6,74 лв
http://plus.gatexexpress.com/bg/p/30922 ... 210-%D0%B3"

Суджук Тандем - 170 гр - 6,59 лв
http://plus.gatexexpress.com/bg/p/119.% ... 170-%D0%B3"
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

tonny написа::rofl:
Отдавна не бях се смял така. Ако смяташ да убеждаваш себе си, добре...
Явно и на теб ти се е размекнал мозъка от многото химий в храната и риненето на сняг.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в България

Мнение от tonny »

krimon, какво даваш цени от някакви сайтове, танграта си пазари на преференциални цени от билата. :rofl:

roumensp, така е. :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

tonny написа::rofl:
Отдавна не бях се смял така. Ако смяташ да убеждаваш себе си, добре...
И аз !
Тангра каква е тая щафета 150 грама - много къса - с размерите на сапун. Щафетата трябва да е поне 28см. (по стандарт)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: От Канада в България

Мнение от Странджата »

Това,че имало 50 вида луканка,според мен не е повод за хвалба!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

има и по 50 вида кашкавал, 50 вида сирене и над 100 вида кисело мляко
и всеки ден в българските вестници излизат сензационни статии : Вижте кои са 50 търговски марки, които ни продават фалшиво - сирене, кашкавал, колбаси, кисело мляко ...

Ето една такава от вчера
Вижте фирмите, които ни продават фалшив кашкавал и сирене! Станаха ясни имената на 40 от тях!

Миналата година попаднах на биволско кисело мляко - 500 гр беше около 6 лв. Хубаво беше, ама масовите, които са до левче - два, по 300 - 400 мл, са си жива вода с гаден вкус и желатин :puke:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

Хайде стига с тия сравнения. Евтините салами, млека, вафли и т.н. винаги са с ниско качество. А качествените стоки са скъпи. Киселото мляко е от 40 стотинки до 6 лева- зависи какво е, дали е “био“ и т.н. Луканките са скъпи, може би някои хора бъркат саламите с луканки. На всяка щафета има освен цената и още цена на килограм. Т.е. 200 гр. цена 2 лева, цена за килограм 10 лв. Така можете да прецените като гледате цените на 150 гр и 300 гр кое е по-евтино.
А в Чехия също има Била, Кауфланд, Лидл и т.н. и цените са почти същите, както в България. И артикулите, и разположението, даже и униформите на персонала са същите. Когато си в Била в Прага имаш чувството, че си в Била- София. Само дето касиерките ти говорят на чешки и цените са в чешки крони.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

За сметка на това, Карловската луканка в Торонто килограмът е 18 долара и е вълшебна :drinks:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в България

Мнение от nekerman »

Kan_Tangra написа:За качеството на кол съпорта на Fido i Mtel да пиша ли?????
Щото разликата пак е от земята до небето. ... И не в посока Фидо!
Особено през последните 2 години качеството падна смазващо!
Докато в бг телефонното обслужване е просто перфектно: супер бързо, без чакане, невероятно любезно и професионално.
Ама айде, нали пишем в Канадски форум! Трябва да си мерим приказките!
:rofl:
http://e-vestnik.bg/13913/m-tel-sa-parg ... koya-suma/"
http://e-vestnik.bg/11142/kak-me-izraboti-mentel/"
https://www.facebook.com/Mtel.sa.Mentel/"
http://orlinbaev.blogspot.ca/2016/02/blog-post_13.html"
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от def34 »

krimon написа:За сметка на това, Карловската луканка в Торонто килограмът е 18 долара и е вълшебна :drinks:
Ако визираш магазин Карлово, там посмъртно не можеш да си купиш луканка на цена $18/кг,цената е $15.50 за 0.360 кг.
Публикувай отговор