Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Тракинга не е само докато напусне Бг. Просто само дотогава може да бъде проследен на сайта на бг пощи. След това същия този тракинг номер се проследява на сайта на съответната пощенска служба в съответната страна.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Писах писмо относно моя NOC (до noc@workingincanada.gc.ca и ми върнаха отговор от NC-NOC-CNP-GD2@hrsdc-rhdcc.gc.ca - така че предполагам че и двата адреса могат да се ползват), в което ги моля за съдействие да преценим кой е моя НОК, и че съм се писала 2175 - Web designers and developers в Express Entry Application въз основата на джоб дескрипшъна ми, който им го описах и на тях.

А те ми отговориха двузначно:
Based on the information that you have provided, the following National Occupational Classification (NOC) code may also be considered for the occupation that you described.

5241 Graphic designers and illustrators

Please verify the link to ensure that the education, main duties and employment requirements correspond to your occupation.
http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... val65=5241"
Дали да им пратя нов мейл с още детайли (така както съм ги описала в автобиографията си) към тези които ми дадаха от човешки ресурси, защото аз все още се двоумя към кой точно съм със сигурност? И после да помоля ЧР да ги допишат към референтното писмо.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Да прати пак. Ако искаш на другия мейл пробвай и напиши още детайли ако трябва, всяка дреболийка им опиши. Дано успеят да те насочат.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Anna.N написа:Да прати пак. Ако искаш на другия мейл пробвай и напиши още детайли ако трябва, всяка дреболийка им опиши. Дано успеят да те насочат.
Изпратих им на този, от който ми отговориха.
Дано ми кажат нещо по-конкретно.
theshadowman
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 11:15 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от theshadowman »

spaneva написа:Тракинга не е само докато напусне Бг. Просто само дотогава може да бъде проследен на сайта на бг пощи. След това същия този тракинг номер се проследява на сайта на съответната пощенска служба в съответната страна.
Така е на хартия, но никъде тоя номер не се намираше - нито в сайта на пощата в Канада нито никъде. Всеки да си решава.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Отговориха ми доста бързо този път. И от отговорът им аз пак съм в чудене:
As per your recent list of tasks and duties your position does correspond to 2175 Web designers and developers. However the title “IT Graphic Designer” along with its duties is coded to 5241.
This being said, you are in a better position to determine whether or not this NOC code reflects your job.
Това означава ли, че заглавието на длъжността е основното, което гледат?
Защото в моя отдел са ме писали ИТ графичен дизайнер, но като задължения работя основно с уеб разработки и дизайн + принт дизайн.
В чов. ресурси джоб дискрипшъна ми е малко неясно написан. От там ми казаха, че могат да пишат в писмото каквото аз поискам (горе долу). И сега незнам дали да ги моля официално да променят данните в системата си, или само за реф. писмо да ми го напишат така, като ме пишат като Уеб Дизайнер вместо ИТ графичен дизайнер.
Мислите ли, че от Канада звънят да проверяват инфото от писмата? Пфу.. и в този ред на мисли - каква ни е гаранцията че представителя на работодателя ще потвърди информацията, а няма да я отрече?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Това което аз съм чела като информация е че нока се определя от задълженията а не от наименованието на длъжността.
Нашите наименования на длъжността с мъжа ми си ги сменихме така че да паснат. Иначе задълженията ни са 1:1.

Аз като писах реферънс летъра извадих описанието на нока и от там всички точки като задължения са включени, като някои са описани с други думи.

Защо не извадиш описанието на двата нока и твоята длъжностна и задрасквай което отговаря. Който нок се покрива повече ....

Не знам аз лично какво да те посъветвам. Нека и някой друг си каже мнението тук.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
aneti123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от aneti123 »

theshadowman написа:Хора,

Знам, че е споменавано, но да споделя и от личен опит. Документи към WES не пращайте по пощата. Ползвайте куриери. Аз се подведох, че имало Tracking # обратна разписка ала бала, но се оказа, че Tracking # е само докато напусне България. След това 4 седмици не знаеш какво се случва. Ще пристигне ли, няма ли да пристигне. Не си заслужава риска и притеснението. В моят случай пристигнаха благополучно.

Поздрави.
И ние така пратихме, нашите пристигнаха на 11ия ден, пощите са сигурни, но наистина не могат да се проследят. За 2та плика (препоръчани, по въздух) платих 20лв.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

puhanka, Анна е напълно права - гледат се задълженията. Щом от човешки ресурси са съгласни да ти напишат каквото ти трябва, силно те съветвам да се възползваш. После изпрати само тяхното писмо, без да прилагаш другата длъжността характеристика.
Ще стане дългичко, но ще напиша защо.
Аз кандидатствах за провинциална номинация. За тези, които не знаят процедурата е същата като че ли са те изтеглили на някое от тегленията само дето изпращаш документите на хартия. Имам предвид, че изискванията за документите - вид, брой и т.н., са същите.
Аз работя в международна ИТ компания, там е абсурд да ми напишат каквото и да било извън официалната длъжностна характеристика, камо ли в някаква интерпретация. Затова си изпратих чинно длъжностната характеристика (която е 7 страници и след като я прочете, човек си мисли, че строя космически станции на Марс :D ). Та според това, което правя попадам в НОК 2171, обаче в длъжностната ми характеристика нещата са мааалко размити. И така в един прекрасен ден получих мейл от провинциалната програма, че документите ми не отговарят на този НОК и имам 1 месец на разположение да го преоценя и да пратя нови документи, които да го потвърдят. Ще спестя част от комуникацията, в крайна сметка след като приготвих нови служебни бележки (същите като старите!) стана ясно, че офицерът всъщност искал да си сменя само нок-а който съм заявила с друг. Предложи ми да разгледам 2282, който според него пасвал повече. Не пасва повече, но няма и как да споря. Та, в крайна сметка, се примолих на директния ми мениджър да ми разпише едно описание на задълженията ми, което пригодих спрямо новия нок и им го пратих. Два дни след като го получиха взех номинация.
В заключение: бележка от ЧР с наименованието на позицията, от кога я заемаш, пълно/непълно работно време, брутната заплата за годината и 6-7 реда описание на задълженията ти (сходни с нока, на който се спреш) са абсолютно достатъчни.
Няма как да проверят какво точно правиш, не го и правят. Могат да проверят дали наистина работиш в тази фирма - работиш, дали си на обявената длъжност - на нея си. Толкова.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Добре, значи наистина за референтното писмо спокойно мога да ги помоля да променят длъжността ми на web designer и да напишат задълженията, които аз им дам.
Много ви благодаря.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Не точно. Името на позицията ти трябва да си остане каквото е по договор. То фигурира в нап и е нещо, което може да бъде проверено. Просто да ти напишат задълженията, както ти трябват.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Добре, разбрах. Много ти благодаря.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Сега като прочетох поста на spaneva и веднага ходих на проверка в ТРЗ-то :D

По принцип аз съм на длъжност с код група 3 "технически и приложни специалисти", но поради незнайно каква причина по длъжностна характеристика беше вписан като група 4 "помощен административен персонал". Оказа се, че съм под правилния код и са объркали в характеристиката просто..

Съответно тук разликата е в минималния осигурителен доход и някои работодатели се възползват от това нещо, за да 'спестят' от теб.
Този код реално фигурира и в НАП и в НОИ и като си извадиш справка в нея трябва да фигурира освен длъжността ти и той.
Като е възможно да има разлики в наименованието на длъжността, които са от следния характер например:
-В моята фирма имаме длъжност "оператор на лаватек", но тъй като под релевантния код в НКПД няма такава професия, служителите са писани като "оператор на машина за свиване".
-Мъжът ми се води код 3343 3007 (вторите 4 цифри определят специфично длъжността в случая Организатор) което е някаква под под група "Административни и изпълнителни секретари" - всъщност той е ръководител на 4 склада с 30 човека подчинен персонал и работата е абсолютно свързана с производството, а не чиновническите простотии от описанието на този код. По договор се води "Организатор планиране и координация на производството", а реално във всяка друга документация на фирмата го водят Началник складове. Това пак по горната практика с минималния осигурителен праг... Аз му преведох длъжността "head of production planning and coordination" :D

Според мен по-важната част са задълженията и това дали този, който ти подписва реферънс летъра ще си застане зад написаното. При нас това е така, за щастие. И все пак силно се надявам да не се хване някой да проверява описания и кодове точно из НАП и НОИ ...
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Да, Anna.N, и аз така си казвам - дано не тръгнат да проверяват буква по буква.

Аз още съм на етапа с реф. писмото. Тъкмо тръгнах да го пиша и сега се осъзнах, че не съм сигурна дали да пиша, че имам няколко договора във фирмата. Т.е. те ме водят, че съм на работа от септ 2012, но аз от тогова до сега съм преподписвала 6 договора, 3 от които са със срок по 1 година и останалите бяха за по няколко месеца. Като и настоящият ми договор е до 31/12/2016.
Незнам доколко е важно това, но в приложението на чов. ресурси се вижда. Може би трябва да ги опиша и тях подробно в писмото заедно с бонусите, които съм получавала. Вие какво мислите?
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

От последното теглене:
Number of invitations issued - 1 013
CRS score of lowest-ranked candidate invited - 473 points

Странна работа...А според официалните източници уж точките щяха да падат и броя на одобрените да се увеличава?! То е видно, че точките са се вдигнали заради намалената бройка, но това теглене не кореспондира с очакванията. Дано в следващите отново да се нормализират нещата около и под 450:)))
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Публикувай отговор