Стоматолог в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от Kpetrov »

Пумпи не знам дали се е лекувал при Петрова, но лично за моето дете тя взе пари за процедура, която друг зъболекар след това заяви, че не му правена.
Оставям настрана въпроса, че при зъболечение на деца до еди-колко си години част от лечението се оказа, че се поемало от "здравната каса".

Не става въпрос, че взима скъпо.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:Пумпи не знам дали се е лекувал при Петрова, но лично за моето дете тя взе пари за процедура, която друг зъболекар след това заяви, че не му правена.
Оставям настрана въпроса, че при зъболечение на деца до еди-колко си години част от лечението се оказа, че се поемало от "здравната каса".

Не става въпрос, че взима скъпо.
Пумпи е НЕВЕРОЯТНО капризен като пациент и само един човек може да ме пипа като такъв и това не е Д-р. Петрова. Жена ми е единственият зъболекар, който трябва да страда когато ме лекува :lol:
Това се доказва МНОГО ЛЕСНО със снимка и след това или си искаш парите обратно или се обаджаш в Ордера.
RAMQ поема чест от лечението на деца до 10 година възраст и в Кебек е НЕЗАКОННО да караш родителя да плаща разликата между цената на режито и нормалия ценоразпис. С квитанцията за платанети суми се обаждаш на зъболекаря си и си искаш платеното или се обаждаш в режито/Ордера

И нещо лично като човек, не като специалист. Преди 11 години, съвсем случайно се засякох с Д-р Петрова на един паркинг пред Кавендиш Мол в КДН. Човека, с който бях ме представи на "дофторицата" и аз още преди да съм си отворил устата да кажа "добър ден" ми беше казано: "забрави за професията си, никога няма да успееш да я практикуваш в Канада"...... - no comments
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:Пумпи не знам дали се е лекувал при Петрова, но лично за моето дете тя взе пари за процедура, която друг зъболекар след това заяви, че не му правена.
Оставям настрана въпроса, че при зъболечение на деца до еди-колко си години част от лечението се оказа, че се поемало от "здравната каса".

Не става въпрос, че взима скъпо.
Това се доказва МНОГО ЛЕСНО със снимка и след това или си искаш парите обратно или се обаджаш в Ордера.
RAMQ поема чест от лечението на деца до 10 година възраст и в Кебек е НЕЗАКОННО да караш родителя да плаща разликата между цената на режито и нормалия ценоразпис. С квитанцията за платанети суми се обаждаш на зъболекаря си и си искаш платеното или се обаждаш в режито/Ордера
Аз не съм тук за да си искам парите обратно или да си търся правата. Просто давам мнението си, като съвет към питащите.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от KamPomme »

Kpetrov написа:...тя взе пари за процедура, която друг зъболекар след това заяви, че не му правена
Не знам дали ще те успокоя ако ти кажа че не си единствения.
Kpetrov написа:...Не става въпрос, че взима скъпо.
Това е неуспорим факт.
pumpy написа:..."забрави за професията си, никога няма да успееш да я практикуваш в Канада"...
Това е голяма простотия която за пореден път диказва какъв човек е. Точно в Канада всеки може да практикува точно каквато си иска професия.
Kpetrov написа:Аз не съм тук за да си искам парите обратно или да си търся правата. Просто давам мнението си, като съвет към питащите.
То и да искаш - глас в пустия. А тя си продължава ли продължава.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от IRA »

На мен ми стана интересно каква е процедурата за която са ви взели пари,а пък не е извършена?
За децата медицинската карта покрива много малко неща. Почистването не е покрито, покрит е само прегледа. Ако нямате застраховка трябва да си го платите. Също ако искате бели пломби на задните зъби.
Ей тук можете да видите какво покриват:
http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/citizens/ ... vices.aspx"
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от pumpy »

IRA написа:На мен ми стана интересно каква е процедурата за която са ви взели пари,а пък не е извършена?
За децата медицинската карта покрива много малко неща. Почистването не е покрито, покрит е само прегледа. Ако нямате застраховка трябва да си го платите. Също ако искате бели пломби на задните зъби.
Ей тук можете да видите какво покриват:
http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/citizens/ ... vices.aspx"
Аз бих казал точно обратното: за децата до 10 години картата покрива ВСИЧКО необходимо с изключение на почистване и локален флуор. Естетичните "пломби" за детски зъби не само не са необходими, но са и непрепоръчани, заради ограничената възможност на материала да за "залепи" за различния по структура и местоположение емайл. Няма да коментирам съдействието на децата по време на лечение и колко успешна може да е процедурата при "подскачащ" непрекъснато обект :)
99% от децата до тази възраст НЯМАТ нужда от друго лечение. Изключенията са малко....
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от Kpetrov »

IRA написа:На мен ми стана интересно каква е процедурата за която са ви взели пари,а пък не е извършена?
За децата медицинската карта покрива много малко неща. Почистването не е покрито, покрит е само прегледа.
Не искам да кажа, че всичко трябва да ми е покрито от медицинската карта, а че шмекерува.
Колкото до процедурата - Dental sealants.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от pumpy »

:)
Sealants не са покрити и за съжаление може да "паднат" още в деня на поставянето. Тоест някой да ти каже: "не са направени изобщо" е ужасно некоректно, освен ако този човек не е присъствал ЛИЧНО на съответния апойнтмънт и не може да гарантира лично, че не са направени.
Правилното изказване в такъв случай е: "аз днес силанти не виждам. Не съм бил когато са правени, не мога да коментирам"
Професионално, личното ми мнение за силантите е много смесено, защото са много капризна процедура и ако не са направени като хората, по-добре да ги няма, отколкото да са там. Като гледам моя годишен анализ, за 12 месеца аз съм поставил има няма 20 силанта и това са онези деца, които са "статуи" на стола. Всички останали не ги "заслужават"
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от krimon »

да бе, могат да паднат - правили са и на двете ни деца в Монреал и не са паднали още - на едното 9-та година, на другото 5-та. Да чакам ли да паднат :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от IRA »

На сина ми му бяха паднали на два зъба и му ги направиха наново. В този случай ,ако си при същия лекар не се плаща пак. Пък и не ги правят на всички зъби, обикновено на тези които се почистват по трудно т.е задните.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от optics »

krimon написа:да бе, могат да паднат - правили са и на двете ни деца в Монреал и не са паднали още - на едното 9-та година, на другото 5-та. Да чакам ли да паднат :)
От туй което чета, отговорът е - да. Ако твоето дете е 5 пъти финалист на олимпиадата по математика, щеше ли да кажеш - да бе трудно било. Какво му е трудното, като моя син пета година подред го прави. Това по въпроса за обобщенията.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от pumpy »

krimon написа:да бе, могат да паднат - правили са и на двете ни деца в Монреал и не са паднали още - на едното 9-та година, на другото 5-та. Да чакам ли да паднат :)
Кримон, аз със теб не смятам да споря, защото знаеш по-добре от мен, видяла си повече силатни, повече паднали, повече останали, и изобщо си по-по-най......
Ира, веднага да се скараш на децата и да ги дадеш на отглеждане при кримонката - ако го гледаше тя, нямаше да са "паднали" аааааааа.....
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа::)
Sealants не са покрити и за съжаление може да "паднат" още в деня на поставянето.
Кой е казал, че са покрити или търси възмезди за това, че не са покрити!?
Това което казвам е че ако въпросният зъболекар разбере, че имаш застраховка ще се опита да те натовари за щяло и нещяло.
Ако са паднали в деня на поставянето толкова по-зле за въпросният зъболекар.
Пумпи аз не те спирам имаш пълната свобода да си и клиент.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от krimon »

Ама те и кариесите падат :P Въпрос на професионализъм.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Стоматолог в Монреал

Мнение от miteto »

krimon написа:Ама те и кариесите падат :P Въпрос на професионализъм.
Кариесите или пломбите?
Публикувай отговор