Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Такаа..днес получихме ITA.
Надявах се да се случи чак февруари.... в крайния срок за подаване на документите ще имаме само 5 месеца, в които парите ще са ни били налични по сметката. Изискването е 6 ... Искат баланс за 6 месеца.. но този баланс ако трябва да е разбит за всеки месвц няма да ми излезе един месец. Не знам как да процедирам. Дали е по-разумно да откажа поканата и да изчакаме...
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Vesse
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 9:46 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Vesse »

Здравейте Анна , и поздравления за ITA , само исках да попитам трябва ли задължително да имате парите в сметката 6 месеца назад ? Някуде бях чела вав форума че искат просто извлечение от момента че ги имаш налични?

Според мен не се отказвайте пробвайте сега сте получили този шанс. успех
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

И аз така бях чувала но мисля че не е точно така ... за квебек мой познат ми каза че са му искали само извлечение за момента колко има налични.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Anna.N, не се филмирай, вади писмо от банката ти, че имаш тези пари и действай. В писмото от банката ще пише, че имаш тези пари в еди кои си акаунт от еди кога си към ДНЕШНА ДАТА. Това е, прилагаш това писмо и си пушка. Стига изтрещявахте за дребни неща. ;)
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Според изискванията е това за 6те месеца .. притеснявам се да не върнат нещо.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Казвам ти от личен опит, имах доста грешки/неточности в документите като кандидатсвах по федералната.
И аз така се кахърих, дали ше видят това, дали ще видят онова. Сам им писах, пичове тука съм объркал вижте там ако трябва да го поправим ала бала.
Никои не ми направи проблем за нищо и никои не искаше дори допълнителни документи.

Не се бой и смело напред! :y:
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

По експрес ентрито на доста хора им връщат документите с обяснение "insufficient funds".
Чета един международен форум, там има доста индийци да не кажа основно ... Те прилагат някакви документи gift deeds и affidavits (идея нямам какво представляват), за да си докажат големите преводи по сметките си. Което от друга страна означава , че дават пълна разпечатка на транзакциите по сметката.
Това е най-голямото ми притеснение защото при пълна разпечатка ще излезе вноската ми към друга банка за кредит, който не смятам изобщо да декларирам.

Ще проуча малко .. просто не знам колко рискувам.
Ако откажа сега, пак ще ми пратят защото прага се сваля за експреса и все ще вляза в някое теглене.

Това е , изказах си мъката :D
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Честита нова година на всички!

И ние след много мъки (преводачите бяха допуснали грешки и в трите ни дипломи, та се наложи да пишат допълнителни писма с корекциите, които да закрепя към преводите) вече сме на етап изпращане на дипломите за оценка до WES.

Бях решила да ги пускам с препоръчана поща, но сега виждам, че в сайта са писали, че документите трябва да се изпращат с express courier (https://nr1.s3.amazonaws.com/kb/3052CA3 ... ddress.jpg" ). Не ми е ясно на кои куриери/услуги казват така. Имате ли предположения?

Другото което е - плащането на услугата става по време на подаването на заявката, нали? После плащам само куриера в едната посока до Торонто, а на връщане кой го плаща и кога?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

При подаването на заявката в сайта на wes ти изписва сумата, която трябва да платиш. Дава ти опция куриер или поща. Избираш куриер, сумата се покачва съответно. Това ти е предплащане за куриера за връщането на документите.
За изпращане аз ползвах DHL защото фирмата ми има отстъпка и ми излезе 30тина лв.

След като изтече срока от 20 дни проверяваш в сайта и ще видиш че те са ти пуснали документите обратно - в моя случай със същия куриер. При приемане на пратката не плащаш нищо.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

мерси, Anna.N
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Anna.N написа:.
Това е най-голямото ми притеснение защото при пълна разпечатка ще излезе вноската ми към друга банка за кредит, който не смятам изобщо да декларирам.

Ще проуча малко .. просто не знам колко рискувам.
Ако откажа сега, пак ще ми пратят защото прага се сваля за експреса и все ще вляза в някое теглене.

Това е , изказах си мъката :D
Честито :) ! Ще излезе това, което си заявиш ти да излезе. За движението по сметка можеш да си пуснеш само две колони - Дебит/Кредит без обяснение кое какво е. Освен това винаги можеш да напишеш придружително писмо и да им обясниш ако има нещо неясно според теб.
Аз например им писах такова, защото имах 3 месечен депозит в Райфайзен, за който се оказа, че не могат да ми напишат кога е създаден. От гледна точка на банката начало е всеки 3 месечен период, на който депозита се подновява, а той се беше подновил месец преди да поискам бележката. Така се наложи да им напиша обяснително писмо и приложих преведена вносната бележка от откриването на депозита (почти 2 години по-рано). А движението по разплащателната беше на отделна разпечатка.
От Алианц бележката беше за депозит, без да има дадено движение, само кога е открит. Не са правили проблем.
Така че, спокойно. Не си изпускай шанса заради това. :y:
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Много ще съм ви благодарна, ако можете да ми кажете дали с препоръчана поща може да се изпратят дипломите до WES или не е препоръчително.

Направих заявката в WES и само това остана да направя, но тук куриерите са голям хаос и се обърках вече.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

puhanka,
Ако не те е страх да ги пуснеш така пускай, но имай предвид , че на връщане те ще ти изпратят най-вероятно с обикновена поща.

spaneva,
Благодаря!
За Proof of funds всички банки ли трябва да им цитираш ... Аз мисля, да пусна само тази където са ми парите. Вчера се чух с вуйчо си, който живее в Торонто от 15 години и той ми предложи безвъзмездно 10хил КАД. Естествено се съгласих. Мисля, че ги прехвърля от неговата сметка директно в моята.

Сега мисля да приложа следния документ, изглежда горе долу така:

банкови детайли, имена, дати когато е открита сметката ...

6 months average balance for the period of:
09.2015
10.2015
11.2015
12.2015
01.2016
02.2016
-----------------
17 000 CAD

Current balance (10.03.2016): 20 000 CAD

Това с печати и подписи от банката.

Разбира се текущата наличност ще стане 20 000 след като изтегля 4-5 хиляди лева за документи и такси от нея ..

В общи линии ще изглежда по този начин.

В тази сметка за съжаление имам внасяне на едни пари за пълно покриване на един кредит, което по принцип не би трябвало да е проблем но пък знае ли човек.
Другите ми големи внасяния са от моя сметка в моя сметка 10К (нямам обяснение за тях), 7К от мъжа ми (ще напишем gift deed), 5K от майка му (ще напишем пак gift deed) и на вуйчо ми 10-те КАД + gift deed и текуща наличност по сметката му , за да докажем, че няма да умре от глад задето ми ги е дал :rofl:

Последните документи няма да пращам сега, а в случай, че ми поискат разяснения.

По запознатите какво мислите? Колко голям е риска ?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Имаш право, Anna.N.
В крайна сметка реших да ползвам DHL и използвах допълнителната застраховка, която предлагат. Надявам се, че всичко ще е наред.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Анна, не от всички банки. В моя случай парите ми не са на едно място и затова имах няколко писма. Парите от мъжа ти нямаше нужда да ги прехвърля и да ги декларираш като гифт. Ако и той участва в кандидатурата ти спокойно може да си извади банково удостоверение на негово име и да го приложиш. За парите от една в друга твои сметки не си длъжна да обясняваш нищо, единствено трябва да фигурира, че и двете сметки са твои.
Опасявам се обаче, че броиш времето неправилно. Гледа се от датата, когато си получила ИТА, а не когато си събмитнала документите ти.
Публикувай отговор