Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10110
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Pavel M »

lutar написа:Ето, че започвате да се държите нормално... :)
ти кво мислиш да бачкаш бе пич.за 10,за 15,за 20 долара на час
изобщо имаш ли си хал хабер за приходите та си се закъхарил за разходите
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Kan_Tangra »

Батка, веднага ти отговарям по същество!
Приходите не са сигурно нещо. Я камилата, я камиларя.

Виж разходите са нещо сигурно. От тях не можеш да избягаш. Ето защо, хората се тревожат за разходите, а не за приходите!
Капиш?
:rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Да добавя към мнението на Гийк.

Има обаче нещо, строго специфично за Канада.
Разходите могат да са и 2 и 200.
С леко порастване на лукса, цените скачат в пъти.
Този темп, НЕ Е като в България!!!
Това е едно от най-типичните неща, които кандидат-емигрантите не съобразяват!

Затова и базовият емигрант си позволява най-често само минимума.
Най-евтините коли, най-евтините застраховки, най-евтините наеми, най-евтините имоти,
най-евтините храни, най-евтините дрехи, най-евтините услуги, най-евтините застраховки, най-евтините заведения.
Ресторантите със сервитьорки с униформа и бели покривки просто ги забравете.
Остават евтините удоволствия. Барбекю в задния двор, 2 месеца в годината + бира от Костко. И това, по-успелите. По-неуспелите, нито са абонати на Костко, нито пък си имат заден двор ..
;)
И къде в България има ресторатни в униформи, за които си струва да се плаща каквото и да било ?
И не знам как е във Варна, но лично съм работил като студент в ресторатн с униформи на жълтите павета в София, не ми се говори....
Ако барбекю в задния двор и биричка от Костко се брои за "удоволствие" майко мила......
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:Да добавя към мнението на Гийк.

Има обаче нещо, строго специфично за Канада.
Разходите могат да са и 2 и 200.
С леко порастване на лукса, цените скачат в пъти.
Този темп, НЕ Е като в България!!!
Това е едно от най-типичните неща, които кандидат-емигрантите не съобразяват!

Затова и базовият емигрант си позволява най-често само минимума.
Най-евтините коли, най-евтините застраховки, най-евтините наеми, най-евтините имоти,
най-евтините храни, най-евтините дрехи, най-евтините услуги, най-евтините застраховки, най-евтините заведения.
Ресторантите със сервитьорки с униформа и бели покривки просто ги забравете.
Остават евтините удоволствия. Барбекю в задния двор, 2 месеца в годината + бира от Костко. И това, по-успелите. По-неуспелите, нито са абонати на Костко, нито пък си имат заден двор ..
;)
И къде в България има ресторатни в униформи, за които си струва да се плаща каквото и да било ?
И не знам как е във Варна, но лично съм работил като студент в ресторатн с униформи на жълтите павета в София, не ми се говори....
Ако барбекю в задния двор и биричка от Костко се брои за "удоволствие" майко мила......
Не се хващай за думата 'униформи'.
Ти какво разбираш под това, нещо като униформа на пожарникар?
Говорим подбрано облекло.
Освен това, ти си 0.0001% от бг емигранти и някак не си статистически значим.
При все, че си ми много симпатичен!

Що тълпите с успели бг емигранти не напишат в кои ресторанти с бели покривки си прекарват обяда? Май има нещо мълчание по темата.
Само един много-успял зъболекар, се обажда от Денвър.
Лошо няма де, успял си.
Ама къде са другите!
Може ли 100% от кандидат емигрантите да станат зъболекари!?
И по-същественото, ТИ ВЯРВАШ ЛИ ГО, ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Може ли 100% от кандидат емигрантите да станат зъболекари!?
И по-същественото, ТИ ВЯРВАШ ЛИ ГО, ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО!?
Искрено се надявам на първия въпрос отговора да е НЕ ;) това в кръга на шегата, разбира се
На втория въпрос - искрено ДА:
Аз нямам много приятели българи, защото за мен това не е критерии някои да ми е приятел или не, но 90% от тези, с които поддържам някакви взаимоотношения са "успели" в Канада според моите критерии. И те не са само зъболекари....
Сега дали се случва със всички - този форум ясно доказва, че НЕ, но това няма нищо общо с това, което аз вярвам. И ако се върнем пак на първите няколко страници, ти си го написал много правдоподобно :y:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа: Сега дали се случва със всички - този форум ясно доказва, че НЕ, но това няма нищо общо с това, което аз вярвам. И ако се върнем пак на първите няколко страници, ти си го написал много правдоподобно :y:
За това говоря!
Ясно е, че ако се напъне достатъчно, всеки може.
Но дали всеки ще иска, ще се труди и ще бъде постоянен, твърдо НЕ!
Дали всеки ще го вярва, твърдо НЕ!
Може да не звучи 'Позитивно', но това е реалността. Нещата опират до статистики.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:
pumpy написа: Сега дали се случва със всички - този форум ясно доказва, че НЕ, но това няма нищо общо с това, което аз вярвам. И ако се върнем пак на първите няколко страници, ти си го написал много правдоподобно :y:
За това говоря!
Ясно е, че ако се напъне достатъчно, всеки може.
Но дали всеки ще иска, ще се труди и ще бъде постоянен, твърдо НЕ!
Дали всеки ще го вярва, твърдо НЕ!
Може да не звучи 'Позитивно', но това е реалността. Нещата опират до статистики.
Уау напълно съгласен с написаното от теб
Направо да те поканя на бира, но ни делят някакви си 4500 километра

Преди години посрещнах един приятел в Монреал, настаних го вкъщо, разведох го насам натам и накрая коментара му беше: "аз не се мразя толкова, колкото ти, та не мога да го правя това". 10 години по-късно е точно там, където аз му предлагах да бъде след 3-4 тогава. Всеки сам да прецени какво и как, насила хубост не става....За мен това са 6 години загубен потенциал, за други са 6 години купон и живот.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от ablood »

Пумпи, има и друга гледна точка.

Аз например училище и техникума разбирах и запомнях много лесно, та учението не ми е проблем. Като дойде време за университет обаче вече познавах достатъчно добре себе си, та да знам, че няма образование за професия, която да мога да работя цял живот, без да ми омръзне. Нямаше смисъл да пропилявам време за диплома, която вероятно няма да оползотворя. Бях хамалин, продавач, пожарникар (това много ме кефеше в началото), стоковед, търговски представител (ужас), дилър на едро (в як офис като филмите), маркетингов мениджър (яко стрес), отворих магазин (грешка), затворих го, станах управител на чужд магазин и накрая започнах да кръстосвам из БГ наглеждайки обектите на една голяма фирма (за много $$$). Накрая и това ми омръзна и реших да сменя обстановката тотално.

Та как виждаш такъв като мен да следва стъпките на такъв като теб?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от domino »

lutar написа:Един обективен списък с основните (константни) разходи на едно семейство, новопристигнали емигранти, би бил изключително полезен за хора, на които тепърва им предстои вземането на подобно решение. Освен това цифрите са си цифри и би трябвало до голяма степен да игнорират субективния фактор...
Примерно 4-членно семейство, живеете в Квебек, жена ти гледа малките, ти бачкаш за 20 кинти на час (беше спомената тая цифра ) + детските... Ще „завържете гащите” и толкова. В пари няма да се видите но ще можете да си покривате разходите. Ако почнеш още от началото да бачкаш на такава заплата накрая на годината ще ти върнат данъците и ще получиш примерно едни 4000 кинти и ще се видиш с пари. :D ( То едни пари де ама все пак. Имам познати преди години с тези пари почнаха бизнес и сега са доста напред. Сега не го виждам това как може да стане. ) Мухата и Блъдът са ти показали как разходите могат да бъдат много различни. За мен лично цифрите на Мухата са доста точни. Последната цифра в списъка малко ми малее но той пък е отделил едни 5000 резерва та нещата се сглобяват. Блъдът как се е оправил с 3000 той си знае. Ако си сам ако щеш и без пари ела. Има тука места дават храна, дават дрехи – ще оцелееш. Ако имаш жена и деца, тогава по-добре гледай цифрите на Мухата.

Навремето бачках с един известен архитект, който беше и доста добър манипулатор (изучил го тоя занаят докато работел из министерствата по времето на комунизма). Една от неговите основни тези беше, че : „Хората имат нужда и искат да бъдат лъгани”. Навремето доста се „драхме” с него за това му твърдение. Колкото минава времето обаче ми се струва, че той може и да е бил прав.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от pumpy »

ablood написа: Та как виждаш такъв като мен да следва стъпките на такъв като теб?
Не виждам, но примера, който аз дадох е на човек, който следва моите стъпки, но 6 години по-късно. А и много важно да се знае, че kakwoto раноти за едни не е гарантирано, че ще работи за друг. Изобщо хора разни, съдби разни, мечти разни.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Kan_Tangra »

domino написа:Една от неговите основни тези беше, че : „Хората имат нужда и искат да бъдат лъгани”. Навремето доста се „драхме” с него за това му твърдение. Колкото минава времето обаче ми се струва, че той може и да е бил прав.
Колко си прав за това, просто не е истина!!!
И аз навремето бях против това, но с повечкото години и опитът нещата отиват точно натам!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа: Ако барбекю в задния двор и биричка от Костко се брои за "удоволствие" майко мила......
Аз не те знам с какви хора общуваш, но тия емигранти, които са преминали в т.нар. 'средна класа' на Канада (или по-точно каквото е останало от нея), в общи линии това им е забавлението и точка. Друго няма!
Тук там ще намажат ските и ще идат на 1 Куба и това е!
Други удоволствия, са постоянен ремонт на къщата, гаража, мазето, тавана, покрива

Бтв, идеята е интересна. Може да отворим тема:
Какви са удоволствията на бг емигранти?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от the_coach »

Kan_Tangra написа:
Бтв, идеята е интересна. Може да отворим тема:
Какви са удоволствията на бг емигранти?
:y:
Давай, ще е интересно ;)
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от silvestur »

А какви са удоволствията на средната класа в България?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Bistra »

Pavel M написа: Сам ше видиш колко много изперкали твои сънародници има в Канада.
Много хахо и хихи,ама много.
С двама са по-малко. Прибраха се в страната на чудесата. :rock: :party:
Дават интервюта, сменят никове, абе мани, мани!...:D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор