Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей,

.
Ако тя е основен кандидат нейните години са 65 точки, твоите - 50.
Точките за години стаж също не са без значение - 1 год - 35; 2 год - 46; 3 год - 56; 4 год - 63; 5+ год - 70.

Според мен доста от факторите не подлежат на промяна, НО езикът е ключов. Да, минимумът е 6 за IELTS, но ако оценката от изпита е висока се качват много точки понеже е включен в три модула. т.е. модулите дават едни точки със средна оценка от английския и други с висока оценка.

виж линка и преценете кой да е водещ по точките. http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/grid-crs.asp
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Не знам дали сте ползвали този калкулатор на страницата canadavisa, реших да го споделя: http://www.canadavisa.com/comprehensive ... lator.html"

Според него имам 495 точки :^)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Borislav11
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 4:12 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Borislav11 »

Въпрос относно френския.. колко време подготовка ми трябва за резултат, който да ми донесе някакви точки като втори език? Учил съм го 2 години в училище, но почти нищо не помня.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Здравейте!

Искам да попитам тези от вас, които вече са кандидатствали през Express Entry.
Какви документи трябва да имаме вече подготвени при кандидатстването?
Нужни ли са дипломите и на половинките, свидетелства за раждане, свидетелства за съдимост и т.н.?

Иначе, намерих линк с описани документи за апликейшъна.
http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... mplete.asp"

Благодаря предварително!
Последно промяна от puhanka на Пет Окт 09, 2015 4:49 am, променено общо 1 път.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Borislav11 написа:Въпрос относно френския.. колко време подготовка ми трябва за резултат, който да ми донесе някакви точки като втори език? Учил съм го 2 години в училище, но почти нищо не помня.
Това е доста индивидуално, но ако учиш интензивно предполагам, че за 3-4 месеца може и да се справиш да покриеш В2 ниво.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравейте,

Имам запитване. Подала съм си профила , но след преглеждане на информацията по темите установих, че няма как с приятеля ми да докажем common law, защото нямаме адресна регистрация, а не ми се чака една година. Решихме просто да подпишем и толкова.
Въпросът ми е знаете ли дали има значение , че ще е след като сме подали вече кандидатурата си?

Втори въпрос: Стаж на трудов договор признават ли?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

puhanka написа:
Borislav11 написа:Въпрос относно френския.. колко време подготовка ми трябва за резултат, който да ми донесе някакви точки като втори език? Учил съм го 2 години в училище, но почти нищо не помня.
Това е доста индивидуално, но ако учиш интензивно предполагам, че за 3-4 месеца може и да се справиш да покриеш В2 ниво.
За втори език френски не мисля, че се изисква ниво B2, a B1! Ето точките, които трябва да покриете на TEF: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... charts.asp"
За подготовката - зависи от интензивността, вече придобите знания и т.н. :)
Anna.N написа:Здравейте,

Имам запитване. Подала съм си профила , но след преглеждане на информацията по темите установих, че няма как с приятеля ми да докажем common law, защото нямаме адресна регистрация, а не ми се чака една година. Решихме просто да подпишем и толкова.
Въпросът ми е знаете ли дали има значение , че ще е след като сме подали вече кандидатурата си?

Втори въпрос: Стаж на трудов договор признават ли?
Променяш профила предполагам (някой, който е регистриран ще каже). Иначе документи за промяна в merital status (в случая свидетелство за сключен брак) винаги могат да се приложат преди да сте стигнали етапа на медицинските.
За стажа твърдо ДА :) Стига да е на 8 часов работен ден от минимум 1 календарна година или ако е на part-time 1560 ч да се събират за година (източник: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp" )
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей, Благодаря за отговора.
А доказателство за стажа отново ли е сертификат на фирмена бланка с печат и подпис с описание на длъжността и т.н. ?

Още едно: Една от фирмите, към които работих си е променила името и сферата на дейността. Собственикът е същият. Моят сертификат е с подпис и печат от бившият мениджър. Какво да направя и да им изискам като документи , за да нямам проблем с това?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Borislav11
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 4:12 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Borislav11 »

Здравейте отново :)

Получих запитване от Онтарио относно номинация и естествено мисля да приема. Инструкциите са доста подробни, но пак имам един въпрос и ще съм благодарен ако някой успее да разясни.

Искат да изпратя документ, доказващ трудовия ми стаж. Биха ли приели преведено и нотариално заверено копие на трудовата ми книжка или трябва да искам бележка от работодателите ми?

Благодаря :)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Задължително Reference letter да, но за повече тежест може да добавиш и копие на трудова книжка, и/или справка от нои за осигурителен стаж, трудов договор....или каквото имаш, всичко нотариално заверено и преведено, освен ако сл.бележка не ти е на английски. Няма проблем, че фирмата не съществува. Те, ако решат от посолството всичко си проверяват. А и основно последното работно място проверяват, ако нещо ги притеснява. Нали има посочени телефони, предполагам ще обяснят, ако ги питат.

Относно това запитване от Онтарио...за какво става въпрос? Странно ми се струва.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

И на мен ми стана интересно това за Онтарио. Ще се радвам Борислав да разкаже малко.


А относно заемите - понеже знам че искат документ от банката, за удостоверяване на наличните средства. А ако имаш заем към друга банка, това има ли значение? Изобщо как стои въпроса със заемите на твое име, теглени преди процедурата?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Има си графа при попълване на документите за заеми, приеми го, че сумата е със знак минус, а тези на сметка с плюс, та като се изчислят общо трябва да си на плюс със сумата, която ти искат да представиш като Proof of funds.
Каквото обявиш това проверяват, нямат право да се ровят в банковите сметки на твое име. Ако си представила банкова референция за сумата, единственото, което имат право е да се обадят до банката издател и да попитат дали има издаден такъв документ с цел да проверят истинността му. Не ти отговарям директно, но ти сама ще се сетиш какво да попълниш в документите! Иначе като цяло не е проблем да имаш заеми съвсем човешко си е ;)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Да, разбрах те ;) благодаря!
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Borislav11
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 4:12 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Borislav11 »

В акаунта получих съобщение, че е възможно онтарио да ме номинира. Имам 45 дни да попълня и изпратя апликация с документите и да платя 1.500 долара. След това до 90 дни ще получа отговор дали съм номиниран и получавам ли допълнителни 600 точки
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Provincial nominee нали? Предполагам ако те одобрят получаваш и 600-те точки.

Аз да се похваля, че ги събрах над минималния праг от последните две тегления. Сега само стискам палци.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Публикувай отговор