От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
newcomer написа:абе чудя се ква е тая мания в канада масово да си подменяте покривите на къщите
то тука всеки втори с нов покрив
чудя се и не мога да разбера :rofl:
Още много неща може да се чудиш ... ние миналата година дадохме 100К за renovations (КЕШ, както казва мухътъ) - нова кухня, прозорци, стълбище, по двора ... Не защото беше наложително, а защото къщата е твоя собствена (не на банката) и може да я направиш така, както на теб ти е кеф и когато ти е кеф.
И аз се чудя защо панелките в БГ ги "санират" и изглеждат като от cyberpunk movie, и е пълно с решетки и блиндирани врати, ама то не може всеки да разбира всичко.

парите са си твои да си ъпгрейдваш талашитката както ти е кеф
мен какво ме засяга
а покрива кога ще го подновиш
когато прокапе или когато ти омръзне да го гледаш
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

newcomer написа:
roumensp написа:
newcomer написа:абе чудя се ква е тая мания в канада масово да си подменяте покривите на къщите
то тука всеки втори с нов покрив
чудя се и не мога да разбера :rofl:
Още много неща може да се чудиш ... ние миналата година дадохме 100К за renovations (КЕШ, както казва мухътъ) - нова кухня, прозорци, стълбище, по двора ... Не защото беше наложително, а защото къщата е твоя собствена (не на банката) и може да я направиш така, както на теб ти е кеф и когато ти е кеф.
И аз се чудя защо панелките в БГ ги "санират" и изглеждат като от cyberpunk movie, и е пълно с решетки и блиндирани врати, ама то не може всеки да разбира всичко.

парите са си твои да си ъпгрейдваш талашитката както ти е кеф
мен какво ме засяга
а покрива кога ще го подновиш
когато прокапе или когато ти омръзне да го гледаш
Когато прокапа преди две години поради наранени "керемиди" го оправиха за 300 кинта..
Традиционните асфалтови шингли при нас изкарват поне 20-ина години и нямам намерение да сменям целия, ако не е наложително. В Монреал вероятно изкарват по-малко заради климата, затова хората пишат, че ги сменяли ....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
IRA написа:
optics написа:
umeiko написа: Тогава защо едни познати като си купиха нова къща у Торонто, и им се наложи веднага да ремонтират покрива за 25-30к ???
Нова, нова, колко е нова ?
И тая цена за покрив ми се вижда като за един блок ,че на нас ни излезе по евтино като ни преправяха покрива на блока преди 3 години.
Зависи какво се разбира под "ремонт" ... ако са подменяли целия покрив, вкл. нов гредоред, може и да излезе толкова. Наши приятели също платиха над 20 хиляди за подмяна на покрив (подчертавам покрив, не само roof shingles).
Точно така , кокошарниците от тези влаги и снегове просто си гният !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: От Канада в Европа

Мнение от Bistra »

roumensp написа: Когато прокапа преди две години поради наранени "керемиди" го оправиха за 300 кинта..
Традиционните асфалтови шингли при нас изкарват поне 20-ина години и нямам намерение да сменям целия, ако не е наложително. В Монреал вероятно изкарват по-малко заради климата, затова хората пишат, че ги сменяли ....
И при нас изкарват. Проблемът идва от ледената буря 90-те години. Тя е нанесла доста щети, но това е нещо извънредно обаче.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от optics »

Тая тема вече няма нищо общо с първоначалния замисъл.
Що не отворите една нова по въпроса трябва ли или не трябва човек да има недвижими имоти ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от umeiko »

Хората са го казали много просто. Ако се задържиш на едно място повече от 10г (сиреч работа), си струва. Иначе си вътре.
Като пример един друг чиляк (този път не е познат :) ), почна работа в една много известна фирма, купи си къща, сиреч заем, на 4месец фирмата масово уволни над 2-3 хиляди чиляка....
Няколко месеца по късно си намери работа в Детройт и продаде къщата, на загуба разбира се.
А що се отнася до другата къща с ремонта,еми разбира се че е стара къща!!! Кой купува нова къща освен баровците? Че нали в момента в който направят нови такива, разни прекупвачи и измекяри масово си напазаруват по неколко наведнъж и после продават с още 100к отгоре. Само за пример през последните месеци минавам покрай един нов комплекс почти построен, и гледам вече че има нанесли се, и че вече има да се отдават под лизинг.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

umeiko написа:Хората са го казали много просто. Ако се задържиш на едно място повече от 10г (сиреч работа), си струва. Иначе си вътре.
Като пример един друг чиляк (този път не е познат :) ), почна работа в една много известна фирма, купи си къща, сиреч заем, на 4месец фирмата масово уволни над 2-3 хиляди чиляка....
Няколко месеца по късно си намери работа в Детройт и продаде къщата, на загуба разбира се.

сега ,ако си купи къща в Детройт за 1 долар ще е на печалба 500 000% :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

има къща -нема къща ! :rofl: :lol:
А нервичките и главоболията кой ще му ги плати ,ако пък седне да мисли колко жени е изпуснал през това време ....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: От Канада в Европа

Мнение от Bistra »

Мухахахахааах! Ама те-жените си търсят някой с къща, бе! :rofl:
Умрела някоя да живее в билдинг под наем с пакита за съседи!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от lutar »

Привет на всички,
темата стана доста интересна и бих искал да помоля някой от Вас да разясни малко терминологията... например какво е кондо и какви разходи влече след себе си и т.н. Явно, че си има някаква канадска специфика...
Дето се вика и ние бомбетата да се ограмотим :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Мухахахахааах! Ама те-жените си търсят някой с къща, бе! :rofl:
Умрела някоя да живее в билдинг под наем с пакита за съседи!
В интерс на истината много си се минала с тая барака, хората за тези пари си купуват чисто нови жилища ! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: От Канада в Европа

Мнение от Bistra »

За кои пари, Мухич? Не помня да съм споменавала такива. :^)
Кондо е апартамент в жил. кооперация, lutar.
Освен покупната си цена влече след себе си и кондо фий, които се плащат за целия период, докато си му собственик ( не знам дали месечно или годишно, но тук могат да дадат разяснения собствениците на такива)
Естествено нормалните разходи, каквито се плащат по една къща не ги изключваме. Не можеш дори да си спреш дори тока и отоплението, както правят някои в България за икономии. :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Не знаех че си била такава "икономистка " :lol: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: От Канада в Европа

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Не знаех че си била такава "икономистка " :lol: :rofl:
Не съм. Ама я кажи, не си ли срещал такива "българета" в България? Или ти ги срещаш само в Канада? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

lutar написа:Привет на всички,
темата стана доста интересна и бих искал да помоля някой от Вас да разясни малко терминологията... например какво е кондо и какви разходи влече след себе си и т.н. Явно, че си има някаква канадска специфика...
Дето се вика и ние бомбетата да се ограмотим :lol:
Лутър, като те виждам не си глупав пич, вземи запали автомобила и излез някъде на село, намери някой бостан и там най вероятно ще видиш барачка, ей на това тук в Канада се нарича "къща", необосновано оскъпени от местните изроди банките и лапнишараните кълват ли кълват и после почват да пъшкат ... :lol:

Кондо майна са новите кооперации във Варна където са затворени комплекси с охрана, фитнеси, басейни, тераси на последния етаж с барбекюта,
Във кондотата живеят млади хора, разбирай го както искаш , а във кварталните бараки дърти тролове ! ;) :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор