Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от joro »

Стартовата заплата на млад лекар със стаж до 1 година става 1000 лева, а ако има една специалност - 1250 лева. Заплатата на фелдшерите се увеличава от 580 на 700 лева, така увеличението при тях е 20.2 процента.Стартовата заплата при медицинските сестри се увеличава от 560 на 600 лв., което е ръст от 8%
.http://m.mediapool.bg/r_229786"
На тия заплати се начисляват добавки за стаж, допълнителни възнаграждения за нощен труд и дежурства по празниците, премии и т.н.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от Павел »

joro написа:Стартовата заплата на млад лекар със стаж до 1 година става 1000 лева, а ако има една специалност - 1250 лева. Заплатата на фелдшерите се увеличава от 580 на 700 лева, така увеличението при тях е 20.2 процента.Стартовата заплата при медицинските сестри се увеличава от 560 на 600 лв., което е ръст от 8%
.http://m.mediapool.bg/r_229786"
На тия заплати се начисляват добавки за стаж, допълнителни възнаграждения за нощен труд и дежурства по празниците, премии и т.н.
Обърни внимание, че в цитата ти се говори, че медиците ще получават тези максимални заплати в бъдеще време, т.е. след цифрите които показва стъкмистиката ти.

Хайде да ми обясниш, кои професии в София правят средните, според теб, заплати да са на ниво над максималните на лекарите, щото аз познавам висшистка, работеща в министерство на правосъдието, чиято заплата е 600 лв. Тук имаше един дето всекидневно ни засипваше със снимки на бъдещи проекти в София, ама нещо поизчезна - дали щото спряха да му плащат за пропагандата, или щото видя, че няма да ни убеди да се върнем в Бг. Каква е твоята цел, с постоянноto цитиране на българските "успехи постижения"? 1300 лв средна заплата - ууу, аааа!

Я виж в наше село колко си докарват медицинските сестри - по близо 17 000 НА МЕССЕЦ, или по около $84/час. (не веднъж съм съветвал новопристигналите да се ориентират към тази професия.}

http://www.theprovince.com/health/milli ... story.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от joro »

Павел написа:
joro написа: Обърни внимание, че в цитата ти се говори, че медиците ще получават тези максимални заплати в бъдеще време, т.е. след цифрите които показва стъкмистиката ти.

Хайде да ми обясниш, кои професии в София правят средните, според теб, заплати да са на ниво над максималните на лекарите, щото аз познавам висшистка, работеща в министерство на правосъдието, чиято заплата е 600 лв.

http://www.theprovince.com/health/milli ... story.html"
Ще получават тези пари от началото на тази година. Т.е. вече ги получават.
А твойта позната кога е взимала 600 лева? Преди 10 години.
Омръзна ми да чета хейтърски простотии за това как всички в България умираме от глад, как всички българи тук ровим по кофите и нямаме пари за хляб. Даже и опозицията в своята пропаганда вече не използва такива термини като обедняване, гладуващи българи- смешно е.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от tonich »

joro написа:
Павел написа: Обърни внимание, че в цитата ти се говори, че медиците ще получават тези максимални заплати в бъдеще време, т.е. след цифрите които показва стъкмистиката ти.

Хайде да ми обясниш, кои професии в София правят средните, според теб, заплати да са на ниво над максималните на лекарите, щото аз познавам висшистка, работеща в министерство на правосъдието, чиято заплата е 600 лв.

http://www.theprovince.com/health/milli ... story.html"
Ще получават тези пари от началото на тази година. Т.е. вече ги получават.
А твойта позната кога е взимала 600 лева? Преди 10 години.
Омръзна ми да чета хейтърски простотии за това как всички в България умираме от глад, как всички българи тук ровим по кофите и нямаме пари за хляб. Даже и опозицията в своята пропаганда вече не използва такива термини като обедняване, гладуващи българи- смешно е.
Е той, Павел е от старата опозицията - набор на Лилов и Луканов, с които е бил заедно в партийната школа. Ти какво очакваш? :rofl: :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от Павел »

joro написа:
Павел написа:
joro написа: Обърни внимание, че в цитата ти се говори, че медиците ще получават тези максимални заплати в бъдеще време, т.е. след цифрите които показва стъкмистиката ти.

Хайде да ми обясниш, кои професии в София правят средните, според теб, заплати да са на ниво над максималните на лекарите, щото аз познавам висшистка, работеща в министерство на правосъдието, чиято заплата е 600 лв.

http://www.theprovince.com/health/milli ... story.html"
Ще получават тези пари от началото на тази година. Т.е. вече ги получават.
А твойта позната кога е взимала 600 лева? Преди 10 години.
Омръзна ми да чета хейтърски простотии за това как всички в България умираме от глад, как всички българи тук ровим по кофите и нямаме пари за хляб. Даже и опозицията в своята пропаганда вече не използва такива термини като обедняване, гладуващи българи- смешно е.
В момента я получава. Не всички българи ровят в кофите - само висшистите :D

Пак те карам - изброи конкретно професии със съответното им заплащане, за да видим как средната заплата е 1300 лв, при положение че:
Лекарите не получават толкова максимална.
Учителите получават - 500-600 лв: "Учителските заплати у нас са сред най-ниските в Евросъюза. Въпреки увеличението от септември, възнаграждението е в десетки пъти по-ниско, сочат данни на Еврокомисията, потвърдени и от родния учителски синдикат.
С увеличението от 1 септември, минималната учителска заплата реално се повишава с между 20 и 30 лева. Младите учители ще започват с 530 лева, минималното възнаграждение на старши преподавателите не може да е под 555 лева, а това на главните учители - 590 лева."

Полицаи 1100 лв брутна заплата
http://www.webcafe.bg/webcafe/politika/ ... a_ni_skapi"

Продавачка в магазин - 450 лв.

Още да ти изброявам ли?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от optics »

За каква държава говорим, след като млад учен в БАН, тоест човек учил 4-5 години висше образование му се предлага заплата 440 лева - по-малко отколкото на продавачка в магазин (виж по-горе).
Трябва да си невероятен мързел (има и такива) че да останеш в България да развиваш наука в БАН (а по-точно - да пиете ракия с колегите, щото освен за мизерната заплата, няма пари нито за тонер, нито за хартия, да не говорим за по-скъпи консумативи за същинската ти работа.
Професор без значение колко е гениален и прочут - 750 лева. Баси !!!

http://www.standartnews.com/balgariya-o ... 82743.html"
Тази заплата е причината академията да не може да привлече млади хора и младежите до 26 години в нея да бъдат само 0,3%. Хората между 26 и 30 години са 3 на сто или само 89 души от общо 2830 учени. За сметка на това кажи-речи всеки пети учен е над 56 годиниКопирано от standartnews.com
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от joro »

Тия дето навремето са си купували дипломите може и да рият по кофите.
530 лева е първоначалната заплата на току- що започнал млад учител. На тази заплата се начисляват по 2% стаж за всяка година- учител с 10 години стаж получава 20 % повече. Т.е. основната му заплата става 636 лева. Освен това учителите получават и допълнителни възнаграждения, премии за 24 май, Нова година и т.н. Средната заплата на учителите е доста над тези 530 лева. Продавачките в магазините на Витошка и в моловете получават много повече от 450 лева. А за компютърните специалисти да не говорим- там заплата под 2 000 лева няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от MrGeek »

joro написа: А за компютърните специалисти да не говорим- там заплата под 2 000 лева няма.
Абе Жорко, това за коя паралелна вселена става въпрос? :^)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа: А за компютърните специалисти да не говорим- там заплата под 2 000 лева няма.
Абе Жорко, това за коя паралелна вселена става въпрос? :^)
Може би за тази:
http://www.manager.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B ... D0%B5-2600"
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от grozdan »

optics написа:За каква държава говорим, след като млад учен в БАН, тоест човек учил 4-5 години висше образование му се предлага заплата 440 лева - по-малко отколкото на продавачка в магазин (виж по-горе).
Трябва да си невероятен мързел (има и такива) че да останеш в България да развиваш наука в БАН (а по-точно - да пиете ракия с колегите, щото освен за мизерната заплата, няма пари нито за тонер, нито за хартия, да не говорим за по-скъпи консумативи за същинската ти работа.
Професор без значение колко е гениален и прочут - 750 лева. Баси !!!

http://www.standartnews.com/balgariya-o ... 82743.html"
Тази заплата е причината академията да не може да привлече млади хора и младежите до 26 години в нея да бъдат само 0,3%. Хората между 26 и 30 години са 3 на сто или само 89 души от общо 2830 учени. За сметка на това кажи-речи всеки пети учен е над 56 годиниКопирано от standartnews.com
Тва с БАН е много жалко. Средно за ЕС всяка държава заделя поне 3% от БВП за наука. В България е под 1%. Положението със заплатите е подобно при университетските преподаватели и асистенти.
Най-после се сетиха за членство в ЕСА (European Space Agency). То не е толкова трудно - около 14 млн на година са достатъчни. Ама е по-важно да има за нови мерцедеси на депутатите.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от joro »

grozdan написа:
optics написа:За каква държава говорим, след като млад учен в БАН, тоест човек учил 4-5 години висше образование му се предлага заплата 440 лева - по-малко отколкото на продавачка в магазин (виж по-горе).
Трябва да си невероятен мързел (има и такива) че да останеш в България да развиваш наука в БАН (а по-точно - да пиете ракия с колегите, щото освен за мизерната заплата, няма пари нито за тонер, нито за хартия, да не говорим за по-скъпи консумативи за същинската ти работа.
Професор без значение колко е гениален и прочут - 750 лева. Баси !!!
http://www.standartnews.com/balgariya-o ... 82743.html"
.
Пак някакви глупости, писани ей така, изсмукани от пръстите. В БАН професорите получават заплати плюс премии, командировки в чужбина и т.н. Изобщо не е вярна тази статия- може би дремещите старци пред пенсия дето нищо не правят по цял ден взимат такива заплати. Имам позната, която работи в БАН и се занимава с изследвания в областта на физиката- 10 000 евро и е премията за участие в едни общоевропейски изследваниа, обиколи цяла Европа в командировки, даже скоро се върна от един симпозиум в Москва. Който работи- изкарва пари и в България.А 450 лева получават тия, дето за нищо не стават. Същите хора в Канада биха получавали цял живот 400 долара социал.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от myhata II »

Тук жорката е много прав, мой познат в София като ИТ взима 2400 лв. месечна заплата,
А че най големите некадърници и връзкари от тошово време и до сега се намират в БАН всеки си го знае
А вие лекарите в България не ги мислете, от твърдата заплата + джипи и клинични пътеки 3 хилки не ги харесват на месец
това се опитах да обясня на пумпъла че спрямо неговите колеги много е изостанал....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от newcomer »

myhata II написа:Тук жорката е много прав, мой познат в София като ИТ взима 2400 лв. месечна заплата,
А че най големите некадърници и връзкари от тошово време и до сега се намират в БАН всеки си го знае
А вие лекарите в България не ги мислете, от твърдата заплата + джипи и клинични пътеки 3 хилки не ги харесват на месец
това се опитах да обясня на пумпъла че спрямо неговите колеги много е изостанал....

аз беден лекар и зъболекар в българия не познавам
не им се вра да им знам заплатите,
но всички са на пачка
едва ли заплатата им е 1000 лв щом ги виждам да се разкарват с коли по за 30-50К
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от myhata II »

Нека Лутър и Тони си кажат как е, а не да се крият като охлюви и да изпълзяват когато им отърва !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Айде Бойко,кога ще си одиш най накрая

Мнение от tonny »

myhata II написа:Нека Лутър и Тони си кажат как е, а не да се крият като охлюви и да изпълзяват когато им отърва !
Не мога да разбера защо трябва да ме намесваш? и дори да ме сравняваш с тези благодордни и вкусни мекотели?
Питай като човек и ще ти се отговори като на такъв..
Какво искаш да ти кажа, тази тема за мен е безпредметна за заплатите и ти и Жоро сте прави. Всеки си е намерил нишата как да използва системата независимо от длъжността си, като под система се разбира държавата.
Като електро проектант взимах 1300+ във Варна, що се отнася до програмистите, снаха ми е такава и взима 2,5к+ също във Варна. За мен средна заплата е разтегливо понятие, както и тези стъкмистики...
Публикувай отговор