Credit History

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Credit History

Мнение от No667 »

Koi e nai-dobria nachin za credit history?

Naprimer kato vzema cheka sas zaplatata i vinagi go perhvarliam prez bankovata kartata dostatachno li e za da se vijda che minavat pari prez nea?
Ili bankite slediat plashtaniata prez kartata dali sa redovni,plashtania za telefon,tok,smetki?
Tova credit history ne moje chovek da si go sled,prosto bankata precenia koga ti e OK.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Credit History

Мнение от speedy »

No667 написа:Koi e nai-dobria nachin za credit history?

Naprimer kato vzema cheka sas zaplatata i vinagi go perhvarliam prez bankovata kartata dostatachno li e za da se vijda che minavat pari prez nea?
Ili bankite slediat plashtaniata prez kartata dali sa redovni,plashtania za telefon,tok,smetki?
Tova credit history ne moje chovek da si go sled,prosto bankata precenia koga ti e OK.
Дебитната карта не помага с нищо за кредитната история. Трябва ти кредит и редовни плащания по него. Може да кандидатстваш за карта от Canadian Tire, пазаруваш редовно дребни неща и си плащаш всичко навренме и изцяло. Ако не ти дадат, може да поискаш secured credit card от банката, но тогава ще трябва да оставиш депозит, който покрива над 100% от кредитния лимит.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

card

Мнение от No667 »

ot TD mi govoreha neshto,che ako ostavia 500$ zamrazeni v smetka,ste mi izdadat creditna card s takav limit,struva li si tova da se napravi v nachaloto?
samo Canadian Tire li dava takiva karti?
Drugite magazini ne predlagat li oferti?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: card

Мнение от speedy »

No667 написа:ot TD mi govoreha neshto,che ako ostavia 500$ zamrazeni v smetka,ste mi izdadat creditna card s takav limit,struva li si tova da se napravi v nachaloto?
samo Canadian Tire li dava takiva karti?
Drugite magazini ne predlagat li oferti?
Това, което то предлага TD e secured credit card. По-добре я вземи нея, защото ще е VISA и можеш да я използваш навсякъде. След половин-една година ще натрупаш кредитна история и ще можеш да си вземеш карта без гаранция. Картата от Canadian Tire ще можеш да използваш само в техните магазини. Повечето големи вериги си имат собствени карти - Sears, Home Depot, the Bay...
nEiLL
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:07 am
Местоположение: bulgaria

Re: card

Мнение от nEiLL »

az da se namesq nishto che sym v BG :wink:
trqbva da si namerish nqkoi da ti izdade kreditna i da prekarvash kolkoto moje poveche plashtaniq prez neq - raznite smetki za tok tel etc da sa na tvoe ime i da si gi plashtash redovno - taka se zapochva.. obache edin priqtel ot NYC povecheto mu smetki ne bqha na negovo ime i v edin moment reshi da si kupuva PC ot DELL(te nali ne se prodavat v norm store..) i mu kazali che nqma good enough credit history i ne mu dadoha?! a choveka si vadi po 80k/yr LOL ;) i taka vypreki nejelanieto si, se prinudi da si kupi nova kola na izplashtane koeto e edin ot nai dobrite nachini da si povdignesh limita na credit historyto v edin po kysen moment 8) :beer:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Credit History

Мнение от Koko »

No667 написа:Koi e nai-dobria nachin za credit history?

Naprimer kato vzema cheka sas zaplatata i vinagi go perhvarliam prez bankovata kartata dostatachno li e za da se vijda che minavat pari prez nea?
Ili bankite slediat plashtaniata prez kartata dali sa redovni,plashtania za telefon,tok,smetki?
Tova credit history ne moje chovek da si go sled,prosto bankata precenia koga ti e OK.
Две от негласните изисквания са да работиш на едно и също място и да не си сменяш адреса в рамките на поне 1 календарна година.
Всъщност можеш да направиш почти всичко от написаното по-горе - заплатата и сметките ти да минават през банковата ти сметка, да си направиш кредитна карта с блокирани пари, да си направиш кредитна карта от някоя от търговските вериги.
Все пак при всички случай ще мине известно време докато те одобрят за истински кредит.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

No667,

CIBC e bankata, koiato nai-lesno dava credit cards na newcomers.

Dostatachno e da imash niakakva rabota, moje da e temporary dori, no za prilichno dalag period.

Kandidatstvaneto stava on-line na www.cibc.com . Dannite, koito triabva da popalnish za sebe si tam, sa tolkova oskadni, che chak se chudia kak izdavat tolkova lesno credit cards. Ako reshat, moje da ti se obadiat po tel. i da ti poiskat dopalnitelno niakoi dokumenti. V moia sluchai iskaha samo da razberat imam li accounts v drugi banki i da im izpratia nomerata. (Predpolagam, v tozi aspekt, da si depozirash zaplatata redovno v bankovata si smetka, bi bilo plius. Ili oshte po-dobre, ako rabotodatelia ti ia depozira napravo. Tova shte e dokazatelstvo za redoven pritok na pari.)

Ne e nujno da zamraziavash nikakvi pari za credit cartata si, samo che otnachalo credit limita ti shte bade po-malak, ako rabotata ti ne e dobre platena. Sled 1 godina good credit history shte ti go uvelichat.

Uspeh!
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

No667,

CIBC e bankata, koiato nai-lesno dava credit cards na newcomers.

Dostatachno e da imash niakakva rabota, moje da e temporary dori, no za prilichno dalag period.

Kandidatstvaneto stava on-line na www.cibc.com . Dannite, koito triabva da popalnish za sebe si tam, sa tolkova oskadni, che chak se chudia kak izdavat tolkova lesno credit cards. Ako reshat, moje da ti se obadiat po tel. i da ti poiskat dopalnitelno niakoi dokumenti. V moia sluchai iskaha samo da razberat imam li accounts v drugi banki i da im izpratia nomerata. (Predpolagam, v tozi aspekt, da si depozirash zaplatata redovno v bankovata si smetka, bi bilo plius. Ili oshte po-dobre, ako rabotodatelia ti ia depozira napravo. Tova shte e dokazatelstvo za redoven pritok na pari.)

Ne e nujno da zamraziavash nikakvi pari za credit cartata si, samo che otnachalo credit limita ti shte bade po-malak, ako rabotata ti ne e dobre platena. Sled 1 godina good credit history shte ti go uvelichat.

Uspeh!
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

zdraveite,
po princip nai-lesno se vzema credit card kato otidesh v tvoita si banka i poiskash sreshta sal slujitel - fin advisor ili kakavto i da e tam. Te shte ti kajat, shte si napravish eventualno dogovor za blokirane na sredstva i posle - po jivo po zdravo. Az lichno imam master ot National kato mi blokiraha sredstva i sumata e samo $500, no kato si otvoriah smetka v Royal - bezproblemno mai mi dadoha i visa. taka che to zavisi i ot slujitelia na koito popadnesh.
Kato cialo e nai-lesno i sigurno da si se sreshtnesh s predstavitel na bankata, v koiato ti e smetkata i ot tam da ti mine aplicatziata (na men parvo mi biaha otkazali, no sred sreshtata i blokiraneto - vsichko se opravi)
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Andi »

Има ли смисъл да имам няколко кредитни карти ?
Your dreams may be closer than you realize !
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Andi написа:Има ли смисъл да имам няколко кредитни карти ?
Моето лично мнение е, че е добре да имаш по една от основните - Visa, MC и Amex - защото има места, където някоя от тях не се приема. Но е добре да не са повече от три, защото почва да тежи на credit score.
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Andi »

Прав си, бързак, само че въпроса ми по-скоро беше дали това ще изиграе някаква роля за кредитната ми история ? :?
Your dreams may be closer than you realize !
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Спийди, а какво е credit score?
Иначе доколкото знам за добра кредитна история помага и ако си отворите "кредитна линия". Това е нещо като кредитна карта, но не съвсем, защото няма нищо общо с Виза, МС, АМЕХ, ами е банкова услуга на вашата си банка. Лихвите са по-ниски. Служителят на банката (Роял Банк), когото попитах "Кво е кредитна линия и да си правя ли?", ми начерта следния сценарий: Нямаш пари да си платиш сметката по кредитната карта. Теглиш от кредитната линия и си плащаш сметката. След това като вземеш пари, погасяваш кредита по кредитната линия.
Печелиш: 1. плащаш по-ниската лихва; 2. не правиш лоша история, защото не си оставил неплатена сметката по кредитната карта; 3. правиш добра история, щото в историята остава "В лето господне 2003 благоверният Евглоги Хоботчев взе кредит и след две седмици го върна, во истина го върна, че и с лихвите отгоре го върна. Хвала на такъви кредитополучатели! Пак му дайте, той няма да ви откаже!"
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

ssttoo написа:Спийди, а какво е credit score?
Иначе доколкото знам за добра кредитна история помага и ако си отворите "кредитна линия". Това е нещо като кредитна карта, но не съвсем, защото няма нищо общо с Виза, МС, АМЕХ, ами е банкова услуга на вашата си банка. Лихвите са по-ниски.
Credit score е някакво число, което банките изчисляват, за да видят дали да ти дадат заем и колко точно могат да ти дадат, като отидеш пак да им искаш парички. Взимат предвид колко общо заеми имаш в момента и какви са шансовете да ги върнеш - например колко пари получаваш от заплатата.

Общо взето е мъглява работа и всяка банка си има нейните начини за изчисление. Проблемът с многото кредитни карти е, че банката счита лимита на кредитната карта за потенциално взет заем.

Представи си следната ситуация - на базата на доходите ти банката решава, че общото задължение, което можеш да си позволиш е $200 000. Имаш 5 кредитни карти, всяка с лимит по $10 000 или общо $50 000В една от тях имаш $100 дълг, а другите са с нулев баланс. Други взети заеми нямаш. Харесваш си една къща за $180 000 и решаваш да я купиш. Имаш спестени $18 000 и ги даваш като 10% downpayment. Отиваш в банката, за да ти дадат останалите $162 000 като ипотека и те бодро те отрязават, че максимума, който могат да ти дадат е $200 000- $50 000=$150 000. Кофти работа.

За това е добре да имаш само толкова карти, колкото ти трябват - като брой и като общ лимит.

А между другото кредитната карта е вид кредитна линия.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

Точно така е speedy. А има и още един начин , ако решиш да купуваш къща и нямаш достатъчно пари за down payment.Теглиш заем за REER с ниска лихва, ползваш тоя заем за плащане, после като мойеш го връщаш и колкото можеш си приспадаш при подаване на данъчната декларация.
Заключено