Dow Jones Index se pokachva

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Dow Jones Index se pokachva

Мнение от No667 »

Dow Jones Index se pokachva i e nad 9000 veche ot izvestno vreme,kato si biah v Bg beshe pod 9000.
Tova govori che ima niakakvo izlizane ot krizata,no edva li ste go pochustvame vednaga,moje bi sle d4-5 meseca pri stabilni visoki niva na DJIA ste se radvame na poveche rabota i pari.

Vijte statistika na Index-a sled 2000 godina:

http://www.djindexes.com/jsp/avgDecades.jsp?decade=2000
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
naydennaydenov
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:16 am

Re: Dow Jones Index se pokachva

Мнение от naydennaydenov »

No667 написа:Dow Jones Index se pokachva i e nad 9000 veche ot izvestno vreme,kato si biah v Bg beshe pod 9000.
Tova govori che ima niakakvo izlizane ot krizata,no edva li ste go pochustvame vednaga,moje bi sle d4-5 meseca pri stabilni visoki niva na DJIA ste se radvame na poveche rabota i pari.

Vijte statistika na Index-a sled 2000 godina:

http://www.djindexes.com/jsp/avgDecades.jsp?decade=2000
Toi si se pokachva i si spada postoianno. Tova nishto ne znachi.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

index

Мнение от No667 »

Znachi mnogo,stoto besh edalgo vreme na niva pod 9000 punkta,moje da vidish grafikata,no krizata vsichka q usetiha za niakolko godini.

Toi moje da si se pokachva i pada,ama ako e v razumni parametri bez da ima seriozni pikove,ste e dobre,tova govori za stabilnost i ste se ivestirat poveche pari,ste ima poveche svobodni pari,poveche rabota i poveche potreblenie i po-dobar standart
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: index

Мнение от Koko »

No667 написа:Znachi mnogo,stoto besh edalgo vreme na niva pod 9000 punkta,moje da vidish grafikata,no krizata vsichka q usetiha za niakolko godini.

Toi moje da si se pokachva i pada,ama ako e v razumni parametri bez da ima seriozni pikove,ste e dobre,tova govori za stabilnost i ste se ivestirat poveche pari,ste ima poveche svobodni pari,poveche rabota i poveche potreblenie i po-dobar standart
Dow все пак е американски, а не канадски индекс. Канада си има собствени борси, чийто индекси също се покачват и спадат.
Интересната новина обаче е че Bank of Canada току-що намали основната лихва с 0.25 пункта, което е показател че икономиката в Канада май не са толкова добре.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

New York Stock Exch

Мнение от No667 »

Dow Jones moje da e amerikanski index,no ima priako otnoshenie i kum ikonomikata na Canada.
i Germania si ima borsa,no pochti vsichko se povlicha ot Dow Jones.

NYSE e faktora koito e vajen i wolrd markets sa vliaiat ot nego
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: New York Stock Exch

Мнение от Koko »

No667 написа:Dow Jones moje da e amerikanski index,no ima priako otnoshenie i kum ikonomikata na Canada.
i Germania si ima borsa,no pochti vsichko se povlicha ot Dow Jones.

NYSE e faktora koito e vajen i wolrd markets sa vliaiat ot nego
Добре, обясни ми тогава следното - защо миналата година когато Dow Jones вървеше надолу, в същото време в Канада икономиката беше в разцвет, на водещо място сред страните от Г-7, с най-добри икономически показатели по отношение на ръст на икономиката като цяло?
В момента нещата са точно обратните - Dow Jones върви нагоре, а канадската икономика определено забавя темп.
Значи какво излиза - че връзката между канадската икономика и американския борсов индекс е обратно пропорционална, така ли е? :D
Всъщност защо не обясниш какво според теб точно е прякото отношение на Dow Jones към канадската икономика?

Освен това нищо не казваш по въпроса за намалените лихви в Канада? Решението е само от преди 1-2 дена, но е много показателно за състоянето на канадската икономика в момента.
palavec
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:29 pm
Местоположение: USA

Re: Dow Jones Index se pokachva

Мнение от palavec »

Glupavia DOW nishto ne pokazva, osven che ima netarpenie
ot strana na investitorite i merak za po-dobri vremena.
Tova, koeto ima znachenie e bezraboticata i svarzania s neia
potrebitelski index. V USA e problem namiraneto na rabota,
idvat po 50+ resumeta sedmichno za nashite vakantni mesta,
koito ne se poblikuvat po vestnici i website-ove.. Kanada shte
e na sashtoto deredje, che i po-zle, kato se ima predvid che e
pridatak na USA ikonomikata.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: New York Stock Exch

Мнение от vladi »

Koko написа:Добре, обясни ми тогава следното - защо миналата година когато Dow Jones вървеше надолу, в същото време в Канада икономиката беше в разцвет, на водещо място сред страните от Г-7, с най-добри икономически показатели по отношение на ръст на икономиката като цяло?
3.5% ръст не значи разцвет. Просто когато другите бяха зле Канада беше по-малко зле. Канадската икономика е продължение на Американската. Специално вие в Торонто това трябва да го знаете по-добре от нас в Кебек.

Добре е че индексите започват да растат. Обикновено се смята, че те отразяват състоянието на икономиката след 6 месеца. (освен в случаите на балонова икономика) Тук в Канада това ще се усети дори и още по-късно но по-добре късно отколкото никога :D

По този повод пожелавам на всички много нови професионални възможности :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: New York Stock Exch

Мнение от Koko »

vladi написа:
Koko написа:Добре, обясни ми тогава следното - защо миналата година когато Dow Jones вървеше надолу, в същото време в Канада икономиката беше в разцвет, на водещо място сред страните от Г-7, с най-добри икономически показатели по отношение на ръст на икономиката като цяло?
3.5% ръст не значи разцвет. Просто когато другите бяха зле Канада беше по-малко зле. Канадската икономика е продължение на Американската. Специално вие в Торонто това трябва да го знаете по-добре от нас в Кебек.

Добре е че индексите започват да растат. Обикновено се смята, че те отразяват състоянието на икономиката след 6 месеца. (освен в случаите на балонова икономика) Тук в Канада това ще се усети дори и още по-късно но по-добре късно отколкото никога :D

По този повод пожелавам на всички много нови професионални
възможности :D
За това че канадската икономика е продължение на американската спор няма, но май периода на закъснение е повече от 6 месеца.
Не знам какво разбираш под разцвет, но все пак мисля че 3.5% ръст не е никак зле, а иначе винаги може и по-добре. :)
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: New York Stock Exch

Мнение от vladi »

Koko написа:За това че канадската икономика е продължение на американската спор няма, но май периода на закъснение е повече от 6 месеца.
Не знам какво разбираш под разцвет, но все пак мисля че 3.5% ръст не е никак зле, а иначе винаги може и по-добре. :)
Незнам дали знаеш, че за 2003 ръста се очаква да е официално 2% тоест под американския
http://world.cbonds.ru/news/index.phtml?id=3649

А за 6те месеца си прав - говорех за САЩ, тук ще се усети може би чак след година
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

tova che dow se pokachva e dobre...osobeno ako imate akcii v kompanii ot DJ30, ili ste kupili akcii na indeksa. ne zabraviaite che moje da se pecheli i kogato indeksat varvi nadolu...dobrite spekulatori biha prodali bez da imat akciite, i potozi nachin da izmanipulirat pazara. i vse pak tova ne e sofix, i trudno bi se manipuliral index s takava kapitalizacia kato dow, a i da ne zabraviame che tuka ima deistvasta pazarna ikonomika; taka che naistina e dobre che varvi nagore. edinstvenoto mi pritesnenie e, pokachvaneto da ne e korektivno i na maneja da se poiaviat otnovo mechkite (osobeno s narastavneto na deficita im i naprejenieto koeto bush vavede v mejdunarodnite otnoshenia na usa, i dr. prichini...).

za povecheto ot nas (novopristignali imigranti - niama goliamo znachenie), za tezi s IT specialnosti: gledaite nasdaq, i kompaniite listvani na nego. ako varviat nagore - chetete zasto: moje da sa otkrili niakoi nov operation ... i mnogo veroiatno da e v novata ni rodina, pa togaz prastaite resumeta. best of luck!!!
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

tova che dow se pokachva e dobre...osobeno ako imate akcii v kompanii ot DJ30, ili ste kupili akcii na indeksa. ne zabraviaite che moje da se pecheli i kogato indeksat varvi nadolu...dobrite spekulatori biha prodali bez da imat akciite, i potozi nachin da izmanipulirat pazara. i vse pak tova ne e sofix, i trudno bi se manipuliral index s takava kapitalizacia kato dow, a i da ne zabraviame che tuka ima deistvasta pazarna ikonomika; taka che naistina e dobre che varvi nagore. edinstvenoto mi pritesnenie e, pokachvaneto da ne e korektivno i na maneja da se poiaviat otnovo mechkite (osobeno s narastavneto na deficita im i naprejenieto koeto bush vavede v mejdunarodnite otnoshenia na usa, i dr. prichini...).

za povecheto ot nas (novopristignali imigranti - niama goliamo znachenie), za tezi s IT specialnosti: gledaite nasdaq, i kompaniite listvani na nego. ako varviat nagore - chetete zasto: moje da sa otkrili niakoi nov operation ... i mnogo veroiatno da e v novata ni rodina, pa togaz prastaite resumeta. best of luck!!!
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

tova che dow se pokachva e dobre...osobeno ako imate akcii v kompanii ot DJ30, ili ste kupili akcii na indeksa. ne zabraviaite che moje da se pecheli i kogato indeksat varvi nadolu...dobrite spekulatori biha prodali bez da imat akciite, i potozi nachin da izmanipulirat pazara. i vse pak tova ne e sofix, i trudno bi se manipuliral index s takava kapitalizacia kato dow, a i da ne zabraviame che tuka ima deistvasta pazarna ikonomika; taka che naistina e dobre che varvi nagore. edinstvenoto mi pritesnenie e, pokachvaneto da ne e korektivno i na maneja da se poiaviat otnovo mechkite (osobeno s narastavneto na deficita im i naprejenieto koeto bush vavede v mejdunarodnite otnoshenia na usa, i dr. prichini...).

za povecheto ot nas (novopristignali imigranti - niama goliamo znachenie), za tezi s IT specialnosti: gledaite nasdaq, i kompaniite listvani na nego. ako varviat nagore - chetete zasto: moje da sa otkrili niakoi nov operation ... i mnogo veroiatno da e v novata ni rodina, pa togaz prastaite resumeta. best of luck!!!
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

stocks

Мнение от No667 »

Niakoi znae li dali sas smetkata si v TD moje da se kupuvat Online akcii ot US Markets?
gledam v site im za TD Waterhouse ?
Dali predlagat dobra oferta ili chrez broker e po izgodno?
A ako se kupuvat prez bulgarski broker Online stocks ne e dobre,za da se izbegnat danacite v Canada?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: stocks

Мнение от speedy »

No667 написа:Niakoi znae li dali sas smetkata si v TD moje da se kupuvat Online akcii ot US Markets?
gledam v site im za TD Waterhouse ?
Може. TD Waterhouse e discount broker.
Заключено