От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от tonny »

myhata II написа:Ти си пресен, идваш от България с парички, за да си наемеш жилище ще ти трябват 3 бона за наема /първи и последен/
Ако ще живееш в Торонто ще ти трябва и автомобил и ще ти трябва и гараж
А, забравих, приготви за добре дошъл и за застраховка на "НЮКОМЪР" едно 250 кинта за автомобил на месец !
Какви пари, нямам, процедурата ми ги изяде!
За това няма да дойда в Торонто, щом ми трябва и кола и гараж, айсиктир!
А във Ванкувър дали няма да ми направят отстъпка 40% за "нюкамър" ако им покажа удостоверение от нашите застрахователи за последните 8 години. ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

tonny написа:
myhata II написа:Ти си пресен, идваш от България с парички, за да си наемеш жилище ще ти трябват 3 бона за наема /първи и последен/
Ако ще живееш в Торонто ще ти трябва и автомобил и ще ти трябва и гараж
А, забравих, приготви за добре дошъл и за застраховка на "НЮКОМЪР" едно 250 кинта за автомобил на месец !
Какви пари, нямам, процедурата ми ги изяде!
За това няма да дойда в Торонто, щом ми трябва и кола и гараж, айсиктир!
А във Ванкувър дали няма да ми направят отстъпка 40% за "нюкамър" ако им покажа удостоверение от нашите застрахователи за последните 8 години. ;)
За там не знам, обърни се към ванкувърските баровци ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

myhata II написа:А, забравих, приготви за добре дошъл и за застраховка на "НЮКОМЪР" едно 250 кинта за автомобил на месец !
250 ако е голям късметлия и успее да нацели компания, която в момента прави агресивни дискаунти за неговия район. Иначе $300-$350
Но пича май ще каца във Ванкувър, там цените на застраховките са по-човешки за новодошли.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

miteto написа:
myhata II написа:А, забравих, приготви за добре дошъл и за застраховка на "НЮКОМЪР" едно 250 кинта за автомобил на месец !
250 ако е голям късметлия и успее да нацели компания, която в момента прави агресивни дискаунти за неговия район. Иначе $300-$350
Но пича май ще каца във Ванкувър, там цените на застраховките са по-човешки за новодошли.
:y:

Исках да му кажа че ще се опитам да му помогна да му намерим най евтиното, аз като дойдох преди 10 години стартирах на 340 !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от tonny »

myhata II написа:Исках да му кажа че ще се опитам да му помогна да му намерим най евтиното, аз като дойдох преди 10 години стартирах на 340 !
ХАХАХ, ще падна от умиление...Не ми звучеше като да ми помогнеш да намеря най-евтиното. :D
А за мопа и далдисването какво ти плащаха, чисто информативно. ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

tonny написа:
myhata II написа:Исках да му кажа че ще се опитам да му помогна да му намерим най евтиното, аз като дойдох преди 10 години стартирах на 340 !
ХАХАХ, ще падна от умиление...Не ми звучеше като да ми помогнеш да намеря най-евтиното. :D
А за мопа и далдисването какво ти плащаха, чисто информативно. ;)
Ти какво очакваше в началото ?
Това е действителността, докато се настроиш, документи, работа по специалността, започваш или с мопа или с баданарката или нещо друго !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: От Канада в Европа

Мнение от MrGeek »

miteto написа:А това в центъра на Брюксел http://www.expatriates.com/cls/28117078.html" дето го даде батката, изглежда да има прозорци. Колко ще му е наема във Ванкувър?
Същия, че даже може да има и екстра - оушън вю. Сега, какъв е смисъла да се убеждаваме, че наемите в Брюксел и Ванкувър са съпоставими? Иначе и аз бих предпочел Брюксел заради храната и бирата и най-вече заради тлъстите заплати в ЕК. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от tonny »

myhata II написа:Това е действителността, докато се настроиш, документи, работа по специалността, започваш или с мопа или с баданарката или нещо друго !
Хм, на пръстите ми беше да ти напиша, че си като прочетена книга, в днешно време има доста информация в нета и хора, които за разлика от тебе се отзовават доста по-бързо и не се налага да сортирам мненията им 1/10 като при тебе. Ама от уважение към по-старите имигранти, в частност тебе, няма да ти го кажа. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
miteto написа:А това в центъра на Брюксел http://www.expatriates.com/cls/28117078.html" дето го даде батката, изглежда да има прозорци. Колко ще му е наема във Ванкувър?
Същия, че даже може да има и екстра - оушън вю.
This south-facing studio apartment

:rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: От Канада в Европа

Мнение от Guinness »

myhata II написа:
MrGeek написа:
miteto написа:А това в центъра на Брюксел http://www.expatriates.com/cls/28117078.html" дето го даде батката, изглежда да има прозорци. Колко ще му е наема във Ванкувър?
Същия, че даже може да има и екстра - оушън вю.
This south-facing studio apartment

:rofl:
A по-надолу
Please note that pictures are for general references & may not fully represent the advertised suite
:o :o :o :o
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

MrGeek написа:
miteto написа:А това в центъра на Брюксел http://www.expatriates.com/cls/28117078.html" дето го даде батката, изглежда да има прозорци. Колко ще му е наема във Ванкувър?
Същия, че даже може да има и екстра - оушън вю.
Не съм толкова запознат с Ванкувър, но този апартамент ми го дава в North Vancouver, т.е трябва да пресичаш по мостове или да хващаш фери, за да стигнеш до Ванкувър? Май не е същото като на 1км от европейските институции в Брюксел? Отделно, че този в Брюксел е обзаведен.
Сега остава да ми кажеш, че и цените на къщи във Ванкувър и Брюксел са съпоставими.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: От Канада в Европа

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Не съм толкова запознат с Ванкувър, но този апартамент ми го дава в North Vancouver, т.е трябва да пресичаш по мостове или да хващаш фери, за да стигнеш до Ванкувър? Май не е същото като на 1км от европейските институции в Брюксел? Отделно, че този в Брюксел е обзаведен.
Сега остава да ми кажеш, че и цените на къщи във Ванкувър и Брюксел са съпоставими.
Мите, абсолютно разбираемо е, че идеално съвпадение на параметрите няма, но и за слепците е ясно, че става въпрос за съпоставими стойности на наеми. Брюкселският може и да е обзаведен, но я ми кажи колко струва отоплението и топлата вода на сезон там, което очевидно не е включено в цената, за разлика от ванкувърския наем? За цените на къщите не знам и не ме интересува, предполагам ще е нещо подобно, с тази разлика, че в Брюксел няма уотърфронт имоти, които допълнително да надуят цената с някой и друг милион, просто защото може да си закотвиш яхтата под прозореца. И защо трябва да се обяснаваме толкова за неща, които са пределно ясни? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от ablood »

Rent Per Month Vancouver
Apartment (1 bedroom) in City Centre________1,577.89 C$_____1,265.00-1,800.00
Apartment (1 bedroom) Outside of Centre_____1,130.16 C$_____900.00-1,400.00
Apartment (3 bedrooms) in City Centre_______3,070.45 C$ _____2,500.00-3,500.00
Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre____2,030.43 C$_____1,600.00-2,400.00
Rent Per Month Brussels
Apartment (1 bedroom) in City Centre________760.00 €_____700.00 - 850.00
Apartment (1 bedroom) Outside of Centre_____635.71 €_____500.00 - 750.00
Apartment (3 bedrooms) in City Centre_______1,575.00 €___1,200.00 - 1,800.00
Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre____1,260.83 €___1,000.00 - 1,500.00
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
miteto написа:Не съм толкова запознат с Ванкувър, но този апартамент ми го дава в North Vancouver, т.е трябва да пресичаш по мостове или да хващаш фери, за да стигнеш до Ванкувър? Май не е същото като на 1км от европейските институции в Брюксел? Отделно, че този в Брюксел е обзаведен.
Сега остава да ми кажеш, че и цените на къщи във Ванкувър и Брюксел са съпоставими.
Мите, абсолютно разбираемо е, че идеално съвпадение на параметрите няма, но и за слепците е ясно, че става въпрос за съпоставими стойности на наеми. Брюкселският може и да е обзаведен, но я ми кажи колко струва отоплението и топлата вода на сезон там, което очевидно не е включено в цената, за разлика от ванкувърския наем? За цените на къщите не знам и не ме интересува, предполагам ще е нещо подобно, с тази разлика, че в Брюксел няма уотърфронт имоти, които допълнително да надуят цената с някой и друг милион, просто защото може да си закотвиш яхтата под прозореца. И защо трябва да се обяснаваме толкова за неща, които са пределно ясни? :D
Брюксел е столицата на Европа, а Ванкувър е на гъ..а на географията, как може изобщо да си въобразяваш че там имотите може да имат някаква стойност ?
Всичко е заради избягалите/щи китайци от Хонг Конг !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

Не знам защо сравнявате праскови с картофи - точно пък Брюксел е възможно най-наведената европейска столица и последния европейски град където аз лично бих искал да живея; най-близките ски-писти са на 500 км, а най-близкия океан/море с плажове на колко е?
Всяка година излизат най-различни класации за най-предпочитаните градове за живеене по света, Ванкувър е или на I-во място, или в първите 3-4. Не си спомням някога Брюксел изобщо да е влизал в класациите. Единственото нещо дете липсва във Ванкувър е пикаещ пишльо :D
Батето натяква, че цените около Стенли парк били високи - дъъъъъъъъъъъъ, все едно да се учудваш, че цените покрай Родео драйв са високи.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор