Манията по здравословно хранене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от miteto »

Rall написа:Да де, сега като е написано колко захар има примерно, ти като потребител, правиш ли анализ на продукта в къщи да се увериш че е точно толкова.
И що трябва аз да му правя анализ, то си има правителствени органи, които се занимават с тези анализи. И да, точно в тия етикети със съставките е истината, щото иначе големите буквички най-отпред на етикета (името) нищо не значат. Без съставките става като в БГ, дето по едно време кашкавалите бяха със съдържание над 50% палмово олио. Ама иначе на етикета пише с големи букви "Кашкавал". Според теб и спийди тва трябва да е достатъчно, че кво аджеба може да има в кашкавала освен кашкавал ;)
Rall написа:И ако една и съща компания, изкара два вида еднакви продукти , единия с етикет ГМО а другия без, много ми се струва, че разликата ще е само в етикета.
Какво ни се "струва" на мен или теб, е без значение. То тва е разликата между белите и маймунските държави, че в първите законите и наредбите се спазват.
Rall написа: и пак ще мрънкаме че ни тровят с храната, докато си пафкаме цигарките разплули се пред компа и телевизора с биричка в ръка :D
Тук съм съгласен на 100% :D
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от Independent »

speedy написа:Трябва да се слагат етикети със съдържанието. Онзи ден жена ми дала на децата храна с 4-хидрокси-2,5-диметил-3(2H)-фуранон. Като няма етикет откъде да знае?
Wikipedia написа: HMF is practically absent in fresh food, but it is naturally generated in sugar-containing food during heat-treatments like drying or cooking. Along with many other flavor- and color-related substances, HMF is formed in the Maillard reaction as well as during caramelization. In these foods it is also slowly generated during storage. Acid conditions favour generation of HMF.[11] HMF is a well known component of baked goods. Upon toasting bread, the amount increases from 14.8 (5 min.) to 2024.8 mg/kg (60 min).
https://en.wikipedia.org/wiki/Hydroxymethylfurfural"
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от anxeli »

Инди, това е нещо съвсем друго, той говори за синтетичен ягодов аромат, това което ти цитираш го няма по етикетите :)

Абе как и тази тема стана от "пране" на "сране" един вид ...
Колкото до българските "здравословни" розови очила, всеки ги е надянал и живее в някакъв измислен свят, все едно че ако ядеш само киноа, броколи и кервиз лятото няма да мааш зеле с пръжки и да дишаш сажди зимата ...

Майка ми си отиде с куфар пълен с рекламирани за здравословни неща, които тук са много по-евтини - киноа, чиа и т.н., например киноата там е 8лв за 100 грама, безобразие!
Циганите - на Сатурн !
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от def34 »

anxeli написа:
Майка ми си отиде с куфар пълен с рекламирани за здравословни неща, които тук са много по-евтини - киноа, чиа и т.н., например киноата там е 8лв за 100 грама, безобразие!
Чак пък 80 лв/кг за киноа малко си се поизвхърлила.Бърза справка показва че 500 гр. киноа в България е между 12-16 лв.
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%B8%D0%BD%D ... D0%B3.3924"
http://www.goji-berry.bg/products/item/ ... 0%BD%D0%B0"

Иначе и Северно-Американците не хрупат червено цвекло и не вечерят с аспержи и моркови. В държава където бекон (пържена сланина) се слага навсякъде, закуската е филия с фастъчено масло, а вечерята замразена пица с бутилка Кока-Кола и чипс не ми я хвали.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от optics »

Що, едно нещо като се замрази и става вредно ли ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от def34 »

optics написа:Що, едно нещо като се замрази и става вредно ли ?
Да, много хора си мислят че нещо като се замрази не се разваля...

http://www.foodsafety.gov/keep/charts/storagetimes.html"
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от silvestur »

В интерес на истината хората около мен - основно местни англофони - в голямата си част обръщат сериозно внимание на това, с което се хранят. Иначе ми прави впечатление едно залитане на дошлите от България след някоя и друга година тук. Може би защото на моменти избива малко в крайности. Лично аз също внимавам откакто се роди малкия. Около 30% от храната, която купувам е био без да посещавам специализирани магазини, по-важно ми се струва храните в шарени опаковки да са сведени до минимум. Истината е, че плодовете и зеленчуците с етикет био извън сезона с нищо не се различават от останалите - същата безвкусна пластмаса. Може би затова съм донякъде скептична по въпроса, макар че от друга страна био пилетата в Costco действително изглежат по-елегантни :D . Основно правило - домашно приготвена храна, както казват from scratch и доза здрав разум.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от speedy »

def34 написа:
optics написа:Що, едно нещо като се замрази и става вредно ли ?
Да, много хора си мислят че нещо като се замрази не се разваля...

http://www.foodsafety.gov/keep/charts/storagetimes.html"
От същата страница:

The guidelines for freezer storage are for quality only. Frozen foods remain safe indefinitely.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от speedy »

anxeli написа:Инди, това е нещо съвсем друго, той говори за синтетичен ягодов аромат, това което ти цитираш го няма по етикетите :)
Не, това сложното нещо което аз споменах в класически псевдо-научен стил си е естествено вещество в ягодите, в ананаса и разни други плодове, Друг е въпроса, че явно се използва и да се придаде ягодов вкус на разни глупости.

Бъзиках се естествено. Просто потърсих какви химически съединение има в един популярен плод. Ако ми го сложат на етикет, никога не бих купил продукта, защото името звучи страшно.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от Rall »

Ами да, етикета трябва да продава стоката а не да плаши клиента. Като историята с цигарите ли трябва да стане? Като влезеш в магазина за храна и от всички рафтове те гледат едни сиви опаковки с черепи и кости и снимки на тлъсти хора с развалени зъби... :tmi:
Dead Eyes See No Future
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от Kpetrov »

Rall написа:Ами да, етикета трябва да продава стоката а не да плаши клиента. Като историята с цигарите ли трябва да стане? Като влезеш в магазина за храна и от всички рафтове те гледат едни сиви опаковки с черепи и кости и снимки на тлъсти хора с развалени зъби... :tmi:
Well, по добре да ме гледат от рафтовете вместо от алеите между тях. ;)

BTW това беше шега. Не се ангажирайте със закачливи отговори.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от succes »

pumpy написа:
succes написа: Много са примерите с лекарства, които в дългогодишен план са убивали хора -бавно, но сигурно, после ги спират, ама само се молиш да не си следващото опитно зайче. Уж разни тестове, какви ли не минават и накрая пак. Каква ти е гаранцията и какво всъщност знаем за генното модифициране?
Много милиони са загинали и без лекарства или точно поради липса на подходящи лекарства.
Всичко е чъпрос на гледна точка и на възприятие.....
Има една огромна разлика - убийство, за което си плащаш при това! В твоя случай няма на кого да се сърдиш, в моя има, не знам колко гледни точки гледаш.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от pumpy »

succes написа:
pumpy написа:
succes написа: Много са примерите с лекарства, които в дългогодишен план са убивали хора -бавно, но сигурно, после ги спират, ама само се молиш да не си следващото опитно зайче. Уж разни тестове, какви ли не минават и накрая пак. Каква ти е гаранцията и какво всъщност знаем за генното модифициране?
Много милиони са загинали и без лекарства или точно поради липса на подходящи лекарства.
Всичко е чъпрос на гледна точка и на възприятие.....
Има една огромна разлика - убийство, за което си плащаш при това! В твоя случай няма на кого да се сърдиш, в моя има, не знам колко гледни точки гледаш.
О вярвай ми, че ако например се заразиш със ХИВ и развиеш СПИН, няма да му чуем края как някой не ти не осигурил лекарсво за него......
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от newcomer »

оядохте се в таз канада на кебапчета,кюфтета,пържоли,стекове и бъргари,пърдите и се оригвате и пишете тема за здравословно хранене,
но на никой не му идва на ума,че от двете кебапчета които изядохте едното е за вас ,а другото за детето от судан или еритрея
и то горкото гладува заради вашия алчен и ненаситен апетит
а вие трупате липиди и холестерол и страдате от подагра и хемароиди
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от succes »

newcomer написа:оядохте се в таз канада на кебапчета,кюфтета,пържоли,стекове и бъргари,пърдите и се оригвате и пишете тема за здравословно хранене,
но на никой не му идва на ума,че от двете кебапчета които изядохте едното е за вас ,а другото за детето от судан или еритрея
и то горкото гладува заради вашия алчен и ненаситен апетит
а вие трупате липиди и холестерол и страдате от подагра и хемароиди
Да разбираме ли че ти караш на половин порция ...?
Стига обикаля света, ами изпрати малко и на децата за които говориш.
Последно промяна от succes на Чет Авг 13, 2015 4:31 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор