Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до Бг

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Koko написа:Ето, това е уеб-сайта на фирмат с която аз се местих, но това че ми свършиха работа на мене с нищо не гарантира че ще ти предложат услугата от която имаш нужда.

http://www.eurotransportintl.com/"

Съвета ми остава, опитай се да получиш оферти от няколко компании, така ще имаш по-добра идея кой колко пари и иска и какво предлага.
Коко, понякога ти се чудя на желанието да помагаш, на хора, които не искат да им се помогне.....Евала
Пак добре, че вместо благодарност, все още не са му теглили една майна като в моя случай наскоро. След като изписах един ферман информация, един едва не ме напсува за дето го попитах, заслужава ли си да харчи толкова пари за да транспортира колелото на детето, два телевизора и праните гащи на баба.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от turist »

Що, ти вещите си да не си ги събирал от изнесените по улицата. Или от пазара с бълхясалите стоки (марше о пюс, както му казват). Тук в Квебек си имаме ден на местенето - 1 юли.
И по това време при нас е жътва. Ела си събери, има изнесени гардероби, холови гарнтури, и дори и телевизори с дистанционно.
На тебе може да ти е далечно от реалността, но има хора с по 6-8к инвестирани в мебелировка и електроника.
На тоя фон 500-1000$ транспорт са не само най-приемливият вариант, но с далечна преднина пред следващия най-приемлив, да продадеш всичко на 1/4 от цената и да си вътре с 5к.

Темата е ясно дефинирана. Благодарен съм на всяка помощ, и дори на опит за помощ! Но ако ще се дърляме с кибици, айде нЕма нужда!
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от turist »

Ако някой планира да се мести в близките месеци в България, можем да разделим 20 футов контейнер на 2-3 части.
Пишете ми на лс.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от pumpy »

.....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Павел »

turist написа:Що, ти вещите си да не си ги събирал от изнесените по улицата. Или от пазара с бълхясалите стоки (марше о пюс, както му казват). Тук в Квебек си имаме ден на местенето - 1 юли.
И по това време при нас е жътва. Ела си събери, има изнесени гардероби, холови гарнтури, и дори и телевизори с дистанционно.

На тебе може да ти е далечно от реалността, но има хора с по 6-8к инвестирани в мебелировка и електроника.
На тоя фон 500-1000$ транспорт са не само най-приемливият вариант, но с далечна преднина пред следващия най-приемлив, да продадеш всичко на 1/4 от цената и да си вътре с 5к.

Темата е ясно дефинирана. Благодарен съм на всяка помощ, и дори на опит за помощ! Но ако ще се дърляме с кибици, айде нЕма нужда!
wtf?

Понеже мебелите и електрониката ми са събирани по улици и битаци, затова си позволих САМ контейнер, а ти като си пазарувал само в Нийман Маркъс и Bang & Olufsen, за това търсиш с кой да се комбинираш :D
От един кибик до един лаик/смешник:
По всичко си личи ,че през живота си не си шипвал багаж през океана - мебели и електроника за 8к ще хванеш на едно пале (т.е. без контейнер), кога стрина наистина сложи някой в игнор листа
+ това си нямаш и понятие какви рискове крие изпращането на групажен принцип.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от optics »

Всички знаем че 1-ви юли ви е "ден на местенето" но лично аз го намирам за възмутително.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Koko »

Павел написа:По всичко си личи ,че през живота си не си шипвал багаж през океана - мебели и електроника за 8к ще хванеш на едно пале (т.е. без контейнер), кога стрина наистина сложи някой в игнор листа
+ това си нямаш и понятие какви рискове крие изпращането на групажен принцип.
Местил съм багаж четири пъти и всеки път с групажна пратка и да чукам на дърво до сега не съм имал проблеми. Какви са точно тези рискове за които говориш?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от domino »

optics написа:Всички знаем че 1-ви юли ви е "ден на местенето" но лично аз го намирам за възмутително.
:y:
Гадно са го измислили кебекарите това - Да. Но като живееш в Квебек трябва да се съобразяваш и с това.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Павел »

Koko написа:
Павел написа:По всичко си личи ,че през живота си не си шипвал багаж през океана - мебели и електроника за 8к ще хванеш на едно пале (т.е. без контейнер), кога стрина наистина сложи някой в игнор листа
+ това си нямаш и понятие какви рискове крие изпращането на групажен принцип.
Местил съм багаж четири пъти и всеки път с групажна пратка и да чукам на дърво до сега не съм имал проблеми. Какви са точно тези рискове за които говориш?
Групажните пратки, особено при по-далечни дестинации, често биват претоварвани на различни кораби, което не само че забавя доставката, но крие опасността да се загуби или чупливите неща да се натрошат + това много често нещата стоят на открито, за разлика от контейнера - както си си го наредил, така си го получаваш с всичко в него непокътнато.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от roumensp »

domino написа:
optics написа:Всички знаем че 1-ви юли ви е "ден на местенето" но лично аз го намирам за възмутително.
:y:
Гадно са го измислили кебекарите това - Да. Но като живееш в Квебек трябва да се съобразяваш и с това.
Определено гадно. Хората празнуват, разпускат в паркове и заведения или на барбекю, а квебекарите трупат джънк по улиците и разиграват великото преселение на народите. :D Ти май спомена, че се местите в Торонто, така че се наслаждавай за последно, догодина няма. ;)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от IRA »

Аз никога не съм се местила на 1 юли, нито хората около мен. Хората се местят обикновено в събота или неделя.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от turist »

Павел написа:
turist написа:Що, ти вещите си да не си ги събирал от изнесените по улицата. Или от пазара с бълхясалите стоки (марше о пюс, както му казват). Тук в Квебек си имаме ден на местенето - 1 юли.
И по това време при нас е жътва. Ела си събери, има изнесени гардероби, холови гарнтури, и дори и телевизори с дистанционно.

На тебе може да ти е далечно от реалността, но има хора с по 6-8к инвестирани в мебелировка и електроника.
На тоя фон 500-1000$ транспорт са не само най-приемливият вариант, но с далечна преднина пред следващия най-приемлив, да продадеш всичко на 1/4 от цената и да си вътре с 5к.

Темата е ясно дефинирана. Благодарен съм на всяка помощ, и дори на опит за помощ! Но ако ще се дърляме с кибици, айде нЕма нужда!
wtf?

Понеже мебелите и електрониката ми са събирани по улици и битаци, затова си позволих САМ контейнер, а ти като си пазарувал само в Нийман Маркъс и Bang & Olufsen, за това търсиш с кой да се комбинираш :D
От един кибик до един лаик/смешник:
По всичко си личи ,че през живота си не си шипвал багаж през океана - мебели и електроника за 8к ще хванеш на едно пале (т.е. без контейнер), кога стрина наистина сложи някой в игнор листа
+ това си нямаш и понятие какви рискове крие изпращането на групажен принцип.
Значи първо твърдиш, че не си струва да се транспортира багаж, гащи и не знам какво,
после твърдиш, че си толкова голяма работа, че разбира се, може да се плати сам цял контейнер.

Последно каква ти е тезата, защото до тук напълно си противоречиш?
Точка за отбелязване, не е гереойство кой колко голям му е контейнера и колко пари е дал за шипинг.

Второ, никъде не съм твърдял, че съм шипвал през океана. Специално съм отворил темата за да помоля за повече информация по въпроса, а не за да си меря експириънса в шипването с тебе.
Втора точка за отбелязване е, че не е геройство кой колко пъти е шипвал през океана. Нито пък е нещо много лошо ако не си го правил.
Недоумявам каква ти е целта на участие. Май ми заприличваш все повече на някои конкретни колеги съфорумци, без да споменавам имена, които са превърнали в идея фикс да отварят всяка тема и да се мъчат да мерят половите си органи (мъжки или женски) вътре.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Rall »

IRA написа:Аз никога не съм се местила на 1 юли, нито хората около мен. Хората се местят обикновено в събота или неделя.
На мене също ми е за сефте. Ама кво значение има датата? Гадно си е. Някакъв мъдрец беше казал, че човек трябва да притежава не повече от 50 предмета. Мнооого е бил прав! Аз се стремя да съм максимално мобилен, - за 2 часа опразвам апартамента и заминавам, ама пак ми се струва много. Обаче комшията отдолу трети ден товари, ходи разтоварва и се връщат с жена му за още... :o За кво са им сичките тея боклуци... (сори за спама по темата)
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от ablood »

Консуматорско общество, какво да се прави. Не купуваме това, което ни трябва, а това, което можем да си позволим. Първия ден го пробваме, после то стои в някой ъгъл и чака с години да бъде употребено. Накрая бива изхвърлено, подарено, или заминава на гаражна разпродажба.

Във всеки северноамерикански дом има подобни ненужни вещи за средно поне $10'000 (закупни цени). Примерът пред очите ми в момента е цветния лазерен принтер, който от 3 години е напечатал 2 страници. За ежедневна употреба ползваме монохромния.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от roumensp »

Rall написа:Ама кво значение има датата?
Голямо. Това е националния празник на страната и изборът на тая дата е подигравка.
Публикувай отговор