Напускащи Квебек (Канада)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от davidT »

Rhea написа: Муха, прав си, мъжът ми се пенсионира, но на мен ми остават 10 години до този момент. Изобщо не сме притиснати да ходим някъде, просто тук няма какво повече да правим. България е отправна точка до всички европейски дестинации, а и зимите започнаха да ни тежат вече. Не е прищявка, мислим го вече 6 месеца и до сега не сме открили засечка в плана. Дори го очакваме с нетърпение.
Климата ще ви хареса много,но ще изпитате шок от доста работи.Подгответе се ! ;)
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от IRA »

Rhea, като си положително настроен със сигурност ще си добре.

newcomer написа: ми хората имат 20 год в канада което им позволява да получават пълния размер на пенсиите си в българия
даже и на мин пенсия от 1200 д да са с 2 пенсии в българия ще си живеят като царе докато в канада с тия пенсии са живи умрели
На мен ми е любопитно как се оправя човек със здравните осигуровки? Преди време имаше нещо, че ако платиш определен период назад ще ти възстановят правата, ма не знам дали важи взе още. Аз съм си мислила един ден като се пенсионирам да си ходя до България за 2-3 месеца, през останалото време ще досаждам на децата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от newcomer »

IRA написа:Rhea, като си положително настроен със сигурност ще си добре.

newcomer написа: ми хората имат 20 год в канада което им позволява да получават пълния размер на пенсиите си в българия
даже и на мин пенсия от 1200 д да са с 2 пенсии в българия ще си живеят като царе докато в канада с тия пенсии са живи умрели
На мен ми е любопитно как се оправя човек със здравните осигуровки? Преди време имаше нещо, че ако платиш определен период назад ще ти възстановят правата, ма не знам дали важи взе още. Аз съм си мислила един ден като се пенсионирам да си ходя до България за 2-3 месеца, през останалото време ще досаждам на децата.

плащаш за 36 мес по 16,80 604 лв и си възстановяваш здравните права
това около 430 канадски
ако след 20 год гърбене в канада ще са ти проблем обади се да ти ударя едно рамо

после всеки месец си плащаш по 16,80/ цена на 3 кутии цигари/ за да не си губиш здравно осигурителните права

това към настоящия момент
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от davidT »

Rhea написа: Муха, прав си, мъжът ми се пенсионира, но на мен ми остават 10 години до този момент. Изобщо не сме притиснати да ходим някъде, просто тук няма какво повече да правим. България е отправна точка до всички европейски дестинации, а и зимите започнаха да ни тежат вече. Не е прищявка, мислим го вече 6 месеца и до сега не сме открили засечка в плана. Дори го очакваме с нетърпение.
Добре дошли с едно Бачковско хоро (сватбарско ) :drinks: http://www.youtube.com/watch?v=AqOBPewZReY"
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от ablood »

Rhea, две зими подред наистина бяха тежки като последната дори счупи множество рекорди от векове насам. Даже и такъв любител на хладния климат като мен започна да се изнервя и недоволства.

Иначе аз си имам критерий за хубаво време - ако седя бездействащ на сянка по тениска и не ми е студено, значи ако се раздвижа, или изляза на слънце ще ми стане непоносимо горещо. Не напразно бързах да приключа със всички външни ъпгрейди по къщата, двора и колите преди началото на лятото.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от newcomer »

ablood написа:Rhea, две зими подред наистина бяха тежки като последната дори счупи множество рекорди от векове насам. Даже и такъв любител на хладния климат като мен започна да се изнервя и недоволства.

Иначе аз си имам критерий за хубаво време - ако седя бездействащ на сянка по тениска и не ми е студено, значи ако се раздвижа, или изляза на слънце ще ми стане непоносимо горещо. Не напразно бързах да приключа със всички външни ъпгрейди по къщата, двора и колите преди началото на лятото.

колкото и да ъпгрейдваш дарлинг жълтата барака от трабант ролс ройс не можеш направи
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от turist »

ablood написа:Rhea, две зими подред наистина бяха тежки като последната дори счупи множество рекорди от векове насам. Даже и такъв любител на хладния климат като мен започна да се изнервя и недоволства.

Иначе аз си имам критерий за хубаво време - ако седя бездействащ на сянка по тениска и не ми е студено, значи ако се раздвижа, или изляза на слънце ще ми стане непоносимо горещо. Не напразно бързах да приключа със всички външни ъпгрейди по къщата, двора и колите преди началото на лятото.
Ма знайш колко ми пука какъв ти е критерия за топло и студено, какъв е климата в Лавал и колко рекорда са Хчупени тая зима?
Човек си взима лични решения и си действа. Не съм легнал да рева на никой! Странно обаче ако се изтърва да споделя, че ще се местя, повечето българи започват да ми реват и да ми обясняват колко не съм прав и колко се набутвам. И настава един вой и хленч, който се чудя как да отклоня. И се започва едно ровене в личните ми работи и опити за доказване, че 'няма далавера в местенето'. Аз давам ли им наклон къде да ходят и къде да остават. Ей го на, който му е кеф да си стои в Лавал и да си говори със съседите. Били много общителни се хвалят лавалци. А истината е, че и на тях им се иска, ама не им стиска! Аз какво съм им виновен, че да ми хленчат!?
8)
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от turist »

ablood написа:
IRA написа:Там ми харесва, прекрасно е никой да не ти квака на главата.
Ще се радвам да се преместите и да се наслаждавате на по-зелената трева.
За кравите може и зелената трева да е единствен критерий.
От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от pumpy »

turist написа:
ablood написа:Rhea, две зими подред наистина бяха тежки като последната дори счупи множество рекорди от векове насам. Даже и такъв любител на хладния климат като мен започна да се изнервя и недоволства.

Иначе аз си имам критерий за хубаво време - ако седя бездействащ на сянка по тениска и не ми е студено, значи ако се раздвижа, или изляза на слънце ще ми стане непоносимо горещо. Не напразно бързах да приключа със всички външни ъпгрейди по къщата, двора и колите преди началото на лятото.
Ма знайш колко ми пука какъв ти е критерия за топло и студено, какъв е климата в Лавал и колко рекорда са Хчупени тая зима?
Човек си взима лични решения и си действа. Не съм легнал да рева на никой! Странно обаче ако се изтърва да споделя, че ще се местя, повечето българи започват да ми реват и да ми обясняват колко не съм прав и колко се набутвам. И настава един вой и хленч, който се чудя как да отклоня. И се започва едно ровене в личните ми работи и опити за доказване, че 'няма далавера в местенето'. Аз давам ли им наклон къде да ходят и къде да остават. Ей го на, който му е кеф да си стои в Лавал и да си говори със съседите. Били много общителни се хвалят лавалци. А истината е, че и на тях им се иска, ама не им стиска! Аз какво съм им виновен, че да ми хленчат!?
8)
Поредния looser, който трябва да е аргесивен, за да оправдае решенията си ?
Това е форум и всеки има разни права да споделя мнения и не трябва да иска разпешения от другите потребители за да го прави. Ако нещо не ти харесва, не го чети, толкова е просто, не ли ?
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от turist »

грешка
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от newcomer »

turist написа:
ablood написа:Rhea, две зими подред наистина бяха тежки като последната дори счупи множество рекорди от векове насам. Даже и такъв любител на хладния климат като мен започна да се изнервя и недоволства.

Иначе аз си имам критерий за хубаво време - ако седя бездействащ на сянка по тениска и не ми е студено, значи ако се раздвижа, или изляза на слънце ще ми стане непоносимо горещо. Не напразно бързах да приключа със всички външни ъпгрейди по къщата, двора и колите преди началото на лятото.
Ма знайш колко ми пука какъв ти е критерия за топло и студено, какъв е климата в Лавал и колко рекорда са Хчупени тая зима?
Човек си взима лични решения и си действа. Не съм легнал да рева на никой! Странно обаче ако се изтърва да споделя, че ще се местя, повечето българи започват да ми реват и да ми обясняват колко не съм прав и колко се набутвам. И настава един вой и хленч, който се чудя как да отклоня. И се започва едно ровене в личните ми работи и опити за доказване, че 'няма далавера в местенето'. Аз давам ли им наклон къде да ходят и къде да остават. Ей го на, който му е кеф да си стои в Лавал и да си говори със съседите. Били много общителни се хвалят лавалци. А истината е, че и на тях им се иска, ама не им стиска! Аз какво съм им виновен, че да ми хленчат!?
8)

ни съ бой.нито ще си първия нито последния.
и на мен така преди 6/7 год ми ядяха кокалите

ама ей ме на все още съм си жив и здрав,даже съм и в игнорлистата на охлювите
това последното го приемам за лично лъскателство
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от newcomer »

[От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?

*]

ей това последното ще си го сложа за подпис.много ми хареса
благодаря ти друже :drinks:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от grozdan »

По темата:
според мене живеем в 21 век в един по-така глобален свят. Който иска да се мести и намества, избора е личен. Аз лично никога не съм изключвал възможността да живея на друго място. Естествено, само ако надградя над започнатото. Всеки си има глава на раменете и се опитва да я използва по предназначение.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от ablood »

turist написа:Ма знайш колко ми пука какъв ти е критерия за топло и студено...
Много обичам забавни парадокси, когато някой отделя от времето си за да ме убеждава как не се бил интересувал от мнението ми. :P
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от turist »

ablood написа:
turist написа:Ма знайш колко ми пука какъв ти е критерия за топло и студено...
Много обичам забавни парадокси, когато някой отделя от времето си за да ме убеждава как не се бил интересувал от мнението ми. :P
Просто се опитвам да ти намекна, че не си по темата. Виж заглавието!
Времето е мое, да си го губя както си реша. Пиша от работа и ми плащат. Виж твоето време си е баш загубено. Вместо да го прекарваш с жената в дворчето на къщата. 8)
Заключено