Салон на имиграцията и интеграцията в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Салон на имиграцията и интеграцията в Квебек

Мнение от mice »

Salon de l’immigration et de l’intégration au Québec

Вторник, 9 юни от 10 до 20:30
Сряда, 10 юни от 10 до 18 ч.

Къде: Palais des congrès de Montréal
Вход: безплатен

Това е линк към сайта: http://www.salonimmigration.com/"

Изглежда интересно и за новопристигнали ще е от полза. Успех!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Салон на имиграцията и интеграцията в Квебек

Мнение от ablood »

Разни правителствени бюрократи пак харчат пари за да отчитат дейност.
Ако наливаха всичките тези пари за францизация и стипендии щеше да има много по-малко новопристигнали социаладжии и не-говорещи френски.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Салон на имиграцията и интеграцията в Квебек

Мнение от J&V »

[quote="ablood"]Разни правителствени бюрократи пак харчат пари за да отчитат дейност.
Ако наливаха всичките тези пари за францизация и стипендии щеше да има много по-малко новопристигнали социаладжии и не-говорещи френски.[/quote


Де да бяха само социаладжиите. Ти ако знаеш какво става на ниво 2, партньори на Амплоа-Кебек. Там какво сукане пада на златната цицка - адаптация на CV-то, ако ги обиколиш всичките, всичките ще ти кажат, че твоето не е добре направено и хайде, да го преработим за сметка на хазната. После, ателиета за търсене на работа на пълен ден, продължителност 4 месеца, за което един куп клявки получават заплати от правителството. Тука в град като Квебек има над 20 такива ''партньори''. Всичките са въздух под налягане. Другите сукачи, разни работодатели, дето получават ''помощ'' от правителството да наемат имигрант, ''неспособен'' (разбирай нежелаещ) да се интегрира на пазара на труда. На два такива попадам дето като чуят, че не съм си работила по специалността и вече ме намират за интересен кандидат.
Другата простотия, минаваш интервю пред агент, демонстрираш ниво Б2 например, представяш сертификат, че си с Ц1 на владеене на френски, идваш тука с ''коректно'' получения си сертифицат за селекция и .... първо ниво на францизация. То не е луд тоя дето яде.....баницата.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Публикувай отговор