Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ivalin »

ablood написа:Напълно възможно е да е имало и потулени предишни случаи но как си представяш да е била пак Емилия и да не са я уволнили? Преди са я защитавали с риск за реномето на болницата, а сега я изтипосват като международно събитие?
Преди вуйчо й е бил владика и най-вече в правилния синод, а сега вече може да не е и жив даже... Ето така стават работите винаги и по цял свят. :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Можем само да спекулираме. И да го е правила преди не е губила контрол като сега да нарани сериозно дете. Това от видеото си е очевидно изперкал човек. Дали е за момент, дали за постоянно... лекарите ще кажат.
Абе гадна работа за всички. Излишна гадост е пускането на видеото от болничната управа. Сега момичето ще расте известно с мозъчна травма, а лудата ще отнесе гнева на масите освен другото наказание.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Mielle »

За мен частната болница също е замесена и следва да бъде разследвана!Бебетата са натъпкани в нещо като килер.Казват,че записът бил от над 2 часа.Добре де,никой ли там не е видял над 2 часа какво става? Жената е била на трудов и граждански договор едновременно и сама избрала да работи 24 часа т.е. не и е за първи път дълго дежурството и това с умората няма да издържи в съда.И какви са тези доктори,които оставят бебе на 4 дни с температура 40 градуса и анемия часове наред без да се обадят спешно в Токуда като не разполагат с екип за неонатологично?Т.е наистина ли са специалисти,че и си плащат жените там?В редица страни се работи volunteer с екипите, за да не са сами акушерки и сестри,но не и у нас!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

http://news.ibox.bg/newsvoice/id_932672374"

Интересен поглед на нещата:
.........
Замислих се обаче за друго - за всички останали акушерки, гинеколози, лекари. За тези, които са застъпили на смяна след Емилия Ковачева. За тези, които и в момента се намират на работните си места. За тези, които утре ще отидат пак на работа. Как ли се чувстват те в момента? Днес, няколко дни след като техен колега извърши нещо чудовищно. И след като всички ние, медии, а и останалите българи вкупом започнахме да си спомняме, припомняме и разказваме, да разнищваме и изваждаме и най-дребните детайли настоящата, а и от предишни случки.

..........
Започнах този текст с желанието единствено да благодаря - на всички онези лекари и медицински сестри, които са помагали на мен и на семейството ми. Помагали са въпреки - въпреки условията и ниските си заплати. Лекували са ме, въпреки моите собствени целенасочени деструктивни усилия. Благодаря на онзи лекар, който ме оперира. На онази медицинска сестра, която ми донесе кафе. На онзи лекар, който ми предписва лекарства по телефона, защото аз се намирам на пътя между работа 1 и работа 2 и не мога стигна до поликлиниката. Благодаря на онзи лекар, който обърна внимание на родителите ми.

Благодаря за усилията им въпреки. Благодаря, че още не са се побъркали напълно, защото би било разбираемо. Благодаря, че са тук и все още не са избягали - нещо, което би било обаче напълно разбираемо.
За мен лични, като лекар това ме "жегва" - аз избягах от там за да могат днес да ми "благодарят" пациентите на едни друг континент. Съчувствам на всичките си приятели и колеги, които останаха да се борят с "вятърни мелници", съчувствам на гаджето си от Френската, което е шеф на едно провинциално спешно отделение за пари, които моята асистентка изкарва за един ден, без да рискува да яде бой, съчувствам на всички онези, от двете страни на барикадата (лекари и пациенти), които страдат заради малодушието на поколения българи, за които "кочината" в която живеят е достатъчно добра и не искат НИЩО, НИКОГА да се промени........
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:http://news.ibox.bg/newsvoice/id_932672374

Интересен поглед на нещата:
.........
Замислих се обаче за друго - за всички останали акушерки, гинеколози, лекари. За тези, които са застъпили на смяна след Емилия Ковачева. За тези, които и в момента се намират на работните си места. За тези, които утре ще отидат пак на работа. Как ли се чувстват те в момента? Днес, няколко дни след като техен колега извърши нещо чудовищно. И след като всички ние, медии, а и останалите българи вкупом започнахме да си спомняме, припомняме и разказваме, да разнищваме и изваждаме и най-дребните детайли настоящата, а и от предишни случки.

..........
Започнах този текст с желанието единствено да благодаря - на всички онези лекари и медицински сестри, които са помагали на мен и на семейството ми. Помагали са въпреки - въпреки условията и ниските си заплати. Лекували са ме, въпреки моите собствени целенасочени деструктивни усилия. Благодаря на онзи лекар, който ме оперира. На онази медицинска сестра, която ми донесе кафе. На онзи лекар, който ми предписва лекарства по телефона, защото аз се намирам на пътя между работа 1 и работа 2 и не мога стигна до поликлиниката. Благодаря на онзи лекар, който обърна внимание на родителите ми.

Благодаря за усилията им въпреки. Благодаря, че още не са се побъркали напълно, защото би било разбираемо. Благодаря, че са тук и все още не са избягали - нещо, което би било обаче напълно разбираемо.
За мен лични, като лекар това ме "жегва" - аз избягах от там за да могат днес да ми "благодарят" пациентите на едни друг континент. Съчувствам на всичките си приятели и колеги, които останаха да се борят с "вятърни мелници", съчувствам на гаджето си от Френската, което е шеф на едно провинциално спешно отделение за пари, които моята асистентка изкарва за един ден, без да рискува да яде бой, съчувствам на всички онези, от двете страни на барикадата (лекари и пациенти), които страдат заради малодушието на поколения българи, за които "кочината" в която живеят е достатъчно добра и не искат НИЩО, НИКОГА да се промени........
Предполагам съчувстваш и на всички лекари които работят в Африка, Централна и Южна америка дори за без пари и не искат НИЩО, НИКОГА да се промени...
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ivalin »

pumpy написа:... аз избягах от там за да могат днес да ми "благодарят" пациентите.../b]
:y: Със сигурност ти благодарят, бъди рахат, даже и ще те позлатят, може и паметник да ти вдигнат, кой знае. :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Това е чудесен пример за "нивото" на медиците ни:
Шефът на болницата в Русе д-р Иван Стоянов направи уникален експеримент, с който да провери доколко работещите в повереното му лечебно заведение си вършат работата.

Нестандартната нощна акция се провела преди около седмица. Д-р Стоянов искал лично да се увери дали докторите са будни по време на нощните дежурства.

Облякъл се като просяк - с одърпани дънки, сложил качулка и отишъл в Спешното отделение. Позвънил и излязла дежурната сестра. „Просякът” започнал да обяснява, че има болки на цялата лява ръка и му е изтръпнал левият крак - симптоми за сърдечен удар. Освен това го мъчели главоболие и учестено дишане. Сестрата му казала да изчака и затворила, съобщава „Стандарт”.

Мнимият просяк обаче чакал в продължение на около 20 минути, без нищо да се случи, и затова отново звъннал на вратата на Спешното. Ситуацията се повторила и отново не получил нужното внимание. След още 20 минути чакане пак звъннал и това вече силно ядосало медицинската сестра, която му се развикала, че няма време да се занимава само с него.

„Сестрата му казала нещо от сорта „Като съм казала да чакаш, ще чакаш”. Тогава той си махнал качулката и казал: „С този инфаркт колко по-точно минути да изчакам”. И бесен си тръгнал от болницата”, разказаха още запознати с историята.

Д-р Стоянов стана шеф на русенската болница само преди няколко месеца, като преди това беше началник на отделението по патология. Предишният болничен директор - д-р Владин Петров, беше освободен от поста по искане на министъра на здравеопазването д-р Петър Москов.

След като бе избран за директор на лечебното заведение, Стоянов напусна поста си на общински съветник в дунавския град, който заемаше до преди това.

След нощната акция на д-р Стоянов е започнала вътрешна проверка в болницата и се очаква провинилите се медицински служители да бъдат наказани, допълва изданието.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:Това е чудесен пример за "нивото" на медиците ни:
Шефът на болницата в Русе д-р Иван Стоянов направи уникален експеримент, с който да провери доколко работещите в повереното му лечебно заведение си вършат работата...
В България, като експеримент в Канада, същото в реално време, така че нищо не ме учудва.
Да не ти се налага!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

Ето защо хората предпочитат да не си раждат децата в България. :|
Интернет завря след покъртителен разказ за лекарска жестокост към родилка
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Bistra написа:Ето защо хората предпочитат да не си раждат децата в България. :|
Интернет завря след покъртителен разказ за лекарска жестокост към родилка
Това точно вярвам, че е зверско изопъчаване на фактите от травматизираната майка.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от jasmin_veni »

ablood написа:
Bistra написа:Ето защо хората предпочитат да не си раждат децата в България. :|
Интернет завря след покъртителен разказ за лекарска жестокост към родилка
Това точно вярвам, че е зверско изопъчаване на фактите от травматизираната майка.
имала съм си работа с лекари в малки градове в България и вярвай ми има огромна разлика между тях и лекарите в София. повече като отношение към пациента, за лечението не съм лекар за да се произнеса.

иначе раждане в БГ и раждане в Монреал не може да се сравни, поне за мен...едното ми дете се роди в Бг с избор на екип и връзки, да е жива и здрава лекарката, не мога да се оплача от нея и екипът й. Второто ми дете се роди тук преди 2 месеца без връзки и плащания и съм в пъти по-доволна, от начина по който се отнесоха към мен и най-вече от супер бързото възстановяване.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

"д-р Байчева пристигнала отнякъде с черна рокля и дълги нокти, с които буквално започнала да я дере отвътре..."
...
"След това гинеколожката накарала акушерката и санитарката да седнат върху корема на жената..."
Опитай се да си представиш последното и ще разбереш защо възприемам историята, като силно драматизирана и не напълно реална.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ivalin »

ablood написа:
Bistra написа:Ето защо хората предпочитат да не си раждат децата в България. :|
Интернет завря след покъртителен разказ за лекарска жестокост към родилка
Това точно вярвам, че е зверско изопъчаване на фактите от травматизираната майка.
Вярваш, защото се надяваш, че няма реална възможност да забременееш и да изпиташ всичко това на гърба си, но, ако се беше случило с жена ти едвали щеше да пееш тази песен.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Павел »

ablood написа:Това е чудесен пример за "нивото" на медиците ни:
Шефът на болницата в Русе д-р Иван Стоянов направи уникален експеримент, с който да провери доколко работещите в повереното му лечебно заведение си вършат работата.

Нестандартната нощна акция се провела преди около седмица. Д-р Стоянов искал лично да се увери дали докторите са будни по време на нощните дежурства.

Облякъл се като просяк - с одърпани дънки, сложил качулка и отишъл в Спешното отделение. Позвънил и излязла дежурната сестра. „Просякът” започнал да обяснява, че има болки на цялата лява ръка и му е изтръпнал левият крак - симптоми за сърдечен удар. Освен това го мъчели главоболие и учестено дишане. Сестрата му казала да изчака и затворила, съобщава „Стандарт”.

Мнимият просяк обаче чакал в продължение на около 20 минути, без нищо да се случи, и затова отново звъннал на вратата на Спешното. Ситуацията се повторила и отново не получил нужното внимание. След още 20 минути чакане пак звъннал и това вече силно ядосало медицинската сестра, която му се развикала, че няма време да се занимава само с него.

„Сестрата му казала нещо от сорта „Като съм казала да чакаш, ще чакаш”. Тогава той си махнал качулката и казал: „С този инфаркт колко по-точно минути да изчакам”. И бесен си тръгнал от болницата”, разказаха още запознати с историята.

Д-р Стоянов стана шеф на русенската болница само преди няколко месеца, като преди това беше началник на отделението по патология. Предишният болничен директор - д-р Владин Петров, беше освободен от поста по искане на министъра на здравеопазването д-р Петър Москов.

След като бе избран за директор на лечебното заведение, Стоянов напусна поста си на общински съветник в дунавския град, който заемаше до преди това.

След нощната акция на д-р Стоянов е започнала вътрешна проверка в болницата и се очаква провинилите се медицински служители да бъдат наказани, допълва изданието.
Да се съпоставя здравеопазването в двете държави е повече от излишно, но ако трябва да бъдем обективни, в Канада мед сестри масово се редуват в спането на работно място нощно време, вкл. и в бърза помощ. Обикновено след полунощ (работят 1930-0730) нещата затихват и 70 % от сестрите отиват да спят по 2-3 часа, като оставят останалите 30% да дежурят. След това се разменят. Лекарите (hospitalist) пък си имат специални стаи с кревати.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

ablood написа:
"д-р Байчева пристигнала отнякъде с черна рокля и дълги нокти, с които буквално започнала да я дере отвътре..."
...
"След това гинеколожката накарала акушерката и санитарката да седнат върху корема на жената..."
Опитай се да си представиш последното и ще разбереш защо възприемам историята, като силно драматизирана и не напълно реална.
Абсолютно реално си е. При липса на контракции, коремът на майката се натиска за да се изтласка бебето навън. Аз бях точно такъв случай, раждайки дъщерята. Разликата при мен е, че докторът беше приятел на дядо ми и беше изключително готин. Аз самата му зададох въпрос...Защо не ползва форцепс?
А той ми отговори смеейки се: "Брей, кой е чел прекалено литература!...Ами, щото дядо ти, ако разбере, ще ме убие!" :D
При първо дете и липса на контракции, как по дяволите да знае жената, как да се напъва?! Тая е била баси и некадърната изродка! :devil:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор