Работа в строителството.

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Работа в строителството.

Мнение от Chanliev »

Необходим ми е помощник за строителство веднага. Работата не е постояна за сега. Заплащане в кеш до $ 14 на час в зависимост от компетентноста. Ако има интерес на лично съобщение.
Живей както желаеш, но не пречи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в строителството.

Мнение от pumpy »

Мама му стара, поне напиши къде ще строите каквото ще строите там.........
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Работа в строителството.

Мнение от klisurov »

pumpy написа:поне напиши къде ще строите
Е, с'я и ти, к'во, мързи те да мислиш ли, к'во?

След като заплащането е в $, значи е в Канада,
след като е кеш, значи навярно е в Монреал (нали само тук сме социалкаджиите),
а след като не е написано къде, значи със сигурност е Монреал ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Работа в строителството.

Мнение от Chanliev »

Извинявам се. Работата е в Монреал. Работата за сега е външна тераса.
Живей както желаеш, но не пречи.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Работа в строителството.

Мнение от grozdan »

Chanliev, след като намериш човек, би ли споделил колко души са ти се обадили/писали? Ще е интересно да се сравни с нашумялата тема точно под твоята. Мерси!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Работа в строителството.

Мнение от Chanliev »

Намерих си човек за сега. Двама се обадиха.
Живей както желаеш, но не пречи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Работа в строителството.

Мнение от Bistra »

Не го приемай като заяждане! Само ти обръщам внимание. Ключови думи CCQ и CSST.
Успех! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Работа в строителството.

Мнение от Chanliev »

Бистра, за работа в къщи необходи ми ли са ми? Сигурно си компетентна да ми обясниш що ми ги споменаваш.
Живей както желаеш, но не пречи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Работа в строителството.

Мнение от Bistra »

Да. При положение, че наемаш външен работник. Освен, ако той не е оторизиран контрактор или пък ти?
Предупреждавам те съвсем добронамерено за реална опасност, ако някой ти подлее вода. На мой близък се е случвало.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в строителството.

Мнение от pumpy »

Chanliev написа:Бистра, за работа в къщи необходи ми ли са ми? Сигурно си компетентна да ми обясниш що ми ги споменаваш.
Представи си малко вероятното, но все пак възможно нараняване на въпросния работник на черно: всичко се случва на този свят: пирон в крака, спей за боядисване в очите, порязан/отрязан пръст/крайник, изобщо каквото можеш да се сетиш за някой, който работи, а не гледа.
После си помисли къде и как този човек търси медицинска помощ и какви ги обяснява в спешното. Знам, че винаги съществува хватката "помагах на приятел", но зависи каква и колко тежка е повредата, приятелството се "изпарява" право пропорционално на тежеста на увреждането.....Успех и безаварийна.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Работа в строителството.

Мнение от Bistra »

А и още нещо. Дори ти да си оторизиран контрактор, работникът ти трябва да има лиценз за извършваната строителна работа. Ако ви "хванат" инспектори, че той ти помага, а не е лицензиран, глобяват и двамата. Казах, случвало се е на мой близък, така че не го подценявай!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Работа в строителството.

Мнение от Chanliev »

Браво, компетентността ти е на ниво, но защо подценяваш моята такава? След всичките ми образувания, живот, опит.....! Познаваш ли ме?
Живей както желаеш, но не пречи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Работа в строителството.

Мнение от Bistra »

Tи си знаеш! Успех! No offense! :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Работа в строителството.

Мнение от Chanliev »

Пумпи, вероятността да ти се случи нещо много неприятно, като си ходиш по тази земя е много голяма, отнася се за всяка жива твар. Ако мислим за най-лошото да си копаем гроба и да си се зариваме то рано или късно ще стане.
Живей както желаеш, но не пречи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в строителството.

Мнение от pumpy »

Chanliev написа:Пумпи, вероятността да ти се случи нещо много неприятно, като си ходиш по тази земя е много голяма, отнася се за всяка жива твар. Ако мислим за най-лошото да си копаем гроба и да си се зариваме то рано или късно ще стане.
100% съм съгласен с теб. Има малка разлика обаче:
- ходя си по улицата, падам и си вадя едното око - оставам безработен до живот и мизерствам; (аз лично имам застраховка инвалидност, но колко хора, които за готови да работят на черно имат такава)
- работя нъкъде и си вадя едното око - съдя този, който ме е неал и той ми плаща до живот за да не мизерствам;

Това е една малка идея и най-вероятно няма да се случи на никого в този живот, но съществува като възможност. И най-вероятно аз съм невероятно черноглед, но откакто имам бизнес и нося отговорност гледам на нещата по различен начин. Да не говорим, че доста често чувам от пациенти, че видиш ли ти плащали Бентлито, паркирано отпред, та знам ли какво им се върти в главата и на тях и на работниците ми ?
Публикувай отговор