Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Mielle »

Аз лично бих я одрала жива!
Линч до дупка!
Или в тези случаи да се предават лично на потърпевшите/в слуаят родителите на новороденото/ и те да решават съдбата им!Редно е!
Иначе Ковачева има 2 големи дъщери според пресата и снимки в пресата.Едната май е била абитуриентка.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Bistra написа:Като е уморена, да поиска да я смени някой, бе!
Като няма хляб, яжте пасти!

ivalin написа:Тази е директно за ел. стол, да й упържат мозъка
Mielle написа:Аз лично бих я одрала жива!
Линч до дупка!
На чужд гръб и 100 тояги са малко.
Детеубийството не е от вчера. Множество майки ежегодно убиват бебетата си, изперкали от умора и безсъние, а хиляди пъти повече майки ги удрят. Съвсем друга работа обаче е да хванат акушерка на видео. Чудесна новина за безскрупулните журналисти - веднага почват да драматизират, да преувеличават, да изкривяват... Колкото по-гневни читателите, толкова по-добре за бизнеса.
Множество деца да ти реват 2 пълни смени поред... Болничната администрация е напълно наясно с рисковете от превъртане, но го е допуснала.

Не казвам, че шматката не е "виновна", но е възможно и да не е такова чудовище. Все пак е била съвсем нормала десетилетия преди да изперка.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от IFF »

ablood написа:
Bistra написа:Като е уморена, да поиска да я смени някой, бе!
Като няма хляб, яжте пасти!

ivalin написа:Тази е директно за ел. стол, да й упържат мозъка
Mielle написа:Аз лично бих я одрала жива!
Линч до дупка!
На чужд гръб и 100 тояги са малко.
Детеубийството не е от вчера. Множество майки ежегодно убиват бебетата си, изперкали от умора и безсъние, а хиляди пъти повече майки ги удрят. Съвсем друга работа обаче е да хванат акушерка на видео. Чудесна новина за безскрупулните журналисти - веднага почват да драматизират, да преувеличават, да изкривяват... Колкото по-гневни читателите, толкова по-добре за бизнеса.
Множество деца да ти реват 2 пълни смени поред... Болничната администрация е напълно наясно с рисковете от превъртане, но го е допуснала.

Не казвам, че шматката не е "виновна", но е възможно и да не е такова чудовище. Все пак е била съвсем нормала десетилетия преди да изперка.
Ти като беше бебе акушерки нямаше ли, да те нагледа някоя "шматка", да те помилва и погали по главичката!
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от dea »

Случилото се е ужасно :worried:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ivalin »

ablood написа:Не казвам, че шматката не е "виновна", но е възможно и да не е такова чудовище. Все пак е била съвсем нормала десетилетия преди да изперка.
Ти от каде си толкова сигурен, че е била съвсем нормална десетилетия преди да изперка и едва сега е изперкала и това е първият й случай...?!
Последно промяна от ivalin на Нед Апр 26, 2015 5:46 pm, променено общо 1 път.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Тук ме хвана. Не съм сигурен. Само предполагам, че след като я оставят да се грижи за новородените от толкова години не е имало други такива случаи.

Администрацията на частната болница "Софиямед" първо не рапортува нищо нередно, а когато от Токуда звънят в полицията изведнъж не само са наясно с "опит за убийство", но дори публикуват въпросното видео (било случайно изтекло) за да насочат обществения гняв изцяло към акушерката.

Между другото прокуратурата е свалила нелепото обвинение "опит за убийство". Страшна манипулация беше. Сякаш се е мъчила да го убие, ама не била успяла.

В другата крайност изгледжат твърденията на защитата, че е невъзможно такава травма да не се прояви 10 часа след нанасянето и вероятността детето да е било изпуснато по време на прегледа. Бебето не е било добре още в началото (за това е плачело повече) и Емилия е го е рапортувала. Вероятно всичко ще се замете под килима, макар, че истината е някуде по средата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Павел »

ablood написа:Тук ме хвана. Не съм сигурен. Само предполагам, че след като я оставят да се грижи за новородените от толкова години не е имало други такива случаи.

Администрацията на частната болница "Софиямед" първо не рапортува нищо нередно, а когато от Токуда звънят в полицията изведнъж не само са наясно с "опит за убийство", но дори публикуват въпросното видео (било случайно изтекло) за да насочат обществения гняв изцяло към акушерката.

Между другото прокуратурата е свалила нелепото обвинение "опит за убийство". Страшна манипулация беше. Сякаш се е мъчила да го убие, ама не била успяла.

В другата крайност изгледжат твърденията на защитата, че е невъзможно такава травма да не се прояви 10 часа след нанасянето и вероятността детето да е било изпуснато по време на прегледа. Бебето не е било добре още в началото (за това е плачело повече) и Емилия е го е рапортувала. Вероятно всичко ще се замете под килима, макар, че истината е някуде по средата.
На чужд гръб и 100 тояги са малко - казал Блъда по повод един пребит от бой ванкувърски шофьор.

Разбира се, че от частната болница ще си траят по случая и разбира се, че записа е манипулиран или даже несъществуващ. А "акушерката" е искала само да погали бебето със стъклена бутилка по главата.
Блъди, понякога дори и ти ме учудваш с дебилските си коментари.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Павел написа: Разбира се, че от частната болница ще си траят по случая и разбира се, че записа е манипулиран или даже несъществуващ. А "акушерката" е искала само да погали бебето със стъклена бутилка по главата.
Блъди, понякога дори и ти ме учудваш с дебилските си коментари.
И тези глупости ги изсмука от къде?

Знаем, че обичаш да украсяваш истината и да драматизираш, ама ако почнеш и ти да ми слагаш думи в устата директно отиваш при Мухата, Озо, Аналгин и прочие несъществуващи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от optics »

ablood написа:Между другото прокуратурата е свалила нелепото обвинение "опит за убийство". Страшна манипулация беше. Сякаш се е мъчила да го убие, ама не била успяла.
Сериозно ?
Записа е качен в тубата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от IFF »

ablood написа:
Павел написа: Разбира се, че от частната болница ще си траят по случая и разбира се, че записа е манипулиран или даже несъществуващ. А "акушерката" е искала само да погали бебето със стъклена бутилка по главата.
Блъди, понякога дори и ти ме учудваш с дебилските си коментари.
И тези глупости ги изсмука от къде?

Знаем, че обичаш да украсяваш истината и да драматизираш, ама ако почнеш и ти да ми слагаш думи в устата директно отиваш при Мухата, Озо, Аналгин и прочие несъществуващи.
Таз игнор листа много готина бе, така можеш да пропускаш покрай ушите си ако някой ти прави засечка на глупостите които пишеш. Колкото по-дълга листата, толкоз по-прост. :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

Лекарката, спасила малката Никол: Такава жестокост не съм срещала
Такава жестокост не съм срещала и се надявам никога повече да не срещна. По този начин началникът на отделението по неонатология в болница „Токуда” д-р Радка Масларска коментира пред БТВ случая с новороденото, пребито от акушерка в болница „Софиямед”.
:tmi:
Според мен от това дете нормален човек няма да излезе, ама щом казват, че са го спасили...Дано да е така!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

optics написа:Сериозно ?
Записа е качен в тубата.
Записът е наистина потресаващ. Не мисля, че има много подобни примери, заслужаващи термина "потресаващ".

Можем само да гадаем какви аномалии са се случили в мозъка на тази жена в минутите на гняв, но за мен обвинението в "опит за предумишлено убийство" (предумишлено!?!) е за удоволетворение на масите.

На повечето от нас се е случвало в момент на афект да казват/извършват/пропускат неща, които никога не бихме направили хладнокръвно. Някои примери са за леки отклонения, други за тотално изтрещяване.

Аз например никога не съм посягал на жена си, но един ден в момент на сляпа ярост пробих такава дупка в стената, че не можех да си използвам адекватно дясната ръка със седмици. Голям късмет, че улучих между гредите. В нормални условия никога не би ми хрумнало да руша къшата с юмруци, ама...

Дългогодишните съпрузи ще ме разберат. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ivalin »

ablood написа:Само предполагам, че след като я оставят да се грижи за новородените от толкова години не е имало други такива случаи.
Така е само защото това е първият случай, на който се дава такава гласност и толкова се раздухва, както с Горнооряховското родилно, дето давеха новороденото в кофата. :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Напълно възможно е да е имало и потулени предишни случаи но как си представяш да е била пак Емилия и да не са я уволнили? Преди са я защитавали с риск за реномето на болницата, а сега я изтипосват като международно събитие?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

Преди години в отделението на дядо (Той беше завеждащ отделение "Патологична бременност" в Пернишката окръжна болница, мисля съм го казвала) бяха открили една негова колежка, че е болна от шизофрения. Разбира се веднага я разжалваха и пренасочиха към канцеларска работа. Само че аз се питам, как и бяха въобще разрешили да следва медицина и след това да практикува толкова години? А уж имаше контрол! Дори за сключване на граждански брак се изискваше проверка от психодиспансера освен задължителния кръвен тест. Та не се знае, дали въпросната госпожа не е имала и други инциденти. Просто този е бил най-фрапиращ и не са могли да го укрият.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор