Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от cazador »

Като ви гледам и двамата сте в Канада, може би и затова и вашето мислене е толкова позитивно.
Сигурен съм че ако обработката на вашите документи беше с продължителност над 4г. нямаше да сте на това мнение, така че приемам само част от вашите мнения по темата.
Последно промяна от cazador на Чет Мар 12, 2015 7:13 am, променено общо 4 пъти.
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от cazador »

:y:
martin_1 написа:Добре де това не е по ваша вина. Защо всички не се организирате с общо писмо. Има семейства с по 2-3 деца това са големи суми за медицински. Вярвам както всеки от нас каквото е трябвало да го свърши го е направил по възможно най бързия начин, но това забавяне е по тяхна вина и трябва да си търсите правата според мен. Съмнявам се всеки колкото и да има пари да ги е намерил на пътя, че да ги дава повторно.
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pepiliverpool »

martin_1 написа:Добре де това не е по ваша вина. Защо всички не се организирате с общо писмо. Има семейства с по 2-3 деца това са големи суми за медицински. Вярвам както всеки от нас каквото е трябвало да го свърши го е направил по възможно най бързия начин, но това забавяне е по тяхна вина и трябва да си търсите правата според мен. Съмнявам се всеки колкото и да има пари да ги е намерил на пътя, че да ги дава повторно.
Вина посолството в Букурещ няма за забавянето. То е вследствие на това, че Канадското правителство затвори посолството в Близкия изток поради мерки за сигурност - заради тези 'Ислямска държава" или там каквито се наричат, и прехвърлиха досиетата от там в Букурещ. Много пари са за нови медицински, но можете да бъдете сигурни, че служителите в посолството са напълно наясно с това и се стараят да обработят документите Ви колкото се може по-бързо.
cazador не само това, че живеем в Канада ни кара да мислим позитивно. Живейте си живота с това което имате, а не с това което очаквате/се надявате да имате. Това е изнервящо да чакаш всеки ден нещо да ти се случи.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

Интересно как да не чакаш, когато всичко си заложил на картата. Отказваш се от доста неща по време на тази процедура. Много средства и цялото свободно време отиват на учене на езици, изкарване на всевъзможни сертификати с цел да се мине това интервю и след това по лесно да се адаптира в чужда държава. Все пак това не е тото купуваш едно билетче за 1 лв и каквото стане.
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pepiliverpool »

Tish написа:Интересно как да не чакаш, когато всичко си заложил на картата. Отказваш се от доста неща по време на тази процедура. Много средства и цялото свободно време отиват на учене на езици, изкарване на всевъзможни сертификати с цел да се мине това интервю и след това по лесно да се адаптира в чужда държава. Все пак това не е тото купуваш едно билетче за 1 лв и каквото стане.
Да знам залога е много по-голям, но и вероятността за "печалба"/успех е много по-голям и зависи изцяло от теб. щом сте стигнали до тук, ще стане............просто бъдете търпеливи, ще Ви помогне много за живота в Канада.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

Tish написа:Интересно как да не чакаш, когато всичко си заложил на картата. Отказваш се от доста неща по време на тази процедура. Много средства и цялото свободно време отиват на учене на езици, изкарване на всевъзможни сертификати с цел да се мине това интервю и след това по лесно да се адаптира в чужда държава. Все пак това не е тото купуваш едно билетче за 1 лв и каквото стане.
:y:
Канадската мечта се превърна в канадски кошмар. Ние ( предполагам, че и поне 80% от останалите ) вече берем гнилите плодове от забавянето. Няма как да живееш позитивно с това нещо. Все пак присъстваме в живота си, не сме странични наблюдатели. Това са по 13-14 и повече месеца в чакане за виза, не 2-3. Над година е период, в който може да се зачене, роди и отгледа едно бебе в най-невръстната му възраст...примерно.
Освен това все още не проумявам как така след направени медицински, минава една година и нямаме визи като практиката до сега показва, че за да ти искат медицински значи е обработено досието ти и до 2-3 месеца след това се издават и визите. Скоро се рових в темата за федералната процедура. Там има семейство, което си пускат документите лятото на 2014 и след 6 месеца имат визи. Това са двата етапа заедно - одобряване на хората като квалифицирани работници и работата на служителите в бюрото в Румъния. Ние сме само на втория етап и то след изискани медицински!
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 10xalot »

С риск да стана банален, пак ще предложа да се организираме за общо писмо или както искайте го наричайте.
Писах им преди две седмици. Реакция - нулева. Може би ако получат писмо от 15-20-30 човека ( семейства ), ще се рзамърдът малко!
Аз лично с интерес чакам някави новини от perlichka, T_LEO, Tish, Bilyana и Vernaza. Доколкото помня на всички ви беше изпратено искане за нови свидетелства за съдимост? CoolFire, пък правиха нови медицински!
Не знам...лесно е, когато не си в това положение да даваш съвети за позитивна нагласа и ведро и усмихмато лице ( така трябва и да бъде ), но това чакане мнооооооооого се отече и не ни останаха вече нерви!
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от klisurov »

С риск да ме намразите, ще си позволя да изразя мнението си:
Tish написа:Интересно как да не чакаш, когато всичко си заложил на картата.
Аз лично нищо не бях заложил на карта.
С нищо не бях променил ежедневието си: Работих едва ли не до качването в самолета.
Може би точно запазването на рутината не ми позволи да се изнервя от чакането.


Отказваш се от доста неща по време на тази процедура.
По-долу си пояснил, че става дума за средства и свободно време.
Надявам се, че само това си имал предвид.

Аз гледах на нещата по друг начин: Инвестирах в своето бъдеще.
Езика, научен в БГ ми бе от полза и докато бях в БГ.
За протокала относно чакането:
Пет години след подаване на док за емиграция (федерална процедура) получих виза.
Тринадесет години след подаване на док за емиграция станах канадски гражданин.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

10xalot , много мислих за общо писмо. Но какво ще им напишем ? Писна ни да чакаме. На половината свят му е писнало.

Ако искаме някаква по-конкретна информация, ще кажат, че всяко досие е индивидуално и не се занимават с групови запитвания. Във форума една дама им беше изпратила запитване дали човек може да пусне по две процедури едновременно и отговорът им беше нещо от сорта на '' тъй като нашето министерство и прилежащите към него обслужващи институции сме изключително натоварени с многобройните досиета по различните имиграционни програми, ние нямаме капацитет да се занимаваме с хипотетични въпроси на хора, които нямат апликейшън, а можем да отговаряме само на индивидуални запитвания касаещи реални случаи със съответните им досиета ''. Не знам...

Молдовците пък имаха идеи да ходят пред бюрото да протестират, сирийците и те мислеха за общо писмо, в което да се оплачат...просто всички сме в това кошмарно положение...
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 10xalot »

OK, Montre! Приемам. Ще продължим да чакаме, тогава. Дано на всичко това скоро да му дойде края!
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

Има и друго нещо, което ме човърка. В темата за пусналите по федералната 2014 бяха постнали тази информация:

Federal Skilled Worker Class
Cap on the number of applications to be processed
A maximum of 25 500 new complete applications submitted for the Federal Skilled Worker Class, without an offer of arranged employment, will be considered for processing for the period of May 1, 2014, to April 30, 2015, unless otherwise indicated in a future Ministerial Instruction.

http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2014/" ... -14817.pdf

Това е точно периодът, в който сме в застой...може да гледат да си изчистят досиетата по тяхната стара програма, за да се занимават след това само с хората по новата Express Entry. А тези, които сме по програмата на Квебек да си чакаме през това време. Защото всичко си вървеше добре след подаването до Сидни, както на групата от септемврийските интервюта и продължавям да вярвам, че медицинските са явна индикация за края на процеса. А нас все едно ни спряха изкуствено. Знам, че в момент като този психиката ми е уязвима и е възможно да приемам нещата лично, но ми се струва, че хората, които са по програмата на Квебек получихме несправедливо отношение за сметка на други по федералната програма. Разочарованието ми е толкова голямо, че дори не съм им писала запитване от наше име след последното от юни месец, което пращахме.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
DrHouse
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 22, 2015 6:26 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от DrHouse »

Здравейте отново искам да напомня че на 25-ти март отивам до Монреал за 1 месец. Ако някой реши да напишем общо писмо ще го депозирам направо в кутията на immigratino office-a в Монреал. Не мисля, че това ще е лошо за някого дори по-скоро може да допринесе до нещо по-добро. Единственото което според мен трябва да се направи в това писмо е да се копира до няколко институции от която поне една да е в европа. Това може да ви звучи глупаво, но аз там имах здравословен проблем и не искаха да платят за възстановяването, защото съм им струвал много пари до момента. След като взех(доброволно) номера на досието на един пациент който си е кебекар със 3 пъти по-голяма "сметка" от моята и платено по-скъпо възстановяване и написахме едно писмо до няколко институции като в писмото тактично цитирахме, че това е дискриминация и нещата много бързо се оправиха като ме помолиха да изтегля писмата и да не предприемам други действия. Та в този ред на мисли бих казал че едно общо писмо копирано до няколко институции единствено може да бъде полезно.
Поздрави
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

Здравейте :) Днес получихме нови формуляри за медицински, изискване за наново попълнен формуляр «Annexe A – Antécédents / Déclaration» [IMM 5669], нови свидетелства за съдимост и да си платим визите. Не смея да се радвам...дано това да е последно и визите да дойдат тази пролет. Има още едно бг семейство със същото писмо като нашето. А снощи видях, че и при молдовците има няколко човека със същите писма.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от martin_1 »

Странно за медицинските, защото вашите са още актуални и то не с един два дни, а цял месец и нещо.
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 10xalot »

:) Montrе, най-накрая! Радваме се за вас! Може би това е краят на голямото чакане и началото на канадската мечта!
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
Публикувай отговор