Plusove ili minusi na"F" v CSQ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Plusove ili minusi na"F" v CSQ?

Мнение от sashka »

Здравеите на всички,
моят въпрос е какви са предимствата /ако има такива/ и недостатъците на нивото на владеене на френски"F" /франкофон/ в Certificat de Selection de Quebec.Може би е дискутирана тази тема и друг път но аз не можах да открия нещо подобно в архива.
Ще мога ли в Кебек да запиша курс по френски ?
Благодаря предварително.
Аватар
Boko
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 12:38 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

hi

Мнение от Boko »

Sa6ka Vaseva li e tova? Maitap be uili:-)
AMi az sam s "F" na CSQ-to mi . I mislia, 4e koftito e , 4e 6te zapo4na ne ot na4aloto ami niakade ot sredata i obu4nieto si po frenski tam :shock: :D
Каквото посееш това ще пожънеш! Каквото си надробиш това ще сърбаш!
Ако посееш сега ще пожънеш после!
nobleman

Мнение от nobleman »

Sashka, не е задължтелно да оставаш в Квебек и да учиш френски. Научи го дотолкоз, че да можеш да се спавиш на интервюто. А като стъпиш веднъж в Канада никой не може да те задължи да останеш в Квебек. Помисли! А що се отнася до + или - м/у двете програми - Квебекската на този етап е за предпочитане. Успех :wink:
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Много благодаря за отговорите, само 4е аз съм си виновна 4е не зададох вапроса правилно. Имах предвид 4е като ме определиха франкофон на интервюто ще ми плащат ли КОФИто в Квебек, а доколкото за нивото на езика което определят там знам че минаваш предварително тест и според каквото покажеш на него те записват в съответното ниво. Та в общи думи немога да разбера смисъла на двете понятия "F" и "nF".
И между другото Сашка Васева пасти да яде пред мен ха-ха :wink: :P
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ami az imax F v serteficata za selecia i na testa za nivoto za Kofi vupreki 4e mrunkax me butnaxa 4 nivo.Plashtaxa mi .Sega ve4e sistemata e promenena ,misli 4e sa samo 3 niva na frenski ,taka 4e neznam koe nivo bixate slogili po novata sistema,no nishto 4udno da e poslednoto.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

между другото Сашка Васева пасти да яде пред мен ха-ха
Толкова ли си дебела :shock: :shock: :shock: ?
Както и да е - няма никакво значение какво са ти писали в серификата,като дойдеш ,ще те оценят пак и ще те пратят на което ниво преценят,но за да те върнат на начално ниво-трябва да мучиш нечленоразделно-тук като напреднал се оценява всеки ,който знае "бонжур" и "уи/но"
а Кофито винаги ще ти го плащат-буквата в сертификата няма значение
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

THC написа:[Толкова ли си дебела :shock: :shock: :shock: ?
Ei taka na gena govori li se ?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Тва беше майтап-щото ми се стори ,че се ласкае от сравнения с тая гнуснярка-а не е хубаво :oops:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Znam .Ama mogesh da kagesh zakruglena ,a ne debela :D
Shte sreshnesh niakoia devoika na ulicata i shte ia stresnesh s tia prikaki, xodi i se obesniavai posle 4e bilo shega.Abe genite sa mnogo 4ustvitelni na tai tema
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Много е относително да се каже със сигурност какво ще последва при буквичка "F" във сертификата. :roll: Едва ли някой би могъл да рискува да ти дава конкретен отговор... Напоследък се наблюдава лоша тенденция във връзка с това,че всячески се стараят да намалят емигрантския поток на тези курсове и съответно икономия на доста пари за държавата...Съкратиха и самите курсове и много ме съмнява въобще възможността на човек,в чийто сертификат е записано,че е франкофон да попадне на каквото и да било ниво. Когато ние пристигнахме още беше изключително трудно с буквичка в сертификата да попаднеш на по-ниско ниво,независимо,че нивото ти наистина е ниско. Впоследствие бях свидетел на някуолко случая на познати,които въобще дори не бяха изпитвани поради същата тази буквичка и Кофи директно им беше отказвано. Сега,мерките се още по-жестоки...
С една дума, бъди готова да се бориш за право да учиш изобщо в Кофи и психически готова за последно ниво в най-добрия случай!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Да,забравих да добавя...Плюсове от буквичката не виждам никакви. Само минуси. :roll:
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Мерси много за подробните отговори. С мъжа ми сме се насочили към гр.Квебек и се надявам че там ще е по-лесно с КОФИ-то.

Заб: Скъпи THC, просто не си разбрал напротив мразя името ми да се сравнява с това на Сашка Васева, затова го обърнах на майтап. И освен това не съм фен на поп фолка. :lol: :P
nobleman

до JOY

Мнение от nobleman »

JOY,
Всичко ми е ясно по отношение на езика, но само едно не ми става ясно дотук - Защо трябва да се набляга толкоз на френския? В Квебек не говорят ли английски?
И още нещо: След като започнеш някъде работа, на какъв език се говори - френски или английски или и двата?
Ясно е, че като кандидатстваш по програма Квебек - би трябвало да разбираш френския, но все пак международният език за комуникация и работа не е ли английският?
При теб как стоят нещата, т.е. кой език ползваш повече в работата си и в общуването?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Aide az shte izprevaria JOY s otgovora.
Govoriat angliiski ,ama slabo:)
Ako znaesh i frenski shte ti e dosta po lesno da si namrish rabota. Edna dobra gramati4eska osnova ot BG shte vi pomogne mnogo tuka .
Za rabotat zavisi v kakva firma popadnesh. Obiknovenno i davata ezika triabvat. Zashoto mnogo 4esto se raboti za USA,no slugitelite v fitmata sa quebecari.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
nobleman

до ИРА

Мнение от nobleman »

..................
Последно промяна от nobleman на Пон Фев 14, 2005 5:30 am, променено общо 1 път.
Заключено