Това за мен е остарял навик (като потниците

Най-голямата тъпотия е синтетична пижама.
Колкото до спането върху постелка на земята - стига да е чисто, сухо и относително меко, аз не виждам никакви (0) недостатъци спрямо легло.
Виж, това вече ми звучи познато. И в нашата градина беше по същия начин. Това в Монреал, собственичката - мароканка. Бебоците обаче спяха в креватчета с преградки, в отделно помещение.arogance написа:В нашата детска градина се спи на тънки дунапренени матраци. Имат си чаршафчета, осигурени от градината и се перат всяка седмица. Родителите осигуряват одеяло - любимото за вашето дете, което седи в шкафчето ни от понеделник до петък.
Всеки родител си прибира одеялото и си го пере уикенда и понеделник го връща.
Всички деца се събуват и си обуват обувки/пантофи/сандали само за градината. Когато влизат/излизат на двора си сменят обувките. Госпожите почистват поне 2 пъти на ден подовете.
Имаме резервни дрехи оставени там и се ползват. Освен това градината има дрехи дарени от родители, които ползват, ако детето няма днес резервни, а са необходими.
Снощи се прибрахме с чужди чорапи, защото нашите имали трева, след игра на двора и не сме ги искали.
Това в Едмънтън. Детска градина собственост на индийка от 20-25 години.
Има около 50-70 деца в различни групи, в различни стаи в градината.
Няма значение къде се спи - има значение как се управлява градината и с какво желание децата ходят там.
Аз точно това имах предвид, като казах, че ако има адекватна хигиена, матрачетата не са болка за умиране. Другото, което попитах, е коя е тази градина в Ласал, в която големи деца (над 18 мес) спят в креватчета с пижамки. Не за друго, а защото познавам доста хора в Ласал и Вердън и бих искала да им помогна, ако ме попитат подобно нещо. Уви, отговор не получих.arogance написа:В нашата детска градина се спи на тънки дунапренени матраци. Имат си чаршафчета, осигурени от градината и се перат всяка седмица. Родителите осигуряват одеяло - любимото за вашето дете, което седи в шкафчето ни от понеделник до петък.
Всеки родител си прибира одеялото и си го пере уикенда и понеделник го връща.
Всички деца се събуват и си обуват обувки/пантофи/сандали само за градината. Когато влизат/излизат на двора си сменят обувките. Госпожите почистват поне 2 пъти на ден подовете.
Нямам предвид конкретна градина, просто намерението ми е детето ми да посещава градина, отговаряща на моите представи и желания. Убедена съм, че ще намеря и може би затова съм прозвучала така, сякаш съм намерила вече. Съжалявам за заблудата! Ще споделя за развоя на събитията. Хубава вечерIndependent написа:А няма ли да споделите коя е градината, за да могат други родители също да се възползват от нея?pufinka написа:Благодаря на всички за конкретната информация! Утре рано рано тръгвам на пазарлък, за поне две пижамки, защото детето ми ще спи в креватче. За мен хигиената е на първо място, а за каква хигиена може да се говори, когато правим всичко на земята..... Как се възпитава хигиена у едно дете, когато то спи там където преди малко са минали неговите обувчици, които обувчици преди да влезнат в детската градинка са минали откъде ли не?
Объркал си името на улицата - казва се Alepinanalgin написа:58 Alefin, Lassale
Ани - 514 691 3130
Joya написа:Няма общо с адаптация, баш примирение си е. И да пижамата не прави здравето и въпроса не е само в пижамата. Проблема е че децата се въргалят по земята с дрехи, заспиват с тях, изпотяват се от гумените постелки, стават и продължават да играят със същите дрехи, и се адаптират така е. Но пък ако е толкова хубаво защо хората имат кревати в къщите си, айде всички да се въргаляме по земята и да се адаптираме едно хубаво. Детето ми е било и в двата вида градини, ами родихме се когато започна да си ляга в креватче, с пижамка, да му сменят чаршафите, да му перът пижамката и да ми го връщат по-чисто и сресано от колкото съм го завела сутринта.
Когато нямаш избор се примиряваш, пардон адаптираш, но не може да кажеш на черното бяло. Има много неща които куцат тук, по отношение да децата в детските градини и оправданието че ги адаптират и каляват е много удобно ....
Може и в мен да е грешката, но една бърза разходка из Street View не показа абсолютно никакви градини. Улицата прилича на изцяло "residential", няма нито един надпис, по който да се ориентира човек, че има градина. На Сателитните снимки не се виждат детски съоръжения в задните дворове. Ако има градина, тя най-вероятно е от типа на семейните. В което няма нищо лошо, ако за вас не е важно дали децата се занимават по обучителна програма, дали има часове по музика, изкуства, йога, компютърна грамотност, плуване. Не искам да се заяждам, но за мен спането на килимчета остава най-малката болка.Joya написа:Разбира се,
58 Alepin, Lasalle.
Не само спането, но и храненето и чистотата и възпитанието, всичко е на високо ниво.
Благодаря Joya! Само да спомена, че след опита ми в частна градина (49$/ден) с млада неопитна преподавателка,която само подрежда играчките, разпределя храната, чисти снега в двора докато детето ми 20 минути е по корем в снега и не може или не иска само да стане, градината от тип milieu familial се оказва в пъти по-добра (още повече ако преподавателката е българка, която държи на чистотата, храненето и възпитанието). Дори и да трябва сами да носим креватчето, поне имаш избор.Joya написа:Разбира се,
58 Alepin, Lasalle.
Не само спането, но и храненето и чистотата и възпитанието, всичко е на високо ниво.