Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
myhata II написа:Обаче да ви призная онея в Монреал ми скриха шапката на просташко каране и никаква колегиалност !
Не ги знам как карат там колегите от форума ! :puke:
Свиква се. Всички карат по подобен начин и няма проблеми докато не се появи някоя баба да задръсти движението
Или някой от Онтарио. ;)
yahoo написа:Един от проблемите при нас е борбата за най-лявата лента на магистралата. Дори и другите да са свободни повечето се бутат в ляво като си мислят че там винаги е най-бързо, но като реши някой че трябва да се спазва точно лимита от 100 и изнервя всички след него.
Мен лично това ме устройва напълно, докато полицията не съблюдава за изпреварване от дясно. ;)
Не знам как е в другите провинции, но тук дясната лената е пей сърце. Имаш ли нужда да изпревариш винаги е на разположение. :D
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Мен лично това ме устройва напълно, докато полицията не съблюдава за изпреварване от дясно. ;)
Не знам как е в другите провинции, но тук дясната лената е пей сърце. Имаш ли нужда да изпревариш винаги е на разположение. :D
Говоря само за редките случаи когато всичко се движи с максимални скорости. В пиков час всичките платна са еднакво зле и често предпочитам сервизното като малко по-бързо.
Ventsi66
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 4:24 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Ventsi66 »

Не знам как е в другите провинции, но тук дясната лената е пей сърце. Имаш ли нужда да изпревариш винаги е на разположение. :D[/quote]


За мен лично това е скоростната лента тук.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Канадски простотии

Мнение от YOUPPI »

О, забравих движението по 13-ката, 15-ката и т.н. градски магистрали. Стиснал волана с присвити на 90 градуса ръце така, че вода пуска, но в лява лента с 70-75км/ч. Напред пусто и празно, но той (тя) е в бързата лента. Нищо, че има ограничение 100км/ч. Или с 60 по Декари и пак в лява лента. Бързия трафик го задминава от другата страна, но не е важно. Трудно му е при отбивката за Шамплен. Но там без мигач с рязка маневра изненадва останалите и победоносно отпрашва към южния бряг ...

Черните продавачки в Макси, CуперЦ, Уолмарт. Особенно пък застане ли черна клиентка и като забият погледи в пъблисака търсейки по-евтина цена в Северна Америка - отиде.

Таксите за ползването на канетки и бутилки.
Последно промяна от YOUPPI на Чет Яну 08, 2015 3:40 pm, променено общо 1 път.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

YOUPPI написа:Таксите за ползването на канетки и бутилки.
Има много малоумници които ги хвърлят където им падне или ги изхвърлят с боклука. Признавам си че никога не съм ги връщал, но винаги се старая да ги отделям в контейнера за рециклаж, а не в този с боклука. Таксата от 5 цента за канетка отдавна е толкова символична че няма никакъв стимул да се връщат. Според мен трябва да се направи поне долар за да се получи оригиналния замисъл.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадски простотии

Мнение от grozdan »

А да, това за черните е интересен феномен.

Магазин Макси, ден произволен, касиерките са все местни. Има IGA малко по-надолу по улицата там обаче не ходят. Интересно защо ли.
Идва черната/черния и застава на касата. Закупени са една камара боклуци за чаветата. Сканира ги касиерката, сметката се оказва непосилна и се започва - махни това, махни онова, а я върни първото. ОК, ще плащам с карта. Вадиме една кредитна карта, задължително МастърКард от някой магазин - President's Choice, Sears, PetroCanada и други. Цък - а не става. Чакай да пробвам с другата. Вади още една. И тая не става. Ще сложа половината на едната и другата половина на втората. Не може. ОК, чакай да видя дали имам достатъчно пари. Вадиме стотинките и се започва едно броене. ОК, готово. А, забравих, може ли две-три торбички.

Това с торбичките след като са платили го правят предимно цветни съграждани. Забелязва се във всички магазини - Maxi, Pharmaprix, Canadian Tire, Walmart, Target.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Хехе, тая 8-ма страница май не се отнася за нас.
Никой за никъде не бърза. 80-годишни баби на пътя са по скоро правило отколкото изключение.
Нямаме тъмни съграждани.

А тия дето са стиснали с ръце на 90 градуса, аз им викам - "на волана - колорадски бръмбар"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Аз не знам за какъв феномен за черните говорите, можете ли да разсните малко повече, че ми е любопитно?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

IRA написа:Аз не знам за какъв феномен за черните говорите, можете ли да разсните малко повече, че ми е любопитно?
И аз не разбрах. Нямаме цветни. :sweat:
Между другото в Лоблоус е много удобно на касите, които са на самообслужване, защото не чакаш. Ама те са само за цървули. Не ставa плащане кеш... :sweat: Всъщност за дебитна карта не съм сигурна. Aз с плащам само с кредитна, така че има малка възможност да са достъпни и за нецървули. :rock:
optics написа:А тия дето са стиснали с ръце на 90 градуса, аз им викам - "на волана - колорадски бръмбар"
Аз съм бръмбар като изпреварвам камион. :$ Много ме е страх след онзи инцидент, когато ме забра и ми отнесе цялата лява предна броня.
Щерю на няколко пъти се наложи да ми изреве ( на връщане от Флорида, когато аз бях на волана): "Стига бебешки работи! Гаааз!"...щото аз направо се същисвам, когато карам успоредно на камион при изпреварване. :sweat:
Последно промяна от Bistra на Чет Яну 08, 2015 1:13 pm, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от scoubidou »

Bistra написа:
IRA написа:Аз не знам за какъв феномен за черните говорите, можете ли да разсните малко повече, че ми е любопитно?
И аз не разбрах. Нямаме цветни. :sweat:
optics написа:А тия дето са стиснали с ръце на 90 градуса, аз им викам - "на волана - колорадски бръмбар"
Аз съм бръмбар като изпреварвам камион. :$ Много ме е страх след онзи инцидент, когато ме забра и ми отнесе цялата лява предна броня.
Щерю на няколко пъти се наложи да ми изреве ( на връщане от Флорида, когато аз бях на волана): "Стига бебешки работи! Гаааз!"...щото аз направо се същисвам, когато карам успоредно на камион при изпреварване. :sweat:
Виж колко е тактичен Щерю, мислел си е "Стига БАБЕШКИ работи!", ама не е искал да те засегне. :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Аре хоп да не се чувствува ИФФигения самотна! ]:)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от scoubidou »

Bistra написа:Аре хоп да не се чувствува ИФФигения самотна! ]:)
Коя е иффигения?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

scoubidou написа:
Bistra написа:
IRA написа:Аз не знам за какъв феномен за черните говорите, можете ли да разсните малко повече, че ми е любопитно?
И аз не разбрах. Нямаме цветни. :sweat:
optics написа:А тия дето са стиснали с ръце на 90 градуса, аз им викам - "на волана - колорадски бръмбар"
Аз съм бръмбар като изпреварвам камион. :$ Много ме е страх след онзи инцидент, когато ме забра и ми отнесе цялата лява предна броня.
Щерю на няколко пъти се наложи да ми изреве ( на връщане от Флорида, когато аз бях на волана): "Стига бебешки работи! Гаааз!"...щото аз направо се същисвам, когато карам успоредно на камион при изпреварване. :sweat:
Виж колко е тактичен Щерю, мислел си е "Стига БАБЕШКИ работи!", ама не е искал да те засегне. :rofl:
:drinks: :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

YOUPPI написа:Таксите за ползването на канетки и бутилки.
Не съм съгласен. Това е хубав начин държавата да те накара да ги връщаш за рециклиране.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Adios, Bate! Още желаещи? :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено