The stores have blocked Quebecers from browsing their goods

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

The stores have blocked Quebecers from browsing their goods

Мнение от analgin »

Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от yahoo »

Това изобщо не е отскоро. Въпреки че ми дават да видя продуктите например в бестбай и фючършоп редовно са ми отказвали да мога да ги купя щом съм от Квебек когато модела няма ръководство и надписи по бутоните и на френски. Това е пък дискриминация на английскоговорящите в Квебек да не могат да си купят продукт без надписи и на френски, което изобщо не им е нужно на англофоните. Значи могат да продават клавиатура с изрично записано че е само на английски, а не могат така да продават друг много по-полезен продукт. Дори клавиатурите за Apple Mac пък изобщо по нищо не могат да се разберат английски ли са или френски и въпреки това ги продават. Взех една такава на късмет с надеждата да я върна ако не е каквато ми трябва.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от IRA »

В toysrus също отказват да пращат някои продукти в Квебек, но човек може да го купи и прати на приятел в друга провинция и той да му го препрати. Голяма глупост са езиковите закони.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от mwanza »

Малко офтопик. В много онлайн конкурси за създаване на картинка по тема, пише че можеш да кандидатсваш ако живееш в Канада или Щатите, но без Кебек. Излиза, че кебекарите не ги броят за жители на Северна Америка. Незная защо е така.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от klisurov »

mwanza написа:... кебекарите не ги броят за жители на Северна Америка. Не зная защо е така.
А, то БГ като подписваше с Канада за пенсиите, каза, че с Кебек ще подписва отделно.
Тук все ми обясняват, че съм в Кебек и трябва да говоря на френски. Не са много съгласни, че тъй като съм в Канада, ще си говоря на английски.
Понякога се чудя, дали Кебек наистина е в Канада.

BTW,веднъж в Costco.ca се опитах да поръчам нещо, което в Кебек бе малко по-скъпо отколкото в Канада.
Въпреки че, изрично имаха цена за Кебек, отказаха да ми го доставят, т.к. нямало меню на френски.
Наложи се да го поръчам на адрес в Торонто и да отида да си го взема (има автобуси за около $70 отиване и връщане).
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от succes »

Ей такива неща са ми адски странни и ме дразнят ... не знам дали някога ще свикна с подобна простотия и липса на логика. Да не ти доставят продукт, заради езика.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от mwanza »

Клисуров, остави френски и тн. Правим картинка и я пращаме. За пазаруването ок. Не им се занимава с френски версии на уеба. Но за другото...
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от mwanza »

Аз също говоря само английски, разбирам болката ти :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от roumensp »

mwanza написа:Аз също говоря само английски, разбирам болката ти :)
Как става тоя номер ? Не си ли попадал на хора, които говорят само френски ?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от yahoo »

roumensp написа:Как става тоя номер ? Не си ли попадал на хора, които говорят само френски ?
Има много такива родени тук но с промити мозъци и друго освен някакво далечно подобие на френски не разбират (или поради много слабия си английски не желаят да го ползват). Просто ги избягвам за да не се напъвам аз на френски. Ако искат да ми вземат парите като техен клиент нека те да се напънат иначе има достатъчно други с добър английски които с удоволствие ще ми продадат каквото искам и както го искам. Проблем възниква само понякога с държавната администрация когато някоя баба на гишето се прави на интересна и нямам друг избор освен да се правя че говоря френски доколкото ми е възможно или пращам жена ми да се оправя :$
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от Godis »

Квебекарите са си прави. За какво са им стоки дето не могат да им прочетат документацията ?
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от analgin »

yahoo написа:... Проблем възниква само понякога с държавната администрация когато някоя баба на гишето се прави на интересна и нямам друг избор освен да се правя че говоря френски доколкото ми е възможно или пращам жена ми да се оправя :$
Тук си има отделна глава в тъпият им закон, която гласи, че ако си физическо лице или фирма (но не инк. с по-малко от 8 работника на заплата) са длъжни да комюникират с теб и на английски, ако изрично изразиш желание за това.
ПП Мързи ме да ти потърся линк, но ако е нужно ще го направя. Загледай се в писмата от правителството на Квебек, накрая с дребни букви е написано на английски, че имаш право на информацията да ти бъде дадена на английски и телефон където да си подмениш досието на английски.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от yahoo »

Godis написа:Квебекарите са си прави. За какво са им стоки дето не могат да им прочетат документацията ?
Ами да спрат тогава дори и английските вестници, списания, книги... щом не са преведени и за тези които не смятат да ги ползват :D
Това е някакво безумие да не се продават много от последните модели предназначени за Америка щом изрично не са имали в предвид и Квебек, а им пробутват на хората на същите високи цени предимно по-стари модели стоки.
analgin написа:Тук си има отделна глава в тъпият им закон, която гласи, че ако си физическо лице или фирма (но не инк. с по-малко от 8 работника на заплата) са длъжни да комюникират с теб и на английски, ако изрично изразиш желание за това.
ПП Мързи ме да ти потърся линк, но ако е нужно ще го направя. Загледай се в писмата от правителството на Квебек, накрая с дребни букви е написано на английски, че имаш право на информацията да ти бъде дадена на английски и телефон където да си подмениш досието на английски.
На мен лично не ми е проблем защото съм упълномощил счетоводителя ми да се занимава с всичко досадно, но все някъде при държавната администрация по някаква причина съм срещал хора с никакъв английски. Техен избор сами да се ограничават. Добре е че не пречат много на останалите.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от IRA »

Ама това мъжете сте много упорите, изключвам analgin, той знае френски. Моят мъж същата работа, никакъв френски, изтезаваме мен да ходя да говоря когато се налага. В училището само аз трябва да ходя да се червя заради малкия, на него френския също хич не му се отдава.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: The stores have blocked Quebecers from browsing their go

Мнение от yahoo »

IRA написа:Ама това мъжете сте много упорите, изключвам analgin, той знае френски. Моят мъж същата работа, никакъв френски, изтезаваме мен да ходя да говоря когато се налага. В училището само аз трябва да ходя да се червя заради малкия, на него френския също хич не му се отдава.
За другите не знам как е, но при нас на мен се пада да осигуря сигурността на семейството, което значеше дълги години огромни професионални усилия за да си стъпим на краката и времето ми да уча междувременно френски който изобщо не ми трябваше беше нулево. Нормално е при такава ситуация да оставя жена ми да се занимава с нещата в градината и в училище с детето след като няма други значими ангажименти. Ако ми се удаваха езиците обаче с удоволствие бих го научил.
Публикувай отговор