Кола за новопристигнали в Монтреал

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от IFF »

7George написа:- Данъка влиза ли в цената?
Ако е над 10-годишна данъка е върху обявената цена. По принцип всички пишат 1 долар и данаъка е 15 цента.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от YOUPPI »

Мразя да коментирам обяви. Бих препоръчал на автора да качи снимки и да даде малко подробности за колата. Ако е поддържана що годе добре, няма удари и много ръжда, харчи под 500гр. масло (ако харчи изобщо) на 1000км, къде и е проблема? В Кинжито съм попадал на обяви на коли на по над 500 000км. Сменяни редовно консумативи, карана ежедневно на дълго, купето е без големи проблеми....
Дилърите са пълни с обяви на коли на по година и с километраж на 30-40 000км. В същото време 6-7 годишни коли са на по 40-50 000км....

http://www.hgregoire.com/auto-usage/aud ... ndre-71325"

http://www.hgregoire.com/auto-usage/hyu ... ndre-72829"
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от agent Ozo »

Знаещите, вместо да дъвчат подалите обява и се хапят помежду си, по-добре да пуснат една тема "Какво да гледаме когато купуваме кола на старо", или нещо от сорта. Има си и специален подфорум за това.
Там могат да си дават безценните съвети, а кой и кои от тях ще вземе под внимание си е негова работа.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от balbi »

arci написа:Дори в моргата за коли да я закара на собствен ход,ще вземе между 250-300$,преди това може да си подмени и гумите ако са по свестни,и от тях може едни 100$ да изкара.За колко да я продаде?!Защо спамите само на хората обявите...
:y:
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ivalin »

YOUPPI написа: В Кинжито съм попадал на обяви на коли на по над 500 000км. Сменяни редовно консумативи, карана ежедневно на дълго, купето е без големи проблеми....
Тука не е kijij това е форум за българи и по презумпция се очаква да си помагаме кой с каквото може, а не да се прекарваме! :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

balbi написа:
arci написа:Дори в моргата за коли да я закара на собствен ход,ще вземе между 250-300$,преди това може да си подмени и гумите ако са по свестни,и от тях може едни 100$ да изкара.За колко да я продаде?!Защо спамите само на хората обявите...
:y:
Balbi, ти виждал ли си скрапър да плаща $300 за 15-16 годишна бюджетна кола?!? Ама наистина да ги плати! Не да ги обещава, или рекламира преди да види колата.

Имаш ли идея как се избиват $300 от такава таратайка, че и да направи няколко стотака печалба, покриваща разходите по гараж/персонал и т. н.? Колко се търсят части за такава антика, колко лесно се разфасова, колко време губи дилъра... Да е някаква по-нова рядкост може, ама в скрапярдовете вече е пълно с такива.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

И на каква друга кола ще станат гуми 155/80 R13, или 165/80 R13
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ivalin »

На всички е ясно ablood, че за такива боклуци трябва да платиш, да дойдат да ти ги вземат, а не да ти лащат, че и да те отърват от тях. Ама пак казвам, някои са толова нагли и безочливи, че разчитат на информационния вакум и наивността на новодошлите и най-вече на това, че всички идват с пари, кой повече, кой по-малко и бързат докато не са се поохарчили да ги лъзнат... ;)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от klisurov »

ablood написа:... ти виждал ли си скрапър да плаща $300 за 15-16 годишна бюджетна кола?!? Ама наистина да ги плати! Не да ги обещава, или рекламира преди да види колата.
Не.
Преди повече от две години "скрапирах" две коли, и двете на над по 10 г: Хюндай Соната, за (по-спомени) $215 и Форд Ескорт за $200.
Нямам идея какви са цените в момента.
Още по-малко за посочената в обявата кола.

BTW, ако не бе указано в заглавието "новопристигнали", бих я взел, дъщерята да се учи на "шофьорлък".
Та и на мен ми е любопитно за какво е това уточнение в заглавието, но първо, че не ми е работа да питам, и второ, всеки сам решава какво да пише и разяснява.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от driver »

Колата ако върви и изкара 3 месеца си изкарва парите. Всеки месец отгоре си е далавера. Преди време купих от форума една подобна за $500, карах я 6-7 месеца, че и зимата изкарах даже и я скрапирах както си вървеше. Съвсем бях наясно че може да ме остави нейде, но всичко си е късмет. Благодарско на човека дето ми я продаде!
Пожелавам на всички нуждаеши се да си намерят за тези пари нещо 5-10г... все пак Коледа наближава, може и чудеса да има...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

16 годишна Корола на 290'000 км е толкова подходяща за новопристигнали, колкото и кватрал CDN. Бил много мръсен и скъп, ама имало много услуги за новопристигнали и подходящи магазини.

И преди съм разправял как като неориентиран новопристигнал скъсах ангренажен ремък на една 6 годишна кола, но на 220'000 км. Трябваше ми спешно колата, издърпах я в близкия CanadianTire ($105 за 3 км) и платих $1510 за ремонт. Това преди 8 години. Сега ще искат над 2 за същото.

С кола на толкова километри и години трябва да имаш една резервна, или да не разчиташ на нея.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от IFF »

ablood написа:16 годишна Корола на 290'000 км е толкова подходяща за новопристигнали, колкото и кватрал CDN. Бил много мръсен и скъп, ама имало много услуги за новопристигнали и подходящи магазини.

И преди съм разправял как като неориентиран новопристигнал скъсах ангренажен ремък на една 6 годишна кола, но на 220'000 км. Трябваше ми спешно колата, издърпах я в близкия CanadianTire ($105 за 3 км) и платих $1510 за ремонт. Това преди 8 години. Сега ще искат над 2 за същото.

С кола на толкова километри и години трябва да имаш една резервна, или да не разчиташ на нея.
Ти и сега си си неориентиран, королата няма ангренажен ремък. Имал си познати, не са ли ти казвали да не ходиш в тайъра. Що се напрягам да ти отговарям въобще, като знам че само си измисляш за да се правиш на интересен, в тайъра ще чакаш три дена поне за да ти вкарат колата, ремонти по спешност не правят.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от scoubidou »

Аз си продадох 15 годишната корола за 1000 долара, един познат, с кола корола на същите години, но по-добър външен вид и ел стъкла я продаде за 1300(270 000 км.).
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

:lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

През 2008 год. си купих Хонда сивик 1992 год. хечбек с две врати на 220 000км,карах я до 2012 год,навъртях и 130 000км. как един път не и светна чек енджин или да ми направи някакъв проблем.Желязна!!Последните няколко смени на масла като останеха 500км до смяната съм доливал по 100-150 мл. масло,сменил съм само нормалните неща,дискове,накладки ,тайминг белт...Продадох я за 900$,сутринта я качих в Кижижи,вечерта беше продадена,кола на 20 години!Та не зная Аблъд какви коли караш ,и как ги поддържаш,но нищо смешно и нереално няма ,че Скубиду си е продал Королата за 1000$.А по въпроса за това дали някой ще даде 250$ за кола за скрап,звънни на телефона от линка който постнах и попитай,после пак ще говорим.
Публикувай отговор