Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Търся си работа

Мнение от IRA »

ablood написа:
domino написа:Ситуацията не се ли е променила последните 5-10 години ( примерно променен коефициент мин. заплата / покупателна способност )? Защото, доколкото разбирам, сега няма никакъв смисъл да се захваща работа на мин. заплата още от летището - хем няма да имаш пари, хем няма да имаш време. Ако си на социал пари пак няма да имаш, но поне ще имаш време, и ако го използваш разумно може доста да дръпнеш.
Това направо граничи със забавно.

Не, че е невъзможно, но не съм чул са социаладжия, които е оползотворил времето си за да "дръпне доста". В наблюдаваните от мен случаи дръпването е само назад.
Аз пък само такива познавам. Били са на социал докато са учили за изпитите към ордерите. Аз учих и работех,но нямах деца, ако имах нямаше начин да ги съчетавам двете. На препоръки от Макдоналц пък хич не виждам смисъл, по добре човек да се запише да учи в университет или колеж. Една диплома от тукашен университет ще имам много по голяма тежест от препоръките за обща работа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

myhata II написа:Я кажи кога за последно си седнал с приятели да изпиеш една бира с картофи... Пумпъл с удоволствие ще изпия една с теб майна ако минавам през твоята провинция ;)
Преди 15 минути има няма....А ти можеш да не си правиш труда, аз съм много на север, ама много.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
Koko написа:
scoubidou написа:
Всъщност, исках да ти покажа, че всеки може да си твърди каквото иска.
Като например това че социала е предназначен за това новите имигранти да си стъпят на краката? То хубаво всеки може да твърди каквото си иска, но какво става когато твърденията не отговарят на фактите?
Фактите напълно отговарят на това твърдение. Болшинството от новите имигранти, които аз познавам, ползват социала именно за това.
А какви са били мотивите му и какво е целял законодателят с приемането на закона за социалната помощ през далечната 1969 г. и последвалите от тогава многобройни негови изменения, можем само да гадаем. Което ще рече, че можем да си спорим по този въпрос докато свят светува. :)
Просто малка корекцийка.....защото болшинството от тези, които АЗ познавам не са минали по този път.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

ablood написа:
domino написа:Ситуацията не се ли е променила последните 5-10 години ( примерно променен коефициент мин. заплата / покупателна способност )? Защото, доколкото разбирам, сега няма никакъв смисъл да се захваща работа на мин. заплата още от летището - хем няма да имаш пари, хем няма да имаш време. Ако си на социал пари пак няма да имаш, но поне ще имаш време, и ако го използваш разумно може доста да дръпнеш.
Това направо граничи със забавно.

Не, че е невъзможно, но не съм чул са социаладжия, които е оползотворил времето си за да "дръпне доста". В наблюдаваните от мен случаи дръпването е само назад.
Щом казваш. Аз пък имам два примера, които са точна противоположност на назадването при твоите познати.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:
Koko написа:
scoubidou написа:
Всъщност, исках да ти покажа, че всеки може да си твърди каквото иска.
Като например това че социала е предназначен за това новите имигранти да си стъпят на краката? То хубаво всеки може да твърди каквото си иска, но какво става когато твърденията не отговарят на фактите?
Фактите напълно отговарят на това твърдение. Болшинството от новите имигранти ползват социала именно за това.
А какви са били мотивите му и какво е целял законодателят с приемането на закона за социалната помощ през далечната 1969 г. и последвалите от тогава многобройни негови изменения, можем само да гадаем. Което ще рече, че можем да си спорим по този въпрос докато свят светува. :)
Това за какво е предназначен и това за какво реално се ползва са две различни неща.
Ако наистина това му беше предназначението - защо въобще е нужно от кандидат-имигрантите да се доказват налични средства за начално установяване в Канада по правилата на имиграционната процедура? Не е ли по-лесно провиницята просто да каже - отпускаме ви пари за начално установяване, можете да дойдете с празни джобове?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

Тези които идват тук за да учат, могат да дойдат с виза за учене (много по-бързо и по-лесно се взима)
Въпроса е в нивото на обучение и практическите познания които имате като притежатели на дипломи от България.
Тези които знаят и могат се адаптират много бързо. Влизането в професионален ордер е необходимата стъпка, която обикновенно не отнема повече от 9 месеца (елементарен изпит по френски, еднотипни задачи които не са променяни с години, познания по икономика на елементарно ниво ... говоря за инж. ордерите) По този път минах 2002 година, но имам свеж пример от човек който работи при мен (както някои форумни капацитети се изразяват "шапкар" завършил военното училище в Шумен ) той премина по пътеката за 13 месеца като през това време се сдоби и с лиценз от "филипс" които му позваля да инсталира и ремотира тяхно медицинско оборудвано навсякъде по света.
Дерзайте ... и си носете раниците сами, мама, чичо стринка .... ги няма и ви се налага да се оправяте сами.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

IRA написа: Аз пък само такива познавам. Били са на социал докато са учили за изпитите към ордерите.
Wow!
Това ли е "якото дръпване" в сравнение с напредващите на бяло?

Това ли ти е най-добрият пример? Да излезе цялото семейство на социални помощи за 1-3 години, та да можеш да се ориентираш и влезеш в ордер?!?

Знам, че при различните професии е различно, но при много от тях влизането в ордер е елементарно (зависи от професията и от човека), или абсолютно излишно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

analgin написа:Тези които идват тук за да учат, могат да дойдат с виза за учене (много по-бързо и по-лесно се взима)
Въпроса е в нивото на обучение и практическите познания които имате като притежатели на дипломи от България.
Тези които знаят и могат се адаптират много бързо. Влизането в професионален ордер е необходимата стъпка, която обикновенно не отнема повече от 9 месеца (елементарен изпит по френски, еднотипни задачи които не са променяни с години, познания по икономика на елементарно ниво ... говоря за инж. ордерите) По този път минах 2002 година, но имам свеж пример от човек който работи при мен (както някои форумни капацитети се изразяват "шапкар" завършил военното училище в Шумен ) той премина по пътеката за 13 месеца като през това време се сдоби и с лиценз от "филипс" които му позваля да инсталира и ремотира тяхно медицинско оборудвано навсякъде по света.
Дерзайте ... и си носете раниците сами, мама, чичо стринка .... ги няма и ви се налага да се оправяте сами.
Хубав вариант, стига човек да може да си го позволи. Има и един друг подобен вариант - да се запише докторантура. Има си стипендия. Доколкото знам в нашето село стипендията е една от най-високите. Явно хората искат да привлекат кадри в университета тук. Естествено ще имате студенти и ще трябва да преподавате докато правите докторантурата.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от grozdan »

IRA написа: Аз пък само такива познавам. Били са на социал докато са учили за изпитите към ордерите. Аз учих и работех,но нямах деца, ако имах нямаше начин да ги съчетавам двете. На препоръки от Макдоналц пък хич не виждам смисъл, по добре човек да се запише да учи в университет или колеж. Една диплома от тукашен университет ще имам много по голяма тежест от препоръките за обща работа.
Това е точната цел на социалната помощ. И за общите препоръки си права - никой работодател няма да звъни в Макдоналдс, за да разбере, че си въртял добре бургерите когато кандидатстваш за инженер примерно.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Търся си работа

Мнение от IRA »

ablood написа:
IRA написа: Аз пък само такива познавам. Били са на социал докато са учили за изпитите към ордерите.
Wow!
Това ли е "якото дръпване" в сравнение с напредващите на бяло?

Това ли ти е най-добрият пример? Да излезе цялото семейство на социални помощи за 1-3 години, та да можеш да се ориентираш и влезеш в ордер?!?

Знам, че при различните професии е различно, но при много от тях влизането в ордер е елементарно (зависи от професията и от човека), или абсолютно излишно.
Към колко ордера си приравнявал?

Като цяло въобще не препоръчвам на някой да се хване някъде за чистач и да чака да се издигне до инженер, медицинска сестра, лекар и т.н... Хамалски препоръки също няма да му свършат работа за такава позиция.
Най добре е да се учи, ако не успееш да си намериш работа по професията си.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся си работа

Мнение от myhata II »

grozdan написа:
IRA написа: Аз пък само такива познавам. Били са на социал докато са учили за изпитите към ордерите. Аз учих и работех,но нямах деца, ако имах нямаше начин да ги съчетавам двете. На препоръки от Макдоналц пък хич не виждам смисъл, по добре човек да се запише да учи в университет или колеж. Една диплома от тукашен университет ще имам много по голяма тежест от препоръките за обща работа.
Това е точната цел на социалната помощ. И за общите препоръки си права - никой работодател няма да звъни в Макдоналдс, за да разбере, че си въртял добре бургерите когато кандидатстваш за инженер примерно.
:y:
Точно така ,даже хора които са работили като деца в МакД. избягват да го пишат в резюмето си ....!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

ablood написа:
IRA написа: Аз пък само такива познавам. Били са на социал докато са учили за изпитите към ордерите.
Wow!
Това ли е "якото дръпване" в сравнение с напредващите на бяло?
...
Т.е. тези които са минали през социал са напреднали "на черно" ... така ли? Баси гадовете!
Последно промяна от domino на Сря Ное 26, 2014 1:08 pm, променено общо 1 път.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от eva-vet-eva »

E, ablood,за някои това е нищожен напредък, за нас с мъжа ми беше основен план, че ни аз, ни той не можем да практикуваме без членство в ордерите. Имам за сравнение колега иранец-той започнал на бяло+да учи за изпитите за ордера, аз-соц.+на черно+дете и френски и после доучване в уни-то. Пристигнали сме почти едновременно-той след учене във Франция(значи френски ОК), аз от БГ без езикова гимназия-равносметка-отнело му 5 год да пребори ордера(нашия е от трудните)-диплома 6 мес. преди мен, аз-5 год за францизация+дете+уни-то, започнали сме работа по специалност почти едновременно(той 4-5 мес. преди мен)-сега и двамата робуваме на банките-той за 4 1/2 кондо в Мтл, аз за ново строителство къща в предградията-цени почти еднакви. Жена му тепърва почва да учи(щот е работила на бяло и тя), мъж ми отдавна се изучи и работи по специалността си. В моите очи е по-оправен и по-умен от мен, по 2 различни пътя сме стигнали до 1 и също място, само че аз с много по-малко стрес и повече време за семейството.
Хубав и успешен ден който и път да сте избрали/минали.
ПП.Визата за учене дава ли после възможност за гражданство?Мисля не.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

domino написа:
analgin написа:Тези които идват тук за да учат, могат да дойдат с виза за учене (много по-бързо и по-лесно се взима)
Въпроса е в нивото на обучение и практическите познания които имате като притежатели на дипломи от България.
Тези които знаят и могат се адаптират много бързо. Влизането в професионален ордер е необходимата стъпка, която обикновенно не отнема повече от 9 месеца (елементарен изпит по френски, еднотипни задачи които не са променяни с години, познания по икономика на елементарно ниво ... говоря за инж. ордерите) По този път минах 2002 година, но имам свеж пример от човек който работи при мен (както някои форумни капацитети се изразяват "шапкар" завършил военното училище в Шумен ) той премина по пътеката за 13 месеца като през това време се сдоби и с лиценз от "филипс" които му позваля да инсталира и ремотира тяхно медицинско оборудвано навсякъде по света.
Дерзайте ... и си носете раниците сами, мама, чичо стринка .... ги няма и ви се налага да се оправяте сами.
Хубав вариант, стига човек да може да си го позволи. Има и един друг подобен вариант - да се запише докторантура. Има си стипендия. Доколкото знам в нашето село стипендията е една от най-високите. Явно хората искат да привлекат кадри в университета тук. Естествено ще имате студенти и ще трябва да преподавате докато правите докторантурата.
Tова беше моят път някъде в старите ми мнения съм писал за него стигнах чак до Южна Корея така и се сдобих с така "желанaтa" докторска степен(все пак родителите ми са били унивеситетски преподаватели над 40), но има и едно неписано правило, че по този път поема само този който не го бива да работи, а само може да дава съвети... и направих завой в правилната посока започнах собствен бизнес, не съжалявам.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

eva-vet-eva написа:ПП.Визата за учене дава ли после възможност за гражданство?Мисля не.
Ако не си от мишмаша които съществува навсякъде и бъдеш забелязана - със сигурност "ДА", за посредствените на никой не му пука.
Публикувай отговор