Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа:
fighter написа: И за донейшъна нека ти обясня...
Запази си никому ненужните обяснения за себе си. Аз гледам какво става наоколо ми и слушам какво обясняват за донейшъните снежнобелите ангели-бизнесмени пред комисията Шарбоно. Много е поучително, :)
Разбира се.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от plamsht »

miteto написа:
pumpy написа:Кога за последен път си видял работотдател да стои на улицата в пистолет в ръка и да кара хората на сила да му работят на черно ????
...
Не помня и НИКОГА да съм бил на интервю за работа и да са ми предлагали плащане под масата.
Това за пистолета малко безсмислица ми се вижда... Какво точно искаш да кажеш - че не вярваш да има работодатели, които предлагат работа на черно? Или че ти лично не си попадал на такъв? Това че ти не си виждал, не означава, че ги няма. Щото иначе малко интересен логически парадокс се получава, имало много хора дето работят на черно, ама нямало работодатели дето предлагат и осигуряват такъв тип работа :D
:clap: :clap: :clap:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

miteto написа: Това ... малко безсмислица ми се вижда...
Абе, то и на мен ми се вижда безсмислица да не ми четеш постингите, а за щяло и нещяло да ме споменаваш с лошо. :n: ... Но сме свикнали "умните" хора да правят разследвания и да защитават безсмислени каузи, според както им изнася. ;)
Ако на Кебек отпускаха повече федерални пари, би бил от първите, заскачали срещу "социалната" политика, ама нейсе! :D
А и още нещо...Така наречената "социална" политика засяга най-тежко онези решили честно да катерят стръмната стълбица на средната класа, но все още намиращи се на първото стъпало. Помислете по този въпрос също предколедно! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Търся си работа

Мнение от Godis »

Що ли е толкова трудно за разбиране от някои - иска да каже че никой никого не кара насила да почва работа на черно. Ясно е, че този който търси работа на черно ще намери съотвения шеф дето предлага такава работа.
Въпросът в този случай би бил - що за фирма плаща на черно - е, според мене фирма от доста нисък клас за която няма много смисъл да се работи.
Тук да коригирам този който каза, че 99% от ПМЕ плащат на черно - ми нема такова нещо. Или 100% от фирмите които въпросният е пробвал, попадат в категорията фирми от по-горния абзац.

Сменил съм няколко работни места тук, никъде никой не е предлагал плащане на черно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:Кога за последен път си видял работотдател да стои на улицата в пистолет в ръка и да кара хората на сила да му работят на черно ????
...
Не помня и НИКОГА да съм бил на интервю за работа и да са ми предлагали плащане под масата.
Това за пистолета малко безсмислица ми се вижда... Какво точно искаш да кажеш - че не вярваш да има работодатели, които предлагат работа на черно? Или че ти лично не си попадал на такъв? Това че ти не си виждал, не означава, че ги няма. Щото иначе малко интересен логически парадокс се получава, имало много хора дето работят на черно, ама нямало работодатели дето предлагат и осигуряват такъв тип работа :D
Искам да кажа, че никой никога не ме е карал да работя на черно и/или ми не прадлагал да ми плаща овъртайма на черно. BTW за тези, които не са работили на чек и не знаят, овъртайма не допринася по никакъв начин до бенефити, защото не се взима под внимание за изчисляване на ваканцията, а пенсионните вноски си имат годишен таван все едно. Когато работодателят ти те НАТИСНЕ да плаща овъртайм на черно имаш избор да не правиш такова време, да напуснеш, да се оплачеш. Да си "насилен" да го приемеш обаче - извинявайте много, това не е Китай или Мексико.
В едно уравнение винаги има две страни: търсеща и предлагаща. Да обвиняваме предлагащата, че са първенюта и изедници и да приемем, че търсещата са експлоатирани маси, съжалявам много. Толкова, колкото и в България са виновни катаджиите на пътя за събираните подкупи, а предлагащите им ги са "чиста вода ненапита"
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся си работа

Мнение от myhata II »

В България ако не си платиш на пътя, ти излиза много по солено в КАТ !
Затова всеки по нормално мислещ човек си плаща и забравя ! :y:
Ама че то навсякъде е така, защо да си кривим душата ?
Всеки е снасял на полицаи в България, защото причината за спиране е точно само и само заради пари ....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Когато работодателят ти те НАТИСНЕ да плаща овъртайм на черно имаш избор да не правиш такова време, да напуснеш, да се оплачеш. Да си "насилен" да го приемеш обаче - извинявайте много, това не е Китай или Мексико.
В едно уравнение винаги има две страни: търсеща и предлагаща. Да обвиняваме предлагащата, че са първенюта и изедници и да приемем, че търсещата са експлоатирани маси, съжалявам много. Толкова, колкото и в България са виновни катаджиите на пътя за събираните подкупи, а предлагащите им ги са "чиста вода ненапита"
Абе казано си е от памтивека, че ситият на гладния не вярва. :)
Естествено, че има избор работника. Ако примерно е от богато еврейско семейство, дошъл е с езикова гимназия и с поне $30К в джоба, или пък баща му е собственик на фирма, или да чречем поне 2-3 жилищни блока в Канада. В такъв случай може да си позволи даже и да му извърти два шамара на работодателя си този работник, заради обидното предложение да му се плаща кеш т.е. на черно. :)

Абе някои хора наистина си мислят, че светът е такъв, какъвто го виждат очите им. Не, Пумпи, светът е много по-пъстър и многообразен. И да, има и много такива - пАрвенюта и изедници, които се възползват от затрудненото пожение на работника за да му смъкват няколко кожи от гърба.
Нали знаеш какво казват днес хората? Всичко, което ни разправяха за социализма излезе лъжа и всичко, което ни учеха за капитализма се оказа истина. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Айде пак......
Линко, като развалена грамофонна плоча си. Естествено че има избор работника. Аз твърдя че в Канада има достатъчно работа, като не ти харесва на едно място, ще се преместиш на друго. Въпроса е, че в повечето случаи това са ниските позиции, където заплащането е до 15$ на час. Но и с 15 кинта при двама работещи, плюс детски, плюс ако има още някой бенефит от държавата, не можем да говорим за "гладни".
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Това са глупости. Шамари не можеш на никого да въртиш,Озо, защото ще те вкарат в кауша, независимо дали баща ти е богат или сиромах. Един такъв "изедник" ми беше в миналото шеф. Та, неговият син го изключиха от училище за неспазване на училищния ред. Нито парите, нито връзките на баща му го спасиха. Тук хората много се пазят, особено тези с лицензите към някоя професионална организация, от незаконни действия спрямо държавата. Едно такова е наемането "на черно" на работа. На Озо много му се ще "изедниците" да са повече от "кокошкарите на дребно", но статистиката сочи нещо съвсем различно. Щом и авторът на темата е опрял до форума да си търси такава работа, можете да си представите, доколко се предлага.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

fighter написа:Айде пак......
Линко, като развалена грамофонна плоча си. Естествено че има избор работника. Аз твърдя че в Канада има достатъчно работа, като не ти харесва на едно място, ще се преместиш на друго. Въпроса е, че в повечето случаи това са ниските позиции, където заплащането е до 15$ на час. Но и с 15 кинта при двама работещи, плюс детски, плюс ако има още някой бенефит от държавата, не можем да говорим за "гладни".
Естествено, че не са гладни. Много по-добре са платени от някой друг, който започва да се бори "на бяло" със системата, наречена държавна социална политика. И в случая такива кокошкари му правят мечешка услуга на него бедняка, който е с мечти и амбиции един ден да стане "изедник", но неминуемо трябва да мине през това ниско стъпало. Защото всичко се гради постепенно и по законов ред, а не по втория начин, както си идваме научени от България.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Абе думата "изедник" нещо не ми се връзва. Означава че в момента издевателствам над 8 човека на фул тайм и 8 човека на парт тайм. Мдаа, всеки ден вадя душата и издевателствам над един нов имигрант, който е на фул тайм. И един път седмично издевателствам над друг нов имигрант на парт тайм. И най-общо издевателствам върху всички служители, като компанията плаща 100% от бенефит плана им. От новата седмица ще издевателствам още повече като отпусна по 150$ на човек за сейфти шуус. И въобще смятам за в бъдеще да издевателствам и върху новопристигащи имигранти, които имат нужда от работа, разни неща за дома и безплатен транспорт.
НО най-вече издевателствам, като заставям всички да работят на договор и ДА СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ.

Може би е подходящо в тази тема, понеже такова й е заглавието, да си предложа услугите на желаещи да имигрират във Ванкувър. Нека ме потърсят, с каквото мога ще помагам.

А Линко нека продължава да учи хората на магарии.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

Боец, чест и почитания за теб! Приемам, че ти си бащица за българските имигранти във Ванкувър и ти пожелавам утре да даваш хляб (а те да множат богатствата ти) не на 8, ами на 800 или 8000 човека!
Ама една птичка пролет прави ли? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от eva-vet-eva »

Работа НЕ се намира чак толкова лесно ( зависи каква,де). Аз , като член на професионална организация, от предишните ми работодатели, често бях„заставяна„ да правя овъртайм, колегите ми също. Е, не са плащали кеш, ама определени клаузи в договора(за всички) не ни даваше право на 150%(има си определени професии, дето го„духат„ по тоя параграф). Местните не мрънкаха никак даже(ама и не си знаят правата, чак като им казахме, че има нещо, дето се казва Норм де травай се замислиха). Част от новоканадците(аз, румънец и мексиканка) се размрънкахме-е, и 3мата вече не работим там-успяха да ни вгорчат живота-иди се оплаквай-аз се обаждах в Норм де травай-казаха-дааа, подай оплакване, ама да знаеш, че после се отразява зле на референциите от работодателя, конфликтен работник си значи, та помисли си. И аз си помислих-затърсих другаде работа-отне ми почти година да ги търпя и да започна другаде.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся си работа

Мнение от myhata II »

fighter написа:Абе думата "изедник" нещо не ми се връзва. Означава че в момента издевателствам над 8 човека на фул тайм и 8 човека на парт тайм. Мдаа, всеки ден вадя душата и издевателствам над един нов имигрант, който е на фул тайм. И един път седмично издевателствам над друг нов имигрант на парт тайм. И най-общо издевателствам върху всички служители, като компанията плаща 100% от бенефит плана им. От новата седмица ще издевателствам още повече като отпусна по 150$ на човек за сейфти шуус. И въобще смятам за в бъдеще да издевателствам и върху новопристигащи имигранти, които имат нужда от работа, разни неща за дома и безплатен транспорт.
НО най-вече издевателствам, като заставям всички да работят на договор и ДА СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ.

Може би е подходящо в тази тема, понеже такова й е заглавието, да си предложа услугите на желаещи да имигрират във Ванкувър. Нека ме потърсят, с каквото мога ще помагам.

А Линко нека продължава да учи хората на магарии.
Каква е минималната и максималната на тия 8+8 "човека", не разбрахме .....
За "сейфти шууса" разбрахме ама за бенефити и заплати мъгла ..... ;)
Иначе и аз съм давал бял ляб в България на 40 човека ,Но 30 бяха на черно защото така им отърваше повече ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Какво точно работеха тези 40 души и на каква заплата? Мислех, че си рентиер. :lol: Бъди изчерпателен първо с личния пример, моля, след като искаш да получиш информация.
BTW, не е прието тук да се задават въпроси за заплащане, ама за теб не важи, защото се отнася за друга държава. Та кажи, кажи! Слушам. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор