Имиграция в Оуквил, ОНТ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от Захари Стоянов »

Добър ден, мислим да се установим в или около град Оуквил, Онтарио.
Има ли някои, който живее в района? Каква е разликата между Мисисага и Оуквил?
Добри и не толкова добри квартали за семейство и за деца?
Ако има знаещи ще питам още в хода на дискусията.
Благодаря
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от newcomer »

Захари Стоянов написа:Добър ден, мислим да се установим в или около град Оуквил, Онтарио.
Има ли някои, който живее в района? Каква е разликата между Мисисага и Оуквил?
Добри и не толкова добри квартали за семейство и за деца?
Ако има знаещи ще питам още в хода на дискусията.
Благодаря

в тоя блок https://www.google.bg/maps/@43.4493062, ... !2e0?hl=bg" преди 7,8 год живееха няколко българи.супер интендънта беше румънец

иначе хубавите квартали за които питаш са тук
https://www.google.bg/maps/@43.4525052, ... !2e0?hl=bg"

но да те предупредя наемите хич не са ниски
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от Захари Стоянов »

Значи да предположа, че там по принцип не живеят много българи.
Ако сравним Мисасага и Оуквил, кое е по-добър избор според онтарийци?
Бърлингтън ми харесва, но има там едни... не ти е работа.
Видях че наемите са около 1200 за 2 спални, това не е малко наистина, но не са ли подобни и в Торонто?

Има ли форум за българите които живеят в метрополиса на Торонто и околностите?

Мерси
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от miteto »

Захари Стоянов написа:Добър ден, мислим да се установим в или около град Оуквил, Онтарио.
Има ли някои, който живее в района? Каква е разликата между Мисисага и Оуквил?
Добри и не толкова добри квартали за семейство и за деца?
Ако има знаещи ще питам още в хода на дискусията.
Благодаря
В Оуквил според мен задължително трябва да имаш кола от първия ден. В Мисисага, зависимост в кой район живееш, може да изкараш с градския известно време. Оуквил е едно от най-добрите предградия в ГТА. По принцип няма лоши "квартали" в Оуквил, има една Kerr St в даунтауна, където се навъртат малко съмнителни елементи, но нищо страшно. Оуквил е по-малък от Мисисага и е предградие тип "спалня" и няма толкова бизнеси, както в Мисисага, т.е. предлаганите работни места са доста по-малко. Мисисага също е много добро преградие, има някои ерии с малко по-голяма концентрация на индийци/пакистанци, ако това те притеснява - понеже гледам си писал "Бърлингтън ми харесва, но има там едни... не ти е работа." Та да имаш предвид, запътил си се към GTA, не към Розенхайм, Бавария. Тук в GTA, тези "едните" са доста и са навсякъде.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от speedy »

Ще си позволя да не се съглася. Има доста бизнеси в града. Хубаво място е.

Не разбрах какви са проблемите с Бърлингтън. Познавам доста хора, които живеят там.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от miteto »

speedy написа:Ще си позволя да не се съглася. Има доста бизнеси в града.
Аз писах "няма толкова бизнеси, както в Мисисага". С кое не си съгласен, мислиш че в Оуквил има повече бизнеси и повече работни места като цяло от Мисисага? Не че има чак толкова голямо значение де, защото сравнително лесно може да се живее в Оуквил и да се работи в Мисисага или обратното.
Бърлингтън също е много хубав, единствения проблем е, че пътуването до работата става бая, ако офисът е на изток от Мисисага. Има удобен Go Train до Union Station в Торонто, ама ако работата не е в downtown-core, пак става десет дена път с камили.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от speedy »

Че е предградие тип "спалня". Естествено, че в сравнение с Мисисага има по-малко бизнеси, но Оуквил не е толкова зле.

При всички положения трябва кола, може би и две.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от Koko »

Захари Стоянов написа:Добър ден, мислим да се установим в или около град Оуквил, Онтарио.
Има ли някои, който живее в района? Каква е разликата между Мисисага и Оуквил?
Добри и не толкова добри квартали за семейство и за деца?
Ако има знаещи ще питам още в хода на дискусията.
Благодаря
Според мен Оуквил е хубаво място за живот, но все пак - защо сте се спряли точно на него?
Въпроса ми е в контескта - възможности за работа и евентуално колко време би отнемало да се пътува ако работата е по-далече, било то в другия край на Мисисага или дори някъде в Торонто.

По отношение на други форуми, струва ми се че нашият остана едиственият все още активен практически за цяла Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от kiro »

Захари Стоянов написа:Добър ден, мислим да се установим в или около град Оуквил, Онтарио.
Има ли някои, който живее в района? Каква е разликата между Мисисага и Оуквил?
Добри и не толкова добри квартали за семейство и за деца?
Ако има знаещи ще питам още в хода на дискусията.
Благодаря
Не пишеш дали идваш от България или от друга част на Канада - така по-лесно ще ти обяснят разликите.
Разликата между Мисисага и Оуквил е в големината, в отдалечеността от Торонто и в типа хора, които живеят (нощуват ;) ) там.
Мисисага има 700 000 население, Оуквил - 180 000. В Мисисага живее повече средна класа, в Оуквил повече горна средна класа и минава за престижно предградие. В Оуквил са предимно бели, има малко новоимигранти (замисли се защо). И двата квартала са централно планирани с предимно еднотипни къщи с много пространство и зеленина - има гугъл стрийт вю - сигурно си разгледал. Оуквил се е разрастнал около малко старо градче и има централна част европейски тип, докато в мисисага "центъра" е един мол, магистрали и високи блокове около него - на снимки изглежда по-урбанистично от Монреал например, но не е.
В Оуквил без една кола на семейство е невъзможно, в Мисисага е много неудобно, но не невъзможно - зависи как си с логистиката ;)
Едва ли може да намериш райони и в двата града, които от българска гледна точка да ти се струват гета.

И аз не разбрах какво имаш предвид с " Бърлингтън ми харесва, но има там едни..." - да не го бъркаш с близкия Хамилтън? Бърлингтън много прилича на Оуквил - бели хора и скъпи имоти. Има може би най-уредената централна част от всички далечни предградия на Торонто - крайбрежна алея, ниски блокове, заведения и. т. н
Bulgayrian
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от Mc.Murray »

Захари Стоянов написа:Има ли форум за българите които живеят в метрополиса на Торонто и околностите?

Мерси
http://www.bulgariansinontario.com/"

https://www.facebook.com/pages/Bulgaria ... 7154059190"

http://ontario.start.bg/"

Дериен.
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от Захари Стоянов »

Благодаря за включването.
Да мисля веднага да имаме поне една кола, в момента в който и жена ми си намери работа и една за нея. Пътуване до работа с кола до 45 мин във всяка посока би било повече от приемливо, до 1 час 15 мин със известна доза скептицизъм е ок. Това възможно ли е да обхване района от Бърлингтън до Торонто?
Гледах в картите на гугъл, че за 42 мин мога да стигна до центъра на Торонто на изток а също така и след Бърлингтън на запад. Естествено какво казват картите и каква е реалността може и да не е едно и също.
Много ми стана интеревсно, че картите на гугъл ми предвиждат 42 мин с кола до центъра на Торонто и 1 час и 25 мин с влака? Очаквах заради задръствания да е обратното?!

Благодаря за the streetview. Като гледах и по сайтовете за апартаменти под наем все такива огромни блокове като в жилищен комплекс навремето. Някой има ли, който да е живял/живее в по малки, 2 - 3 етажни блокчета?
Как училищата при вас? Има ли по-гадни, по-хубави...

За да не питам само аз, да отговоря какво ме привлича към ОКВЛ. Търся предградие, което да е ориентирано към семейства с деца. Спокойно, без много шум, малко като размер с добри училища и близко до езеро/планина или някаква природна даденост. Иделано нещо подобно на американските subdivisions или gated communities.
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от Захари Стоянов »

Още, в Мисисага видях че има в севро-западния край български храм "Св. Димитър"
https://www.google.ca/maps/search/bulga ... a=!3m1!1e3"

Този район как е? От добрите зони на МССГа ли е? Махалата около него с какви хораз предимно е заселена?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от miteto »

Захари Стоянов написа:Благодаря за включването.
Да мисля веднага да имаме поне една кола, в момента в който и жена ми си намери работа и една за нея. Пътуване до работа с кола до 45 мин във всяка посока би било повече от приемливо, до 1 час 15 мин със известна доза скептицизъм е ок. Това възможно ли е да обхване района от Бърлингтън до Торонто?
Гледах в картите на гугъл, че за 42 мин мога да стигна до центъра на Торонто на изток а също така и след Бърлингтън на запад. Естествено какво казват картите и каква е реалността може и да не е едно и също.
Много ми стана интеревсно, че картите на гугъл ми предвиждат 42 мин с кола до центъра на Торонто и 1 час и 25 мин с влака? Очаквах заради задръствания да е обратното?!
По принцип е обратното, от коя спирка до коя ти го дава 1 час и 25 мин с влака? Примерно ако хващаш Milton линията на Go Train, от Cooksville Мисисага до Union Station Торонто е 30-40 минути. От Port Credit Мисисага до Union Station Торонто е също 30 минути. Go Train е скъп, но си заслужава отвсякъде ако ти върши работа.
42 мин с кола до центъра на Торонто, обаче в час пик (а в Торонто час-пик е един бая голям период от време) може и да се удвои като нищо, че и по-дълго. И това ако няма сериозна катастрофа на магистралата или обилни снеговалежи.
Захари Стоянов написа:За да не питам само аз, да отговоря какво ме привлича към ОКВЛ. Търся предградие, което да е ориентирано към семейства с деца. Спокойно, без много шум, малко като размер с добри училища и близко до езеро/планина или някаква природна даденост. Иделано нещо подобно на американските subdivisions или gated communities.
Да, на мен лично Оуквил ми звучи идеално, за нещата които търсиш. В една канадска класация, Oakville го дават 7-мо най-добро място за живеене в Канада (Burlington на 5-то, между другото). Обърни внимание и на колоните Average Household Income и Average Household Net Worth за Oakville ;)
http://www.moneysense.ca/canadas-best-p ... ll-ranking"
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от speedy »

Захари Стоянов написа: Много ми стана интеревсно, че картите на гугъл ми предвиждат 42 мин с кола до центъра на Торонто и 1 час и 25 мин с влака?
Интуицията не те лъже. 42 минути с кола може да стане между 10 сутринта и 2 следобед. Ако искаш да отидеш на работа в 8:30 - 9:00 сутринта и двойно повече време няма да ти стигне. С влаk се стига за около 45-50 минути. Виж gotransit.com.

Планини няма. Езеро - има. Gated community трудно ще намериш, но всичко е на практика subdivision до subdivision.

В същата страна на Торонто виж Georgetown - доста по-малко градче е, но има влак то даунтаун и е близо до Мисисага и Брамптън, където има повече бизнеси. Познавам няколко души, които се преместиха натам от Мисисага.

В обратна посока можеш да погледнеш Ajax и Whitby. Положението е транспорта е подобно.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Re: Имиграция в Оуквил, ОНТ

Мнение от Захари Стоянов »

Браво, гледай колко идеи.
"разходих" с със streetview и не виждам огромни ралики. Оставам с впечатлението, че разликата между горната и долната средна класа в онтарио е това че горната плаща по скъпо за същите неща, коиот ползва и ниската ср. класа.

Значи влак 45 - 40 мин, кола 1ч20мин ако ще е в Торонто. Да оачквам ли и по високи цени на хранителни продукти и пр в ОКВЛ в сравнение със МССГа?
Публикувай отговор