FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
MurAhm
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 05, 2014 8:29 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от MurAhm »

Здравейте,
Тъй като нямам кредитна карта, дали мога да платя таксата към WES с кредитната карта на мой близък?
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Можеш :y:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Някъде назад бяхме коментирали темата за края на процедурата ама не ми се търси сега, тъй че направо да го напиша тук.
Та, процедурата е до 30 Април 2015, не както си мислехме до края на тази година. Просто е написано по странен начин, че да се пообъркаме явно...
Кадима и други това е добра новина за вас, стига професиите ви да не са от търсените имате шанс. Както и за нас ако ни върнат документите да имаме време да ги пратим пак. :D

ПС: Хм, не намерих въпросните коментари, сякаш са били фантоми или в главата ми. :D
Админите явно бършат здраво...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

tonny написа:Някъде назад бяхме коментирали темата за края на процедурата ама не ми се търси сега, тъй че направо да го напиша тук.
Та, процедурата е до 30 Април 2015, не както си мислехме до края на тази година. Просто е написано по странен начин, че да се пообъркаме явно...
Кадима и други това е добра новина за вас, стига професиите ви да не са от търсените имате шанс. Както и за нас ако ни върнат документите да имаме време да ги пратим пак. :D

ПС: Хм, не намерих въпросните коментари, сякаш са били фантоми или в главата ми. :D
Админите явно бършат здраво...
Вероятността нещо от форумите за имиграция да е забърсано е минимална - или не търсиш правилната тема, или не търсиш достатъчно назад във времето.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Търсих по последни мнения на мен и друг потребител от форума от началото на май до сега. Няма как да е от преди това казуса. Не съм сигурен в коя тема беше, написах го тук, защото касае пряко темата.
Няма значение просто реших да успокоя кандидатите след нас, че имат повече време от колкото си мислехме първоначално.
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

tonny, аз съвсем се обърках- като чета тук http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid ... 1405708619" ми се струва, че е до края на 2014 г. Но има и логика да е до края на април. При всички случай ще гледам да приключа до края на тази година.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Federal Skilled Worker Class
Cap on the number of applications to be processed
A maximum of 25 500 new complete applications submitted for the Federal Skilled Worker Class, without an offer of arranged employment, will be considered for processing for the period of May 1, 2014, to April 30, 2015, unless otherwise indicated in a future Ministerial Instruction.

http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2014/ ... -14817.pdf"
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Това изречение осмисли денят ми :) , благодаря!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

tonny написа:Federal Skilled Worker Class
Cap on the number of applications to be processed
A maximum of 25 500 new complete applications submitted for the Federal Skilled Worker Class, without an offer of arranged employment, will be considered for processing for the period of May 1, 2014, to April 30, 2015, unless otherwise indicated in a future Ministerial Instruction.

http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2014/ ... -14817.pdf"
Отчитайки последната част от изречението, както и явното намарение на министерството по имиграцията да въведе нови правила от следващата година, мисля че е по-добре да не се разчита че документи ще се приемат по сегашната процедура чак до края на април 2015.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Да знам, че го има това, четох и него, но до този момент няма промени по Ministerial Instruction и затова си позволих да кажа категорично, че процедурата е до 30 Април 2015. Разбира се винаги има едно ако...в случая Ministerial Instructions 12 (MI 12): Federal Skilled Workers, Federal Skilled Trades, Canadian Experience Class е последния и цитира написаното в ДВ.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Ехооо, кандидатите голяма мълчанка настана. Кажете нещо, кадима какво направи с изпита.
Сега гледах форума на индииците видях, че има дръпнати пари от 30 май, сега уж трябва да вървят по-бързо напред.
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Tonny, чакам си преразглеждането на рийдинга, малко се запрях, защото голям стрес са ми тези изпити. Готова съм и с кредитна карта и всичко останало, само не съм попълвала всичките форми. Голяма мъка таз процедура се оказа :rock:
:y: и аз чакам да се похвалят всички подали, малко да живне темата..
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Е, браво. Тъкмо вчера видях по повод на друг кандидат, че на 6.09 е имало в Букурещ и сега като видях си викам ще се похвали, че го е взела...Дано има ефект от моленето. :)
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

хихи, съвсем се сдухах, преразглеждат ми райтинга, четенето ми е ок. Аз за себе си реших първо да видя резултата и после да се явявам, защото работя само за ИЕЛТС се оказва :D .
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Видях, че ти трябва раитинг няма логика да търсиш на четене преразглеждане, то е по лесната част. :D
Аз съм дал към 3 бона за изпити и организации покрай тях. Знам какво е в цифри. :D
Публикувай отговор