Хипотетичен въпрос/и

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
izartov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 8:12 pm

Хипотетичен въпрос/и

Мнение от izartov »

Здравейте, ;) следното питане имам: (хипотетично), ако имаме лицето "Х" със средно-професионално образование "икономист-мениджър" III-та степен, трудов стаж около 3 години като главен специалист - статистика на доходите и разходите в домакинствата- в НСИ, и в момента е завършил 5-ти курс медицина - остава му още 1 година до дипломиране за магистър медицина. и допълнително - трудов стаж като санитар, болногледач. в Св. Екатерина и др. около 2 години)

(въпросите) Изобщо трудовата му дейност носи ли точки, както и процесът на придобиването на образователно-квалификационна степен "магистър", който е недовършен на този момент, но могат да се вземат уверения за същото - носи ли точки? (при евентуално подаване на документи в такъв момент преди завършване и т.н.)

p.s. merci :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хипотетичен въпрос/и

Мнение от Koko »

izartov написа:Здравейте, ;) следното питане имам: (хипотетично), ако имаме лицето "Х" със средно-професионално образование "икономист-мениджър" III-та степен, трудов стаж около 3 години като главен специалист - статистика на доходите и разходите в домакинствата- в НСИ, и в момента е завършил 5-ти курс медицина - остава му още 1 година до дипломиране за магистър медицина. и допълнително - трудов стаж като санитар, болногледач. в Св. Екатерина и др. около 2 години)

(въпросите) Изобщо трудовата му дейност носи ли точки, както и процесът на придобиването на образователно-квалификационна степен "магистър", който е недовършен на този момент, но могат да се вземат уверения за същото - носи ли точки? (при евентуално подаване на документи в такъв момент преди завършване и т.н.)

p.s. merci :)
Точки се дават само за завършено образование, ако имаш да учиш още една година няма как да ти признаят че имаш завършена магистратура.
Другото нещо - медицината е може би най-трудното за приравняване образование в Канада. Не е невъзможно, но отнема много време и иска много усилия.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
izartov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 8:12 pm

Re: Хипотетичен въпрос/и

Мнение от izartov »

Това го разбрах, но при положение, че се дават точки и за трудов стаж, не разбирам трябва ли да е свързан със специалността на образование. Благодаря! :y: :handshake:
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Хипотетичен въпрос/и

Мнение от kamy »

Мисля че стажа се брои просто като брой години. При мен той е разнообразен и не е свързан с образованието ми, но пак си писах колко години общо съм работила и така :)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Хипотетичен въпрос/и

Мнение от J&V »

На мен ми броиха само стажа, свързан с образованието, с което си кандидатствах и което ми носеше точки.
За съжаление, пак ще ви обезкуража, но познавам лекари и медицински сестри имигранти, които работят по старческите домове тук. В България поне лекарите печелят добре, на твое място бих си изкарала медицината и бих потърсила нещо там или в ЕС, Поне не се налага да доучваш сто години.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
izartov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 8:12 pm

Re: Хипотетичен въпрос/и

Мнение от izartov »

Наясно съм със стъпките и етапите на "evaluating-a", и въобще с процеса на приравняването на тази пуста медицина. :D :lol: То като цяло в медицината, както се казва "лесно нема", който е решил да става лекар - цял живот учи, ]:) но този въпросен трудов стаж ме тормози, защото реално стаж конкретно по специалноста на дипломата за магистър няма да имам. Благодаря ! :handshake: :angel:

p.s. някъде четох (из уики май), че ако стажчето не е по специалността от дипломата ( в случая идва и второто чудене, ако е, но не е по магистратурата . whatever) то се броят годините стаж по професии от Е ниво нагоре от листата.

p.s. 2/ извинявам се, че досаждам с въпросите си, просто много четох и реших, че ми омръзна, и е по-лесно да се пита.(хаха)
Публикувай отговор